• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Nekem is 4 honap után alga problémám nincs a heti vizcserével csak az üveget kell takaritani és a tulnött növényeket visszavágni kb 2 hetente
 
3-7 hónapos korában nekem is csúcsformában volt minden. Utána öntött el az ecset. Volt mikor javult, aztán ismét. Most 1,5 éves és néhány hónapja csak minimális ecset van, amit azóta nem irtottam ki, de nem is önti el az akváriumot, növényeket.
Úgy állítottam be a CO2-t, hogy ha minimálisan mozog a vízfelszín, akkor estére sárgás a DC. Ha nagyon mozog a vízfelszín, akkor zöld. Érzésből a kettő közzé állítom be a felszínmozgást, úgy, hogy azért látványos legyen. Így elméletileg levegőztetés is történik és CO2 beoldás is. Bár némi CO2 így feleslegbe megy, de ha jól értelmezem, akkor stabil gázszinteket eredményez.

Megtaláltam a linket, ahol megmérte az illető a CO2 szintet különböző feltételek mellett:
Nature Aquarium

Illetve itt is ír róla:
CO2/pH level in planted tank | Page 2 | UK Aquatic Plant Society
 
Érdekes amit ír,nála az intenzív levegőztetés mellett volt a legstabilabb a co2 szint.Erős felszíni mozgás és porlasztókő használatával.Most én is kipróbálom, egyenlőre csak a felszínt fodroztatom jobban, vagy menjen a porlasztókő is egész nap?
 
Érdekes amit ír,nála az intenzív levegőztetés mellett volt a legstabilabb a co2 szint.Erős felszíni mozgás és porlasztókő használatával.Most én is kipróbálom, egyenlőre csak a felszínt fodroztatom jobban, vagy menjen a porlasztókő is egész nap?
Nekem csak a vízfelszín mozog határozottabban, mint korábban és a CO2 lett kicsit növelve szintén a korábbihoz képest.
Szerintem előbb növeld meg a felszín mozgatását és ha van DC figyeld azt is. Valószínű növelned kell a CO2 bubiszámot is.
1-2 hónap és meglátod segített -e. Ha van hártya, esténként töröld le.
Nekem azóta sem jött vissza az ecset. Van itt-ott, mert nem távolítottam el, de nem terjed el. Megkopott idővel. :)
Én úgy képzelem el a dolgot, hogy a felszínmozgás nem enged elérni egy bizonyos CO2 szintnél többet. Vagy mert a víz nem bír többet felvenni a bejutó O2 többlet miatt, vagy egyszerűen a mozgástól, vagy mindkettő miatt - bocs ha hülyeséget gondolok. Ezért lesz stabil a szint a világítás alatt. De ehhez nagy valószínűséggel meg kell emelni a CO2 beoldást is.
 
Hát azt kel,hogy mondjam nálam abszolút bevált a módszer.Az előző hsz-em óta megy a levegőztetés pumpával+porlasztókővel és teljesen eltűnt a BBA.Előtte mindent de tényleg mindent próbáltam sikertelenül.Kb 5-6 hónap küzdelme ért véget ezzel.Növények fejlődnek,mindenki boldog, Co2 megy 12-21 -ig világítás 14-22 -ig levegőztetés 0-24 -ig.Ajánlom mindenkinek aki fekete ecset algával szenved.Nekem bejött!!!
 
Ha megcsípte a carbo, az nem fog magához térni. Idővel ledobja az égett részt, de nem kell kivárni. Le szoktam vágni a károsodott rész alatt...;)
 
Azért kérdeztem, mert Carbo "károsodással" még nem volt dolgom. Nem tudtam, honnan regenerálódik. De ezek szerint a tő marad, levél egy centi sem.
Köszönöm
 
A 375 literes akváriumom télen indult. Az első nyár megviselt halat, növényt. Kidobtam pár csoffadt növényt, elbúcsúztam pár neontól. Megoldottam a hűtést ventilátorral, a párolgó vizet ioncserélt vízzel pótoltam. Csak olyannal, amin az akvarista jel is ott volt. Nyár végére jött az ecsetalga, sokáig szenvedtem vele. Aztán idén nyáron ismét ugyanez volt a helyzet, bár nagy meleg ritkán volt, alga is kevesebb. Mostanra úgy néz ki, eltűnt az alga. Gyanús a dolog, gondoltam nézek egy szilikátot. Igaz, már október eleje van, de a Sera teszt szerint a legsötétebb jel fölött vagyok bőven. Ez a teszt ugyan nem írja, hogy ilyenkor dupla hígításban mérjünk tovább (mint a foszfát tesztnél), de szorgalombol megcsináltam. Még így is a legsötétebb fölött vagyok kicsivel. Jövő nyáron mivel érdemes megkötni a szilikátot? A jelek szerint nálam ez csinálta a bajt. RO nincs, nem is tervezek
 
Hát igen, a jelek szerint nálam is ez a baj. Az elmúlt két évben nincs olyan verzió, amit pl áramlásban ne próbáltam volna ki. 3 beömlő már minden falon minden elrendezésben volt. Táp, világítás, szűrés is rendben. Bármit változtattam, mindig az eredeti volt a jó. És mindig csak a nyár vége a bajos, aztán egy évig minden rendben. 40 éve csapvíz, asztali lámpa, ciklon légpumpa mellett is működött a dolog. Most pedig már nem tudjuk, milyen technikát vegyünk, mit öntsünk bele a vízbe - és sajnos egyre satnyább az élővilág :-(
 
Hát igen, a jelek szerint nálam is ez a baj. Az elmúlt két évben nincs olyan verzió, amit pl áramlásban ne próbáltam volna ki. 3 beömlő már minden falon minden elrendezésben volt. Táp, világítás, szűrés is rendben. Bármit változtattam, mindig az eredeti volt a jó. És mindig csak a nyár vége a bajos, aztán egy évig minden rendben. 40 éve csapvíz, asztali lámpa, ciklon légpumpa mellett is működött a dolog. Most pedig már nem tudjuk, milyen technikát vegyünk, mit öntsünk bele a vízbe - és sajnos egyre satnyább az élővilág :-(

szeretem ezt a "40 éve ciklon légpumpa" mantrát. azt felejti el mindenki, aki ezt felhozza, hogy 40 éve milyen növényt és milyen halakat tartottunk? 40 éve sehol nem láttál gyepet egy akváriumban, vagy vörös stemeket, vagy bolbitist, vagy bármi hasonlót. csak olyan dolgokkal rakta tele a "40 éve" akvarizáló ember a tankját, amik azokat a körülményeket remekül bírták.
nem pedig ilyesmikkel, amiket említettem. természetes, hogy azok akkor működtek, mert azokra a körülményekre voltak méretezve. senkinek nem jutott volna eszébe berakni a tankjába mocsári növényeket, ilyen világítás és vízparaméterek közé.

szóval ez nagyon félre vihet, ha ezt akarjuk a fejünkben tartani. azok az élőlények most is működnének azokkal a körülményekkel. de mi nem olyan akváriumokat akarunk, ugye?

bocs az offért, de ez már kikívánkozott.
 
Igazából az a kérdésem, ki hogyan oldja meg ezt a szilikátos dolgot. Csak RO?

Egy amatőr kérdés: csapvizedben is mértél szilikát szintet vagy csak a tankban? Mert ha a csapvízben normális, akkor talán a gyakoribb és vagy nagyobb mennyiségű vízcsere is segíthet.

Ezt most csak azért kérdezem, mert úgy tudom az ekkora tankokba nem nagyon szeretnek vizet cserélni, abból kiindulva, hogy ott minden stabilabb mint egy kicsiben. Ez persze vagy igaz vagy nem. De nem lepődnék meg, ha a kevés vízcsere miatt lennének gondjaid.

Az RO-tól meg miért fél úgy mindenki? Nem egy drága dolog. Nem is macerás. Megvesszük, beüzemeljük, cseréljük az előszűrőket és használjuk a vizet.
 
Egy amatőr kérdés: csapvizedben is mértél szilikát szintet vagy csak a tankban? Mert ha a csapvízben normális, akkor talán a gyakoribb és vagy nagyobb mennyiségű vízcsere is segíthet.

Ezt most csak azért kérdezem, mert úgy tudom az ekkora tankokba nem nagyon szeretnek vizet cserélni, abból kiindulva, hogy ott minden stabilabb mint egy kicsiben. Ez persze vagy igaz vagy nem. De nem lepődnék meg, ha a kevés vízcsere miatt lennének gondjaid.

Az RO-tól meg miért fél úgy mindenki? Nem egy drága dolog. Nem is macerás. Megvesszük, beüzemeljük, cseréljük az előszűrőket és használjuk a vizet.
Nekem 240-es aksim van és nagyon szeretnék lágy vízzel cserélni, de szerintem elég körülményes.

Egy egyszerű vízlágyító 200-300 liter vizet állít elő naponta, ami azt jelenti, hogy reggel el kell kezdeni feltölteni 4 db 30 literes ballont (ha megtelnek, cserélni kell, így otthon kell lenni). Az akvárium leengedése után pedig mehet bele a négy ballon víz...
 
Nekem 240-es aksim van és nagyon szeretnék lágy vízzel cserélni, de szerintem elég körülményes.

Egy egyszerű vízlágyító 200-300 liter vizet állít elő naponta, ami azt jelenti, hogy reggel el kell kezdeni feltölteni 4 db 30 literes ballont (ha megtelnek, cserélni kell, így otthon kell lenni). Az akvárium leengedése után pedig mehet bele a négy ballon víz...

Miért kellene egynap megcsinálnod az összes vizet? Szerintem a többség előre szűri a vizet, ahogy ideje engedi. A lényeg, hogy a vízcsere napjára meglegyen az a mennyiség. Vízpumpával nem olyan macera a vízcsere.
 
Back
Oldal tetejére