• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Ma betértem egy kisállat boltba, ami jóformán mondható halas boltnak, néhány hüllőn kívül akvarisztikai dolgokkal foglalkoznak és volt sok halfaj, de olyan nevekkel hogy a hajam is égnek állt tőle :D
Megláttam egy 13-as csapat halacskát és annyira megszerettem őket, hogy nem bírtam ott hagyni, szinte ingyen megkaptam őket, úgyis hal híján voltam, így bevásároltam őket azonnal.
Segítenétek beazonosítani a gyerkőcöket? Kiírva azt hiszem valami lámpaszemű ponty volt vagy valami ilyesmi, de nem találtam ilyet a világhálón igazából :D Létezhet hogy ez valójában az?

DSC_1347.jpg
 
Olyan van, hogy izzófényű pontylazac, de rá nem hasonlítanak. Hirtelen kifakult kubotainak néztem őket, de ahhoz meg talán nem elég zöldek., és nekik nem kék a szemük.
Formára, alakra valamilyen pontylazacnak néznem őket, de nem vagyok halas.
@mmccannon esetleg tipp?
 
Olyan van, hogy izzófényű pontylazac, de rá nem hasonlítanak. Hirtelen kifakult kubotainak néztem őket, de ahhoz meg talán nem elég zöldek., és nekik nem kék a szemük.
Formára, alakra valamilyen pontylazacnak néznem őket, de nem vagyok halas.
@mmccannon esetleg tipp?
köszönöm a válaszod, én is amúgy pontylazacnak nézném őket, mert vörösfejú pontylazacom volt már és azok is hasonlóak. Ezek tök kék sszeműek, a fotó kicsit csal és zöldesnek állítja be, de élénk világoskék színűek a szemük és talán picit a fej részük is.
 
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Ma betértem egy kisállat boltba, ami jóformán mondható halas boltnak, néhány hüllőn kívül akvarisztikai dolgokkal foglalkoznak és volt sok halfaj, de olyan nevekkel hogy a hajam is égnek állt tőle :D
Megláttam egy 13-as csapat halacskát és annyira megszerettem őket, hogy nem bírtam ott hagyni, szinte ingyen megkaptam őket, úgyis hal híján voltam, így bevásároltam őket azonnal.
Segítenétek beazonosítani a gyerkőcöket? Kiírva azt hiszem valami lámpaszemű ponty volt vagy valami ilyesmi, de nem találtam ilyet a világhálón igazából :D Létezhet hogy ez valójában az?

View attachment 99284
nekem elsőre ez ugrik be: Poropanchax normani
 
köszönöm a válaszod, én is amúgy pontylazacnak nézném őket, mert vörösfejú pontylazacom volt már és azok is hasonlóak. Ezek tök kék sszeműek, a fotó kicsit csal és zöldesnek állítja be, de élénk világoskék színűek a szemük és talán picit a fej részük is.
Nekem meg ő jutott eszembe. Nekik is világít a szemük környéke.

Iriatherina werneri – Ostoros szivárványhal​

 
nekem elsőre ez ugrik be: Poropanchax normani
Díszhal infó leírása alapján elég jól stimmel a leírás róla, ott ezt írják: Nevüket a szemük felső részén húzódó félhold alakú, ragyogó világoskék színű foltról kapták, amely szinte világít.
Ez ahogy nézem megvan az én példányaimnál is, így könnyen lehetséges hogy akkor ezt a norman fénylőszemű halat sikerült vásárolni. :D Hát érdekesen nem találták el a kiírásnál a boltban. :D
 
Végülis igazad van, lényeg hogy nagyon tetszenek még ma is, hiába nem tudom a nevüket, akkor is szépek :D
Esznek ügyesen, a hikari tápot úgy tűnik csipázni fogják, és nem voltak elkényeztetve kajával az biztos :D
Szép, formás halak, jól néznek ki így csapatban. Mindenképpen jó vásár volt.
 
Olyan van, hogy izzófényű pontylazac, de rá nem hasonlítanak. Hirtelen kifakult kubotainak néztem őket, de ahhoz meg talán nem elég zöldek., és nekik nem kék a szemük.
Formára, alakra valamilyen pontylazacnak néznem őket, de nem vagyok halas.
@mmccannon esetleg tipp?
Pontylazac semmiképpen nem lehet, valami hiányzik róla.
Ez valamilyen pontyféle.
 
Köszönöm. Kicsit soknak éreztem a pirosat :) a kereskedésben szinte alig volt lámpa, nem igazán látszottak.. napfényben nagyon halványak voltak, de az akvában 10perc után szépek lettek :) kár h nem igazán jönnek ki az amanokkal 😬 azért remélem a friss rc ket nem eszik meg bosszúból
 
Back
Oldal tetejére