• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gift at the end of the day (ajándék a nap végén)

Köszönöm!
Érdekes ez a hideg-meleg dolog. Annak ellenére hogy hideg fényű lámpával világítunk, és esetleg valami köves elrendezést választunk, mégis az akvárium egy meleg pontja a lakásnak. A növények zöldje teljesen elnyomja a kövek és a világítás hidegét. Ha ez emberfia, lánya hazajön, lehuppan, és rápillant az üvegre, máris elfelejti a kinti zimankót. ;)
P1047923.JPG
 
Milyen igaz :) Egy kicsit ránéz, elmereng, nem foglalkozik az idő alatt a többi dologgal.
 
Tomi, ez így igaz. :thumbup: Én mint szemlélő a benyomásaimról írtam. Őszintén szólva a " levelek a földön" akid nagyon betalált nálam, számomra nagyon természetesen hat. :clap: A viszonyítási alapot az eddigi akijaid szolgáltatták. A kövek számomra kicsit ridegebbek,talán visszafogottabbak bár letisztultabbak és mindezek ellenére tudok rajongani egy általam "hidegebbnek" nevezett, mégis lenyűgöző aki iránt. :lol:
 
Nagy változás nincs, de azért pár képet bedobok. A múlt héten kopasztottam meg rendesen az akit, riccia kezdet uralkodni, úgyhogy nekiestem csipesszel és kiszedegettem a hm közül.

P1318051.JPG

P1318044.JPG

P1318043.JPG
 
Azt nézem, hogy egész jól kordában tudod tartani a Riccia-t. Persze lehet sok szentségeléssel jár, de mostanság egyre többet gondolok rá, hogy valami jó kis Riccia-s akvárium kellene. ;)
 
Tomi hozta a szintet, ezt már talán nyugodt szívvel mondhatjuk. Látva az előző "próbálkozásait", amik hasonlóan sikeredtek. Ahogy ránéztem az akváriumra, nekem első blikkre egy krokodil jutott az eszembe :mrgreen: ahogy "jön ki" az aljzatból, baromi ötletes. Gratu hozzá.
 
Köszi, a krokó nevében is! :lol: Egy ismerősöm kislánya nevezi így.
Te tudod Viktor mit bír az idegrendszered :lol:, szerintem a Riccia 20lterben nem vészes, ha odafigyel az ember egy kicsit. De nagyobb akváriumba már komoly ellenfél lehet. Amióta nem nyírom, hanem csipesszel szedegetem, azóta nem jelenik meg olyan sűrűn itt ott. Persze így is előfordul, hogy egy ágacska elkalandozik, beakad majd rohamosan nőni kezd a leglehetetlenebb helyeken.
 
Tomi said:
Köszönöm!
Érdekes ez a hideg-meleg dolog. Annak ellenére hogy hideg fényű lámpával világítunk, és esetleg valami köves elrendezést választunk, mégis az akvárium egy meleg pontja a lakásnak. A növények zöldje teljesen elnyomja a kövek és a világítás hidegét. Ha ez emberfia, lánya hazajön, lehuppan, és rápillant az üvegre, máris elfelejti a kinti zimankót. ;)
P1047923.JPG

Annak ellenére,hogy egész nap akváriumokat vakargatok a melóhelyen,pont emiatt ,amit írtál,csinálom otthonra az akváriumomat.
Már ígyis,hogy még csak félkész..de üdítő látvány 12 óra meló után rátekinteni az üde zöld gyepre,mikor hazaérek.
Ez az érzés megfizethetetlen..minden másra ott a.. :lol:
 
Ha egy kicsit növelni akarod a fényt, akkor a lámpabúra belsejébe rakhatsz alufóliát, az én lámpámon sokat dobott.
Praktikeres ha jól látom a tied is, de javíts ki :)
 
ZaCK said:
Ez az érzés megfizethetetlen..minden másra ott a.. :lol:
Ez így van! :D

maximas said:
Ha egy kicsit növelni akarod a fényt, akkor a lámpabúra belsejébe rakhatsz alufóliát, az én lámpámon sokat dobott.
Praktikeres ha jól látom a tied is, de javíts ki :)

Talált süllyed, van benne alu bélés. Kicsit gondban vagyok a fénnyel, (eddig is a határon volt az aki 0,9W/l csak easycarbo nincs más egyéb szénbevitel) tavaszodik, egyre többet süt a nap, és ugyan nem közvetlenül, de a tv szekrény üvegéről kapja du az aki rendesen a +fényt. Nos ez látszik itt ott ecsetalga és a kövek gyönyörű zöldben pompáznak (tényleg szép :D ). A növények és az üveg nem algás csak a kövek, pár hónap és megoldja a természet, magasabban fog járni a nap, de addig változtatni fogok a megvilágítási időn.
 
Én is gratulálni szeretnék és visszaszívom a Liberty szűrökről alkotott negatív kritikáimat, mert itt látom elsőnek egy növényes akváriumban tökéletesen üzemelni :thumbup:
 
És a liberty szűrőddel te csináltál még valamit?
Az aktív szenet bennhagytad vagy kicserélted valami más szűrőanyagra? Azt mondják megköti a vasat, ami meg nem jó.
 
maximas said:
És a liberty szűrőddel te csináltál még valamit?
Az aktív szenet bennhagytad vagy kicserélted valami más szűrőanyagra? Azt mondják megköti a vasat, ami meg nem jó.

Indulás óta ugyan az a szén van bent, csak takarításkor kicsit át van mozgatva, és egy-két teáskanálnyi frissre cserélve. Kémiai szűrőhatását a zöme elvesztette, de a baciknak remek helyet biztosít a munkavégzésre. Nettó 15 liter vízhez adok a GA mikróból és makróból 1-1 nyomást ;) kicsit túl van adagolva de így nem látok vashiányra utaló jeleket.

hectorvti said:
Én is gratulálni szeretnék és visszaszívom a Liberty szűrökről alkotott negatív kritikáimat, mert itt látom elsőnek egy növényes akváriumban tökéletesen üzemelni :thumbup:

Na azért nem egy világbajnok darab, de egy belsőnél, talán egy fokkal jobb.
 
Nagyon szép a kis akid még mindig, nagyon jó ilyenekre ránézni, elismerésem! :cool: ;) !
 
Pár kép, csakhogy szerepeljen az alga is, ne csak beszéljünk róla.
P2238181.JPG

P2238182.JPG


Innen nézve már nem látszik.
P2238186.JPG

Ez meg ráadásnak.
P2198165.JPG
 
Tomi said:
Pár kép, csakhogy szerepeljen az alga is, ne csak beszéljünk róla.

Ilyenek nálam is vannak,még durvább is,lobognak a flowban.Mostanában kevesebb időm van az akira.
Ez az aki egy kis ékszerdoboz.
 
Back
Oldal tetejére