• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua

Akkor is ha cég tulajdonos ként rendeled? Ezt már nem tudom, idáig nem bonyolódtam bele.
Arra gondolsz, hogy mint magánember rendelni? Azzal meg az a gebasz, hogy valahogy a GA készletébe kell kerüljön, ha el is szeretnék adni, márpedig a boltnak valahol ez lenne a lényege...
Szerintem ha van rá megoldás, a srácok kitalálják, vannak annyira kreatívak;)
 
Ezt @A. Kavicsos Attila nagyon leleményesen megoldotta, odaállt a tolmács közelébe és ott hallgatta a fordítást. :)
Ezt tudom, egy ideig ott is álltam mellette, a pillérnek támaszkodva, de a legendásan süket fülemnek (katonaságnál egy éleslövészeten kis híján sikerült megsüketülnöm) ez kevés volt. A látványt viszont nem szerettem volna kihagyni, így arra voksoltam.
Ha lenne egy kis időm, energiám legalább alapfokon meg szeretnék tanulni angolul és akkor legalább egy részét érteném, ami hatalmas élmény lenne, főleg egy ilyen stílusú fickónál, mint Filipe... :);)
 
Arra gondolsz, hogy mint magánember rendelni? Azzal meg az a gebasz, hogy valahogy a GA készletébe kell kerüljön, ha el is szeretnék adni, márpedig a boltnak valahol ez lenne a lényege...
Szerintem ha van rá megoldás, a srácok kitalálják, vannak annyira kreatívak;)
Nem tudom hogy működik ez, de ara gondoltam, hogy a cég tulajdonos megrendeli, és tovább értékesíti a boltban. Tehát, nem mint cég név szerepeljen a megrendelésen. Azért is kérdeztem, mert nem tudom hogyan működik ez. De mint tudjuk, itt Magyarországon, mindenhez van kis kapu, ahogyan Dani is írta, hogy mindenre beszedi a adót.
serk: bocs, vámot akartam írni,adó helyet
 
Nem tudom hogy működik ez, de ara gondoltam, hogy a cég tulajdonos megrendeli, és tovább értékesíti a boltban. Tehát, nem mint cég név szerepeljen a megrendelésen. Azért is kérdeztem, mert nem tudom hogyan működik ez. De mint tudjuk, itt Magyarországon, mindenhez van kis kapu, ahogyan Dani is írta, hogy mindenre beszedi a adót.
serk: bocs, vámot akartam írni,adó helyet

A cég tulajdonos magánszemély, nem tud számlát kiállítani a bolt fele. A boltnak viszont szamlaval kell igazolnia, hogy vette az árut.

Viszont Tomi kiszámolta a fa árát, 3000.-/ 10 dkg

Azért nem kg, mert nagyon könnyű fák egy 60l-es akvariumba 1 kg sem kell belőle.
 
A cég tulajdonos magánszemély, nem tud számlát kiállítani a bolt fele. A boltnak viszont szamlaval kell igazolnia, hogy vette az árut.

Viszont Tomi kiszámolta a fa árát, 3000.-/ 10 dkg

Azért nem kg, mert nagyon könnyű fák egy 60l-es akvariumba 1 kg sem kell belőle.

Hát igen ezért lett gyakorlat, hogy darabárasak a fák. Korábban legalábbis így ment az angoloknál. De sem így sem úgy nem jó.
Azt tudnám még elképzelni hogy kész csokrokat árulnánk pl egy 60-as akváriumhoz. Amit mi válogatunk.

A többieknek...
A vámolással kapcsolatban azt is látni kell, hogy itt a küldő fél sem ad fel 1db fát. Több szár dolcsiért rendelsz anyagot. Több karton vagy raklap. Ezek ráadásul elég jó nagy dobozokban is jönnek.
Ez szinte 100% magyar postán keresztül jön és vámolni fogod ás áfázol, ha magánszemély vagy akkor is. Tomék nem dolgoznak ingyen.
 
Gyorsan körbenéztem darabára van mindenhol. Jellemzően 10-20EUR / db egy közepes méret. Ami kb egy szál fa, legtöbbször elágazások nélkül. Nagy ritkán látni az ágas-bogas darabokat, de nálunk pl a két kartonban is alig volt egy tucat belőle.
 
Gyorsan körbenéztem darabára van mindenhol. Jellemzően 10-20EUR / db egy közepes méret. Ami kb egy szál fa, legtöbbször elágazások nélkül. Nagy ritkán látni az ágas-bogas darabokat, de nálunk pl a két kartonban is alig volt egy tucat belőle.
Azért ezek elég kis termetű, örökzöld cserjék, és ahogy @kuchi is írta, az ágvégeken van némi "kuszaság".
Eddig ahogy láttam Rachel és mások vidijeiből, ritka a nagy és izgalmas darab. :(
 
Hát igen ezért lett gyakorlat, hogy darabárasak a fák. Korábban legalábbis így ment az angoloknál. De sem így sem úgy nem jó.
Azt tudnám még elképzelni hogy kész csokrokat árulnánk pl egy 60-as akváriumhoz. Amit mi válogatunk.

A többieknek...
A vámolással kapcsolatban azt is látni kell, hogy itt a küldő fél sem ad fel 1db fát. Több szár dolcsiért rendelsz anyagot. Több karton vagy raklap. Ezek ráadásul elég jó nagy dobozokban is jönnek.
Ez szinte 100% magyar postán keresztül jön és vámolni fogod ás áfázol, ha magánszemély vagy akkor is. Tomék nem dolgoznak ingyen.
A komplett csokor egy aksiba az jó ötlet. Akkor valaki megvehetné a komplett csomagot. A maradék meg esetleg dkg áras lehetne...
Itt a németeknél is boltja válogatja...
A Zoo Käppner például 4 Euroért ad 100 g red moort.
Ha valaki vesz egy közepes akvába 1-2 kg-t, az 40-80 Euro...és az nem olyan sok.
Drágák a dekorok mindenhol.
Ráadásul a szebb, nagyobb darabok, amik mondjuk 150 litertől használhatóak, darabárasak. 20 Eurotól egészen 40-50 Euro /db-ig terjed.
 
Back
Oldal tetejére