• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Moderál a fórum mindent. :(
Dobsz egy e-mail címet? Rád írok úgy. Vagy írj te. :) attis.szanto@gmail.com

A moderáció valahol érthető. Ez a beszélgetés egy webshoppal rendelkező akvarisztikai áruház által működtetett felületen történik, logikus, hogy nem a konkurens kereskedelemnek szeretnének teret engedni .... más kérdés, hogy ez fotográfia ...
:)
 
Kerdeznelek benneteket, hogy mire jo egy Fuji Finepix S1500 keszülek?
Biztosan az én hibám, meg az ügyetlenségem, de nem találtam ilyen galériát a neten....na mindegy, majd keresgélek még.
Ha nem találtad, akkor nem kerested ;)
http://www.letmegooglethat.com/?q=fujifilm+finepix+s1500+sample+photos

https://www.flickr.com/search/?text=fuji s1500

TESZT

https://explorecams.com/photos/model/finepix-s1500
http://indafoto.hu/gyujtemenyek/fujifilm_finepix_s1500_kepek

Ha @matrai makróival vennéd fel a versenyt, az se lehetetlen:
https://www.flickr.com/photos/zsocaa/sets/72157624593466588/with/4712810874/

......
 
Utoljára módosított:
azért ahhoz egy kicsivel több kell mint egy fényképezőgép ...
Nyilván :) De összevontam itt a két felvetést, nem akartam Sanyi naplójában offolni. Ő is leírta, miket használ még - a kamerán kívül - fotózáshoz, meg hogy hogyan szippantotta magába a tudást és gyakorolt sokat. Tehát nem elsősorban a fényképezőgép érdeme a fotók minősége, a mi gépeinkkel is lehet(ne) jókat fotózni. A kérdés meg ez volt, hogy mit lehet kihozni az adott gépből...
 
Nyilván :) De összevontam itt a két felvetést, nem akartam Sanyi naplójában offolni. Ő is leírta, miket használ még - a kamerán kívül - fotózáshoz, meg hogy hogyan szippantotta magába a tudást és gyakorolt sokat. Tehát nem elsősorban a fényképezőgép érdeme a fotók minősége, a mi gépeinkkel is lehet(ne) jókat fotózni. A kérdés meg ez volt, hogy mit lehet kihozni az adott gépből...

csak egy áttételes dicséret akart lenne a makró májszter kollegának!
 
Gondolom a típusát beírtad a keresőbe, az alap. Utána írva meg a tesztfotók, fotók, képek, photos, samples szavak bármelyike (adják magukat) eredményez találatokat..


Szívesen.
Így van, arra nem emlékszem, hogy magyarul vagy angolul írtam be, de nem találtam galériát vagy elkerülte valahogy a figyelmem.
A képek nagyon szépek, ilyet lehet az én gépemmel tartozékok nélkül?
Jobban le vagyok maradva tudásban, mint hittem...
Pedig így is semmire sem értékelem fotós”tudásom”
 
Sziasztok!
Szeretnék a fotózással megismerkedni alap szinten, amihez egy gép is kellene. Akvárium-, természet fotózásra kellene.
Árban kb.: 100ezer, milyen régebbi gép van amit érdemes lenne megvenni? Vagy van egyáltalán ilyen összegben?
 
Sziasztok!
Utazós gépet keresek, amit könnyen zsebre vágok, de jó tájképet - portrés tájképet - selfie-t lehet csinálni. Beltérben is jó portrét készítsen. Nem lesz akvárium és makro fotózáshoz használva.
A kiszemelt: Nikon Coolpix A900
Vannak érvek mellette, vagy tud valaki jobb ajánlatot?
 
Sziasztok!
Utazós gépet keresek, amit könnyen zsebre vágok, de jó tájképet - portrés tájképet - selfie-t lehet csinálni. Beltérben is jó portrét készítsen. Nem lesz akvárium és makro fotózáshoz használva.
A kiszemelt: Nikon Coolpix A900
Vannak érvek mellette, vagy tud valaki jobb ajánlatot?

Nagyon nem tudsz vele mellé-nyúlni, kérdés, hogy általános célú felhasználásra van-e értelme kifizetni 100 000 + forintot úgy hogy max. 3 év múlva nagy valószínűséggel újat veszel?
 
Nagyon nem tudsz vele mellé-nyúlni, kérdés, hogy általános célú felhasználásra van-e értelme kifizetni 100 000 + forintot úgy hogy max. 3 év múlva nagy valószínűséggel újat veszel?
Ha teljesíti az elvártakat, akkor nekem megéri. Tavaj is több ezer képet klikkeltünk kirándulásokon. Viszont a bridge gép is macerás volt sokszor a mérete miatt, pl, ha síelek, stb... Tükörreflexes is van a családba tesómnak, de a mérete miatt szintén nem könnyű hurcolni (perpill 2 kisebb táskányi cucc van hozzá, ez inkább állványra való) tavaj is max akkor vittük magunkal, ha városnézős sétára mentünk. Ezért keresem a minél kisebb méretet, minél jobb minőségben.
 
Sziasztok!

Akvárium részleteinek fotózásához (nem versenyfotó vagy hasonló) keresek valami nagyon-nagyon egyszerű gépet. Nincsenek fotós ambícióim, pusztán csak jó minőségű, lehetőleg a mobiltelefonnál egy kicsivel szebb képet csináljon.
Ezeket néztem használtan:
- Sony DSC H300
- Nikon Coolpix L810
- Canon DS 126181

Érdemes ezekkel foglalkozni vagy teljesen felejtős?

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Sok profi fotós van itt a fórumon tapasztalatom szerint.
Lányomnak a fotózás a hobbija.
Eddig egy kis kompakt géppel (nikon A100) és telefonnal fotózott.
Szerintem nagyon jók a fotói ezzel a technikával.
És szeretne jobban megtanulni. Ehhez szeretnék venni neki DSLR-t.
Portré fotózás mellett, természet fotózás is érdekli.
Nemrégiben jó eredményt ért el egy természetfotó pályázaton. Ahol nyert egy madárfotózást.
Ez valamikor a nyár elején lesz. A szervező szerint 200-300 mm körüli objektív a legjobb rá. (ezt nekünk kéne vinni, meg persze gépet)
Nem foglalakoztunk komolyan a témával eddig.
Erre jó egy 75-300 mm alap objektív?
Milyen gépet érdemes választani, amivel már meg lehet tanulni a komolyabb fotótechnikát?
Elég egy alap DSLR?
Mondjuk egy canon 2000D?
(Azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagyon komoly gép)
Vagy ha már rá szánjuk a pénzt, komolyabbat kellene venni? (250 D)
Várom az ötleteteket, tanácsotokat!
 
Sziasztok!

Sok profi fotós van itt a fórumon tapasztalatom szerint.
Lányomnak a fotózás a hobbija.
Eddig egy kis kompakt géppel (nikon A100) és telefonnal fotózott.
Szerintem nagyon jók a fotói ezzel a technikával.
És szeretne jobban megtanulni. Ehhez szeretnék venni neki DSLR-t.
Portré fotózás mellett, természet fotózás is érdekli.
Nemrégiben jó eredményt ért el egy természetfotó pályázaton. Ahol nyert egy madárfotózást.
Ez valamikor a nyár elején lesz. A szervező szerint 200-300 mm körüli objektív a legjobb rá. (ezt nekünk kéne vinni, meg persze gépet)
Nem foglalakoztunk komolyan a témával eddig.
Erre jó egy 75-300 mm alap objektív?
Milyen gépet érdemes választani, amivel már meg lehet tanulni a komolyabb fotótechnikát?
Elég egy alap DSLR?
Mondjuk egy canon 2000D?
(Azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagyon komoly gép)
Vagy ha már rá szánjuk a pénzt, komolyabbat kellene venni? (250 D)
Várom az ötleteteket, tanácsotokat!

Szia!Gyertek át,nekem van 2db milc olyimpus (az egyik eladó) és egy canon 700D . Kipróbálhatjátok őket.
Ha megteszik az oly,kezdésnek ezt ajánlom inkább,mert a DSLR-nek nem elektronikus keresője van,ahhoz szokott a lányod,
ahogy látom.
(70 3759 371)
 
Sziasztok!

Sok profi fotós van itt a fórumon tapasztalatom szerint.
Lányomnak a fotózás a hobbija.
Eddig egy kis kompakt géppel (nikon A100) és telefonnal fotózott.
Szerintem nagyon jók a fotói ezzel a technikával.
És szeretne jobban megtanulni. Ehhez szeretnék venni neki DSLR-t.
Portré fotózás mellett, természet fotózás is érdekli.
Nemrégiben jó eredményt ért el egy természetfotó pályázaton. Ahol nyert egy madárfotózást.
Ez valamikor a nyár elején lesz. A szervező szerint 200-300 mm körüli objektív a legjobb rá. (ezt nekünk kéne vinni, meg persze gépet)
Nem foglalakoztunk komolyan a témával eddig.
Erre jó egy 75-300 mm alap objektív?
Milyen gépet érdemes választani, amivel már meg lehet tanulni a komolyabb fotótechnikát?
Elég egy alap DSLR?
Mondjuk egy canon 2000D?
(Azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagyon komoly gép)
Vagy ha már rá szánjuk a pénzt, komolyabbat kellene venni? (250 D)
Várom az ötleteteket, tanácsotokat!

Szia.
Azt javasolnám, hogy kezdetnek vegyél egy viszonylag olcsó,de elfogadható képminőséget produkáló DSLR vázat!
Márka majdnem mindegy - illetve annyiban nem, hogy természetfotónál kiemelten RENDSZERBEN érdemes gondolkodni.
Tehát olyan gépvázat vegyél amihez ÉSSZERŰ ÁRON tudsz objektívet (tele -alap -nagylátószög) találni!
Vázra ne költs sokat, bármit veszel most - pár év múlva úgyis idejét múlt lesz - illetve a lányod igényei meg fogják haladni.
Sokat segítene a válaszadásban ha írnál egy általad elképzelt költségkeretet + hogy a lányod a természetfotó mely ágai iránt érdeklődik az említett madárfotón kívül!
A 75-300 gyújtótávolság a legtöbb esetben egy általános túrista-zoom,a fényereje gyakran kevés szokott lenni természetfotóhoz ...
 
Sziasztok!

Sok profi fotós van itt a fórumon tapasztalatom szerint.
Lányomnak a fotózás a hobbija.
Eddig egy kis kompakt géppel (nikon A100) és telefonnal fotózott.
Szerintem nagyon jók a fotói ezzel a technikával.
És szeretne jobban megtanulni. Ehhez szeretnék venni neki DSLR-t.
Portré fotózás mellett, természet fotózás is érdekli.
Nemrégiben jó eredményt ért el egy természetfotó pályázaton. Ahol nyert egy madárfotózást.
Ez valamikor a nyár elején lesz. A szervező szerint 200-300 mm körüli objektív a legjobb rá. (ezt nekünk kéne vinni, meg persze gépet)
Nem foglalakoztunk komolyan a témával eddig.
Erre jó egy 75-300 mm alap objektív?
Milyen gépet érdemes választani, amivel már meg lehet tanulni a komolyabb fotótechnikát?
Elég egy alap DSLR?
Mondjuk egy canon 2000D?
(Azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagyon komoly gép)
Vagy ha már rá szánjuk a pénzt, komolyabbat kellene venni? (250 D)
Várom az ötleteteket, tanácsotokat!
A fenti 2 válasznál hasznosabbat én sem tudnék írni, csak annyival egészíteném ki, hogy a legtöbb vázhoz , már adnak egy alap 18-55 optikát, ami szerintem ok a portréhoz is. Igaz, hogy nem fix optika és fényerőben van erősebb, de számomra teljesen használható. Ezt egészítettem ki egy alacsonyabb árkategóriába tartozó 70-300 sigma obival, aminek még elfogadható a rajzolata ( nem torzít )
 
Back
Oldal tetejére