• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Geza's waterworld

oRphEus said:
Egész szépen alakulgat, gratulálok! Nekem egy dolog hiányzik, a sötét háttér.

Köszi!

Hátteren még nem gondolkodtam, de egyszer eljön annak az ideje is.
 
inadsz said:
Nagyon szép lett, az algásodást meg szépen leküzdötted grt

Köszi Dani, remélem nem csak átmeneti állapot. :) (Főleg ha rákapcsolom a +24W-ot. :geek: )
 
Mivel én is HAC kerülő vagyok, hát beállok a sorba és postolok egyet az akiról, amíg a versenyzők gőzerővel csattintgatnak. :)

Kb. másfél héttel ezelőtti állapot:
P1050253.png

P1050255.png

P1050266.png

Ma nyírtam, előtte így festett:
P1050280.png

A viviparának mennie kellett, nagyob beindult és féltem egyik reggel ellepi az egész akváriumot...

A HC-m továbbra is szenved, valamiért - amellett, hogy növekedik, terjed - rothad, barnul, satnyul... :( De nem adom fel.
 
Két észrevételem lenne a jelenlegi helyzettel kapcsolatban.
Ahogy elnézem az akváriumodban a HC-t hagyod felfelé törni, ezt nem lenne szabad, nyírd vissza egy kicsit, az talán segít a barnulás-rothadás elkerülésében is.

A másik a jobb sarok elrendezése. A jobb sarok nekem picit zavaros. Felcserélném a két szélső növényt, vagy kivenném a tenellus-t (ha jól látom az). Ez a magassági eltérés szerintem nem mutat túl jól.

Szép lesz amúgy, sok sikert vele.
 
Köszi.

A HC horizontálisan terjeszkedik (lásd a dekorhomok részt, oda is betört rendesen, vízszintesen.)
A vertikális terjeszkedés az állandó piszkálás közben felszkadt növénykéknek tudható be, meg talán az erős szűrésnek (néhány növényke kijött, és nem nyomtam vissza.)

Kb. 2-3 hete nyírtam utoljára, valamelyest magához tért, de nem mondanám hogy minden OK vele közel sem...

Más nem nyírja, nem csinál vele semmit, (csak tápban fürdeti és CO2-be fojtja) és mégis gyönyörű sűrű, üdezüld egészséges HC szőnyege van, szóval nem tudom. :) engem nem szeret. :) de majd kényszerítem rá... ;)

Az elrendezést illetően az észrevételed jogos. Ez az aki még sok átalakításon fog átesni, ez afféle növény kiismerő aki... kísérletezgetek, tanulgatom vele a "szakmát".
A jobb sarokba most lilaeopsis novae zelandiae van, mint egészen új jövevény a vivipara helyett.

Luna said:
Két észrevételem lenne a jelenlegi helyzettel kapcsolatban.
Ahogy elnézem az akváriumodban a HC-t hagyod felfelé törni, ezt nem lenne szabad, nyírd vissza egy kicsit, az talán segít a barnulás-rothadás elkerülésében is.

A másik a jobb sarok elrendezése. A jobb sarok nekem picit zavaros. Felcserélném a két szélső növényt, vagy kivenném a tenellus-t (ha jól látom az). Ez a magassági eltérés szerintem nem mutat túl jól.

Szép lesz amúgy, sok sikert vele.
 
Mindenki nyírja. :)
Én kinyírtam az újzélandi lilaeopsisomat gátlástalanul. :) Remélem te több sikerrel jársz vele.
 
A HC-t akkor érdemes nyírni ha már 5 centi vastag szőnyeget alkot, és akkor is csak azért nehogy elrohadjon az alja és ezáltal felszakadjon. Én se nyírtam addig és tökéletesen fejlődött. Ami a barnulást illeti az valószínűleg csak sima barna alga, ami nekem is volt és az emberek nagy többségének is, az indítást követő első pár hónapban. (Hogy ez a kezdeti tapasztalatlanságomból adódott -e azt már nem tudom, de közre játszhatott a nem megfelelő co2 szint is.)
Az alga eltűnését biztosan gyorsítja, ha adagolsz Easy Carbot, és picit állítgatsz a co2-t. Ahogy látom nem a legszerencsésebb helyre raktad a porlasztót, épp a vízoszlop felszálló ágában van, és a buborékok valószínűleg nagyon hamar elérik a vízfelszínt.
 
Hát az 5 centitől még nagyon messze vagyok. :D

Relative új még az aki, ha hozzáteszem azt, hogy a szűrő (sajnos) eléggé gyakran bolygatva volt (hosszú leállások, csövezés, reaktor ráköt, leszed, szűrőanyag csere-bere, stb.) akkor még érthető is a jelenlegi elégtelen szűrés.

A diffúzort próbáltam úgy beállítani, hogy az esőztető valamelyik lyukát kapja telibe a felszálló CO2, és azt vigye neki a front üvegnek és lefele a talajra, rá a HC szőnyegre. Volt már sárga DC, pipáló halakkal. (Legjobb helye talán a diffinek a frontüvegen lenne, de az meg esztétikailag... :( )

Előtte a bal oldalon volt az esőztető, és a jobb oldalra került a diffúzor, de így nem láttam elégségesnek a co2 bubig mozgását, áramlását.

Köszi a tippeket, próbálkozni fogok a finomhangolással.

vartan said:
A HC-t akkor érdemes nyírni ha már 5 centi vastag szőnyeget alkot, és akkor is csak azért nehogy elrohadjon az alja és ezáltal felszakadjon. Én se nyírtam addig és tökéletesen fejlődött. Ami a barnulást illeti az valószínűleg csak sima barna alga, ami nekem is volt és az emberek nagy többségének is, az indítást követő első pár hónapban. (Hogy ez a kezdeti tapasztalatlanságomból adódott -e azt már nem tudom, de közre játszhatott a nem megfelelő co2 szint is.)
Az alga eltűnését biztosan gyorsítja, ha adagolsz Easy Carbot, és picit állítgatsz a co2-t. Ahogy látom nem a legszerencsésebb helyre raktad a porlasztót, épp a vízoszlop felszálló ágában van, és a buborékok valószínűleg nagyon hamar elérik a vízfelszínt.
 
A tiéddel mi történt?

Az enyémek (melyek a képen láthatóak) kb. 2 hete kerültek be, de már terjeszkednek! :) Persze még nem tértek magukhoz, kicsit barnák a szálak, de az új hajtások egészségesnek tűnnek. (kopp - kopp)

(Érdekes, hogy a nano akváriumban lévő Lilaeopsisok 2 hónap alatt nem terjeszkedtek annyit, mint az ebben az akiban lévők 2 hét alatt... :))

Luna said:
Mindenki nyírja. :)
Én kinyírtam az újzélandi lilaeopsisomat gátlástalanul. :) Remélem te több sikerrel jársz vele.
 
Szépen alakul az akvárium histi!
Gratulálok a HC-hoz. Nekem a HC nagy ellenségem, de mégis a kedvencem. :)
Szerintem a stemek nem illenek iwagumiba, a tiedbe sem. Ettől függetlenül szép az akvárium Grat!
 
peti44 said:
Szépen alakul az akvárium histi!

Köszönöm!

peti44 said:
Gratulálok a HC-hoz. Nekem a HC nagy ellenségem, de mégis a kedvencem. :)

Dettó. Még nem hódolt be, de dolgozok rajta. ;)

peti44 said:
Szerintem a stemek nem illenek iwagumiba, a tiedbe sem.

Egyetértek. Az elméleti tervezéskor ez még nem volt világos, de most már egyre világosabb előttem is. Idővel mennek, mások jönnek. De addig még sokat kell tanulni, tapasztalni. :)
 
Back
Oldal tetejére