• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Ha már DIY szűrő topik. Nekem az EHEIM dupla csapokkal nem az áruk a problémám, végülis egy életre vesszük meg. (Sok szűrőt vettem és adtam el már, de a csapok mindig maradnak... hehe)

Engem az izgatna, hogyan lehetne ugyan ezt a funkciót kisebb méretben megoldani. Sok helyet elvesz, külön gondolnom kellett rá a szekrény tervezésekor. Miközben csak arra való, hogy ki tudjuk venni a lily-ket az akváriumból. Lehet, hogy fémből (saváló ugye ;) ) sokkal kisebb méretben is megoldható lenne. Szintén egy életre kalibrálva. Erről mit gondoltok? Ez csak a saját hülyeségem?


Ilyesmire gondolsz?

1251201.jpg
 
Nézegetem ezeket a klón Jet szűrőket, igaz, elsőre csak kisebbeket találtam, de nem biztos, hogy megéri megrendelni. Pl egy ES-300 a GA-ban 109 ezer és kapsz hozzá mindent üveg csövezéssel, míg a klón a jelenlegi árfolyamon, most éppen angol fontból átszámítva 75 ezer minden nélkül, csak maga a szűrő, se csövek se szűrőanyag. Valamint ne felejtsük el, hogy Kínából jön, vagyis EU-n kívül, így lehet fizetni utána vámot és ÁFA-t , tehát, ha jól számoltam akkor a végeredmény: 97 ezer, és modellezős fórumokon szoktak olyant írni, hogy ilyenkor ha bekerül a vámra és nem mész érte személyesen, akkor elküldik postán de azért is fizetni kell. Szóval legyen 100 ezer, de akkor még mindig nincsenek szűrőcsöveid szűrőanyagod. Találtam még 600-ast , itt úgy 30 ezer forint lehet a megtakarítás, de szintén csak üres szűrőt kapunk csövek nélkül, szóval szerintem nem éri meg.
 
  • Like
Reactions: TZ
Nézegetem ezeket a klón Jet szűrőket, igaz, elsőre csak kisebbeket találtam, de nem biztos, hogy megéri megrendelni. Pl egy ES-300 a GA-ban 109 ezer és kapsz hozzá mindent üveg csövezéssel, míg a klón a jelenlegi árfolyamon, most éppen angol fontból átszámítva 75 ezer minden nélkül, csak maga a szűrő, se csövek se szűrőanyag. Valamint ne felejtsük el, hogy Kínából jön, vagyis EU-n kívül, így lehet fizetni utána vámot és ÁFA-t , tehát, ha jól számoltam akkor a végeredmény: 97 ezer, és modellezős fórumokon szoktak olyant írni, hogy ilyenkor ha bekerül a vámra és nem mész érte személyesen, akkor elküldik postán de azért is fizetni kell. Szóval legyen 100 ezer, de akkor még mindig nincsenek szűrőcsöveid szűrőanyagod. Találtam még 600-ast , itt úgy 30 ezer forint lehet a megtakarítás, de szintén csak üres szűrőt kapunk csövek nélkül, szóval szerintem nem éri meg.

Nem akarom teljesen elviccelni, de picit olyan, mintha hozzám hasonlóan felületesen nézték volna meg az ADA termékeit. Én sem vettem észre (vagyis nem fogtam föl egyből), hogy jár hozzá az igen költséges üveg szett is. Viszont ezek a geronimok, nagy hirtelen le is másolták és úgy árazták be, mintha az ADA is csak a "vasat" adná. :)

Ilyesmire gondolsz?

Talán igen. De dupla csap kellene és kézzel is bontható. Talán mégis kicsit OFF ez ebben a témában, meg nem is olyan égető a kérdés. Majd esetleg egy külön topikot nyitok neki, de abszolúte nem égető kérdés.

Szerintem nem muszáj ragaszkodni az Iwaki pumpához

Victort már privát üzenetben tompítottam ezzel, de feldobom itt is, hátha mást is érdekel. Engem a szűrő építésben elsősorban az izgatna, hogy olyan motort tegyek rá, amit elektronikusan tudok szabályozni. Hasonlóan, ahogy az EHEIM Prof3e széria. Csak éppen az egy "zárt" rendszer, saját programja szerint hajlandó csak működni. Pont nem úgy, ahogy én szeretném, vagy is igazából a manuális módban tudom legjobban használni. Így is tetszik, de sokkal több lehetőség lenne ebben. Viszont ahogy Victor elmagyarázta nekem, nem is olyan triviális olyan motort találni, amit egyszerűen lehet szabályozni. Én azt szeretném, hogy ha akarom, akkor kisebb fordulatszámon, kevesebb áramfelvétellel ketyegjen. Aztán a szabályzást, hogy flow szerint, vagy napali/éjszaki üzemmódban működjön, egy Arduinoval meg tudnám oldani. Csak feldobom ezt az irányt is, hátha mást is érdekel ilyesmi.
 
Utoljára módosított:
A dupla csapos témához egy kis gondolatébresztő kép:

wp_belso_gk_bm.png

Létezik saválló kivitelben is, két golyós csappal nem biztos,hogy olcsóbb mint a német műanyag, de hosszabb életű lesz az biztos. Körmös csatlakozónak hívják. :)
 
Faterommal lassan belekezdünk a prototípus építésébe.
Annyiban segítsetek hogy pesten hol tudok beszerezni valami jó békapántot.
Meg csövet, mert 180-as rozsdamentes csövet nehezen találni.
 
A dupla csapos témához egy kis gondolatébresztő kép:

wp_belso_gk_bm.png

Létezik saválló kivitelben is, két golyós csappal nem biztos,hogy olcsóbb mint a német műanyag, de hosszabb életű lesz az biztos. Körmös csatlakozónak hívják. :)


Szia

Ez a megoldás kell nekünk, van ilyen tömlővég is.
Kell 2ilyen és megvan a dupla csap :D
Ja meg persze 2 golyós csap, és szintén még 2 menetes tömlővég
Meg 2 olyan amit te mutattál

Az egyik fele fix, a másik meg ez a kormos megoldás.

k08_02_1,b.png
 
Utoljára módosított:
Szabályozható pumpa kérdése: tengeris körökben egyre jobban elterjedőben vannak az egyenáramú, külső vezérlőről szabályozható vízszállítású pumpák. Keressetek rá a Jebao DC pump-ra.
 
Nem nagyon tömték tele a postaládámat a rozsdamentes mesterek ajánlatai. Már kezdtem letenni a dologról, sőt kis híján vettem egy 2080-at, amikor kaptam egy korrekt ajánlatot a vödörre. Kértek egy pontos műszaki rajzot:banghead: Na ezzel meg is gyűlt a bajom kissé, mert már 21 éve nem kellett körzővel és vonalzóval pontos rajzot készítenem. Ha már egyszer szabad kezet kaptam a mestertől, akkor gondoltam legyen egy picivel nagyobb a vödör, mint az ADA ES-1200. A bruttó térfogat így 16,5 liter lesz. Az AM reaktorom miatt gondoltam legyen inkább a fickósabb MD-20R Iwaki pumpa. Írtam az Iwaki Europe-nak, de azt a kedves választ kaptam tőlük, hogy sajnos magánszemélyeket nem áll módjukban kiszolgálni:finger: Persze a googli jópár amerikai és európai webshop vételi lehetőségét dobja ki. A korábbi olcsó amerikait ezúttal nem találtam meg. Most olyan 60~65 ezer Forint + szállítás +Áfa + Adó környékén lehet számolni az amerikai beszerzéssel. Az európai kb. 110~115 ezer Forint lenne. Így végül egy hazai aukciós oldalon vettem (biztos ami biztos) kettő darab használt MD-15R típusú pumpát. Ez pont ugyan az, mint ami az ADA ES-1200 sorozaton is van. Remélem ez is elég vízforgatást ad majd a reaktorral együtt. Most már csak egy 230/110 Voltos adapter és a vödör hiányzik:)
 
Nem nagyon tömték tele a postaládámat a rozsdamentes mesterek ajánlatai. Már kezdtem letenni a dologról, sőt kis híján vettem egy 2080-at, amikor kaptam egy korrekt ajánlatot a vödörre. Kértek egy pontos műszaki rajzot:banghead: Na ezzel meg is gyűlt a bajom kissé, mert már 21 éve nem kellett körzővel és vonalzóval pontos rajzot készítenem. Ha már egyszer szabad kezet kaptam a mestertől, akkor gondoltam legyen egy picivel nagyobb a vödör, mint az ADA ES-1200. A bruttó térfogat így 16,5 liter lesz. Az AM reaktorom miatt gondoltam legyen inkább a fickósabb MD-20R Iwaki pumpa. Írtam az Iwaki Europe-nak, de azt a kedves választ kaptam tőlük, hogy sajnos magánszemélyeket nem áll módjukban kiszolgálni:finger: Persze a googli jópár amerikai és európai webshop vételi lehetőségét dobja ki. A korábbi olcsó amerikait ezúttal nem találtam meg. Most olyan 60~65 ezer Forint + szállítás +Áfa + Adó környékén lehet számolni az amerikai beszerzéssel. Az európai kb. 110~115 ezer Forint lenne. Így végül egy hazai aukciós oldalon vettem (biztos ami biztos) kettő darab használt MD-15R típusú pumpát. Ez pont ugyan az, mint ami az ADA ES-1200 sorozaton is van. Remélem ez is elég vízforgatást ad majd a reaktorral együtt. Most már csak egy 230/110 Voltos adapter és a vödör hiányzik:)
Nagyságrendileg mennyi az a korrekt ajánlat? Vagy rajz nélkül csak normálisan válaszoltak?
 
Na ezzel meg is gyűlt a bajom kissé, mert már 21 éve nem kellett körzővel és vonalzóval pontos rajzot készítenem.
Most se kell ha van AutoCad-ed :D;), én az eddig csinált bútoraimat is azzal terveztem, majd kiírva a méreteket, mentem a lapszabászatba.
 
Nagyságrendileg mennyi az a korrekt ajánlat? Vagy rajz nélkül csak normálisan válaszoltak?
Ha tényleg elkészül, akkor elmondom. Kaptam 2db 200e Ft körüli ajánlatot is:mad:

Rajz nélkül is látták miről van szó, mert nagyon sok képet küldtem nekik (netről vadászott részlet fotók). De a kivitelezéshez pontos méretek kellenek.

Most se kell ha van AutoCad-ed :D;), én az eddig csinált bútoraimat is azzal terveztem, majd kiírva a méreteket, mentem a lapszabászatba.
Na az lett volna csak a kemény és hosszú menet :D
 
Ha tényleg elkészül, akkor elmondom. Kaptam 2db 200e Ft körüli ajánlatot is:mad:

Rajz nélkül is látták miről van szó, mert nagyon sok képet küldtem nekik (netről vadászott részlet fotók). De a kivitelezéshez pontos méretek kellenek.


Na az lett volna csak a kemény és hosszú menet :D
Van valami fejlemény?
 
Van valami fejlemény?
Megjöttek az Iwaki pumpák, de adaptert még nem kaptam hozzá.
Első körben a Tetra 1200 rotorját ki fogom venni és rárakom az Iwakit. Kíváncsi vagyok mennyivel erősebben tolja a vizet.
A rajzot még csak most módosítottam pár napja a pumpa váltás miatt, de még nem szkenneltem be. Szóval egy kicsit lassan halad a dolog.
 
Csak nehogy összeszívja a szűrőházat :). Medencére csináltam szűrőt 30 literes hordóból, megtöltöttem maradék kerámiagyűrűvel, mert némi kék szivaccsal, keringetést pedig egy fűtésszivattyú végezte, de csak 1-es fokozaton, mert 2,3-ason összeszívta a hordót.
 
Első körben a Tetra 1200 rotorját ki fogom venni és rárakom az Iwakit. Kíváncsi vagyok mennyivel erősebben tolja a vizet.
Már az Iwaki tolja a vizet a Tetra vödörrel. A vízhozam szinte azonos és a zaj is megegyezik mindkét pumpa esetén (Tetra/Iwaki).
Azt hittem szemmel látható lesz a különbség, de sajnos nem.
Elképzelhetőnek tartom, hogy a Tetra fejben így rotor nélkül nem túl ideális úton halad a víz és ez az oka.
Ha nem, akkor lehet le kell majd mondjak a reaktorról.
 
Én ahogy néztem a szűrő választási segédletben,
Green Aqua szűrő választási tájékoztató Green Aqua
Az Iwaki pumpás szűrőknek ugyanakkora akváriumra méretezve, nem olyan nagy a vízforgatása, mint egy sima külső szűrőnek. Gondolom ez azért van, mert az erős motor miatt nem esik a teljesítményük egy jól megtömött szűrő esetén se. esetleg a teljesítményeket nézted már, mennyit forgat az Iwaki?
 
Back
Oldal tetejére