• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

A Kerekerdő közepén üvegemben pár napja megjelent az oldalüvegek teljes felületén valamiféle alga. Egymástól jó pár milliméternyi távolságokban pár milliméteres kis szőrök. Tudja valaki mi lehet ez? Csatolok képet. Kicsit átláthatatlan a víz, mert pont most a fát. Remélem azért látszik.

10AD4AA2-1BBD-4AC9-81C6-808141F5AE0A.jpeg
 
Ilyenem nekem is volt, sajnos a beazonosítását nekem nem sikerült megoldani. Azt vettem észre, hogy ott jön elő, ahol természetes fény érte az akváriumot lámpaoltás előtt. A tőled kapott úszónövény illetve a külső szűrő beüzemelése után eltűnt.
 
Ilyenem nekem is volt, sajnos a beazonosítását nekem nem sikerült megoldani. Azt vettem észre, hogy ott jön elő, ahol természetes fény érte az akváriumot lámpaoltás előtt. A tőled kapott úszónövény illetve a külső szűrő beüzemelése után eltűnt.
Köszi a választ. Rendeltem garnikat, remèlem megoldják. Gondolkodtam még guppyn vagy mollin is.
 
Sziasztok,

zöld szőralgával (legalábbis azt hiszem) kapcsolatban kérem a segítségeteket.
Egy 18 literes, lágyvizes akváriumom van CO2-vel, amit egy Seachem Tidal 35-el szűrök, s Twinstar LIGHT 450ES világítja meg 7 órán keresztül (9-16). A CO2 8 órakor kapcsol be, s 15:30-kor ki. Növénytápnak napi 1 ml-t használok a Brighty K-ból, a Brighty Mineralból, a Brighty Ironból (a reineckii Mini miatt) és Seachem flourish excelből.. Az akváriumot tavaly novemberben indítottam, s kezdetben nem voltak alga problémáim, de azóta nem tudok megszabadulni tőle (két blackoutot is csináltam az elmúlt két hónapban). Tegnap mértem vízparamétereket, amelyek az alábbiak:
- KH 3
- GH 12
- TDS 236 ppm
- PH 6,6
- NO2 <0,01
- NO3 < 0,5
- NH4 <0,05

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma? A CO2 ideálisnak tűnik a KH és PH alapján (GA oldalán található táblázat), szóval a tápozásra tudok gondolni.

Előre is köszönöm!

Üdv,
Balázs
 
Sziasztok,

zöld szőralgával (legalábbis azt hiszem) kapcsolatban kérem a segítségeteket.
Egy 18 literes, lágyvizes akváriumom van CO2-vel, amit egy Seachem Tidal 35-el szűrök, s Twinstar LIGHT 450ES világítja meg 7 órán keresztül (9-16). A CO2 8 órakor kapcsol be, s 15:30-kor ki. Növénytápnak napi 1 ml-t használok a Brighty K-ból, a Brighty Mineralból, a Brighty Ironból (a reineckii Mini miatt) és Seachem flourish excelből.. Az akváriumot tavaly novemberben indítottam, s kezdetben nem voltak alga problémáim, de azóta nem tudok megszabadulni tőle (két blackoutot is csináltam az elmúlt két hónapban). Tegnap mértem vízparamétereket, amelyek az alábbiak:
- KH 3
- GH 12
- TDS 236 ppm
- PH 6,6
- NO2 <0,01
- NO3 < 0,5
- NH4 <0,05

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma? A CO2 ideálisnak tűnik a KH és PH alapján (GA oldalán található táblázat), szóval a tápozásra tudok gondolni.

Előre is köszönöm!

Üdv,
Balázs
Hol található az alga az akváriumban? vízfelszín alatt közvetlen?
 
Sziasztok!
Évekig algamentes volt az aki míg egyszer darakór miatt metilén kék és malacit zöldel kezelnem kellett az akit. Azóta 2 hónapja nem tudok dűlőre jutni ezzel a zöld rettenettel. 45L, Eheim Classic 2213 fúlra töltve substrat pro val Tf macro napi 2ml, Tf planter heti 6ml, easy carbo napi 1.5 ml, easy fosfo is megy 2 naponta 1ml. Víz csere heti 30-40% fele csap víz fele ioncserélt.
Ugyan ennyi táp mellett kaszálni lehetett a növényeket most a Rotala rohad, nem hajt ki. a Microsorum az szépen hajt széles leveleket. A restarton gondolkozom talaj ki főz( manado) és ujra rakok mondent újj vízzel tölteném fel szűrő resteart. Olyan mint ha a a baktériumok mentek volna haza a darakór kezelés miatt és nem tudnának újra elszaporodni. Két féle baci kultúrát is ki próbáltam.
Valami ötlet?
 

Attachments

  • IMG_20200425_152816.jpg
    IMG_20200425_152816.jpg
    100 KB · Megtekintések: 95
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Évekig algamentes volt az aki míg egyszer darakór miatt metilén kék és malacit zöldel kezelnem kellett az akit. Azóta 2 hónapja nem tudok dűlőre jutni ezzel a zöld rettenettel. 45L, Eheim Classic 2213 fúlra töltve substrat pro val Tf macro napi 2ml, Tf planter heti 6ml, easy carbo napi 1.5 ml, easy fosfo is megy 2 naponta 1ml. Víz csere heti 30-40% fele csap víz fele ioncserélt.
Ugyan ennyi táp mellett kaszálni lehetett a növényeket most a Rotala rohad, nem hajt ki. a Microsorum az szépen hajt széles leveleket. A restarton gondolkozom talaj ki főz( manado) és ujra rakok mondent újj vízzel tölteném fel szűrő resteart. Olyan mint ha a a baktériumok mentek volna haza a darakór kezelés miatt és nem tudnának újra elszaporodni. Két féle baci kultúrát is ki próbáltam.
Valami ötlet?
Sziasztok!
Mivel nem bírtam ki várni a választ ezért restart volt ma!
Tehát szűrő kimos hypós vízzel, szivacs is de utánna klórtalanítós vízben áztattam őket. növény nagyrésze kidob, a Microsorum,Crypto , Bacopa, Neomagnolos oldatban átmos ( csináltam már ilyet). Akvárium domestossal kimos. A Manado és a Substrate pro ki főz, a régi akvárium víz virág locsolásra elhasznál. teljesen új vízzel töltöttem fel. Jelenleg 13 GH 7KH de lágyítani fogom még 10 alá. Világítást vissza vettem 7 órára(0,72w/l 6500k). Tápoztam fel adaggal ahogy fénykorában volt.
 
Sziasztok ..ezek milyen algák ,és mit tudok ellene tenni ??
Kétnaponta tápozok Green Aqua micro 2ml/2 nap
Green Aqua macro 3ml/2 nap,co2 60bubi/perc
 

Attachments

  • 6F04BC0F-F574-41F4-B409-ED8AAE57E306.jpeg
    6F04BC0F-F574-41F4-B409-ED8AAE57E306.jpeg
    327.5 KB · Megtekintések: 61
  • 6DFF36E5-53C5-4D3C-8A62-56631F145F5D.jpeg
    6DFF36E5-53C5-4D3C-8A62-56631F145F5D.jpeg
    309 KB · Megtekintések: 54
  • 2AC84BA3-AFA0-417F-82AE-01BBBFB7F639.jpeg
    2AC84BA3-AFA0-417F-82AE-01BBBFB7F639.jpeg
    250 KB · Megtekintések: 86
Sziasztok!
Mi a véleményetek, a növények levelein alga van vagy valamilyen hiánytünet?
A levágáson kívül, hogyan tudnám rendbehozni?
Köszönöm
 

Attachments

  • DSCN7077.JPG
    DSCN7077.JPG
    333.7 KB · Megtekintések: 69
Sziasztok!
Mi a véleményetek, a növények levelein alga van vagy valamilyen hiánytünet?
A levágáson kívül, hogyan tudnám rendbehozni?
Köszönöm
Engem nem a novenyeken levo alga zavar, hanem a koveken bubizo ciano. Csinalj egy szuro nagygeneralt, egy massziv talajporszivozassal egybekotott vizcseret, vegyel vissza az etetesbol es a fenybol kicsit.
 
Engem nem a novenyeken levo alga zavar, hanem a koveken bubizo ciano. Csinalj egy szuro nagygeneralt, egy massziv talajporszivozassal egybekotott vizcseret, vegyel vissza az etetesbol es a fenybol kicsit.
Hát erre nem is gondoltam, köszi az észrevételt, holnap meg is csinálom. Mondjuk azt még nem tudom, hogy csökkentem a fényt a Twinstar lámpán, valahogy összehozom. Köszi
 
Hát erre nem is gondoltam, köszi az észrevételt, holnap meg is csinálom. Mondjuk azt még nem tudom, hogy csökkentem a fényt a Twinstar lámpán, valahogy összehozom. Köszi
Egy nylonzacsit celluxozol ra pl. vagy az akvara fektetsz vmi nem teljesen atlatszo dolgot keresztben.
 
Egy nylonzacsit celluxozol ra pl. vagy az akvara fektetsz vmi nem teljesen atlatszo dolgot keresztben.
Rendben, köszi az ötleteket :)
Egyébként, hogyha közvetlenül ráfecskendezek Excelt az hatásos erre az algára?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére