• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés

Köszönöm, akkor maradok ennél a tervnél. Hydor vagy JBL? Ez utóbbit még nem láttam közelről.
Eddig Hydorom volt/van. Túlsok mozgórész egyikben sincs ami kikopjon, egyik sem zörög. Azt meg, hogy milyen minőségű a hőkapcsoló egyik, vagy másik márkában... Passz. Ezt az alkatrészt biztosan nem az Omron gyártja... Mint ahogy azt se tudom megmondani, hogy mennyi a hőkapcsoló hiszterezise... 😃 A Hydorban még talán valamiféle bimetal adja a hőkapcsolást, bár sosem szedtem szét.
 
Eddig Hydorom volt/van. Túlsok mozgórész egyikben sincs ami kikopjon, egyik sem zörög. Azt meg, hogy milyen minőségű a hőkapcsoló egyik, vagy másik márkában... Passz. Ezt az alkatrészt biztosan nem az Omron gyártja... Mint ahogy azt se tudom megmondani, hogy mennyi a hőkapcsoló hiszterezise... 😃 A Hydorban még talán valamiféle bimetal adja a hőkapcsolást, bár sosem szedtem szét.
Az a lényeg, hogy tűpontos legyen :D
 
Nem találtam a hőmérőkkel kapcsolatos fórumot ezért ide írok.
Oase 850 Thermo szűrőm van, beépített fűtővel. Mivel diszkoszok lesznek majd, ezért közel 28 fokra állítottam a fűtőt.
Van ADA hőmérőm, nagyon szép, de vacak, kb 1-1,4-l mutat kevesebbet. A TDS- és pH mérőm (egyéb hőmérők is) teljesen mást mutat mint az ADA.
Csalódás, eddig a japán cuccaim jók voltak, megbízhatók voltak, de sajnos erről a darabról ez nem mondható el.
 
Nem találtam a hőmérőkkel kapcsolatos fórumot ezért ide írok.
Oase 850 Thermo szűrőm van, beépített fűtővel. Mivel diszkoszok lesznek majd, ezért közel 28 fokra állítottam a fűtőt.
Van ADA hőmérőm, nagyon szép, de vacak, kb 1-1,4-l mutat kevesebbet. A TDS- és pH mérőm (egyéb hőmérők is) teljesen mást mutat mint az ADA.
Csalódás, eddig a japán cuccaim jók voltak, megbízhatók voltak, de sajnos erről a darabról ez nem mondható el.
Digitális (szondás) hőmérőt próbáltál már?
 
Nem találtam a hőmérőkkel kapcsolatos fórumot ezért ide írok.
Oase 850 Thermo szűrőm van, beépített fűtővel. Mivel diszkoszok lesznek majd, ezért közel 28 fokra állítottam a fűtőt.
Van ADA hőmérőm, nagyon szép, de vacak, kb 1-1,4-l mutat kevesebbet. A TDS- és pH mérőm (egyéb hőmérők is) teljesen mást mutat mint az ADA.
Csalódás, eddig a japán cuccaim jók voltak, megbízhatók voltak, de sajnos erről a darabról ez nem mondható el.
Ez az a hőmérő? https://greenaqua.hu/hu/ada-homero-5-mm-es-akvariumuveghez-feher.html
Kíváncsi lennék, mivel mérted le a pontosságát. 🙂
 
Ez az a hőmérő? https://greenaqua.hu/hu/ada-homero-5-mm-es-akvariumuveghez-feher.html
Kíváncsi lennék, mivel mérted le a pontosságát. 🙂
majdnem, csak nekem a 10mm változatom van.
Van két tesztéterem, az egyik TDS a másik pH, mind a kettő Milwaukee Instruments (https://www.milwaukeeinst.hu/)
Azok egész jó cuccok, a két teszter között 1 tized a különbség, az Oase 27,75-re van állítva, persze ilyen pontosan nem lehet beállítani, de kb.
Az egyik teszter 27,6 mutat, míg a másik 27,7. Az ADA pedig kb 26,1. Na ez itt a baj. (6000 Ft)
 
majdnem, csak nekem a 10mm változatom van.
Van két tesztéterem, az egyik TDS a másik pH, mind a kettő Milwaukee Instruments (https://www.milwaukeeinst.hu/)
Azok egész jó cuccok, a két teszter között 1 tized a különbség, az Oase 27,75-re van állítva, persze ilyen pontosan nem lehet beállítani, de kb.
Az egyik teszter 27,6 mutat, míg a másik 27,7. Az ADA pedig kb 26,1. Na ez itt a baj. (6000 Ft)
Én ebből nem mondanám hogy rossz az ADA. A gyerekem lázmérős korszaka, vagy a Covid lázmérési tapasztalatok azt mutatják, hogy a digitális mérés nincs olyan pontos, mint az analóg folyadékos. Merem állítani, hogy van 3 pontatlan cuccod. Egy analóg hőmérőt gyárilag 1-szer kell kalibrálni. Úgy őrzöm a régi higanyos lázmérőt otthon, mint a kincset, mert már nem lehet kapni, pedig az első kérdés a gyermekorvos részéről, hogy apuka, mivel mérte... Mondhatnék bármilyen márkájú digitális hőmérőt, elővenné a régi higanyost, mert 10-ből 10 ilyennel is ugyanazt fogja mérni.
 
Sziasztok!

Van egy 45x30x80-as akvárium bútor. A szűrő a szekrényben kap majd helyet. Ti hová teszitek a külső fűtőt?
Ha szekrényen belülre, akkor hogyan? Nem gond ha nem a szűrő felett van a fűtő?
Így van benne egy S kanyar. Nem okoz ez problémát feltöltésnél, karbantartásnál?
Nem lesz levegős a rendszer?

Ez így rendben van?

jbl60427_1.jpg
 
Sziasztok!

Van egy 45x30x80-as akvárium bútor. A szűrő a szekrényben kap majd helyet. Ti hová teszitek a külső fűtőt?
Ha szekrényen belülre, akkor hogyan? Nem gond ha nem a szűrő felett van a fűtő?
Így van benne egy S kanyar. Nem okoz ez problémát feltöltésnél, karbantartásnál?
Nem lesz levegős a rendszer?

Ez így rendben van?

View attachment 164860
Miért akarsz fűteni? Milyen jellegű az akvárium? Mert egyébként 21-23 fok az tökéletes halak tartására.
 
Miért akarsz fűteni? Milyen jellegű az akvárium? Mert egyébként 21-23 fok az tökéletes halak tartására.
Lesz benne egy pár oto, cory és pár nano hal.
Éjszakára a termosztát 20 fokra van állítva tehát 19,5 fok még lehet a házban. Nem fáznak meg a halak? Gondoltam én is rá hogy kihagyom a fűtőt.
 
Lesz benne egy pár oto, cory és pár nano hal.
Éjszakára a termosztát 20 fokra van állítva tehát 19,5 fok még lehet a házban. Nem fáznak meg a halak? Gondoltam én is rá hogy kihagyom a fűtőt.
Ha hűvös a kecó, akkor úgy megértem. De inkább 21 vagy a fölé lődd be. 24 fok még belefér de afölött már nehezebb az algát kordában tartani. 😊
 
Nem tudom. Kell? JBL ProTemp a fűtő

22 fokot szeretnék tartani.
Általában függőlegesen kell az ilyen fűtőket rakni. Így kerülhető el a véletlen szűrőleállításnál az, hogy az esetleges bentmaradó levegő miatt a bekapcsolva felejtett fűtő túltolja magát és baj legyen. Szárazon nem működhet, mert a levegő nem követi le olyan gyorsan a váltást a hőszigetelési képessége miatt és így megrepedhet a fűtőszál burkolata, amitől zárlatos lesz az akva. 😉
 
Általában függőlegesen kell az ilyen fűtőket rakni. Így kerülhető el a véletlen szűrőleállításnál az, hogy az esetleges bentmaradó levegő miatt a bekapcsolva felejtett fűtő túltolja magát és baj legyen. Szárazon nem működhet, mert a levegő nem követi le olyan gyorsan a váltást a hőszigetelési képessége miatt és így megrepedhet a fűtőszál burkolata, amitől zárlatos lesz az akva. 😉
Köszönöm! A kérdés továbbra is az hogy miként szokták a külső fűtőket a szekrényen belül elhelyezni.
Lehet-e a szűrő mellé rakni?
Ha kicsit visszaolvasol pár bejegyzést, akkor tettem oda egy képet. Ha a szűrő mellé teszem a fűtőt, nem lesz olyan helyzet hogy levegős marad a rendszer?
 
Köszönöm! A kérdés továbbra is az hogy miként szokták a külső fűtőket a szekrényen belül elhelyezni.
Lehet-e a szűrő mellé rakni?
Ha kicsit visszaolvasol pár bejegyzést, akkor tettem oda egy képet. Ha a szűrő mellé teszem a fűtőt, nem lesz olyan helyzet hogy levegős marad a rendszer?
Az általában a csőkeresztmetszet és a teljesítmény kérdése. Egy vékonyabb csőben nagyobb az áramlási sebesség, simám kitolhatja a levegőt a pumpa. Vastagabb estében ugyanaz a pumpa, már nem bír el vele. Nekem az Aquael Ultramax 1500 a lefelé fordított csövön is áttolja a levegőt. A tiédet nem tudom. Nincs rá fizikusi képletem, amivel kiszámolhatnám, hogy hol a pumpa teljesítmény határ ugyanakkora keresztmetszet esetében. Én is csak kipróbáltam. Tedd te is ezt. Annyit tudok még hozzátenni, hogy a lefelé menő ágban ne legyen toldat, mert az örvényt kelt, ami rabul ejthet egy bubit, az meg csökkenti a hozamot. 😉
 
Az általában a csőkeresztmetszet és a teljesítmény kérdése. Egy vékonyabb csőben nagyobb az áramlási sebesség, simám kitolhatja a levegőt a pumpa. Vastagabb estében ugyanaz a pumpa, már nem bír el vele. Nekem az Aquael Ultramax 1500 a lefelé fordított csövön is áttolja a levegőt. A tiédet nem tudom. Nincs rá fizikusi képletem, amivel kiszámolhatnám, hogy hol a pumpa teljesítmény határ ugyanakkora keresztmetszet esetében. Én is csak kipróbáltam. Tedd te is ezt. Annyit tudok még hozzátenni, hogy a lefelé menő ágban ne legyen toldat, mert az örvényt kelt, ami rabul ejthet egy bubit, az meg csökkenti a hozamot. 😉
Köszönöm! Nano akvárium, nano pumpa :) Egy Eheim Ecco Pro 130 szűrőm van, de megfogadom a tanácsod és kipróbálom. Végig néztem a Muti a szekrényed! topikot és ott láttam, hogy többen használják a szűrő mellett a fűtőt.
Köszi még egyszer!
 
Van valakinek konkrét tapasztalata a JBL PROTEMP Kulsö szüröre csövezetébe beépithetö szürövel?

@Stefán Tamás , az itteni bejegyzésekböl ugy tünik, hogy te egy ilyennel fütöd az akváriumot.

Megéri beszerezni, van valami hátránya, valami, amire figyelni kell?
Mások véleményére is kiváncsi vagyok ám!
 
Van valakinek konkrét tapasztalata a JBL PROTEMP Kulsö szüröre csövezetébe beépithetö szürövel?

@Stefán Tamás , az itteni bejegyzésekböl ugy tünik, hogy te egy ilyennel fütöd az akváriumot.

Megéri beszerezni, van valami hátránya, valami, amire figyelni kell?
Mások véleményére is kiváncsi vagyok ám!
Nagyon kicsi a szekrényem és végül is nem tudtam úgy elhelyezni a fűtőt, amivel elégedett lettem volna. Ameddig nem volt szekrényem, addig ment egy darabig a polc mellett. Tette a dolgát, nem rondította az akváriumot, stabil hőmérsékletet tartott. Én nem vettem észre hogy fojtana a szűrőn. Elsőre nekem úgy tűnt, hogy elég nagy hiszterézissel dolgozik. Tehát volt olyan hogy 22 fokra volt állítva és 21,5 foknál még nem kapcsolat be.
Én az alábbi sorrendben oldanám meg a fűtést ha kell:
1. Fűtésre képes szűrő, nálam végül is ez lett.
2. Külső fűtő, alapvetően működik. nincs vele gond.
3. Belső fűtő

Ha nem tudnám, hogy milyen messze vagy, akkor javasolnám, hogy próbáld ki, odaadom egy tesztre! :)

Nálunk éjszaka 19 fok van. Az akvárium ilyenkor akár 18 fokos is volt. De szerintem egy 20-21 fokban nem feltétlen kell fűteni.
 
Back
Oldal tetejére