• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Ízlés dolga, nekem nagy kedvenc a parvula, ehhez a scapehez valahogy jobban is illik szerintem. Bár nyilván szépen mutatna másikkal is :)
 
+1 lájk rá tőlem!😍
Ízlés dolga, nekem nagy kedvenc a parvula, ehhez a scapehez valahogy jobban is illik szerintem. Bár nyilván szépen mutatna másikkal is :)
A fűféle az én szememnek is jobban esik. Az mc nyilván burjánzana, gondot jelentene megfelelő vastagságon tartani, így a folyamatos nyírás utáni lábadozása nem tetszene. Még egy próbát ejtek a teljes gyep és talaj cseréjevel, ha eredménytelen lesz, akkor lecserélem a parvulát.
Nagyon pöpec @Gyukker 👏
Igaz, nem beszéltünk össze, de a hardszkép dőlésiránya alapján le sem lehet tagadni, hogy az aksik tesók. :D
Köszönöm Mary!
Ugye? A cyperus nagyon dominál mind a két akvában 😁
... és azért a gömbölyű köves-kavicsos berendezést se feledjük... ;)
Köszönöm Rudi! Most lehet furcsán fog hangzani, de egy kicsit hiányzik annak az akvának az egyszerűsége. Mondom ezt úgy, hogy én alapból hajlamos vagyok tólbonyolítani körülöttem mindent.
 
Erre az akvára nem sok idő jutott ,a karbantartás egy gyors vízcseréből, és fonalalga fogkefézésből állt.
View attachment 101195View attachment 101196
Lekopogom, a Ligetben egy szem alga nem volt.
Nálam a nyomó-és szívó ág bal-elöl van. Így szépen hajlanak a Cyperus levelek, de az áramlat nem találja telibe a növényeket.
Szerintem ezt a kompromisszumot a látvány rovására meg kellene lépned, és akkor idővel az alga is eltűnik majd.
 
Nagyon szép..
Kéne bele valami vörös színű növény is.. ;)
Köszönöm! Valami vörös növét én is el tudnék képzelni, a blxya helyére ki fogok próbálni ludwigia-t.
Lekopogom, a Ligetben egy szem alga nem volt.
Nálam a nyomó-és szívó ág bal-elöl van. Így szépen hajlanak a Cyperus levelek, de az áramlat nem találja telibe a növényeket.
Szerintem ezt a kompromisszumot a látvány rovására meg kellene lépned, és akkor idővel az alga is eltűnik majd.
Az az érdekes, hogy csak a parvula algás. Ha találok egy egy kisebb pamacsot mondjuk a microsorumban, azt ha leszedem ott már nem is nő újra.
Én türelmes vagyok, kivárom. Remélem az alga hamarabb feladja, mert már nem sok kell neki, hogy gyeppel együtt repüljön a kukába.
 
Milyen jó az öreg vakegér róka a háznál.. fel se tűnt, hogy napok óta nincs buborék fürdő az akvában ,hogy úszok az ilyen-olyan algától. Miután két nap alatt a Cardamyne összes levele szita lett vetettem egy pillantás a co2 palackra.
És hurrááá, jajj de jóó kong az ürességtől!
20210204_173237.jpg20210204_212149.jpg
Ez ma már így marad, holnap cserélem és gyerünk tovább!
 
Egyszerűen nem akart emelkedni a széndioxid szint az akvában. Javítottam az áramláson és beoldáson. Ehhez nem kellett más, csak az érzelmeket félretéve használnom az ollót. Ugyan nem látszik, de elég sok növényt szedtem ki az áramlás útjából, ami meg is hozta a várt eredményt.

Átálltam a Tropica tápra, és a 25% vízcserére.
IMG-5b8dc7beb14f14d8d5155afcfa9a5c93-V.jpgIMG-1594793f6391ca62b8f31273efe528cc-V.jpgIMG-36efffd10fdb71fbfa0781a26ac08d7c-V.jpg
 
Mit csinálsz a valisneriaval ha túl hosszú? Ha elvágod ott megbarnul nem? Hogy-hogy ugrottál Tropicára? (Amúgy nekem úgy tűnik nagyon bevált ADA után, szépen visszajött minden a tápanyagdeficitből)
 
Back
Oldal tetejére