• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés

Nekem egy elég érdekes dolog történt most, hogy vágattam üveget az akvárium tetejére. Eheim fűtőm van 24 fokra beállítva. Az üveg a tetején azért lett készítve mert nagyon gyorsan pàrolgott a víz belőle de így már tűrhető. A dolog az, hogy hiába volt 24 fokra tekerve csak 23 fokos volt a víz és nem is kapcsolt be a fűtő, de ha 22 fokra lement a víz azonnal visszafűtötte 23-ra de ki is kapcsolt. Most a tetővel 24 fokos a víz. Érdekes.
A párolgás hőf von el, ha gyors volt a párolgás, lehet az is belejátszott, illetve az üveglap bent tartja azt a meleget is, amit a világítás termel. :)
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek.
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek.
szia,
nekem van egy ilyen dennerle nano thermocompact 25w, nincs egy éves, alig használtam és pont szeretném eladni, mert nincs rá szükségem. ha kell, kérlek jelezd és megalkudunk... 😊
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek.
miért hány fokra megy le a szoba hőmérséklet éjjel?
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek.
No, a kérdéssel @ezsolt80 megelőzött.
Csak annyit tennék hozzá, hogy a természetes élőhelyeken (mindegy, hogy hal, garnéla, teknős, vagy vizimurmuc) van napszak szerinti hőingadozás.
Szóval mennyi az annyi, ill. a nappali és éjszakai között a különbség?
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek
Ha mindenkepp akarsz berakni, vizszintesen nem fer el? Akar az oldaluvegen is, ha hatul a ko miatt nem lehet.
 
szia,
nekem van egy ilyen dennerle nano thermocompact 25w, nincs egy éves, alig használtam és pont szeretném eladni, mert nincs rá szükségem. ha kell, kérlek jelezd és megalkudunk... 😊
Köszi, ha ilyet veszek akkor tőled :) csak még alszok rá egyet, meg meghallgatom itt a tanácsokat. meg tudod kérlek mérni, hogy hány cm-t kell víz alatt lennie? vagy a doboza megvan? ahogy látom az oldalán pont szerepel ez az adat, csak a képeken nem látszik....
miért hány fokra megy le a szoba hőmérséklet éjjel?

No, a kérdéssel @ezsolt80 megelőzött.
Csak annyit tennék hozzá, hogy a természetes élőhelyeken (mindegy, hogy hal, garnéla, teknős, vagy vizimurmuc) van napszak szerinti hőingadozás.
Szóval mennyi az annyi, ill. a nappali és éjszakai között a különbség?
amíg nem fűtünk 20 alá is mehet szerintem, ma éjjel cudar hideg volt. nincs szigetelés a házon. ha megy a fűtés az éjjel 20, nappal 22 fok elméletileg.
én abból indultam ki, hogy papíron 22-28 fok kell a garniknak. gondoltam hadd legyen jó nekik akkor kapnak 23 fokot. de szóljatok ha nem jól gondolom. :)
Ha mindenkepp akarsz berakni, vizszintesen nem fer el? Akar az oldaluvegen is, ha hatul a ko miatt nem lehet.
igen a kő miatt nem fér el :) persze, elfér az oldalüvegen is ha arrébb túrom a növényeket, de nem esztétikus. ezért gondoltam, hogy ha már úgyis veszek, akkor olyat ami passzol.
 
Vésztartaléknak jó, ha van fűtő, de szobahőmérsékletnél szerintem felesleges használni. Előbb fogsz fázni, mint a garnélák. Talán 6-7 éve volt egy borzasztó hideg időszak, nappal is -12 fok körül volt a legmagasabb hőmérséklet (pontosan már nem emlékszem). 18 fokra állítottuk otthon a termosztátot, és semmi probléma nem volt az akváriumokkal (akkor még csak egy sepregető garnélám volt).
Ha a sokkal kényesebb Caridinákat lehet tartani fűtetlen pincében, akkor szerintem nálad sem lehet gond :)
 
A garnélásomba kellene lassan fűtés, hűvös volt az éjszaka. Annyi a baj, hogy hátul csak kb 11-12 cm mély a víz. 20L az egész.
Melyik jó ide? Pont nem írják egyikről sem, hogy milyen mélyen kell alámerülnie. Dennerle Nano ThermoCompact 25W -ot néztem, hogy talán jó. csak pont az nem látszik a képen, sem a leírásban, hogy milyen magas...
Amúgy jobb lenne valami olcsóbb.
kérlek ha ötletetek van segítsetek.
neten rákerestem azért a méreteire:
1630261728900.png
 
Köszönöm. De szerintem a fűtőket nem kell teljesen alámeríteni. A doboz bal oldalán rajta van úgy látom, hogy meddig kell merülnie, de nem tudom leolvasni képről.
Hátha @B_Tamás vagy valaki akinek van meg tudja nézni nekem :)
(szerk.: de ezt lehet hogy félrenéztem)
nincs már meg a doboza... 😞
 
nincs már meg a doboza... 😞
semmi gond, végül egy videoban megtaláltam. sajnos így nem lesz jó nekem, mert teljesen alá kell meríteni és függőlegesen kell lennie. azért köszi! :)

Egyébként lehet hogy csak a saját megnyugtatásom miatt veszek, ha veszek. Azért most eszembe jutott, hogy tavaly volt nagyobb ingadozás is amikor elromlott a kazán.
Az ismerős szaki telefonon mondta, hogy "b.ssz oda neki.." aztán persze pontosította, hogy hova és milyen erősen. úgyhogy amikor már nagyon fáztunk mentem alkalmazni a technikát :D és akkor már feljebb toltuk a fűtőst, hogy kevesebbszer kelljen menni.
Nyilván ilyen bármikor lehet és valószínűleg még ezt is túlélik a garnélák. ahogy mi is :) :)
 
Csak a mostani szitu miatt nem krenkölném magamat egy fűtő miatt.
Arra az esetre jó, ha beüt a Murphy és leáll a lakás fűtése. Mondjuk én inkább egy villany radiátort használok ilyen esetekben, mert nehogy má' csak nekik ne fázzon a fenekük. :D
 
Szasztok! Mivel tudnék nettó 450 liter vizet egy 22 fokos lakásban 27-28 fokra felfűteni? Lehetőleg külső fűtést szeretnék. Adott hozzá 2db szűrő: egy Eheim 2075, valamint egy OASE Biomaster Thermo 600, amiben elvileg egy 300W-os fűtő van. Elég lenne az Eheimre rárakni egy Hydor ETH300 vagy JBL ProTem e300-at?
 
Szasztok! Mivel tudnék nettó 450 liter vizet egy 22 fokos lakásban 27-28 fokra felfűteni? Lehetőleg külső fűtést szeretnék. Adott hozzá 2db szűrő: egy Eheim 2075, valamint egy OASE Biomaster Thermo 600, amiben elvileg egy 300W-os fűtő van. Elég lenne az Eheimre rárakni egy Hydor ETH300 vagy JBL ProTem e300-at?
Szerintem biztos. Nekem 32fokra kellett feltolni a hőmérsékletet 26 fokról, amikor darakóros volt a hal banda. Csak egy 50 wattos merülőt kellett berakom a 200 wattos hydor mellé, hogy az utolsó(31-ről 32-re)Celsius fok is meglegyen. 200 literre így volt 250W 1,25W/liter. Nálad így lenne 450literre 600w, az 1,33W/literre jön ki, szóval működőképesnek tűnik.
 
Szerintem biztos. Nekem 32fokra kellett feltolni a hőmérsékletet 26 fokról, amikor darakóros volt a hal banda. Csak egy 50 wattos merülőt kellett berakom a 200 wattos hydor mellé, hogy az utolsó(31-ről 32-re)Celsius fok is meglegyen. 200 literre így volt 250W 1,25W/liter. Nálad így lenne 450literre 600w, az 1,33W/literre jön ki, szóval működőképesnek tűnik.
Köszönöm, akkor maradok ennél a tervnél. Hydor vagy JBL? Ez utóbbit még nem láttam közelről.
 
Back
Oldal tetejére