• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Csak csíkteszt van ami kb. kalap kaki. :( De tolok majd hétfőn. Lehet hogy vasárnap és kedden is tolok 50%-os vízcserét.
 
Na még ilyet.

Mit látok ma az üvegen?

30175455406_04944047e1_z.jpgOto bebik by Attila Szántó, on Flickr

Bizony, ezek vagy oto negros vagy affinis bébik. :) Kajám nincs nekik, de a dekoron/növényeken levő biofilmmel meg a minimál algával ami minden akváriumban van szerintem ellesznek. Van bent szinte mindig alga waffers is.
 
Nah megjött a 100ml Seachem Purigen, és ennek apropójából variáltam a szűrőanyagokon kicsit a Tetrában. Alulra beraktam még egy szivacsot, most kettő van + rá jön a perlon, arra egy kis biorio, a maradék két kosár megtömve biorioval, a tetejére meg a Seachem Purigen.

Jó lesz ez. :D

Mivel bent van a Seachem Purigen, ment bele 4 égertoboz is. :)
 
Utoljára módosított:
Milyen víz paramétereid vannak hogy az otok szaporodnak? És mikor jönnek a garnélák? ☺
 
garnélák a hét második felében. Elvileg. :) Paraméterek: 130 tds, 6.6 pH. Szerintem a gyakori hidegebb vízzel történt vízcsere indította be őket.
 
garnélák a hét második felében. Elvileg. :) Paraméterek: 130 tds, 6.6 pH. Szerintem a gyakori hidegebb vízzel történt vízcsere indította be őket.
A ph problemat egyertelmuen a kovek okoztak ezek szerint?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Úgy néz ki.
Holnap este utolsó nagy vízcsere, csütörtökön biztosra tudom majd mondani. :)
 
Úgy néz ki.
Holnap este utolsó nagy vízcsere, csütörtökön biztosra tudom majd mondani. :)
Varom! Nalam meg mindig szaraz az uveg sajnos, na majd penteken. Elnezest az off-ert!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A pH jelenleg beállt 6.5-6.6-ra.

Szerintem az aktív talaj pufferelte sajna, majd szépen lejjebb megy apránként.
 
Folyamatban @TZ garnijainak a beszoktatása, ennek apropójából toltam ma is egy 20 literes vízcserét (jó ideig az utolsó nagyot, innentől csak 10 literenként cserélek), rámértem a pH-ra - 6.2!!! Úgy látszik megemberelte a talaj magát, vagy fene tudja... Este rámérek megint.
Nyilván a cserevíz pH-ja alacsony volt, meg nem is sóztam vissza csak 100-as TDS-re (TZ garnijai is 89-es TDS és 6.2-es pH vízben érkeztek), úgyis most rakom be a mironekuton követ, abból annyi ásványt esznek a taiwanok, amennyit akarnak. :D

A legutóbb fényképezett ikrákból is kikeltek az oto ivadékok, BTW. :)
 
Back
Oldal tetejére