• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás H - mint Karácsony

Sajnos, a lávakő repedéseiben is lehetnek, onnan meg előkúsznak majd.
Viszont a No planaria kiírtja őket, abban bízhatsz. Utána sajnos hetekig nem mehet bele csiga.
Ilyen kis akvánál talán valóban érdemesebb lett volna mindenből újat venni az indításhoz.
Azért drukkolunk.👍
 
Amúgy, mindegy. Akárhányszor kiírthatod, pár hónap múlva újra megjelenik :(
Ez így van, a garnélás akvárium ilyen, bele kell törődni, vagy elfogadni. Meddig van garnéla szaporulat, ne is törődj velük. Amúgyis ők dög evők.
Azt tudom javasolni, hogy vízcsere előtt 15-30 perce előtte, bojgasd meg a növényzetet, vagy rakjál be valami fagyasztott kaját, és akkor egy részét, le tudod szívni. Így tudod ritkítani egy kicsit a a állományát.
 
Ez így van, a garnélás akvárium ilyen, bele kell törődni, vagy elfogadni. Meddig van garnéla szaporulat, ne is törődj velük. Amúgyis ők dög evők.
Azt tudom javasolni, hogy vízcsere előtt 15-30 perce előtte, bojgasd meg a növényzetet, vagy rakjál be valami fagyasztott kaját, és akkor egy részét, le tudod szívni. Így tudod ritkítani egy kicsit a a állományát.
Nem tudom mitől jön, de az a durva, hogy csak 2 akváriumomban van, a többiben indítástól kezdve nincs, illetve az első nano-ban szerintem a neonok ették ki, igaz - ott garnéla-szaporulat sincs.
Ebben az akvában konkrétan tudom, hogy melyik telepítéssel hurcoltam be, pedig figyeltem, nem veszek olyan akváriumból garnélát ahol látok planariat.
 
Nem tudom mitől jön, de az a durva, hogy csak 2 akváriumomban van, a többiben indítástól kezdve nincs, illetve az első nano-ban szerintem a neonok ették ki, igaz - ott garnéla-szaporulat sincs.
Ebben az akvában konkrétan tudom, hogy melyik telepítéssel hurcoltam be, pedig figyeltem, nem veszek olyan akváriumból garnélát ahol látok planariat.
Miért idegenkedsz a Noplanaria-tól? Teljesen természetes anyag, valami bétel dió kivonat. Beteszed az akváriumba, három egymást követő napon, naponta felezve a dózist és hosszú ideig nem kell foglalkoznod ismét velük.
 
Ebben az akvában konkrétan tudom, hogy melyik telepítéssel hurcoltam be, pedig figyeltem, nem veszek olyan akváriumból garnélát ahol látok planariat.
Nem biztos hogy te hurcolták be őket.
Én azt tapasztaltam, hogy olyanok mint a hólyag csiga.
Itt van pl. a én caridinasom. Már 2 hónapja nem került bele semmi újdonság. Vízcserén kívűl, nem történik más,és kb. 3 hete, vettem észre 2 planariát.
 
Back
Oldal tetejére