• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genshirin

Egy év után, költözés miatt félbeszakadt ez a hobbi.
Tavaly év végén elhatároztam, hogy újraindítom a régi akváriumot, de valójában a régiből nem tartottam meg végül semmit.

Először a száraz adatok. Nem sietem el az indítást, inkább megszerzek mindent ahhoz, hogy legalább az alap meglegyen egy szép és egészséges akihoz.

Akvárium:
65 x 36 x 36 (bruttó 80l)
DIY Ada sílusú festett bútor MDF-ből

Szűrés:
Tetratec 1200, kerámiagyűrű, matrix, siporax, perlon, Seachem Purigen
Lily pipe üveg befolyó

CO2:
5 kg linde palack, CO2Art reduktor mágnesszeleppel (3 bar fix kimenő nyomás), tűszelep, Dennerle bubiszámláló, UP atomizer

Talaj:
Tropica általános talaj 12 kg
Tropica növény táptalaj 2.5 kg
ADA bacikultúra

Világítás:
2 x 24 W Odyssey Duo Pro
Tervben van a 4 x 24W Quad-ra csere, függesztve állvánnyal

Dekor:
3 Red Moore
megkövesedett fa

Tápozás:
MicMac
Carbo

A tetchnikával tehát megvagyok, mivel ma hoztam el a szekrényt, nem állhattam meg hogy ne rakjam össze nagyjából.
És lőttem néhány fotót, ezért gondoltam, hogy eljött a Napló ideje.
 
Vmi ilyesmit fogok látni, ha felnézek a levesemből ...

17303097011_3f95708ee8_b.jpgIMG_0881 by lenart.zoltan, on Flickr

Ez az a scape, ami a legjobban bejön az adott gyökerekből, de azért feldobok még kettőt, jöhet a savazás (szavazás)

Mivel a jobbos egy kicsit túl tömbszerűnek tűnik a baloldalhoz képest, csináltam egyet nélküle

17096146807_bcc432ea0e_b.jpgIMG_0858 by lenart.zoltan, on Flickr

illetve egy, ahol a jobbos fatörzs a hátát mutatja:

17303139951_30bfa74586_b.jpgIMG_0828 by lenart.zoltan, on Flickr
 
Nagyon izgalmasak a fák. Jól kitöltik a teret. Marad elég hely a köveknek?

Nem igazán. Ezért lehetne egy opció a jobbos nélküli változat, talán középről egy kicsit eltolva balra. Középen nekem kicsit furcsának hat, meg egyébként sem akarok szigetes feelinget, amit dekorhomokkal szoktak csinálni. nálam MC szőnyeg lesz. Legalábbis ha az MC is úgy akarja
 
Üdv! Sok sikert hozzá!
Ha már bedobtál több variációt is, én a tömbös nélkülire szavazok.
 
Nem igazán. Ezért lehetne egy opció a jobbos nélküli változat, talán középről egy kicsit eltolva balra. Középen nekem kicsit furcsának hat, meg egyébként sem akarok szigetes feelinget, amit dekorhomokkal szoktak csinálni. nálam MC szőnyeg lesz. Legalábbis ha az MC is úgy akarja
Nagyon jók a fáid. Nekem is a jobbos nélküli változat jön be a legjobban. Ha kicsit eltolod balra, akkor jobb hátul lehet építeni valamit a kövekből is. Milyenek és mekkorák a kövek? Tedd be őket, kíváncsi vagyok. :)
 
Üdv! Sok sikert hozzá!
Ha már bedobtál több variációt is, én a tömbös nélkülire szavazok.

Egyre inkább hajlok Én is erre a verzióra több okból is. A fatörzs nem nagyon fér, túlzsúfolt lesz, főleg fentről látszik ez. A felnyúló ágakat nem tudom akkor úgy elrendezni, hogy a lily ne tolja rá a flow-t. Ha bemohásítom, az tuti algatelep. Vagy csupaszon marad a felső része, nekem így is tetszik.
 
Nagyon jók a fáid. Nekem is a jobbos nélküli változat jön be a legjobban. Ha kicsit eltolod balra, akkor jobb hátul lehet építeni valamit a kövekből is. Milyenek és mekkorák a kövek? Tedd be őket, kíváncsi vagyok. :)

A kövek sajnos elég kicsit, mert csak a fák köré terveztem. Megpróbálok majd valamit, mondjuk lávakővel emelem a talajt, majd kirakom kővel, a kövek közé meg mehet hydro, az nagyon bejön a gombaszerű leveleivel.
 
Nagyon jól néz ki, kiváncsi vagyok a folytatásra. Említetted, hogy majd érdekel egy quad. Nekem van egy egy hónapot ment, tehát majdnem vadiúj eladóm. Váltottam led-re és február óta nem használom.
 
Egy kis update.

Még mindig a technikánál tartok. Ma megjött a D&D RO 190 készülék a Green Aqua-tól.
Edukálódom a lágyvizes témával kapcsolatban, csak azt nem értem, hogy miért van szükség a visszasózásra, vagy inkább azt, hogy van-e különbség visszasózás és csapvízzel visszakeményítés között? Ha már itt van a lábunk alatt ez a finom kömény víz. Az én vizemtől a csíkteszt kiakad, mint a kakukkos óra. TDS mérőn 305.

Most már csak a novényeket kell kigondolni, beszerezni, és APA KEZDŐDIK!

Z
 
Egy kis update.

Még mindig a technikánál tartok. Ma megjött a D&D RO 190 készülék a Green Aqua-tól.
Edukálódom a lágyvizes témával kapcsolatban, csak azt nem értem, hogy miért van szükség a visszasózásra, vagy inkább azt, hogy van-e különbség visszasózás és csapvízzel visszakeményítés között? Ha már itt van a lábunk alatt ez a finom kömény víz. Az én vizemtől a csíkteszt kiakad, mint a kakukkos óra. TDS mérőn 305.

Most már csak a novényeket kell kigondolni, beszerezni, és APA KEZDŐDIK!

Z
A csapvízben sok olyan dolog van ami felesleges az akváriumba. A Gh/Kh+ csak olyan sókat tartalmaz amik szükségesek pl a gerinctelen állatok egészséges szervezetéhez.
 
Sziasztok!

Ma reggel beszereztem az utolsó növényt is, így ebéd után elindult a nagy kaland.

A technika így állt össze.
17392268584_a48aa79582_b.jpgIMG_0913 by Zoltan Lenart, on Flickr

A hardscape nem változott a korábbi elképzeléshez képest.
17827120710_a8f05d202d_b.jpgIMG_0923 by Zoltan Lenart, on Flickr

Először az Anubias és a Trident kötözésével küzdöttem meg.

17827145010_084a28cd56_b.jpgIMG_0926 by Zoltan Lenart, on Flickr

A feltöltésig ment minden, mint a karikacsapás.
Ekkor megfeledkeztem, hogy áztatás ide-áztatás oda, a redmoort le kellene súlyozni. Mire észbekaptam úszott az egész dekor, összeborulva minden. Egy kis pánik, egyik kézzel redmoor leszorít, másikkal tapogat egy kőért, megvan....

17828568239_f334b795b9_b.jpgIMG_0927 by Zoltan Lenart, on Flickr

Eléggé elcsúfítja most az összképet a két nagy kő, amint lehet kisebbre cserélem.

Ezután indítottam a szűrőt, de az nagyon kínkeservesre sikerült, részben az én hibámból, másrészt az én hibámból.

De azért kilenc óra alatt összeállt ez a Nekemtetszik scape. A hátam viszont be, de nagyon..... :)
 
A ronda súlyozó miatt ne izgulj. Inkább maradjon lent és 2-3 hét múlva már úgy sem lesz bent.
Az előtéri növények ha feljönnek szedd szét jobban őket és úgy ültesd vissza.
 
Hali!

17642228534_92e95a6d2f_b.jpg1hetesen by Zoltan Lenart, on Flickr

17642711214_9d35cb76f0_b.jpgIMG_0929 by Zoltan Lenart, on Flickr

1 hetesek vagyunk.....

Komolyabb problémánk még nincs. A növények szenvednek. A zselés pogo feladta, elmállott. A gyökereket nem szedem ki, hátha főnixként feléled egy-két bokor, megesik. Az MC is elkezdett mállani, de már hoz új hajtásokat is ugyanakkor, szerintem majd rendbe jön. A fissi is elkezdett friss zöld hajtásokat hozni. A rotala mini is zselés volt, de köszöni jól van, még a léggyökereit is leszúrta a talajba pillanatok alatt. Algával nincs gond, csak a szokásos nyálka a dekoron, terített asztal lesz a garnéláknak. A tetra szűrő és a Seachem Purigen teszi dolgát, a víz gyönyörű tiszta, dekorkövek szintén.
Első héten kevés makrót adtam, a mikrót viszont toltam. Megfogadtam a tanácsot, hogy mivel bőven van szűrő térfogatom (1200-as tetra), jelentősen csökkentsem a flow-t. Így is a fissi egy néhány levelét fodrozza a flow, és megjelent rajta azonnal a fonalalga, orvosoltam ecetes ollóval.....

Remélem a növények lassan beindulnak, még jön bele néhány növény később.
120 körüli TDS-re álltam be, 5 órát világítok, felkapcsolás előtt indul a co2 1 bubi/sec-cel.
Bubizás nem nagyon van, de a drop checker zöld a lily-től legtávolabb is, az Up atomizer szépen porlaszt, ici-pici bubik jönnek ki csak a lily-ből, sztem a beoldás rendben van.

Nap végére a vízfelszín nagyon nyálkás, de ezt betudom annak, hogy egyes növények rendesen belemállnak a vízbe.

Kellene egy háttérfólia, mert a tapéta nem mutat jól a növények között :) honnan lehet beszerezni??

Z
 
Már találtam is néhány pinduri friss levélkét két halott Pogo tövében. Nincs minden veszve ... :)
 
Kellene egy háttérfólia, mert a tapéta nem mutat jól a növények között honnan lehet beszerezni??
Szia!
Pra***kerben vettem én például. Nagyon sok féle van, de a legtöbb mintás. Ettől függetlenül lehet találni nekünk megfelelőt. Esetleg dekorosoknál érdemes még megnézni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére