• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Sziasztok,
most begyüjtök én is egy-két ellenséget, de remélem senki nem sértődik meg, végülis ez egy fórum, gondolom lehet véleményt mondani.

  1. le a kalappal, hogy valaki(k) ezt végignézi(k) értékeli, stb. és köszi
  2. nagyon gratulálok minden nyertesnek, látszik a rengeteg ráfordított óra, nap
  3. nem, nem a sajátomat szeretném előrébb látni, mert tisztában vagyok a korlátaimmal, a hibáimmal és az idővel amennyit rá tudok/tudtam fordítani
de a kis akvárium 3. helyezett nekem se annyira... és az alga csak az egyik, a jobb hátsó kő nekem rontja az összképet, mert tetszik nagyon a koncepció, nagyon tetszik az egyszerűségében szépsége, látom a célt a zsűriben is, hogy nyúljunk vissza a gyökerekhez...de valahogy nem.

lehet ezen félreértésemen segítene a szóbeli értékelés, mégha fájna is hallani, mit csináltam/tunk rosszul.

bocs.
Ellenseget nem hinnem, hogy be fogtok gyüjteni, de aki indul egy versenyen, sajnos el kell fogadja, hogy van egy zsüri, akik az adott szempontoknak megfelelöen ertekelik az akvariumokat.
Mindegy, hogy a többi indulonak ez megfelel vagy sem. Indultak, neveztek, ezzel elfogadjak a majdani ertekelest is.
Szerintem az elsö 3 helyezett magasan a többi felett helyezkedik el, mind minösegben, komplexitasban, kidolgozottsagban, mind pedig a foto minöseget is tekintve.
En magam is sajnalom, hogy ilyn sz...r fotokkal neveztem, mert szerintem mindegyik akvaban több volt, mint az elert helyezese, plane a nano akvariumra vonatkozoan. De kis szomorkodas, csalodottsag utan belattam, hogy nem tudom/tudtam visszaadni azt a sok reszletet, amit latok benne en, ha 30 cm-röl nezem. Addig sajnos hallgatok, mert ugy erzem, hogy nem is melto az akvariumaimhoz az a sz...ra...ás, amit en fotozasnak nevezek...
Amit nagyon irigylek töletek, hogy otthon csak egy "csettintes" es mennek a haverok löni a versenyfotot az akvarol...hat itt sajnos nincs nekem meg ez a lehetöseg.
 
Még egyszer szeretném buzdítani a szervezőket, hogy csinálják a HAC-ot mert rendkívül jó hatása van. Tök mindegy, hogy most mennyit nyafogunk 1-1 elveszett nevezésért. Vagy azért, hogy miért pont az lett az első. Azért @viktorlantos is kifejezte nemtetszését az idei IAPLC első helyéért ettől még helyén van az a verseny is.

24. lettem ami lószar és ha megnézem az előttem lévőket teljesen jogos. Már nem is érdekel a szóbeli értékelés mert üvölt, hogy mi a baj. Illetve miért nem vagyok a legjobb 10-ben. Ha ott lennék lehet érdekelne mert ott már sok kis finomság is számít amiben lassan lehet csak fejlődni, főleg ha senki nem hívja fel rá a figyelmed.

Nap mint nap amikor ránézek a mostani akváriumomra érzem, hogy ezerszer jobb mint az előző a versenyen szerzett tapasztalatokból és amikor ránézek azt látom, hogy fúúú Viktor tuti lepontozna, hogy a hygrophila pinnatifida levelei lukacsosak, rá kell jönnöm mi a baja, meg kell tanulnom. De miért csak ez az egy növényem beteg a másik 30 típus meg nem. Ha nincs verseny ez a motiváció nem lenne ekkora. majd nő más oda.
Amott meg az az anubias túl egyszerű magában unalmas, versenyfotón közé kell ültetnem valamit. S megyek és jóval többet költök a GA-ban, mert bár kipusztult a HP, de oda az kell és meg kell tanulnom nevelni.

Ha nincs verseny ilyen magas ívű fejlődés sincs. S nekem személy szerint csak a HAC számít. IAPLC-re is beküldöm, de ha a legjobb 127-ben benne lennék ott nem érne annyit mint a legjobb 10-ben itt.

Köszönöm, hogy idén is volt. Remélem jövőre is lesz.
 
Bár a lényegen nem változtat, nálam a nagy akváriumoknál a jelenlegi 2-3-1 lett volna a sorrend, Patrik akváriuma magasan nemzetközi szint.

Köszi!Örülök,hogy így latod,de most így láttak a bírák!o_O
Meg mindig mérges:mad: vagyok,de latom a hibákat,sajna az előtéren csúszott el a dolog(jobb oldal nem lett jó).
Jobb ha nem is beszelünk erröl.;)
 
@Cipo3 köszi a bízatást. 👍

A növény hiánytünetekkel szerintem rossz irányba haladsz. Az egész képnek kell klappolnia. Ha megvan a varázs az apró hibák sok esetben simán átmennek.

IAPLC 4. hely 2018

A lótusz levelei döglöttek színtelenek. Láttunk már sokkal szebb tigris lótuszt is ahogy pavula szőnyegből is volt már jobb, szebb. Ha az egész képet nézed ez a két dolog teljesen elveszik.

preview?prefix=20182&app_id=W015-3501&1554118604.jpg

Nem tudom néztétek e Jurijs új videóját. A bécsi akváriumos bolt egyik akváriuma.

Szerintem tanulságos, jó kis vidi. Ha igazán jó eredményt akarsz elérni, akkor a hardscape-nél kell kezdeni. Ha orbán itt lenne biztos mondaná dakotanyelven, hogy a háznak erős alap kell tisztelt hölgyeim is uraim.... :unsure:
Ha ez megvan jöhet a jól megtervezett növényesítés. Ha minden a helyén akkor már csak formában kell tartanod hónapokig ami egy verseny akváriumnál általában sokkal több törődés. Nem csak a vízcserék, de a folyamatos nyírás, ritkítás.


Érdemes megnézni a nagy kategória 3 dobogósát. Mindhárom más. Mindegyiknek megvan az erőssége. De nagyon sok munka van bennük.
 
Köszi!Örülök,hogy így latod,de most így láttak a bírák!o_O
Meg mindig mérges:mad: vagyok,de latom a hibákat,sajna az előtéren csúszott el a dolog(jobb oldal nem lett jó).
Jobb ha nem is beszelünk erröl.;)

Ha már itt vagyunk és szóba került. Nem az előtéren bukott a dolog. Az belesimul a látványba. Viszont az ösvény és a hátul lévő imitált hegy bár megtöri a monoton zöldet és ad egy kis izgalmat neki, de kidolgozatlan. Nincs ami összeköti a két témát.
Olyan mintha vágtunk volna egy v alakot a susnyásba és látszana egy teljesen másik dolog mögötte. Talán az optikai elosztással is gond van, nagyon erőteljes brutál zöld jobb és bal oldal és egy ehhez képest súlytalan sziklás részlet.

Szerintem már nem nagyon lehetett féken tartani az "előteret" az erdőt a növénymassza ennyit engedett a hátsó látványból.

De az akvárium jobb oldala tökéletes. A bal oldal üveg melletti rész kicsit befejezetlen épp hiányzik 10cm növény. És a közepe amit a szem jobban kívánt volna ha tényleg része a scape-nek.

Ez a kritikai rész. Ettől független ez az az akvárium amit a többi versenyre is be kell tolni. Lehet van ahol más szempontok mozognak. Lehet valaki nem ennyire "fotószemű" és csak az egészséges kidolgozott zöldet látja.

Szerintem a második hely nagyon jó. Gyakorlatilag minimális különbségek vannak a legjobbak között. Az elsőben most nem találtunk ilyen hibát ami ennyire zavarna.
 
Annyi még ami eszembe jutott, hogy érdemes figyelni rá, hogy ha mélységben építkezünk a háttér és az előtér hasonlóan részletes legyen. Ha bármelyik több kidolgozottsággal bír, a szemed ráirányítja a scape gyengébb felére. Így működik az agyunk. A szemünk a hibát keresi.
 
Ha már itt vagyunk és szóba került. Nem az előtéren bukott a dolog. Az belesimul a látványba. Viszont az ösvény és a hátul lévő imitált hegy bár megtöri a monoton zöldet és ad egy kis izgalmat neki, de kidolgozatlan. Nincs ami összeköti a két témát.
Olyan mintha vágtunk volna egy v alakot a susnyásba és látszana egy teljesen másik dolog mögötte. Talán az optikai elosztással is gond van, nagyon erőteljes brutál zöld jobb és bal oldal és egy ehhez képest súlytalan sziklás részlet.

Szerintem már nem nagyon lehetett féken tartani az "előteret" az erdőt a növénymassza ennyit engedett a hátsó látványból.

De az akvárium jobb oldala tökéletes. A bal oldal üveg melletti rész kicsit befejezetlen épp hiányzik 10cm növény. És a közepe amit a szem jobban kívánt volna ha tényleg része a scape-nek.

Ez a kritikai rész. Ettől független ez az az akvárium amit a többi versenyre is be kell tolni. Lehet van ahol más szempontok mozognak. Lehet valaki nem ennyire "fotószemű" és csak az egészséges kidolgozott zöldet látja.

Szerintem a második hely nagyon jó. Gyakorlatilag minimális különbségek vannak a legjobbak között. Az elsőben most nem találtunk ilyen hibát ami ennyire zavarna.
Oké,ezt értem.Csak próbáltam mást,olyat ami nem szokványos(szerintem). Csinalhattam volna közepre bedőlő ágakat,de akkor olyan lett volna mint sok másik!
Az ösveny megtöri az egeszt,de a scape-nak az lett volna az elkepzelese,hogy a a ket iranyba dölö fak közül a tavolba felsejlik egy sziklas resz!Csak igy tudtam kicsi mélységet csinálni!
 
Oké,ezt értem.Csak próbáltam mást,olyat ami nem szokványos(szerintem). Csinalhattam volna közepre bedőlő ágakat,de akkor olyan lett volna mint sok másik!
Az ösveny megtöri az egeszt,de a scape-nak az lett volna az elkepzelese,hogy a a ket iranyba dölö fak közül a tavolba felsejlik egy sziklas resz!Csak igy tudtam kicsi mélységet csinálni!

Ha nem csináltál volna semmit valószínűleg a nehéz monoton scape ennyi növénnyel sok lett volna. Jó volt hogy megtörte valami, de ezen érdemes dolgozni a jövőben, hogy ez finomabb legyen. 👍
 
@Cipo3
Ha igazán jó eredményt akarsz elérni, akkor a hardscape-nél kell kezdeni.

Értelemszerűen igazad van, de:
1, az általad beemelt képen a két szigetes épp a hardscape nem erős. Az utána lévő növényesítés viszi a 80%-at.
Add a kezembe ugyanez a scapet úgy hogy nem látom előtte ezt a képet, elhiszed, hogy a 24. helyet sem fogom vele megcsípni? Ha van egy hozzá nem értő növényesítés az mindet leromból. S milyen tudásom van nekem ebben 2 évvel a hátam mögött? Semmilyen.

2, Hardscapben fejlődni ritkábban van lehetősége az embernek mivel évi egyszer húz újra egy akváriumát. (kivéve Béla ;) ) Nekem amit nem láttatok még az a harmadik scapem. Most csak növényesítésben tudok fejlődni a HS már eldőlt, illetve kicsit még lehet pofozni.

Arról nem beszélve mennyire más minden a fényképezőgép szeméből. Azt megint csak külön tanulni kell. Mert bár fejlődtem, de ha kamerán keresztül nézem lehet rosszabb lesz az eredmény.
 
1, az általad beemelt képen a két szigetes épp a hardscape nem erős. Az utána lévő növényesítés viszi a 80%-at.
Add a kezembe ugyanez a scapet úgy hogy nem látom előtte ezt a képet, elhiszed, hogy a 24. helyet sem fogom vele megcsípni? Ha van egy hozzá nem értő növényesítés az mindet leromból. S milyen tudásom van nekem ebben 2 évvel a hátam mögött? Semmilyen.

Hát igen ezt itt most hiánytünet témára lőttem. Egyszerre csak egy dologgal :)
 
Ide is bedobom!A Hard Scape.;);)
75173
Es ami lett belőle!
75174
Itt is látszik,hogy az elejétől fogva,nem tudtam eldönteni,hogy mi legyen az aranymetszés sorsa!Eleinte ágak voltak,aztán semmi,majd jött az utolsó heten a köves megoldás. @viktorlantos szerint itt csúszott el a dolog!:unsure:
A mostani scape teljesen mas,vasfás téma,sok színes növénnyel(ezzel indulok majd a komolyabb versenyeken).;)
Azért jövőre újra megnyerem a Hac-ot!:ROFLMAO:
 
Oda jutott el az akvám, ahova vártam, úgyhogy a részvételnek örülök, ebben ennyi volt most. Jövőre jobban rákészülök majd. :)

Köszönöm a visszajelzést a fotómmal kapcsolatban, hasznos volt látni, mi lett volna ideálisabb irány az utómunkánál.

Színek korrigálása, élesítés, kontraszt.

Ezt viszont nem értem, a honlapon azt írjátok: "A fotók utómunkálatainál csakis (ha szükséges) vágás, szín- és lencsekorrekció, valamint élesítés engedélyezett."
Kontraszt állítása ezek szerint nem engedélyezett. Hogy is van akkor ez pontosan? Mit lehet és mit nem?
 
Oda jutott el az akvám, ahova vártam, úgyhogy a részvételnek örülök, ebben ennyi volt most. Jövőre jobban rákészülök majd. :)

Köszönöm a visszajelzést a fotómmal kapcsolatban, hasznos volt látni, mi lett volna ideálisabb irány az utómunkánál.



Ezt viszont nem értem, a honlapon azt írjátok: "A fotók utómunkálatainál csakis (ha szükséges) vágás, szín- és lencsekorrekció, valamint élesítés engedélyezett."
Kontraszt állítása ezek szerint nem engedélyezett. Hogy is van akkor ez pontosan? Mit lehet és mit nem?
A kontraszt allitas az elesites.
 
A fotóba nem nyúlhatsz bele. De színkorrekció, konraszt, élesítés, torzítás korrekció (objektív) lehet. Megvágni üvegnél lehet. Területet levágni az akváriumból nem.
Semmi extra, kb minden versenyen ezt látod. Az évek alatt annyit fejlődtek az utómunka progik, és a mobil appok, hogy elég sok varázslatot meg tudsz csinálni ami a korrekciót szolgálja.

Tartalom törlés, halak stb leszedése átrakása, növények és egyálalán pixel szintű módosítás nem engedett.
 
Back
Oldal tetejére