• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Eszméletlen szép akvák lettek minkét kategóriában. Gratulálok minden résztvevőnek és a nyertesek.

Én kiugrottam a bőrömböl az eredményt látva mert nem is gondoltam volna, hogy az első rendes növényesemmel 3. Helyet érek el.

Köszönöm a lehetőséget a GA csapatának, és a sok inspiráló munkát.
 
Gratulálok minden indulónak!
Örülök, mert már a középmezőnyben kullogok és nem a végén!
Aminek továbbra sem örülök, hogy láttam mennyire el vagyok maradva a fotó minőségét tekintve..
Én nem tudom, ki, mivel, hogyan fotózik, de nekem megállt a tudományom a jelenlegi szinten. Rendkívül csalódott vagyok emiatt, mert úgy érzem, hogy az akváim egyre jobbak lesznek és nem ezt érdemlik....😕
 
Gratulálok minden indulónak!
Örülök, mert már a középmezőnyben kullogok és nem a végén!
Aminek továbbra sem örülök, hogy láttam mennyire el vagyok maradva a fotó minőségét tekintve..
Én nem tudom, ki, mivel, hogyan fotózik, de nekem megállt a tudományom a jelenlegi szinten. Rendkívül csalódott vagyok emiatt, mert úgy érzem, hogy az akváim egyre jobbak lesznek és nem ezt érdemlik....😕

Azon agyaltam a fotókat nézegetve, hogy csinálok egy segédletet vagy egy rövid videós anyagot hogyan hozd ki a maximumot a jelenlegi fotóból.
Nem mindenki rendelkezik komolyabb kamerával és utómunka progikkal, de ma már egy okosteló és egy lightroom vagy valami hasonló csodákat tesz.

Pl nem lenne olyan, hogy rossz perspektívából készült a kép, kiégett a felső rész, nem elég színes vagy rossz a WB a képen.
És hogy értelme is legyen a dolognak kiragadunk pár képet a galériából amit meg fogunk tekerni.

Mint pontozó és szervező nem alakíthatom át a képeiteket, de ezek 5-10 perces mutatványok max. Ennyit szerintem megéri foglalkozni egy verseny előtt minden képpel.
A fótózás ennél lényegesen több időt vesz igénybe és lehet csak ennyi kell, hogy jobban prezentálva jelenjen meg a kép a pontozók előtt.
 
Azon agyaltam a fotókat nézegetve, hogy csinálok egy segédletet vagy egy rövid videós anyagot hogyan hozd ki a maximumot a jelenlegi fotóból.
Nem mindenki rendelkezik komolyabb kamerával és utómunka progikkal, de ma már egy okosteló és egy lightroom vagy valami hasonló csodákat tesz.

Pl nem lenne olyan, hogy rossz perspektívából készült a kép, kiégett a felső rész, nem elég színes vagy rossz a WB a képen.
És hogy értelme is legyen a dolognak kiragadunk pár képet a galériából amit meg fogunk tekerni.

Mint pontozó és szervező nem alakíthatom át a képeiteket, de ezek 5-10 perces mutatványok max. Ennyit szerintem megéri foglalkozni egy verseny előtt minden képpel.
A fótózás ennél lényegesen több időt vesz igénybe és lehet csak ennyi kell, hogy jobban prezentálva jelenjen meg a kép a pontozók előtt.
Igazán köszönöm!
Tudom, hogy magam is tennem kell a fejlődésért, akár olvasással vagy egy jobb gép beszerzésével, ezzel tisztában vagyok, de nem vagyunk egyformák. Nekem pl. semmi huzalmam nincs a fotózáshoz...
De egy ilyen összefoglalónak nagyon örülnék.
Pont most néztem egy angol nyelvű vidit az akvárium fotózásról...
Lenne rá lehetőség, hogy vmi hasonló vidit összedobjatok?
Tudom, hogy ez óriási téma...de én pl. Ledöbbentem, hogy sokan nem is az akvárium világítását használják a final shootingnál...
Azt se tudtam, hogy vannak extra villanófények, amikből akár kettőt-hármat is kellene használni, minél nagyobb az akva...
Meg, hogy legyek fekete ruhában...
Ezek nekem teljesen fehér foltok...
Komolyan úgy érzem, hogy egy jobb fotó akár több helyet is jelenthetne.
 
Azon agyaltam a fotókat nézegetve, hogy csinálok egy segédletet vagy egy rövid videós anyagot hogyan hozd ki a maximumot a jelenlegi fotóból.
Nem mindenki rendelkezik komolyabb kamerával és utómunka progikkal, de ma már egy okosteló és egy lightroom vagy valami hasonló csodákat tesz.

Pl nem lenne olyan, hogy rossz perspektívából készült a kép, kiégett a felső rész, nem elég színes vagy rossz a WB a képen.
És hogy értelme is legyen a dolognak kiragadunk pár képet a galériából amit meg fogunk tekerni.

Mint pontozó és szervező nem alakíthatom át a képeiteket, de ezek 5-10 perces mutatványok max. Ennyit szerintem megéri foglalkozni egy verseny előtt minden képpel.
A fótózás ennél lényegesen több időt vesz igénybe és lehet csak ennyi kell, hogy jobban prezentálva jelenjen meg a kép a pontozók előtt.
Üdv!
Nagyon örülnék és megtisztelve érezném magam ha az én akvám képét is "megtekernéd" @viktorlantos
Kíváncsi vagyok mit hoz ki belőle egy profi!? Úgy látom kb csak én fotoztam fekete háttérrel [emoji848] , a többiek képeit nézegetve nem is volt jó ötlet!
 
Azon agyaltam a fotókat nézegetve, hogy csinálok egy segédletet vagy egy rövid videós anyagot hogyan hozd ki a maximumot a jelenlegi fotóból.
Nem mindenki rendelkezik komolyabb kamerával és utómunka progikkal, de ma már egy okosteló és egy lightroom vagy valami hasonló csodákat tesz.

Pl nem lenne olyan, hogy rossz perspektívából készült a kép, kiégett a felső rész, nem elég színes vagy rossz a WB a képen.
És hogy értelme is legyen a dolognak kiragadunk pár képet a galériából amit meg fogunk tekerni.

Mint pontozó és szervező nem alakíthatom át a képeiteket, de ezek 5-10 perces mutatványok max. Ennyit szerintem megéri foglalkozni egy verseny előtt minden képpel.
A fótózás ennél lényegesen több időt vesz igénybe és lehet csak ennyi kell, hogy jobban prezentálva jelenjen meg a kép a pontozók előtt.

Ez szuper jó volna, én is nagyon megköszönném. Próbáltam a tudásom szerint a fotóból a legjobbat kihozni, de tanulnék még [emoji854]
 
Először is szeretnék én is gratulálni minden indulónak nagyon szép akvák készültek és külön köszönet a szervezésért a GA csapatnak. Mindig öröm ezen a versenyen részt venni ;)
Másodsorban pedig még mindig nehezen tudom elhinni az elért eredményt. Nagyon örülök ennek a szép sikernek [emoji3]
 
Direkt nem a jobb fényképezőkről akarnék beszélni. Vagy a spec vakuzásról. Ez is jó, de amikor már a kezedben a fotó 1-2 apró lépéssel még kívánatosabbá teheted. 4 gyors minta mire gondolok.

Az eredeti fotó bal oldalon mindegyik képnél.

1. Nagyon tetszik ez a berendezés, apró növények kis halak stb. Sokkal több van benne, mint ahogy a fotó mutatja. Ami a képet nézve kicsit zavar. A kövek algásak zöldek. A HC élőben biztosan élénkebb zöld. Élesség, színbeállítás, kis fényelés és máris nem a döglött követ nézi az ember. (eredetiben valahol kettő között lehet az igazság)

75093

2. Izgalmas berendezés szokatlan növényekkel. Kicsit pasztel a kép, már már összemosódnak a színek. kontraszt, színkalibráció highlight korrekció, élesítés. Nekem többet mutat most. Bár az előző pasztelnek is van egy hangulata, de picit mintha csökkentene a layout értékéből a színtelen világ.

75094

3. Az eredeti sem rossz. Szépen elválnak a színek. Az a fránya fekete sziló ne lenne... A kép pespektívája nem jó. A bal szélen bedől az üveg. Korrekció, élesítés, a képet picit jobban kiégettem hogy végtelenebbnek tűnjön a hatás. A seiryu miatt hidegebb kékebb lett a kő. Élesítés stb. A háttérből kivettem a magentát. Itt sokkal kebésbé észrevehető a különbség, de azért egy kicsit máris jobb a hatás.

75095

4. Talán nem a legjobb példa, de azért mégis. Az eredetiben nagyon sok a zöld. A zöld meg tudjuk mit jelent. Alga. :) Nem akarom hogy erre emlékeztessen a layout. Színek korrigálása, élesítés, kontraszt. A kövek is szebbek, a növények is élettel telibbek. Az eredetin még a crypto is szinte zöld volt. Itt szépen elválnak a színek.

75096


Ezt most csak gyorsban tekertem az utolsó poszt óta. De szemléltetésnek jó lesz. Apró kis módosításokkal kívánatosabbá tehetjük a képet. Erre nem kell űrállomás, spec felszerelés. Egy kis képi utómunka ami időnként a fotózás vagy a színkalibráció hibáját hivatott segíteni. Mindez anélkül, hogy belenyúlnánk bármelyik képbe.
 
Üdv!
Nagyon örülnék és megtisztelve érezném magam ha az én akvám képét is "megtekernéd" @viktorlantos
Kíváncsi vagyok mit hoz ki belőle egy profi!? Úgy látom kb csak én fotoztam fekete háttérrel [emoji848] , a többiek képeit nézegetve nem is volt jó ötlet!

Dobj egy linket pls. A "mezed" alapján nem vágom melyik :D
 
Közben épp nézem a Bangkoki verseny képeit. Remek példa, hogy nem kell acélos gép egy jó képhez.

Valószínűleg fényképezővel készült. Nem is nagyon foglalkozott a kontraszt beállítással. Csak lőtte.
A képet megvágtam. A perspektíva torzítást megigazítottam. Kontraszt, highlight, színkorrekció. Kicsit kiégetve a háttér. Hideg meleg. Élesítés. xarból is lehet várat építeni :) Egyébként nagyon frankó kis akvárium. Csak a körítés miatt akartam megmutatni. 5 perc volt.

75097
 
A nanó akvámat és a gyerek nano akváját nem látom a képek között.

Csak a legjobbak lettek betéve a galériába?
Nem egy díjnyertes egyik sem, csak kérdezem
 
Back
Oldal tetejére