• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua

Bocs, hogy belekotyogok @viktorlantos , de akkor nincs más, mint videófelvételt készíteni, és azt magyar felirattal ellátni. Azt le lehet zsírozni, hogy mennyi késéssel rakhatjátok fel, annak érdekében, hogy Estherék érdekeit se sértsétek.
Egyszerűen nem fair (diszkriminatív is) az idegen nyelvet nem beszélő fórum- és hobbitársakkal szemben, hogy őket kirekesztjük egy ilyen eseményből.

Azért nem ez lenne az első angol nyelvű előadás az országban :)
Értem, hogy ez egy hasznos és jó dolog, de van amikor nehezen kivitelezhető, viszont ettől még nem fosztanánk meg azokat, akik tolmács nélkül is értik az előadót. Ők is nagyon sokan vannak. Vagy akik beszélgetni is tudnak az előadóval esetleg.

Video valószinűleg készül, de az nem fogja átadni a személyes varázst. Ha a tolmács zavarja az előadást, azzal elveszíti az előadó a spontanitást, megakasztja a mondanivalójában. Nem jön át a humor stb.
És nagyon sok rosszul sikerült tolmácsolást is láttunk ami egyszerűen tönkretette az eseményt. Még amano workshopjain is. Te nagyon sok angol nyelvű filmet is nézel. Akkor gondolom megvan az a feeling amikor akármennyire jó a szinkron egyszerűen a színészt akarod hallani, nem annak egy magyarított formáját.

Eleve a hely limitált. Szerintem 40-50 főnél nem tervezünk több vendéget. Mind1, az igényt vettük az eseményig még van idő.

Közben érkezett egy megkeresés is ezügyben. Még az is lehet, hogy összehozható :)
 
Azért nem ez lenne az első angol nyelvű előadás az országban :)
Értem, hogy ez egy hasznos és jó dolog, de van amikor nehezen kivitelezhető, viszont ettől még nem fosztanánk meg azokat, akik tolmács nélkül is értik az előadót. Ők is nagyon sokan vannak. Vagy akik beszélgetni is tudnak az előadóval esetleg.

Video valószinűleg készül, de az nem fogja átadni a személyes varázst. Ha a tolmács zavarja az előadást, azzal elveszíti az előadó a spontanitást, megakasztja a mondanivalójában. Nem jön át a humor stb.
És nagyon sok rosszul sikerült tolmácsolást is láttunk ami egyszerűen tönkretette az eseményt. Még amano workshopjain is. Te nagyon sok angol nyelvű filmet is nézel. Akkor gondolom megvan az a feeling amikor akármennyire jó a szinkron egyszerűen a színészt akarod hallani, nem annak egy magyarított formáját.

Eleve a hely limitált. Szerintem 40-50 főnél nem tervezünk több vendéget. Mind1, az igényt vettük az eseményig még van idő.

Közben érkezett egy megkeresés is ezügyben. Még az is lehet, hogy összehozható :)
Javasolnék a fordításra egy lehetőséget.
Aki már vett részt külföldi társasutazáson, az évezhette a fülbe dugható idegenvezetés előnyeit. Ilyen kis készülékből 40-50darabot szerintem lehetne bérelni bármelyik utazási irodától, akiknél most uborka szezon van, és csak nyáron vennék elő ismét. Adnak hozzá egy egyszerhasználatos fülhallgatót pár száz forintért + a készülékeknek lenne egy bérleti díja + kellene egy kvázi szinkrontolmács. Ebből az ő díja lenne a legmagasabb, de azért írtam, hogy "kvázi", mert ha nem is olyan képességű, mint aki TV-ben szinkron-fordít, azért sokkal jobb lenne, mint a semmi. Úgy gondolom, a társaság kb. fele igénybe venné ezt a szolgáltatást, és fedezné a felmerülő költségeket, amit nevezhetünk akár befektetésnek is. ;)
Ez csak egy kósza ötlet volt. Ha rossz, vagy buta, akkor sorry.

A napokban olvastam valahol, hogy a magyar filmek szinronizálásával annyira megvannak elégedve (általában) az eredeti gyártók, hogy előfordult már az is, hogy magyar színészeket kértek fel az eredeti szereplők hangjának lecserélésére, angolról-angolra történő utószinkronra.
 
Azért nem ez lenne az első angol nyelvű előadás az országban :)
Értem, hogy ez egy hasznos és jó dolog, de van amikor nehezen kivitelezhető, viszont ettől még nem fosztanánk meg azokat, akik tolmács nélkül is értik az előadót. Ők is nagyon sokan vannak. Vagy akik beszélgetni is tudnak az előadóval esetleg.

Video valószinűleg készül, de az nem fogja átadni a személyes varázst. Ha a tolmács zavarja az előadást, azzal elveszíti az előadó a spontanitást, megakasztja a mondanivalójában. Nem jön át a humor stb.
És nagyon sok rosszul sikerült tolmácsolást is láttunk ami egyszerűen tönkretette az eseményt. Még amano workshopjain is. Te nagyon sok angol nyelvű filmet is nézel. Akkor gondolom megvan az a feeling amikor akármennyire jó a szinkron egyszerűen a színészt akarod hallani, nem annak egy magyarított formáját.

Eleve a hely limitált. Szerintem 40-50 főnél nem tervezünk több vendéget. Mind1, az igényt vettük az eseményig még van idő.

Közben érkezett egy megkeresés is ezügyben. Még az is lehet, hogy összehozható :)

Hidd el @viktorlantos , hogy nem mind1. Senkit nem izgat, hanyadik idegennyelvű előadás lesz az államalapítás óta.
Gondolom, hogy láttad a Halálos Fegyver (Mel Gibson, Danny Glover) filmquadrológiát, és jól szórakoztál. Nos, én téptem a hajamat a szutyok szinkron miatt. Tehát, ahogy anno Te, úgy szerintem vannak olyan fórumtársak, akik hajlandók ilyen komprmisszumra. ;)

Én csak szinkrontolmácsolni tudok, de annyit mondhatok, hogy az a tolmács, aki nincs spúrban azzal, akinek szavát magyarítja, Taigetosz-érett.
Ergo azért nem ajánlottam fel segítségemet, mert Filipével együtt tudnék beszélni. No, az sem volna fenékig tejfel. :p
 
Ok a tolmács dolgot vettük....

Más....

Nem tudom hogy és miként lesz lehetőség akár workshop alatt kérdezni. Van olyan amit szeretnétek, hogy feltegyünk neki kérdést?
Elképzelhető, hogy ez egy későbbi videóban is megválaszolásra kerül stb.

Szóval ha ilyen jellegű dolog van ez is jöhet.
 
A napokban olvastam valahol, hogy a magyar filmek szinronizálásával annyira megvannak elégedve (általában) az eredeti gyártók, hogy előfordult már az is, hogy magyar színészeket kértek fel az eredeti szereplők hangjának lecserélésére, angolról-angolra történő utószinkronra.

Igen a magyar szinkron jó, vagy jó volt... Sajnos az igazán ikonok lassan elmennek.
Nekem ez egyébként kicsit olyan mint a magyar árú, aminél nincs jobb. Szóval helyén kell kezelni.

Egy Denzel Washington eredeti hangon jó, ahogy Al Pacino stb. Pedig jók a magyar hangok.
 
Ok a tolmács dolgot vettük....

Más....

Nem tudom hogy és miként lesz lehetőség akár workshop alatt kérdezni. Van olyan amit szeretnétek, hogy feltegyünk neki kérdést?
Elképzelhető, hogy ez egy későbbi videóban is megválaszolásra kerül stb.

Szóval ha ilyen jellegű dolog van ez is jöhet.

Csak ötlet:
Lehetne gyűjteni olyan kérdéseket is, amik Filipe-vel, munkásságával kapcsolatos kérdések, de nem feltétlenül a workshop-ra vonatkoznak, de egyesek szívesen feltennék neki. Ezeket a workshop elején/végén egy külön blokkban át is lehetne beszélni Filipe-vel. Legjobb esetben ezzel akár könnyebben is indulhat a workshop hangulata.
 
Csak ötlet:
Lehetne gyűjteni olyan kérdéseket is, amik Filipe-vel, munkásságával kapcsolatos kérdések, de nem feltétlenül a workshop-ra vonatkoznak, de egyesek szívesen feltennék neki. Ezeket a workshop elején/végén egy külön blokkban át is lehetne beszélni Filipe-vel. Legjobb esetben ezzel akár könnyebben is indulhat a workshop hangulata.

Persze bármilyen kérdés jöhet. Hollandiában pont erről beszélgettem vele, hogy nála nincs tabu. Ha kell megmondja a frankót bárkiről :) :)
 
Aki esetleg tolmácsolás miatt aggódott, örömmel jelentem, hogy @tsokee segítségével megoldódni látszik a dolog.
Úgyhogy akit ez tartott vissza most már jelentkezhet. Annál is inkább, mert elég gyorsan fogynak a helyek.

Köszi még1x @tsokee szuper vagy! :)
Szívesen! :giggle: Most kicsit nagy lett a nyomás, reméljük nagyon, hogy ilyen beharangozás után minden okés lesz. Azért arról megnyugtatjuk a nagyérdeműt, hogy nem minket kell majd hallgatni, igazi tolmács lesz. :)
 
Szívesen! :giggle: Most kicsit nagy lett a nyomás, reméljük nagyon, hogy ilyen beharangozás után minden okés lesz. Azért arról megnyugtatjuk a nagyérdeműt, hogy nem minket kell majd hallgatni, igazi tolmács lesz. :)

Csúcsok vagytok!
Ezek szerint ha nem Titeket hallhatunk majd, akkor jeltolmácsolni fogtok? :whistle:
 
Szombaton workshop!

George 240-es akváriumát dobjuk be átalakításra. Szóval 120x45x45 a vászon.

Filipenek mondtam, hogy szabadkezet kap. Az utolsó workshopján kifejezetten kérték, hogy kezdőknek való bemutatót csináljon. De ez a GA! :)

Filipe igazi növényguru. Aki követte az elmúlt években mit épített általában sűrűn telepített akváriumokat látott. Ez most sem lesz másképp.

A leadott növénylista alapján patent lesz!

10x Anubias barteri var nana mini mini
10x Anubias barteri var nana Paxing
10x Anubias barteri var nana 'Pangolino'
10x Bolbitis heudelotii
5x Microsorum pteropus trident
5x Bucephalandra lamandau mini red
20x Rotala species Green
20x Rotala rotundifolia
20x Rotala H'Ra
20x Rotala Yao Yai
20x Rotala Orange Juice
20x Ludwigia arcuata
10x Cryptocoryne beckettii
15x Cryptocoryne parva
20x Juncus repens
10x Micranthemum species Monte Carlo
10x Eleocharis sp minima - In Vitro Cup
5x Hygrophila pinnatifida - In Vitro Cup
10x Weeping moss - In Vitro Cup

Ez egy normális 240-es növényesítése... :D👍

Várunk mindenkit hétvégén aki előre regisztrált az eseményre. Ha valaki valami okból kihagyta még van 2-3 helyünk. Előzetesen 40+ feletti regisztrációnk van. Nagyon többen nem is férünk el a bolt bemutató részén.
Gondoltunk az öregekre, székek lesznek nem kell térdelni :D Igyekszünk valami rágcsát italt szerválni az eseményre.

Ha valaki az előzetes regisztráció ellenére már most tudja, hogy nem tud jönni, kérem jelezze, hogy a helyét át tudjuk adni másnak.
 
Szombaton workshop!

George 240-es akváriumát dobjuk be átalakításra. Szóval 120x45x45 a vászon.

Filipenek mondtam, hogy szabadkezet kap. Az utolsó workshopján kifejezetten kérték, hogy kezdőknek való bemutatót csináljon. De ez a GA! :)

Filipe igazi növényguru. Aki követte az elmúlt években mit épített általában sűrűn telepített akváriumokat látott. Ez most sem lesz másképp.

A leadott növénylista alapján patent lesz!

10x Anubias barteri var nana mini mini
10x Anubias barteri var nana Paxing
10x Anubias barteri var nana 'Pangolino'
10x Bolbitis heudelotii
5x Microsorum pteropus trident
5x Bucephalandra lamandau mini red
20x Rotala species Green
20x Rotala rotundifolia
20x Rotala H'Ra
20x Rotala Yao Yai
20x Rotala Orange Juice
20x Ludwigia arcuata
10x Cryptocoryne beckettii
15x Cryptocoryne parva
20x Juncus repens
10x Micranthemum species Monte Carlo
10x Eleocharis sp minima - In Vitro Cup
5x Hygrophila pinnatifida - In Vitro Cup
10x Weeping moss - In Vitro Cup

Ez egy normális 240-es növényesítése... :D👍

Várunk mindenkit hétvégén aki előre regisztrált az eseményre. Ha valaki valami okból kihagyta még van 2-3 helyünk. Előzetesen 40+ feletti regisztrációnk van. Nagyon többen nem is férünk el a bolt bemutató részén.
Gondoltunk az öregekre, székek lesznek nem kell térdelni :D Igyekszünk valami rágcsát italt szerválni az eseményre.

Ha valaki az előzetes regisztráció ellenére már most tudja, hogy nem tud jönni, kérem jelezze, hogy a helyét át tudjuk adni másnak.
Süteményt vihetünk? Mert arra gondoltunk hogy így meg tudjuk hálálni a sok segítséget amit kaptunk eddig is. Természetes olyat, ami nem morzsáz annyira.. 🙂
 
Back
Oldal tetejére