• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Pluszban változtattál valamit a paramétereken?
Annó nekem is jó volt bo az alga ellen.. remélem nem jön vissza nálad....
Amúgy nagyon szép az akvárium...
Igen, elég hatékony megoldásnak tűnik, viszont lehet kicsit túlzásba vittem, a parvulát úgy néz ki elintéztem. No mindegy, a következő lépés úgy is egy új gyep lett volna.
A macro tápozást vettem vissza, és a befolyót cseréltem spin-re. Gyanús a co2 eloszlás is, a cyperus eléggé útjában volt az áramlásnak. A jet befolyót nem sok lehetőségem van áthelyezni, így került elő a spin. Meglátjuk.. Nagyjából ennyi.

Ma újabb vízcsere volt, és indult a co2, a tápozas.
 
Gyanús a co2 eloszlás
Szerintem ennek a kijavítása hozza meg a sikert. Ha belegondolok, nálam a reaktor inditása adta meg neki a kegyelem döfést. Előtte azért még volt 1-1 szál. Azóta viszont nagyítóval sem találni.
 
Szerintem ennek a kijavítása hozza meg a sikert. Ha belegondolok, nálam a reaktor inditása adta meg neki a kegyelem döfést. Előtte azért még volt 1-1 szál. Azóta viszont nagyítóval sem találni.
Én azért kevesebb reményt fűzök hozzá. Az akva elődjénél is a fonal okozott fejfájást és ott konkrétan semmit se ért a spin. Kíváncsian várom a hatását. A co2 eloszlás eddig elég jónak tűnik, az akva minden részén bubiznak a növények. Az áralmás viszont elég gyengusz lett.
 
Egy újabb esti látkép 2%-os fényerőnél.
Ma délután volt egy kis idő átbogarászni az akvát, fonalagát kutattam. Találtan néhány kissebb gubacsot a microsorumok gyökereinél amit könnyen el tudtam távolítani.
A tápozás jelenleg: 2.5ml micro, 3.5ml macro, 2.5ml excel.
DSC_0449_1.JPGDSC_0442_1.JPG
 
Back
Oldal tetejére