• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen hal?

Ha minden kétséget el szeretnél oszlatni Magadban, a nyitott szájáról készítesz fotót, illetve teljes hasi oldalról is.
Az ancistrusnál nagyon nem egyszerű a helyzet, tényleg több faj keveréke, ami úszik az akváriumokban, az (genetikailag) alapfajok valójában már nem léteznek, esetleg wf halak formájában kerülhet be. Ezt tetézi a számos változat (színek, úszóformák), s az ezek közötti keresztezések (hibridnek nem hívnám, hiszen tekinthető úgy, hogy eleve hibridek kereszteződnek). Hypostomus nemen belül is van változatosság z úszók méretében, de az angol common pleco (Hypostomus plecostomus) esetében vitorlásabb és eltér az úszósugarak száma is (ok, itt a képen nincs kifeszítve, de azért aki már látta a két fajt, tud viszonyítani.)
Nem szabad feledni azt sem, hogy vértesharcsák, s a vértezet alakja, száma is tekinthető ilyen mélységű azonosításnál határozóbélyegnek.
A példám LDA-val csak egy példa volt, mivel a fenotípus nagyon sokféle genotípust takarhat (mivel valószínűsíthetően nincs tiszta genetikájú egyed), így elég változatos minták, színek jöhetnek elő. Ancinál nem ritka, hogy alig 30-40 darabos almoknál is előfordul egy-egy elütő színű, látszólag azonos szülőktől. (Nem mutáció, a vegyítés eredménye.)

Köszi a segitseget! Igen a farokuszo vegeig 14cm. 4eves. Ancinak vette az előző gazdi. Itt van meg par kep. Jelenleg karantenban tartom, azert nincs aljzat. Akkor lassan osszeeresztem az 1 eves 8cmes himemmel(aki teljesen mashogy nez ki sztem) :D
38820181211_114324.jpg
98120181211_114421.jpg
 
Utoljára módosított:
Na most talaltam egy fotot... ez is Anci, L159, hasonlo mintazattal, bar, ahogy emlitetted is, lehet, hogy a pikkelyek-lemezek formaja, vagy merete alapjan lehetne meg az identifikalast elvegezni, de ahhoz meg sokkal jobb foto kellene, söt magat az allatot kellene megvizsgalni. Talan nagyobb esely meg akkor lenne alapfajokhoz jutashoz, hogyha vadon fogott egyedek kerülnenek az emberhez, akkor lehet, hogy nem hibriddel van dolga. Bar hibridizacio vadon is elöfordul, de akvariumban sokkal nagyobb esellyel. A kollegam peldajanal maradva, ott magam sem mutaciora gondoltam, hanem valamilyen szinvaltozatra.
View attachment 69172
Ancisztrusból sem csak a "klasszik" van, számos egyéb faj - tiszta genetikával - úszik itthon, a képen levő is egy ezek közül. A minta itt nem lehet határozóbélyeg, úszósugarak száma, "fogazat", vértek száma, elhelyezkedése alapján lehet csak határozni. A természetben általában földrajzi korlátai vannak a hibridizációnak (amik értelem szerűen akváriumban megszűnnek, szabad utat engedve a hibrideknek). A wf megoldás lenne a tiszta genetikára, azonban ennél a fajnál nem igazán éri meg kifizetni, hiszen a piac nem hajlandó többet fizetni egy ugyan olyan halért, csak mert a genetikája tiszta.
 
Köszi a segitseget! Igen a farokuszo toveig 14cm. 4eves. Ancinak vette az előző gazdi. Itt van meg par kep. Jelenleg karantenban tartom, azert nincs aljzat. Akkor lassan osszeeresztem az 1 eves 8cmes himemmel(aki teljesen mashogy nez ki sztem) :D
View attachment 69173
View attachment 69174
Teljesen közönséges ancistrus, így sokkalta jobban látszik. Szép darab, ikrát is sokat tud tenni, ha van kedved sok kis halhoz, érdemes egy bozontos legénnyel összerakni...
 
Teljesen közönséges ancistrus, így sokkalta jobban látszik. Szép darab, ikrát is sokat tud tenni, ha van kedved sok kis halhoz, érdemes egy bozontos legénnyel összerakni...
Remelem a 8cmes urasaga eleg lesz neki. De ez a nosteny brutal nagy!! eddig 112lityoban voltak.
 
Ancisztrusból sem csak a "klasszik" van, számos egyéb faj - tiszta genetikával - úszik itthon, a képen levő is egy ezek közül. A minta itt nem lehet határozóbélyeg, úszósugarak száma, "fogazat", vértek száma, elhelyezkedése alapján lehet csak határozni. A természetben általában földrajzi korlátai vannak a hibridizációnak (amik értelem szerűen akváriumban megszűnnek, szabad utat engedve a hibrideknek). A wf megoldás lenne a tiszta genetikára, azonban ennél a fajnál nem igazán éri meg kifizetni, hiszen a piac nem hajlandó többet fizetni egy ugyan olyan halért, csak mert a genetikája tiszta.
Nem is irtam mintat (szinezetet), mint hatarozobelyeget, a vertek, pikkelyek formajat-meretet irtam. Bar, ha csak altalanossagban irtad, mint infot, akkor nem szoltam...
Szep termetes peldany...a him "emberere", akarom mondani nöstenyere fog akadni...:)
 
Régóta agyalok, hogy milyen hal legyen a 330L-esben a fekete neonok mellett. Bevillant egy rózsaszín hal amit sokszor láttam valamelyik boltban, de a webshopokban nem lelem. Teste tejszerű rózsaszínes. Tehát nem ezüstös vagy arany beütésű. Feje pedig eltér a testétől vagy sötét barna vagy fekete. Csináltam egy fantomrajzot. Tudom, hogy nevetséges, de hátha valakinek van otthon az felismeri.

Átszíneztem a vörösorrú pontylazacot. Akár az is lehet, de nem láttam rózsaszín alfaját. Farkát ne nézd. Van tippje valakinek?

74500
 
Régóta agyalok, hogy milyen hal legyen a 330L-esben a fekete neonok mellett. Bevillant egy rózsaszín hal amit sokszor láttam valamelyik boltban, de a webshopokban nem lelem. Teste tejszerű rózsaszínes. Tehát nem ezüstös vagy arany beütésű. Feje pedig eltér a testétől vagy sötét barna vagy fekete. Csináltam egy fantomrajzot. Tudom, hogy nevetséges, de hátha valakinek van otthon az felismeri.

Átszíneztem a vörösorrú pontylazacot. Akár az is lehet, de nem láttam rózsaszín alfaját. Farkát ne nézd. Van tippje valakinek?

View attachment 74500


Lehet esetleg Rózsa lazac de az kerekebb nem ilyen hosszúkás
 
Régóta agyalok, hogy milyen hal legyen a 330L-esben a fekete neonok mellett. Bevillant egy rózsaszín hal amit sokszor láttam valamelyik boltban, de a webshopokban nem lelem. Teste tejszerű rózsaszínes. Tehát nem ezüstös vagy arany beütésű. Feje pedig eltér a testétől vagy sötét barna vagy fekete. Csináltam egy fantomrajzot. Tudom, hogy nevetséges, de hátha valakinek van otthon az felismeri.

Átszíneztem a vörösorrú pontylazacot. Akár az is lehet, de nem láttam rózsaszín alfaját. Farkát ne nézd. Van tippje valakinek?

View attachment 74500
Pink danio?
Gyanus, hogy ez valami génkezelt jószág lehet.
 
Régóta agyalok, hogy milyen hal legyen a 330L-esben a fekete neonok mellett. Bevillant egy rózsaszín hal amit sokszor láttam valamelyik boltban, de a webshopokban nem lelem. Teste tejszerű rózsaszínes. Tehát nem ezüstös vagy arany beütésű. Feje pedig eltér a testétől vagy sötét barna vagy fekete. Csináltam egy fantomrajzot. Tudom, hogy nevetséges, de hátha valakinek van otthon az felismeri.

Átszíneztem a vörösorrú pontylazacot. Akár az is lehet, de nem láttam rózsaszín alfaját. Farkát ne nézd. Van tippje valakinek?

View attachment 74500
Amit szeretnél, be van tiltva, és aki árulja masszív bírságot kell fizessen.
Miért nem jó Neked olyan hal, ami a természetben is van, @Cipo3 ?
Hemigrammus bleheri, Petitella georgiae?
 
Amit szeretnél, be van tiltva, és aki árulja masszív bírságot kell fizessen.
Miért nem jó Neked olyan hal, ami a természetben is van, @Cipo3 ?
Hemigrammus bleheri, Petitella georgiae?
Miért ne olyat akarnék ami a természetben van? Én nem mondtam, hogy genetikai, csak itt valaki más. Azt hiszem a GA-ban láttam, de lehet, hogy nem. Hogy épp nincs raktáron az nem jelent semmit. A múltkor kékfoltos razborára vártam fél évet mire lett.
 
Ahh ilyen színe volt annak a halnak, de ez egy tengeri hal. Barna fejjel és inkább valami dánió testtel.
 

Attachments

  • 88[1].jpg
    88[1].jpg
    28.7 KB · Megtekintések: 10
Hát most addig nézegettem a google-be a vörösorrú pontylazac sokszáz variánsát, hogy rájöttem az az. Egyiknél már láttam a rózsaszín tejes testet másiknál meg a sötétebb fejrészt. Szóval köszönöm a válaszokat. S bocsi, hogy feltartottalak benneteket.
Viszont had osszak meg egy halacskát amit most találtam. Igen rikító színpár. Nanómba elfogadnám, de a nagyba maradok a vörösorrú pontylazac-nál.

Rummy nose Rasbora
74506
 
Back
Oldal tetejére