• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Geza's waterworld

peti44 said:
Örülök, hogy kihagytad a fát
Én is, hogy felnyitottátok a szemem. :)

peti44 said:
A jobb oldal az tökéletes! Nekem a bal oldal még nem oké.
Ha visszanézed a postokat a (jelenlegi) jobb oldal (a fő köves rész) kialakítása, már elég régóta ugyan az, az így "adta" magát.
A bal oldalt változtattam folyamatosan, kerestem a (nekem) legjobban tetsző kompozíciót a rendelkezésemre álló kő mennyiségből, ami elég szűkös. Egyik elrendezés követte a másikat, ami azt jelenti, hogy valamivel sosem voltam elégedett, mindig máshogy akartam. Ez a mostani bal oldal az, aminél azt mondtam, hogy nagyjából rendben van, netovább, mert végtelenségig legózhatnék. :) Így most ez az állapot, szerintem így is marad, feltéve ha nem jön valami isteni szikra a beültetésig. :)

peti44 said:
Én a mohát nem tenném oda az út mellé. Inkább jobb oldalra a kövek közé tenném valahogy.
Ez jó ötlet, lehet oda fogom tenni. Az a jó, hogy ezek apró kövek, tologathatom pakolgathatom őket ide-oda mohástul.

peti44 said:
Én raknék még bele egy kevés seiryu-t.
Sajnos kifogytam belőlük, csak ilyen jellegtelen, órmótlan darabok maradtak.
 
Szép lett így. Számomra is jobbnak tűnik azok a fák nélkül. Még később tényleg meglesz a lehetőséged, ha alakítgatni akarod. Egyáltalán nem zsúfolt a bal oldal se, mert sok a kicsi, ami kevésbé feltűnő. Ha a növények benövik a nekik szánt részt, majd meglátod kevésbé fog Neked is úgy tűnni. Meg nem is fog ennyire látszódni minden, nem lesz ennyire szembeötlő. Még a növényekkel nagyon sok mindent lehet variálni.
 
Sajnos kifogytam belőlük, csak ilyen jellegtelen, órmótlan darabok maradtak.
Próbáld meg kalapáccsal osztódásra bírni őket, biztos lesz még pár szép darab a törött kövekből, és a kis kövekkel még természetesebben hat az aki.

Nekem nagyon tetszik az aki, de nem tudom a rotala mennyire illik oda, mert iwagumikba csak alacsony növésű növényeket szoktak használni, igaz a rotala hátul van.
Sok sikert a beültetéshez, tetszik ahogy betöltötted az Orinico-t.
Esetleg még rendelhetsz követ, csak sajnos még egyszer kell postaköltséget fizetni, vagy azt is megcsinálhattad volna, hogy webshop link moderálva-től rendelsz követ a növényekkel együtt.
 
inadsz said:
Próbáld meg kalapáccsal osztódásra bírni őket, biztos lesz még pár szép darab a törött kövekből, és a kis kövekkel még természetesebben hat az aki.

Eddig is kalapáccsal operáltam. :) Van rengeteg apró, pici darab, amit pl. a HC seccpercalatt beborít. + kisebb -nagyobb bumszlik, amiket még lehet felhasználok az ösvény körül, itt-ott-amott.

inadsz said:
Nekem nagyon tetszik az aki, de nem tudom a rotala mennyire illik oda, mert iwagumikba csak alacsony növésű növényeket szoktak használni, igaz a rotala hátul van.

Köszi.
Sajnos a rotala meg a pogostemon "kényszer" növény. De ha már megrendeltem drága pénzért és meg is jött, megpróbálom felhasználni. (Viszont a grátisz viviparának kifejezetten örülök :))
Tapasztalatom nincs velük, pl. azt se tudom milyen magasra/alacsonyra lehet nyirni. De nem szeretnék belőlük nagy dzsumbujt ami elnyomja a sziklákat. Ha nem bírok velük, max elajándékozom később.
 
Öröm látni, ahogy fejlődött a hardscape-d. Az utolsó, berendezett állapot messze a legjobb. A bal oldalon kicsit sok a három egyformán hangsúlyos kő. kettőt nyomj jobban a talajba és kicst hozd el őket az egysíkból. Kész ;)
 
Végre bekerültek a növények.

A 3 cserépnyi HC - ahogy sejtettem is - kevés lett. Majd pótlom.
A moha és bolbitis kívül maradt (egyelőre).

Pár beültetés utáni kép:
P1030379.png

P1030381.png

P1030382.png

P1030383.png

P1030385.png

Ezt a párom fotózta, lehet ezután csak ő kezeli majd a kamerát :)
P1030367.png

A víz zavaros, majd leülepszik. Adagoltam green gaint és green bactert, +megy a CO2.

A szűrőt beindítottam, de le kellett folytanom, mert olyan erős a flow, hogy viszi magával az amazoniát. :)

A növényekkel kapcsolatban kicsit összezavarodtam :(
A HC, anubias, vivipara, rotala tutti.

A bal oldalon nagy mennyiségben lévő a cserépben található biléta szerint pogostemon stellata, míg a tőle jobbra lévő, ösvény előtti apró levelű színeskés növényen nem volt biléta... Szerintem félrecímkézték.

Egyénként minden Tropica-s növény kifogástalan állapotban volt, az ajándék vivipara olyan amilyen, majd kíváncsi leszek mi sül ki belőle...
 
Szia! Nagyon tetszik az aki, jól néz ki növényekkel.
A vivapara-t viszont megnyírhattad volna olyan 3centisre vagy kisebbre és több darabra szedhetted volna, amúgy szép lett.
Asszem kezd fellendülni az akvakertész társadalom, így ősz felé, igaz nyáron senki nem csinál akit :)

HAC
 
És milyen igaza volt mindenkinek, hogy nem kell a fa. nagyon szép így nélküle. Növényeket később is tudsz majd pótolni talán csak a kis előtéri pótlás nehezebb utólag.

Egy dolog kicsit szúrja a szemem, a rotala szerintem túlságosan közel került az ösvényhez. Amint beindul a növekedés nagyon ki fog lógni.

Egyébként szép hangulatos aki. Gratulálok. Gondolom most le sem tudjátok vennia szemeteket róla. ;)

Annyian rendeztek be új akit, hogy én is ezért rendeltem növényeket a nagyba és alakítom át hamarabb mint terveztem.... fertőző banda. :)
 
viktorlantos said:
Egy dolog kicsit szúrja a szemem, a rotala szerintem túlságosan közel került az ösvényhez. Amint beindul a növekedés nagyon ki fog lógni.

Hmm biztos, hogy a rotala-ra gondolsz? A képeken a rotala alig látszik. Ott bújik a nagy főkő és a vivipara között. (Még szinte teljesen takarja a nagy főkő.)
Ami az ösvény mellett van és jól látszik, az a pogostemon. Azt hiszem :) De mint írtam, növények tekintetében picit összezavarodott vagyok perpill. :roll:

viktorlantos said:
Egyébként szép hangulatos aki. Gratulálok. Gondolom most le sem tudjátok vennia szemeteket róla. ;)
Ültetés után nem sokkal vidékre utaztunk. Úgyhogy magára maradt az újszülött. :| De azt hiszem pont a te blogodon olvastam valami akvárium távfelügyeleti rendszerről... hmmm. :cool:

viktorlantos said:
Annyian rendeztek be új akit, hogy én is ezért rendeltem növényeket a nagyba és alakítom át hamarabb mint terveztem.... fertőző banda. :)
Mikor láthatjuk? A fertőzést tényét csak megerősíteni tudom. :)
 
inadsz said:
Szia! Nagyon tetszik az aki, jól néz ki növényekkel.
A vivapara-t viszont megnyírhattad volna olyan 3centisre vagy kisebbre és több darabra szedhetted volna, amúgy szép lett.
Asszem kezd fellendülni az akvakertész társadalom, így ősz felé, igaz nyáron senki nem csinál akit :)

HAC

Köszi. :)

Éreztem valamit elrontottam a viviparával kapcsolatban... :?
 
Szia!

Grat. minden elismerésem, kicsit más volt az elképzelésed, de frappánsan megldottad.
Nekem nagyon tetszik, kicsit stílust váltottál ;) . Most jön a neheze, de már most látom hogy egy ékszer lesz a szobában ;) .
Mégegyszer gratulálok!
 
Köszi. :)

Remélem mikor legközelebb jössz CO2 palackért, már nem egy algamezőt fogok neked mutogatni... :)

Picike update: A víz tegnapra nagyon szépen letisztult, vagyis kicsit zöldessárgás a színe... Orinocora gyanakszom, de igazából lövésem sincs :) Meglátjuk hogy alakul. A növények egyelőre lent maradtak :), a HC kap egy cserépnyi pótlást ma.

Cecska said:
Szia!

Grat. minden elismerésem, kicsit más volt az elképzelésed, de frappánsan megldottad.
Nekem nagyon tetszik, kicsit stílust váltottál ;) . Most jön a neheze, de már most látom hogy egy ékszer lesz a szobában ;) .
Mégegyszer gratulálok!
 
histi said:
... Orinocora gyanakszom, de igazából lövésem sincs :) Meglátjuk hogy alakul.
Amikor töltöttem az akváriumomat vízzel, valahogy béna voltam és összekeveredett az amazonia és az orinoco... amikor próbáltam javítani ezen és kicsit megpiszkáltam az orinocot és akkor eléggé opálos lett a víz. Tehát szerintem attól van. Ma már (3.nap) szinte teljesen tiszta a víz.
 
Sziasztok!

Amíg terjeszkedik a HC, addig álljon itt egy kép az őskorból:

SA400230.png

Ha oRphEus-t sem köveztétek meg a koponyás képéért, remélem engem sem fogtok ezért.

:p
 
Rövidke UPDATE:

Indítás után nem sokkal sajnos ellepett a barna alga (legalábbis én annak gondolom):
P1030883_diatom.png

P1030887_seiryu.png

Pont mikor a HC-m elkezdett horizontálisan tejeszkedni, de az alga alaposan visszahúzta. :(

Ellentámadásba lendültem, napi 75% vízcsere, CO2-t feltekertem, a macro és micro adagolást másfélszeresére emeltem, illetve drasztikus Easy Carbo túladagolásba fogtam (12 ml/nap brutto 75 literre), azt is injekciós tűvel az alga arcába nyomtam egyenesen.

A fizikai eltávolítás (csipesszel, vákuumporszívóval) sem maradhatott el, ami elég fájdalmas volt, de meg kellett tennem, különben megfullad a HC az algától. :(
Minden 10 HC "bokor" közül 7 feljött. Ezeket lemostam, a lehető legjobban megszabadítottam az algától és visszaültettem. Persze a flow nagyját felkapja, így átmenetileg kis kövekkel próbálom őket lent tartani.

A többi növény szépen muzsikál, átestek már eny nyíráson, de az lehet nem kellett volna... (kicsit korai volt szerintem így utólag belegondolva) Az alga őket is támadta, de esetükben sokkal könyebb dolgom volt.

Az alga (talán) visszavonulóban van, remélem így is marad a közeljövőben és teljesen eltűnik. Aztán sikálom le a köveket és mosom az ösvényt. :)

Mai állapot:
P1040139.png

P1040141.png
 
Sziasztok!

Pontosan egy hónap telt el az aki indítása óta.

Túl vagyok egy alga támadáson (barna alaga lehetett), ezt sikerült megnyernem. :)

Tegnap bekerültek a lakók is, szemmel láthatóan jól érzik magukat.

Mai állapot:
P1040418.png

P1040421.png

P1040422.png

A jövőben növelem a fényt. Eddig a 75 liter felett 48W ment, holnaptól kap +24W-ot. CO2-t és tápot is próbálom arányosan növelni.
+ némi fazonírozás is ráférne a növényekre.

ui.: elnézést a retkes üvegért, + a le nem csípett rothadó levélért... :oops: :)
 
Hû, ez szépen kinõtte magát, és nagyon gyorsan! Mikor voltam ott? 2, talán 2,5 hete? Rá sem ismertem! :shock:
Szép lett!
 
Igen kb. akkor.

Lehet mostanra látta be, hogy nincs más választása, mint nőőőőni... :p

Taksoft said:
Hû, ez szépen kinõtte magát, és nagyon gyorsan! Mikor voltam ott? 2, talán 2,5 hete? Rá sem ismertem! :shock:
Szép lett!
 
Nah gratulálok az akihoz. Egy jó példa arra, hogy a legdurvább algásodástól sem kell megijedni. Tudatos és kitartó munkával igazi szépség nevelhető egy algás akiból is.
 
Back
Oldal tetejére