• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genshirin

Sziasztok!

Kicsit összekaptam magam, és megpróbáltam vmit kihozni makróban a PowerShot G15-ből. A közelpontja nem igazán (egyáltalán nem) teszi erőssé erre a feladatra, viszont az obinak elég jó fényereje van 1.8-2.8.

Elég volt egy óra kattintgatás, hogy rengeteget tanuljak. Kölcsönkértem egy legalja állványt (a sajátommal nem megyek középkategória alá, az biztos)

Vakuval használhatatlan képeket csinál a gép, van rajta vakupapucs, de még gondolkodom hogy egy fillért is költsek rá, vagy inkább tükrös. A Nikon-Canon harcot megvívtam magamban, a típust is megtaláltam, csak most még nincs "kedvem" a beruházásra ;)


23671984064_fa83d47f3d_b.jpgP65_2016_0110_1 by Zoltan Lenart, on Flickr


24217700351_545b2f22dc_b.jpgP65_2016_0110_2 by Zoltan Lenart, on Flickr


23672015654_9c96c2c570_b.jpgP65_2016_0110_3 by Zoltan Lenart, on Flickr

Jól látszik, hogy nagyon kell a fény a makróhoz, mert a legjobb fotó a lámpafényben sütkérező Amano-ról készült:
23672222094_786779c9dc_b.jpgP65_2016_0110_4 by Zoltan Lenart, on Flickr


24004725620_50503b966d_b.jpgP65_2016_0110_5 by Zoltan Lenart, on Flickr

És ilyen fotó készül, ha az időzítő galád módon ránkoltja a világítást:
24192211332_7d4c8ac8e4_b.jpgP65_2016_0110_6 by Zoltan Lenart, on Flickr
 
Sziasztok!

Lassan 1 éves az aki, és a scape is. Ha megnézem a korai képet, alig-alig változott az elrendezés, csak a növények jöttek-mentek.
Lőttem egy képet a mai állapotról, a gyalázatosan patinás üveg ki-befolyókon kívűl rend van a portán. Az ecset mostanában már állandó vendég, de csak olyan elviselhető módon.

25385492711_9c9165056f_b.jpgIMG_1229 by Zoltan Lenart, on Flickr

Már néhányszor elpanaszoltam, hogy nem értem el azt a szintet, amit szerettem volna, de hát ez a maximalisták keresztje :)
Az viszont jó érzés, amikor megpillantják a lakásban a "laikusok", és a földről szedegetik az állukat, néhányan nem akarják elhinni hogy igazi növények vannak benne.

Számomra viszont lassan eljárt felette az idő, itt az idő a rescape-re. A néha elrévedő tekintetem mögött megjelenő P90-es aki a dimmelhető ATI lámpával egyenlőre álom marad, úgy érzem hogy ez az összeállítás fog pompázni a következő évben is az ebédlőben, ez a méret még elviselhető takarítás, nyírás, RO-s vízcsere szempontjából.

A scape még alakul, de továbbra is hasonló, fás-dzsungeles lesz. Teljesen új aljzat, a Tropica-t cserélem ADA-ra bacitól kezdve az általános talajig.
Tegnap nagyon kipihent voltam agyilag, ezért kitaláltam hogy milyen olcsójános világítást fabrikálok, olyat amilyet még nem látott az itteni kifinomult közönség. De viccen kívűl erre a megoldásra még senki sem vetemedett.

A 2x24-et 4x24-re akarom növelni, mivel 80 literre soványka a 48 watt. Az Odyssey nekem teljesen megfelel, ezért adja magát a Quad. Villódzás nem zavar, gagyi csöveket meg úgyis jobbakra cserélem, és mégcsak nem is olyan csúnya. És itt a nagy ötlet. Minek vegyek egy új quadot, és dobjam ki vagy adjam oda fillérekért a mostani lámpát, amikor vehetek mellé egy másikat? A quad-dal sokaknak az a problémája, hogy maga a lámpatest túl keskeny, nagyon össze vannak zsúfolva benne a csövek. Két Duo egymás mellett sokkal szélesebb. Mivel függeszteni akarom, csak annyit kell tennem, hogy a két oldalán összefogom egy kis sínnel, a csavarokhoz is megvannak a lyukak az állítható lábak helyén.

Fejben megvan a felfüggesztés és a tartó is. A jolly rendszerből lesz a tartó, de nem ez a randa oldalsó, ruhaakasztó szerű megoldás. A két cső hátulról fog elóre jönni, van olyan elem, ami 27 cm sugarú negyed körív, azok fognak az aki felé hajolni, arzokról fog lógni a Dupla Duo.
Ezenkívűl még egy ötlet, amire szintén nem láttam még példát (lehet azért, mert nem működik?), a bútor hátoldalán mindkét tartócsövet megfúrom és bevezetek egy rugós, állítható lámpatartó madzagot (vagy hogy hívják), ami szépen felfut a köríven, ki egy lukon, és rácsatlakozik a lámpa két végére. Olyan állítható cuccrokra gondolok, amik az állítható konyha és ebédlő lámpákat tartják. Ezzel a megoldással (ha sikerült a húzóerőt jól belőni) tudom majd a lámpát állítani mindenféle sorkapocs és egyéb módszer nélkül.... felemelem megáll, lehúzom megáll ... vagy nem. Majd a megevés megpróbálja a pudingot.

Z
 
Nézz be HOZZÁM, elötletelgettünk hasonló dolgokról. Még az átlátszó burkolatú 220-as kábel is felmerült, mint függesztő-drót :)
 
Ezt csak úgy ... Egyévesek lettünk. Csak semmi rohanás, néha egy kis nyírás, vízcsere, de többnyire csak a látvány élvezése.

Minden kezdőnek üzenem, ha megvan a kitartás, jó sok szívás után az ember ( és az akija) egyszer révbeér.

26787404851_fb5a637306_b.jpgUntitled by Zoltan Lenart, on Flickr

éljen a perspektivikus torzítás :)

kösz, hogy benéztél
Z
 
Mit gondoltok a bruttó 80-as akiba a Chihiros Nano helyett Mini még jó lehet? Egyrészt azt írja, hogy 60-120 cm, amihez a 65 centivel akár jó is lennék, de a használatiban a programok közül már az M1 is 120-150 litert jelent. Túlszűrt akvárium nincs, azt már régen tudjuk. Nade túlbubizott????
Az ok, amiért kérdezem. A rendelésnél benéztem, és a mini helyett nano-t rendeltem, és most nézek rá nagy szemekkel. Gondolkodom hogy jó lehet-e, vagy rendeljek egy mini-t...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére