• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Az Iwaki MD-15 960 litert forgat óránként. A Tetra 1200 litert (papíron). Én igazából arra voltam kíváncsi, hogy így reaktorral terhelve mi a helyzet. Azzal tisztában voltam, hogy az Iwaki sokkal jobban bírja a terhelést.

Most benéztem a szekrénybe és rájöttem, hogy nem egyenlő feltételek mellett vizsgáltam a két pumpát. Az Iwakit a szekrény aljára raktam, ami 40 centivel alacsonyabban van, mint ahol a Tetra pumpája üzemel. Felraktam az Iwakit a vödör tetejére és így már egy kicsivel több vizet nyom mint a Tetra:)
 
Gondolom itt is bejön a papírforma, hogy a szűrő megtömve 40%-al kevesebbet forgat, ami durván 700liter/ óra , Iwakinak mag valószínűleg meg se kottyan azért nyom több vizet.
 
Sziasztok!

Ez lesz az első hozzászólásom a fórumhoz, remélem sikerül felrakni a képeket. Régóta követem a fórumot, tanulgatok, építgetem az első növényes akimat.
Nekem mára lett kész a fém szűrőházam. Egy olyan cégnél készült, ami tejipari berendezéseket gyárt. Tejhez tárolóedényeket, hordókat, hűtőket stb. Az egyik ott dolgozó barátom barátja csinálta, kicsit "fusizott" munka után. Rozsdamentes acélból van az egész, azt mondta saválló meg mindenálló. A kifolyó csonkok menetesek, fél colosak. Maga a test 25cm átmérőjű, 50 cm magas + lezáró rész. Így 24,5 literes az űrtartalma. Nyomáspróbázták, többszörösét bírja a szükségesnek elvileg. Egy 360 literes akvárium alatt lesz (tudom ez nagy növényesnek...).
Méreteket én szabtam meg, mindenre nyitott volt a szaki. Az egyetlen pici hiba, hogy az alsó csonk az aljával egyszintbe került. Ha valamit rátekerek akkor ferdén fog állni, szóval majd alá kell rakni egy 1 centis magasítást (pl egy falapot).
Az ár gyakorlatilag anyagár volt nekem, amit le se merek írni, annyira pici összeg volt.

És akkor a képek:

Dropbox - DSC_0002.JPG

Dropbox - DSC_0003.JPG

Dropbox - DSC_0005.JPG

Dropbox - DSC_0008.JPG
 
Utoljára módosított:
Egy 38 wattos 2300 liter/h-s Newjet pumpa. Ez a pumpa már 2 éve viszi az akváriumot, műanyag hordós szűrővel volt egybeépítve. 25-30 afrikai sügér élt az akiban ami kb 1 kilógramnyi élő hal volt. Remélem ha növény lesz benne akkor is bírni fogja.
 
Sziasztok!

Ez lesz az első hozzászólásom a fórumhoz, remélem sikerül felrakni a képeket. Régóta követem a fórumot, tanulgatok, építgetem az első növényes akimat.
Nekem mára lett kész a fém szűrőházam. Egy olyan cégnél készült, ami tejipari berendezéseket gyárt. Tejhez tárolóedényeket, hordókat, hűtőket stb. Az egyik ott dolgozó barátom barátja csinálta, kicsit "fusizott" munka után. Rozsdamentes acélból van az egész, azt mondta saválló meg mindenálló. A kifolyó csonkok menetesek, fél colosak. Maga a test 25cm átmérőjű, 50 cm magas + lezáró rész. Így 24,5 literes az űrtartalma. Nyomáspróbázták, többszörösét bírja a szükségesnek elvileg. Egy 360 literes akvárium alatt lesz (tudom ez nagy növényesnek...).
Méreteket én szabtam meg, mindenre nyitott volt a szaki. Az egyetlen pici hiba, hogy az alsó csonk az aljával egyszintbe került. Ha valamit rátekerek akkor ferdén fog állni, szóval majd alá kell rakni egy 1 centis magasítást (pl egy falapot).
Az ár gyakorlatilag anyagár volt nekem, amit le se merek írni, annyira pici összeg volt.

És akkor a képek:

Dropbox - DSC_0002.JPG

Dropbox - DSC_0003.JPG

Dropbox - DSC_0005.JPG

Dropbox - DSC_0008.JPG
Kívülről nagyon rendben van, a gyerkőc mellett elég impozáns látvány! Majd ne fa, hanem valami rugalmas, pl lépésálló hungarocellt tegyél alá, ami elnyeli a rezgés egy részét. Bár ekkora tömeg nem rezeg könnyen! :D
A fej tömítését hogyan oldottátok meg?
Sokat tud fusizni a barátod barátja? :LOL:
 
A pumpa a házon kívül lesz, a tartály mellett. Eddig is ott volt, csak eddig a 30 literes csatos hordó volt a "barátja". Bele nem akarom rakni, mert csak a szűrőtérfogatot csökkenti meg akkor az áramot is bele kell vinni a hordóba, az akváriumban sem mutatna jól. A szekrényben meg van elég hely mellette, úgyhogy ott fog helyet kapni.
Fedél tömítése: a fedélbe van beleragasztva szilikon szerű ragasztóval egy kb. 2 cm széles tömítő gyűrű. Olyan viaszos gumiszerű anyag, nem tudnám megmondani, hogy mi a neve.

DSC_0012 | Flickr - Photo Sharing!

Ezt a képmegjelenítést még gyakorolnom kell...
 
(A képek linkjei nem működnek, szóval csak tippelek, milyen lehet :))
A szűrő aljára mehetne valami gumi talp, még jól is mutatna, és mégsem egy fadarab.
Ilyesmi, csak talán vastagabb:
gumitalp-atx-hazhoz-case-rubber-stand-1.jpg
 
Utoljára módosított:
Érdekesen újszerű megoldás a tetőre, de lényeg, hogy jól zárjon. Tömlőcsatlakozónál, ha már úgyis esztergálva volt, akkor én, talán egy kicsit hosszabb és befogazott csatlakozókkal láttam volna el.
 
Míg készül a szűrőházam gondoltam tesztelek egyet. Mivel nem voltam megelégedve az Iwaki MD-15 teljesítményével reaktorral folytva, gondoltam kidobob a rendszerből a 13/17 szűkítőket és mindenhol 17-es csöveket használok. Az átfolyás nőtt is egy picit, de nem annyit, mint amit vártam. Próbára lekötöttem a reaktort. Szemem-szám tátva maradt. Iszonyatosan nyomja a vizet. Mivel a következő berendezésem ismét sűrűn nyövényesített lesz, ezért erőssen gondolkodom a reaktor száműzésén és egy ADA diffúzor beszerzésén.
 
Kezd a téma engem is érdekelni. Egyre többen vagyunk. Ez jó, mert több a jó 5let. Érdemes lenne valami koncepciót belevinni. Eddigi fontos dolgok:
- békapántos lezáró
- mágneskuplungos motor
- szabvány tömítés méret
- DC motor a szabályozhatóságért

Amit én javasolnék: beépített fűtés. Jobb az rejtve mint az akváriumban.
 
El lehetne kezdeni összeszedni az alkatrészeket. Kellene egy jó szivattyú ami a fentieket teljesíti, valamint az is fontos honnan lehet rozsdamentes anyagot venni nem 6m-es szálban.
 
El lehetne kezdeni összeszedni az alkatrészeket. Kellene egy jó szivattyú ami a fentieket teljesíti, valamint az is fontos honnan lehet rozsdamentes anyagot venni nem 6m-es szálban.
Jó a 6m-es szál, abból kijön több is! Viccel félretéve ha valakinek megvan a tudása, és eszközei, akkor biztos vagyok benne, hogy legyártva a maradékot is szűrőnek lesz rá vevő, ebből simán ki lehetne egészíteni a család bevételét!
 
Back
Oldal tetejére