• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua

Alsó hangon: jó volt. :)
Reálisan: nagyon jó volt. :D
Szerintem: arohamsisakoséletbe micsoda napom volt! :love:

Akkor most hadd hasogassam a szőrszálat: 😁
  • Workshopok már voltak a GA történetében, igaz, nekem ez volt az első. A Major most bizonyította be, hogy mennyire jó telephely választás volt. A bemutatótermi rész kiválóan szolgált nézőtérként, úgy, hogy a GA staffnak nemhogy a falat, de még egy akvát sem kellett odébbtolnia. Az előtér/kassza/recepció egy konyhaasztal segítségével elsőosztályú "állófogadást" és büfét segített kreálni. Szóval a funkcionálisan kialakított terek játszi könnyedséggel egy közösségi térré változtak át.
  • Ami számomra nagy élmény volt, hogy a "tömeg" ellenére is könnyen el tudtam jutni ahová csak szerettem volna. Olyannyira, hogy egyetlen pillanat sem volt, hogy "megoldáson" kellett volna törjem a fejemet, ergo elfelejthettem korlátaimat. (Meglehet, Sokatoknak ez meg sem fordul a fejében, de ez mindennapjaim része.)
  • Mások ilyenkor helyszínt bérelnek, hostesseket fogadnak, meg mittomén. De ehhez a workshophoz minek kellett volna? Van egy közös nünükénk, egy nagyon kultúrált fórumunk jófej tagokkal és a GA. Ennél nem is kell több, szerintem.
  • Elég jól bírom az angolt, de azért kíváncsiságból néha a tolmácsra fókuszáltam füleimet. Pontos, gyors, érthető volt. Giga respect @tsokee nak és Gábornak, amiért segítettek ezt megvalósítani! Számomra nagy öröm volt, hogy olyan fórumtársak sem maradtak le, akik nem beszélik/értik az angol nyelvet. (A technikai kivitelezéshez nem tudok hozzászólni. Azt viszont nem hallgathatom el, hogy nagyon tetszett a kiválasztott megoldás.)
  • Ami Filipe bemutatóját illeti, fantasztikus volt! A magamféle zöldfülű számára is érthető, tanulságos volt, ugyanakkor - ahogy időnként körbenéztem - a növényezést mesterfokon űzők sem aludtak el. (Nem kizárt, hogy ezért is volt a közönség részéről olyan nagy a csend. Hála a portugál hölgynek, ő azért rendesen "vallatta" Filipet. :LOL:)
Köszönöm Mindannyiótoknak, hogy egy nagyon klassz napot rittyentettetek nekem. :love:
Ja, és külön köszönet Bruce-nak, hogy nem csapott patáliát, amiért a workshop miatt kicsit nagyobb volt a nyüzsi. :p
 
Utoljára módosított:
Valójában ismertük a módszert, de zseléssel próbálkoztunk mindig és ezért nem igazán akart működni. Filipe ezért is zavart el minket másik fajta ragacsért 🧴
Mondjuk a talajos "ragacseltűntetés" az nekem is új volt :D
Úgy, úgy! Tegnap óta már tudom, miért nem fogok már zseléset a kezembe venni. :)
De, azért @Matyi szép időt futott, el kell ismerni. :love:

Ha már így "összefutottunk", @Nigro az új szképpel kapcsolatban felmerült néhány gondolatom.
Lehetne egy játékos poll-t csinálni, hogy majdan ki milyen élőlényekkel népesítené be?

A "felépítményről" a hangsúlyt eltolni vétek volna. Már csak azért is, mert Filipe zseniálisan vetette be az optikai csalást. Hogy ez megmaradjon, a standard brigád mellé (Oto, Amano, sünik) vagy 5 tucat Pigy coryt és egy szakajtó nano halat (pirosat egész biztosan nem, mert a ki-ki villanó fa színét kár volna "kiegészíteni", egy rizsánál - Oryzias woworae - nagyobb ugyancsak hátrányba hozná az akvát szomszédaival szemben) tennék be.
 
Utoljára módosított:
Valójában ismertük a módszert, de zseléssel próbálkoztunk mindig és ezért nem igazán akart működni. Filipe ezért is zavart el minket másik fajta ragacsért 🧴
Mondjuk a talajos "ragacseltűntetés" az nekem is új volt :D
Azért megoszthatnátok e titkot másokkal is.
 
A jövőre nézve érdeklődnék azoktól, akik használták az applikációt a tolmács hallgatására, működött a dolog? Tudom, az elején gyakran megszakadt, akkor újraindítottuk az egészet, utána volt még panasz? Csak, hogy legközelebbre új megoldással kell előrukkolni vagy jó lehet ez egy kicsit több előkészülettel?
 
Akkor Én is megragadom a szót és megköszönöm hogy ilyen eseményen részt vehettem. Filipe zseniális akvakertész nagyon jó volt látni ahogy dolgozik és amilyen szenvedélyesen beszél a hobbiról.
Külön respekt hogy bár jó kapcsolatot ápol az ADA val mégsem vitte túlzásba a termékek ajánlását,sőt a csipesszel kapcsolatban el is árulta hogy neki nem is az van [emoji16].
Külön köszönöm a lehetőséget,hogy a workshop előtt kicsit belenyúlhattam a 100 éve akvárumba is kicsit rendbeszedi. Nagy élmény volt ollóval meg csipesszel a kezemben a tömeget kerülgetve növényeket kiszednem és beültetnem. Remélem meg is marad,ha a napi reggeli és délutáni spricc meg lesz akkor bízom benne.
Külön köszönöm a hozott növényekt kedves akvakertész barátaimnak[emoji6]
A GA s srácoknak nagy kalapemelés hogy egy ilyen magas színvonalú programot összehoztak,a fordítás pedig külön öröm volt [emoji847]
Azért cselesen egy pillanatra sikerült Filipének megmutatnom a versenyfotómat,őszinte reakciója az arcán volt mondani sem kellett volna semmit ..... [emoji4],persze megdícsérte [emoji869]
 
Ezt sose alkalmaztam,ne
Filipe a nagyon folyós pillanatragacsot szereti cigifilterrel (magába szívja a ragacsot, és a felületi egyenetlenségek ellenére mindkét felületet stabilan rögzíti) használni és jótékonyan eltakarni aljzatszemcsékkel. :)
Ezr sose alkalmazram,nem vagyok nagy hive a ragasztásnak.milyet cigi filter?milyen ragasztó?
 
Köszi.akkor most se vagyunk elöbbre.
Talán a Loctite nem gél állagú pillanatragasztója lett végül jó, de tényleg vettek vagy 5-6 félét és a legtöbb nem volt alkalmas a feladatra. :) Majd @Matyi megmondja, melyik lett a befutó.
Cigi filter meg a sima filter, amit akkor használsz, ha saját magadnak kell sodorni a cigit. :)
 
Akkor Én is megragadom a szót és megköszönöm hogy ilyen eseményen részt vehettem. Filipe zseniális akvakertész nagyon jó volt látni ahogy dolgozik és amilyen szenvedélyesen beszél a hobbiról.
Külön respekt hogy bár jó kapcsolatot ápol az ADA val mégsem vitte túlzásba a termékek ajánlását,sőt a csipesszel kapcsolatban el is árulta hogy neki nem is az van [emoji16].
Külön köszönöm a lehetőséget,hogy a workshop előtt kicsit belenyúlhattam a 100 éve akvárumba is kicsit rendbeszedi. Nagy élmény volt ollóval meg csipesszel a kezemben a tömeget kerülgetve növényeket kiszednem és beültetnem. Remélem meg is marad,ha a napi reggeli és délutáni spricc meg lesz akkor bízom benne.
Külön köszönöm a hozott növényekt kedves akvakertész barátaimnak[emoji6]
A GA s srácoknak nagy kalapemelés hogy egy ilyen magas színvonalú programot összehoztak,a fordítás pedig külön öröm volt [emoji847]
Azért cselesen egy pillanatra sikerült Filipének megmutatnom a versenyfotómat,őszinte reakciója az arcán volt mondani sem kellett volna semmit ..... [emoji4],persze megdícsérte [emoji869]
Köszi.akkor most se vagyunk elöbbre.
Elárulom a nagy titkot [emoji3]
Ilyet vegyél németbe is van penny market [emoji41]
Nálunk a kettő 168.-Ft [emoji869] a cigifipter pedig dohányboltba kapható csak a sima jó mentolosal ne próbálkozz af466cfa2f42159318d178fd442b7cd7.jpg
 
Elárulom a nagy titkot [emoji3]
Ilyet vegyél németbe is van penny market [emoji41]
Nálunk a kettő 168.-Ft [emoji869] a cigifipter pedig dohányboltba kapható csak a sima jó mentolosal ne próbálkozz View attachment 73149
És ez megragad a cigi szűrővel?A két ragasztandó felület közé cigi filter,ragasztó és kv örlemény vagy amazónia?
 
És ez megragad a cigi szűrővel?A két ragasztandó felület közé cigi filter,ragasztó és kv örlemény vagy amazónia?
Patrik még cigi filter sem kell,Én 1,5 éve szárazon álló fákat ragasztgattam kőre meg egymáshoz,aznap feltöltés és egy sem jött fel.A talaj csak azért kell hogy ne látszódjon a fehéredés a ragasztó után.Hajszárítóval rá lehet segíteni a száradásra na meg a büdös kellemetlen szagot is kihajtod.
 
Én közben persze megint elfelejtettem, milyen fát használt Felipe, és az sem volt végül világos, hogy ezt külön ő kérte vagy a GA lepte meg ezzel a különlegességgel, de amikor vízzel megspriccolta és egyes helyeken piros lett és maradt - egyelőre-, na az valami állat volt, szabályosan eldobtam az agyam.
Arany árban mérik, ezzel jót poénkodott is, szóval mostanában nem ebből lesz a következő scapem, max.ha 1-2 év múlva ezt bontják a srácok és eladó lesz, arra viszont már most jelentkezem.:p
 
Nem voltam ott,de ez Manzanita,ha megszívja magát vízzel akkor olyan lesz mint a red moor.
2011-ben, aztán 2014-ben is elérhetetlen árúnak jellemezte Viktor, de látom, neked már 2016-ban sikerült szerezned belőle.
Eszméletlen kecses ágak, hihetetlen piros árnyalat.
Szerencsére, nekem 40 literes a legnagyobb akvám, 10-20 literbe már talán megfizethető árú lenne egy scape ebből a fából.;)
 
Igen,van egy hely ahol beszerezhető.Akkor eleg vagány volt,de nem egyszerű egy komolyabb scapet összedobni belőle.Még az első szállítmánybol volt nekem,az eladó nem is ismerte a nevét,persze egy lelkes szárnyait bontogató scaper ismerte.Azok még olyan szárazak voltak,hogy a színük szürke volt.
 
Back
Oldal tetejére