• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás H - mint Karácsony

Miért idegenkedsz a Noplanaria-tól? Teljesen természetes anyag, valami bétel dió kivonat. Beteszed az akváriumba, három egymást követő napon, naponta felezve a dózist és hosszú ideig nem kell foglalkoznod ismét velük.
Előbb-utóbb nem kerülhetem el, tudom. Próbálnám megérteni, hogy mitől jönnek?
 
Nem biztos hogy te hurcolták be őket.
Én azt tapasztaltam, hogy olyanok mint a hólyag csiga.
Itt van pl. a én caridinasom. Már 2 hónapja nem került bele semmi újdonság. Vízcserén kívűl, nem történik más,és kb. 3 hete, vettem észre 2 planariát.
Ebben most biztos vagyok. Az előző telepítés (Henriktől) planaria mentes volt, a red winek akváriumában volt planaria, azt hittem, hogy ha óvatosan szedjük ki és nem kerül a zacsiba akkor megúszhetom..... gondolom volt a vízben pete vagy ráragadt a garnélákra ...
 
Nem biztos hogy te hurcolták be őket.
Én azt tapasztaltam, hogy olyanok mint a hólyag csiga.
Itt van pl. a én caridinasom. Már 2 hónapja nem került bele semmi újdonság. Vízcserén kívűl, nem történik más,és kb. 3 hete, vettem észre 2 planariát.
Szerk.
A hálás akvánál, mindig azt hitem hogy a fagyi kajától, mert elképzelhető, hogy fagyasztott pete van Bene, de a caridináknál nincs hal, így nem kapnak fagyi kaját..
 
Az akva ketyeg, a zöld fonál megjelent, üvegen a pont is, de beköltözött egy black molly aki vegetán étrenden van (amit talál) + 3 süncsiga.
Alga ellen vettem még 1 kisméretű amanót is, aki eltűnt. Gondoltam kiugorhatott szegény, ezért a pótlására vettem még egyet. Ahogy beengedtem a zacsiból, előbujt valahonnan az első is, majd másnapra mindketten eltűntek, azóta nem látom őket ... ha most veszek még egyet - tuti előkerül mindkettő ...
 
@Szabó Henrik jóvoltából bekerült pár tigris, a lakók jól vannak, a fonal mintha szorulna vissza.
A bucék stagnálnak, talán elkezdenek egyszer majd nőni is, tápozás nincs.
Majd készítek egyszer rendes képet is, ahol nem tükröződik semmi és akkor az üveget is letisztítom majd ...
 

Attachments

  • h1DSC00013.jpg
    h1DSC00013.jpg
    464.8 KB · Megtekintések: 38
Back
Oldal tetejére