• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Folyamatban @TZ garnijainak a beszoktatása, ennek apropójából toltam ma is egy 20 literes vízcserét (jó ideig az utolsó nagyot, innentől csak 10 literenként cserélek), rámértem a pH-ra - 6.2!!! Úgy látszik megemberelte a talaj magát, vagy fene tudja... Este rámérek megint.
Nyilván a cserevíz pH-ja alacsony volt, meg nem is sóztam vissza csak 100-as TDS-re (TZ garnijai is 89-es TDS és 6.2-es pH vízben érkeztek), úgyis most rakom be a mironekuton követ, abból annyi ásványt esznek a taiwanok, amennyit akarnak. :D

A legutóbb fényképezett ikrákból is kikeltek az oto ivadékok, BTW. :)
Fotozz! [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ma elég zaklatott délután volt, holnap összerakom a nagy gépet, bele a makró közgyűrű és lövök képeket a garnikról, meg az oto bébikről is.

RE: elemlámpával lecsekkoltam az állományt, a garnélák már valahol a moha között matatnak, egyet-egyet csípek csak el néha, egy erősen málló cattapa levélről pedig jó adag oto bébi röppent fel, szerintem pont kellemesen puhult már meg nekik hogy csábító lakoma legyen.
 
A taiwanok megérkeztek, köszönik szépen, jól vannak (bár kissé bátortalanok még, majd megszokják az új helyüket és akkor többet lesznek elöl).

Ma délután volt egy kis időm csattogtatni, íme a képek:

30318354115_e18eb85fe3_z.jpg_IGP0129 by Attila Szántó, on Flickr

30021528260_ee40b5d3bb_z.jpg_IGP0127 by Attila Szántó, on Flickr

29687946194_bbc55137ef_z.jpg_IGP0152 by Attila Szántó, on Flickr

29687952104_b0c85f6835_z.jpg_IGP0150 by Attila Szántó, on Flickr

30021523850_e0f563e3ca_z.jpg_IGP0137 by Attila Szántó, on Flickr

Blue boltok kicsit csalódást keltőek egyelőre, de remélem majd színesednek még...
 
A taiwanok megérkeztek, köszönik szépen, jól vannak (bár kissé bátortalanok még, majd megszokják az új helyüket és akkor többet lesznek elöl).

Ma délután volt egy kis időm csattogtatni, íme a képek:

View attachment 19082_IGP0129 by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 19083_IGP0127 by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 19084_IGP0152 by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 19085_IGP0150 by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 19086_IGP0137 by Attila Szántó, on Flickr

Blue boltok kicsit csalódást keltőek egyelőre, de remélem majd színesednek még...
Imadom! Holnap dobom is ossze az enyemet [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A pH közben pár tizedet felkúszott 6.2ről (bár a cseppteszt is tévedhet kicsit, de labor kontaktom nincs), gondolom még egy picit puffereli a talaj felfelé. Mondjuk azt írja a dennerle hogy 6.0 és 6.5 közé állítja be a pHt szóval szavam nem lehet. :)
 
Reggeli kajálás:

30269285611_4fde435b6d_z.jpgRed bolt lakoma by Attila Szántó, on Flickr

Lámpafelkapcsolás után közvetlenül. Utána visszamennek árnyékosabb részekre, gyanítom nálam a 45 lumen/liter kicsit fényesebb nekik mint amihez eddig hozzászoktak... nem baj, majd asszimilálódnak a nagyobb fényhez.

Kivettem a málló catappa levelet hogy ránézzek mi van mögötte az üvegen - 5 oto bébi. :) Szemmel láthatóan nőttek valamennyit már.
 
Taiwanok továbbra is bújkálósak, viszont folyamatosan esznek és vedlenek, szóval úgy ítélem meg hogy jól érzik magukat. :)
pH továbbra is 6,4 és 6,6 között "ingadozik" (reggel és este mérve).
 
Utoljára módosított:
Nem győzöm nyomkodni a tetszik gombokat! :)
Nagy grat az oto utánpótláshoz.Nagy szó ez,sok helyen meg se maradnak,nem hogy szaporodjanak!(y)(y)
 
Back
Oldal tetejére