• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Egyelőre nem találtam belső fűtővel kapcsolatos témát, úgyhogy itt indítanék egy kérdéssel.

Ugyan nem növényezéssel kapcsolatban merült fel problémám, de a lényegben nem számít. Az a helyzet, hogy indítottam egy teknősös akvaterráriumot és így életemben először kapcsolatba kerültem egy belső fűtővel. Név szerint egy Aquael Comfort Zone 25-össel, automata termosztátos és úgy 15 liter vizet kéne melegítenie (nem, nem ekkora az akvárium, csak ennyi benne a víz, nagyon kicsik még a teknősök).

A boltban ahol vettem (kivételesen nem GA, mert a teknősökkel együtt hoztam el) azt mondták, hogy úgy állítsam be, hogy 28-30 fokos csapvízzel töltsem fel az akváriumot (TDS ceruzával mértem) és utána maxra tekerve tegyem bele a fűtőt (elvileg 32 fok) és addig tekerjem lefelé, amíg elalszik a lámpa. Azért kell így mert kevesebb vízben van, mint amire kitalálták, tehát hiába állítom be mondjuk 30 fokra, valószínűleg sok lenne ennyi víznek és túlmelegítené, legalábbis ezt mondta az eladó, van is benne logika.

Na most a problémám az, hogy hiába állítottam így be, 26-27 fok között van a víz. Azóta próbáltam feljebb is tekerni a fűtőt, folyamatosan ég a lámpa rajta, de nem melegíti fel jobban. Működni tuti, hogy működik, mert a szobahőmérséklethez képest ez a 26-27 fok is sok, tehát valamit csinál, viszont hideg sincs a lakásban, tehát nem hiszem, hogy azért nem bírja feljebb tolni.

Mi lehet a gond? Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.
 
+-1-2 fok játék benne van a pakliban ezeknél.. nekem kb. 6-7 éve vannak teknőseim, ha hallgatsz rám akkor nyugodtan hagyd úgy 26-27 fokon és kapcsold fel a lámpát had süttessék magukat. Ha fázik akkor felmegy napozni, ha melege van akkor mártózik egyet. gondolom félted őket, mert picik, de ha fázik hidd el felmegy a lámpához és ahhoz elég gyenge gének kellenek, hogy neked hüllőlámpa mellett 26 fokban megfázzanak. a lámpaoltás után sem lesz baj - nekem volt, hogy egy fél téli szezont 6 fokon hibernált állapotban voltak.. ha nem koszos a víz, van páncélerősítő, normális vitaminos táp és 2 hetente kb egy kiadós élő táplálék akkor nem lesz gondod velük szerintem. Nálam legalábbis így élnek sok éve.
 
Sziasztok!
Szezonális kérdésem lenne. :)
Szerintetek lehet létjogosultsága annak ha a fűtést a világítás időkapcsolójára kötöm? Azért gondoltam, mert a természetben is éjjel visszahül picit a víz, majd nappal melegszik. Így talán jobban le lehetne utánozni a napszakok váltakozását. Éjjel nálam úgy 18-19 fokra megy le a hőmérséklet a szobában (a nyár persze kivétel).
 
Szerintem, természetben max csak a vízfelszín hőmérséklete változik, de minél nagyobb tömegű a víz, annál kisebb a hőingadozás. Korábban kis akváriumoknál használt, külső fűtőnél jött elő, hogy hideg szobában folyton ki-be kapcsolgattak. Én inkább az állandó hőmérsékletre, fűtésre szavazok.
 
Üdv. Volna itt egy eheim belso futtocso, ami egyszeruen szamomra hasznalhatatlan mert:
kalibralom (egyaltalan mar ezt a reszet sem ertem, hogy mi a banatert kell kalibralni, ha digitalis hokapcsoloja van....)
A beallitott erteket csak par oraig kepes fenntartani. 26 fokot szeretnek elerni. Ez a futonel annyiban nyilvanul meg, hogyha leesik 25 fokra visszatolja 26-ra. Ez igy meg jo is lenne, csak par ora mulva mar 27-re, majd csak 26-nal kapcsol be es visszafutti 27-re. Ha pedig lejjebb tekerem 1 fokot, hogy ezzel mondjuk ugy kompenzalom, akkor meg be sem kapcsol, es kihul a vizem reggelre akar 20fokra is ha nyitva az ablak.
(Hozzateszem a topicot 4 nap szorakozas utan nyitottam a 4 nap alatt kb 10x faztak meg kishijjan a halak ez miatt)

Otlet? A futo teljesen a viz alatt van a pontos tipus:
Eheim 3612010 50w
akvárium 60l belso es kulso szurovel.
 
Ha lentebb tekerted egy fokkal,úgy próbáltad kalibrálni megint?
Nem hiszem,hogy rossz lenne a leírtak alapján,én még próbálgatnám,hátha sikerül beállítani.
 
Rendes vízmozgás van az akváriumodban? Mert én jártam úgy, hogy a frissen indított akiban, ami ugyan nagyobb, 240 literes volt, betettem a sarokba a fűtőt, és a túl oldalon még másnap is jéghideg volt a víz, mert a hátsó falra szerelt esőztető nem forgatta meg rendesen a vizet az akváriumban. Ott helyben felfűtötte a vizet aztán kikapcsolt. esetleg meg lehet próbálni, hogy kicsit elfekteted, de mindenképpen az a jó, ha vízáramlatban van.
 
Atfuti, az akiban egy digitalis homero van aminek 2 homero szala van az egyik az egyik sarokban a masik a masikban, osszesen 1 tized elteres van a ket sarok kozott.
A keringessel nem hinnem, hogy gond van mivel egy 700l/h szuro van benne ami folytva van igaz, de rasegit a keringetesre meg a kulso szuro is.
A gond meg mindig a nagy pontatlansag illetve, hogy uzembehelyezes utan par oraval feltolja a hofokot 1 fokkal, aztan meg par ora mulva meg egy fokkal.ezt ugy, hogy elinditom 25 foknal kapcsol be, 26nal ki. Majd 26nal be 27nel ki. Ezek utan mar 27nel be majd 28-nal ki. Nem ertem, hogy egy eheim hogy lehet ennyire hasznalhatatlan. Ennyi erovel egy vizforralot is beledobhatnek.... o_O

Szerk: probaltam rakosgatni az aksiban jobbra balra, elore hatra, szuro melle, szuro ele, fektetve allitva stb. Nem ertem. Jo vagyok a technikaban de ez kifogott rajtam.

Amugy ha fektetve rakom le az akvárium aljara hasznalhato meg? Merthogy akkor nem latszik annyira ez a nagy cso :)
 
Utoljára módosított:
Ha lentebb tekerted egy fokkal,úgy próbáltad kalibrálni megint?
Nem hiszem,hogy rossz lenne a leírtak alapján,én még próbálgatnám,hátha sikerül beállítani.

Ha lejjebb tekerem majd ujrakalibralom nem kapcsol be csak akkor, ha feltolom 30-ig majd vissza a kivant ertekre. Igy jo, csak ismetelten par oraig es kezdi a hibat elorol. Lehet visszakerul a bolt polcara es megprobalok egy jbl-t, bar az is hasonlokepp mukodik.
 
Akkor próbáld meg ellenkezőleg kalibrálni,hátha.
Nekem eddig nincs rossz tapasztalatom eheim fűtőkkel,de hallottam már több helyről,hogy mostanában már nem az igazi.
Lehet,érdemes megpróbálni vissza vinni,ha garis!
 
Akkor próbáld meg ellenkezőleg kalibrálni,hátha.
Nekem eddig nincs rossz tapasztalatom eheim fűtőkkel,de hallottam már több helyről,hogy mostanában már nem az igazi.
Lehet,érdemes megpróbálni vissza vinni,ha garis!
Garija van. Pont erre gondoltam en is, vissza aztan proba jbl-el. Ma meg van idom szorakozni vele hatha sikerul stabilizalni.
 
Valami talan lesz vele. Most 6 oraja tartja :)
nem tudom mi lelte. Na de ha megegyszer elmaszik megy vissza es kap egy kulso futest a szuro visszajovo agaba.
 
A külső fűtőknek mennyi az élettartama? (pl. hydor)
Mi tud bennük tönkre menni?
Ugyanannyi, mint a belsőknek. Ha nincs szerencséd, akkor 6-12 hónap után kuka, de ha kifogsz egy jót, akkor 20 évig is elvan simán. Külső fűtőnél még esetleg sérülhet a burkolat, törhet a csőcsatlakozás, de a szekrényben általában biztonságban van.
 
A héten vettem egy eheim 75w-os fűtőt, mert az előző megmakkant. Két fűtővel volt dolgom eddig, bármelyiket is használtam letettem az akvárium egyik végébe, beállítottam a fokot és az akvárium másik végén ezt mutatta a hőmérő, semmi kalibrálós baromság nem kellett hozzá. :mad: A jelenlegi csodán tök mindegy milyen fokot állítok be, maximum 23,5 fokot mutat a hőmérő. Másfél napra elutaztam, hazaérek, 22 fok egy állítólag hiperszuper fűtő működése mellett (25 fok volt beállítva). Kb egy hete 20-23 fok van az akváriumban az elromlott és a hiperszuper fűtő használata mellett is, a megszokott 24-25 fok helyett. :cry:
Mit kell tennem, hogy azt a fokot hozza, amit beállítok rajta?
 
Back
Oldal tetejére