• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Én nem látom ennek értelmét, miért jobb egy golyós csap. Persze kapható bármelyik vaskereskedésben viszont tömlőcsatlakozót ami pl 16/22-es csőhöz jó nem. A dupla csapnak pont az a lényege, hogy le tudd zárni a szétválasztandó csőszakaszt, gardenás gyorscsatiknak meg elég kicsi a belső átmérője.
 
Dupla golyós csapra gondoltam. De bármilyen csap megfelel.Én például egy hónapja a szegedi kirakodó vásárban vettem egy Tetra EX 1200 komplett fej csatlakozót csapokkal 500 forintért.:)
 
Ha lesz rozsdamentes szűrőm, akkor a csapok Eheim duplacsapok lesznek. Karbantartásnál annál egyszerűbben bonthatót nem nagyon tudok elképzelni.
A kivitelezéssel kapcsolatban annyi hírem van, hogy sógorom tud egy céget(vidéken) ahol foglalkoznak rozsdamentessel. Kíváncsi vagyok ők milyen árat dobnak majd. Erre most még egy bő hetet várni kell a szabadságolások miatt.

Viktorral beszélgettem sokat a hétvégén a GA-ban és azt kell mondjam, aki komolyan gondolja, hogy nagyon jó szűrőt akar magának venni az cseppet sincs könnyű helyzetben. Elsőnek ott van az ADA, ahol a minőséggel nincsen gond, de az ár az sajnos fájdalmas:( Az ADA hoz kísértetiesen hasonló szűrője van az AQUAVAs cégnek is, de ők csak komplett akvárium rendszereket adnak el. Persze biztos meg lehet őket fűzni, de az ár nagyon hasonló az ADA-hoz. Aztán lehet csináltatni valamilyen hasonló rozsdamentes szűrőt, ami sikerülhet nagyon jól is. De mi van akkor, ha nem tartanak be valamilyen technológiai lépést és rozsdásodik a szűrő. Ennyi pénzért az hatalmas szívás lenne. Éppen ezért én csak olyan céggel vagyok hajlandó szűrőházat csináltatni, aki rendszeresen dolgozik rozsdamentessel. Legvégül a műanyag szűrők királya az Eheim 2080 került szóba. Technikailag nem lehet belekötni. A meghibásodási aránya nagyon alacsony a többi műanyag szűrőhöz képest, de sajnos nem 0. Hogy lesz-e rozsdamentes szűrőm valaha? Még bizonytalan.
 
Csőben biztos savállóban gondolkodnék, ilyen csövet kapni több méretben és kéményeket gyártanak belőle ahol is a kénsav miatt kell az ilyen fém, és most itt tisztázni kell egy bizonyos dolgot, a saválló nem azonos a rozsdamentes acéllal. A saválló nem oxidálódik vagy köznyelven rozsdásodik, de a rozsdamentes acél nem biztos, hogy saválló ;) .
 
Viszont szerintem csábítóbb lenne ha csak önmagát a szűrőt is meg lehetne venni, vagy csak a tartályt ;). Ha jól számolom durván 100 ezer forint amit pluszban az ADA szűrőanyagért, üvegdolgokért ki kell fizetni. Ezek helyett mind vannak olcsóbb dolgok a GA kínálatában is. (Vagy sokunknál otthon :))
 
Viszont szerintem csábítóbb lenne ha csak önmagát a szűrőt is meg lehetne venni, vagy csak a tartályt . Ha jól számolom durván 100 ezer forint amit pluszban az ADA szűrőanyagért, üvegdolgokért ki kell fizetni. Ezek helyett mind vannak olcsóbb dolgok a GA kínálatában is. (Vagy sokunknál otthon )

Valószínűleg tényleg több Super Jet fogyna így, de az ADA felfogásában benne van, hogy ha veszel tőlük egy szűrőt, akkor odaadják hozzá az összes szükséges dolgot, nem hagynak ott egy "üres fémdobozzal". Egyébként ez nekem egy nagyon szimpatikus felfogás, csak kár hogy tényleg nagyon megdobja az árát.
 
Valószínűleg tényleg több Super Jet fogyna így, de az ADA felfogásában benne van, hogy ha veszel tőlük egy szűrőt, akkor odaadják hozzá az összes szükséges dolgot, nem hagynak ott egy "üres fémdobozzal". Egyébként ez nekem egy nagyon szimpatikus felfogás, csak kár hogy tényleg nagyon megdobja az árát.

Még mindig jobb mint az Aquavas ahol jelenleg egy komplett akváriumot is kell venned ha olyan szűrőt szeretnél :D:) Na jó ez kicsit sarkítva de nem lehetett kihagyni :)

Ha már DIY topik. Egy sztori talán még nem mondtam. A minap megkeresett egy állítólagos Super Jet tulaj (nem magyar), hogy ES-1200-as alkatrészeket szeretne venni, mert tönkrement az Iwaki pumpa. Úgyhogy pumpa, tömítő, szűrőzsák meg még valami.
Írok az ADA-nak, hogy mi a szitu és kellene egy ilyen pumpa. Mire kis gondolkodás után írtak, hogy ugyan küldjek már kicsit több infót erről a pumpáról. Fotó stb, mert kb nulla meghibásodásuk volt eddig! Nem is szerepel a pumpa az alkatrész listában.
Addig nem is esett le a dolog. De akkor kezdtem el agyalni, hogy valószínű egy hasonló építős projecthez kellett volna.... :)
 
Szerintem nem muszáj ragaszkodni az Iwaki pumpához, más is gyárt mágneskuplungos szivattyúkat, csak halkan jegyzem meg, hogy a webshopban rosszul írtátok mert ott mágnespumpának van írva. A lényeg, hogy nincs szimering a motor tengelyén, hanem különálló tengelyen van a szivattyúházban a forgórész, és egy nagyon erős mágnes viszi át a forgást a műanyag házon keresztül
 
Én nem látom ennek értelmét, miért jobb egy golyós csap. Persze kapható bármelyik vaskereskedésben viszont tömlőcsatlakozót ami pl 16/22-es csőhöz jó nem. A dupla csapnak pont az a lényege, hogy le tudd zárni a szétválasztandó csőszakaszt, gardenás gyorscsatiknak meg elég kicsi a belső átmérője.
Ennek egyetlenegy értelme az, hogy nem 2 műanyag darabért fizetsz 15000 Ft-ot. nézegettem őket januárban akkor se voltak olcsók, olyan 6500(16/22) jó magyar pézé vesztegette a GA őket, aztán megnéztem júliusban is a csapokat akkor látom hogy 7500 fölé ment az ár(itt mondtam cifrákat) aztán pedig letettem a dupla-csapokról egy jó időre. Még ha arannyal lenne bevonva a belseje még meg is érné de nem azzal van bevonva. Ha vennék 4 db sima 16/22-es csapot (eheimet) akkor is jobban járok mintha megvenném a dupla-csapokat. Számomra ezzel az árazással értelmét vesztette a dupla-csap. 2 perccel tart tovább széthúzni a sima csapokat, és nem furdal a lelkiismeret, hogy te jó Isten 15000-et fizettem ezért a két műanyagdarabért. Szóval ez nekem egy kicsit csalódás volt:(, de azért az év boltja versenyben csak rátok szavazok---------->GA;).
 
Utoljára módosított:
de azért az év boltja versenyben csak rátok szavazok---------->GA;).

Ezt ezúton is köszönjük :)

olyan 6500(16/22) jó magyar pézé vesztegette a GA őket, aztán megnéztem júliusban is a csapokat akkor látom hogy 7500 fölé ment az ár(itt mondtam cifrákat)

Erről sajnos nem tehetünk... nem mi vagyunk az Eheim importőr. Így amit kapunk árakat használnunk kell.
Jelzem most sem az a cél kis országunk vezetőinek hogy 280 legyen az euro, úgyhogy ennek így megint csúnya vége lesz...
 
Persze értem én, hogy árfolyam, meg egyebek, de meglepő volt amikor megskubiztam júliusban, hogy hoppá hú de felment az ára. Azért hozzáteszem, hogy azért is volt meglepő, mert a többinek az emelkedése nem volt ennyire szembetűnő. De lehet azokéra nem emlékszem ennyire elvégre nekem a 16/22-es lenne jó, de egyelőre másra kell a pénz, valami fontosabbra.
 
Ha már DIY szűrő topik. Nekem az EHEIM dupla csapokkal nem az áruk a problémám, végülis egy életre vesszük meg. (Sok szűrőt vettem és adtam el már, de a csapok mindig maradnak... hehe)

Engem az izgatna, hogyan lehetne ugyan ezt a funkciót kisebb méretben megoldani. Sok helyet elvesz, külön gondolnom kellett rá a szekrény tervezésekor. Miközben csak arra való, hogy ki tudjuk venni a lily-ket az akváriumból. Lehet, hogy fémből (saváló ugye ;) ) sokkal kisebb méretben is megoldható lenne. Szintén egy életre kalibrálva. Erről mit gondoltok? Ez csak a saját hülyeségem?
 
Persze értem én, hogy árfolyam, meg egyebek, de meglepő volt amikor megskubiztam júliusban, hogy hoppá hú de felment az ára. Azért hozzáteszem, hogy azért is volt meglepő, mert a többinek az emelkedése nem volt ennyire szembetűnő. De lehet azokéra nem emlékszem ennyire elvégre nekem a 16/22-es lenne jó, de egyelőre másra kell a pénz, valami fontosabbra.

Ilyenkor mindenki a másikat figyeli. Ki kezdi el stb.... de ez off. Azért köszi, hogy jelezted. Az ilyen dolgokért szoktuk verni az asztalt a képviseleteknél....
 
Ilyenkor mindenki a másikat figyeli. Ki kezdi el stb.... de ez off. Azért köszi, hogy jelezted. Az ilyen dolgokért szoktuk verni az asztalt a képviseleteknél....
Ezért a korrekt hozzáállásért szavazok én rátok;).........na meg azért mert másik webshopból nem vásárolok, de ez szintén off. :D
 
És manapság, ami nem kínai, az hamisítvány! :LOL:

Igen ezt sokat szokták mondani....
Ma elképedve láttam hogy a Bogyó és Babócás plüss figurákat amit a gyerkőcnek vettem is kínában gyártották.
Nah mind1 azért nem szabad elfelejteni hogy kell jó munkát csinálni, mert ha megeszi őket a szmog lesz egy b terv. pfff :)
 
Sziasztok

Én sok gondolkodás után vettem a GA-ból Super Jet ES-600-ast, nem volt olcsó ,de szerintem megéri ha azt is megnézzük hogy mit is kapunk hozzá.

Az "olcsó" és a "drága" relatív dolgok. A "megéri"-t meg szintén az egyén szintjén kell nézni.
Még mindig jobb mint az Aquavas ahol jelenleg egy komplett akváriumot is kell venned ha olyan szűrőt szeretnél :D:) Na jó ez kicsit sarkítva de nem lehetett kihagyni :)

Ha már DIY topik. Egy sztori talán még nem mondtam. A minap megkeresett egy állítólagos Super Jet tulaj (nem magyar), hogy ES-1200-as alkatrészeket szeretne venni, mert tönkrement az Iwaki pumpa. Úgyhogy pumpa, tömítő, szűrőzsák meg még valami.
Írok az ADA-nak, hogy mi a szitu és kellene egy ilyen pumpa. Mire kis gondolkodás után írtak, hogy ugyan küldjek már kicsit több infót erről a pumpáról. Fotó stb, mert kb nulla meghibásodásuk volt eddig! Nem is szerepel a pumpa az alkatrész listában.
Addig nem is esett le a dolog. De akkor kezdtem el agyalni, hogy valószínű egy hasonló építős projecthez kellett volna.... :)

Az nem lehet, hogy egy "klón"-hoz kellett volna a pumpa alkatrész? Van már másolat az ADA szűrőkről, aukciós link moderálva-en találni olyat, ami szakasztott ugyan az, "némi" módosításokkal :) Pl. kisebb szűrőtérfogat.
 
Back
Oldal tetejére