• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

vplaca

Kertész szaki
Huuuu köszi.. már kb 4 órája keresek valami ilyet :D csak nem tudtam hogy álljak neki. Nagyon köszönöm!
Telefonom is tud szögelfordulást mérni 1 fokos osztással.. pl.. (ez mondjuk már nem számít extrának, millió alkalmazás van) Onnantól bármilyen olcsóbb állvány jó, csak kell kreálni rá egy telefontartót..

Sestertius

Főkertész
I

llyenre gondolsz? Vagy ennél pontosabb kell?
Nekem nagyon bevált ez az állvány, Rollei c5i.. De találsz ilyet más gyártótól is..

Vagy telefon pl, az is tud szögelfordulást, fel kell szerelni valami tartót az állványra..
Esetleg nincs olyan amiről akár 1 fok pontossággal is leolvasható az érték?

Sestertius

Főkertész
Telefonom is tud szögelfordulást mérni 1 fokos osztással.. pl.. Onnantól bármilyen olcsóbb állvány jó, csak kell kreálni rá egy telefontartót..
Ez is opció lehet, állvány az van, a távmérővel együtt jön. Csak a szögelfordulást kéne mérni

Jó hülye vagyok h a telefon nem jutott eszembe.....

Sestertius

Főkertész
Telefon. Nem kajtatnék tovább... Pláne ha van már állványod..
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?

vplaca

Kertész szaki
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?
Iránytűs van nekem is, ebbe sem mélyedtem jobban bele, mert ezt sem használom, csak van :)

Esetleg olyat lehet, hogy a telefont forgatod a tartóban addig, amíg az iránytű 0-ra nem áll. Onnantól kezdetet a mérést..
Pl esztergáltatnék egy akkora tányért (pl alu) amibe pont belepasszol a telefon szilikon tokkal.. Ezt a tányért kéne vízszintesen felfogatni az állványra, a telefont úgy rakod a tányérba ahogy akarod. pl mindig úgy, hogy nullát mutasson..
Kimondottan fotóállványhoz való tartót nem láttam még, persze lehet, hogy van.

Igazából csak elkezdtem agyalni, én hogyan csinálnám..
Olcsóbb, mint egy komplett állványt venni..

Utoljára módosított:

vplaca

Kertész szaki
Van fotód róla, hogy mire kéne pontosan ráfogatni a telefontartót?

dhorvath

Főkertész

Oldal tetejére