• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Ja, így akár lehet az is. Nekem nem volt még por, csak pontalga, viszont nem így nézett ki. Ha ott hagytam volna én is hónapokig lehet így nézett volna ki nekem is. Az állaga alapján tűnt annak.
Nálam sem volt eddig por, ezért nem is tudom beazonosítani. A brutális keménysége és nehéz eltávolítása miatt tippelem pontnak.
 
Sziasztok!

Picit tanácstalan vagyok, de úgy tűnik valamit rendszerszinten rontok el. Az előző scape-ben is hasonló problémákkal küldöttem.
Megjelent több fajta alga is. Üveg egy hét után zöld, szerintem nem poralga, mert nem olyan könnyen jön le. A növények levelein is megjelenik és sajnos a HC közé is kezd beférkőzni.
Most nem merek semmihez nyúlni, de kéne...

Itt az akva napló, picit elmaradva

Vízparaméterek: KH3 körül, GH 6-7, PO:0; TDS 180 körül. (RO+csapvíz keveréke az utolsó feltöltés). PH-ban bizonytalan vagyok mert a műszerek valahogy nem akarnak egy értéket mutatni, de csíkteszt alapján ma reggel 6 körül volt. MIC/MAC eddig 9ml/nap volt, most 2 naponta kap ennyit. 6x65W (legalább 1 éves csövekkel).

Mihez kéne elsőnek nyúlnom szerintetek?
 

Attachments

  • 20191114_071918.jpg
    20191114_071918.jpg
    367.2 KB · Megtekintések: 49
  • 20191114_071910.jpg
    20191114_071910.jpg
    117.4 KB · Megtekintések: 50
  • 20191114_071901.jpg
    20191114_071901.jpg
    295.7 KB · Megtekintések: 44
Sziasztok!

Picit tanácstalan vagyok, de úgy tűnik valamit rendszerszinten rontok el. Az előző scape-ben is hasonló problémákkal küldöttem.
Megjelent több fajta alga is. Üveg egy hét után zöld, szerintem nem poralga, mert nem olyan könnyen jön le. A növények levelein is megjelenik és sajnos a HC közé is kezd beférkőzni.
Most nem merek semmihez nyúlni, de kéne...

Itt az akva napló, picit elmaradva

Vízparaméterek: KH3 körül, GH 6-7, PO:0; TDS 180 körül. (RO+csapvíz keveréke az utolsó feltöltés). PH-ban bizonytalan vagyok mert a műszerek valahogy nem akarnak egy értéket mutatni, de csíkteszt alapján ma reggel 6 körül volt. MIC/MAC eddig 9ml/nap volt, most 2 naponta kap ennyit. 6x65W (legalább 1 éves csövekkel).

Mihez kéne elsőnek nyúlnom szerintetek?
Szia István.
A foszfátot, tornázd fel egy kicsit, mert az így kevés.
 
Sziasztok!

Picit tanácstalan vagyok, de úgy tűnik valamit rendszerszinten rontok el. Az előző scape-ben is hasonló problémákkal küldöttem.
Megjelent több fajta alga is. Üveg egy hét után zöld, szerintem nem poralga, mert nem olyan könnyen jön le. A növények levelein is megjelenik és sajnos a HC közé is kezd beférkőzni.
Most nem merek semmihez nyúlni, de kéne...

Itt az akva napló, picit elmaradva

Vízparaméterek: KH3 körül, GH 6-7, PO:0; TDS 180 körül. (RO+csapvíz keveréke az utolsó feltöltés). PH-ban bizonytalan vagyok mert a műszerek valahogy nem akarnak egy értéket mutatni, de csíkteszt alapján ma reggel 6 körül volt. MIC/MAC eddig 9ml/nap volt, most 2 naponta kap ennyit. 6x65W (legalább 1 éves csövekkel).

Mihez kéne elsőnek nyúlnom szerintetek?
Én rendszerszinten változtatnék a tápozásodon. Iwagumiban biztos nem tápoznék EI alapján.
 
Én rendszerszinten változtatnék a tápozásodon. Iwagumiban biztos nem tápoznék EI alapján.

Igen, itt már le is vettem egy hete a tápot 4-4ml/napra. Jelenleg javulást még nem látok. Picit utána járok, mert valóban elég kevés a növény. Esetleg ráállok 3 napos vízcserékre csapvízzel.
A foszfát növeléstől régebben úgy tűnt - amikor elkezdtem - hogy inkább katalizálja a dolgot mintsem segít.
 
Annak tűnik.
Könnyű beazonosítani, mert nyálkás és erősen kénes szagú (annyira, hogy - ha nem csak egy körömnyi van belőle - már az akvárium fölé hajolva is érezni).
Köszi a választ. Ez az ami elbizonytalanít, mert megszagoltam és inkább földes szaga volt, nem volt kellemetlen. De tényleg annak tűnik. Egyelőre figyelek akkor, most eltávolítottam.
 
~5-ös pH ellenére tele vagyok GDA-val a 16 literes akváriumomban amióta plusz növényeket raktam be, és a BBA is ekkor jelent meg, szerencsére csak az S nyakú kifolyócsövemben.

A BBA nem értem miért, erős világítás mellett egyenetlen CO2 eloszlásra utal, de 60 BPM-mel tolom a CO2-t ekkora térfogatba, az EHEIM 2213 pedig óránként kb. 20x forgatja át azt a 16 litert (papíron szereplő teljesítményen 27x, de az tudom hogy nincs meg, mert direkt hosszú csövet használok, hogy nehezebben menjen), ami elviekben garantálná a CO2 egyenletes eloszlatását, de a kifolyócső áramlata is az akvárium hosszának a kétharmadáig viszi a buborékokat, amik megfelelően aprók az Aquario NEO diffúzorral. Ennek a megszüntetésére tanácsot szeretnék kérni.

A GDA a GA alga tájékoztatója szerint alacsony tápanyagra utalhat, ami a plusz növényekkel stimmelhet is, mert tényleg akkor jelent meg, mikor nőtt a tápanyagigény, viszont fogalmam sincs hogy mennyivel növeljem a tápanyag használatot. Tropica Premiumot adagolok, 16 literbe napi 0,2 ml-t, ami a heti 1,6 ml / 16 l ajánláshoz közel jön ki. Mennyivel adagoljam túl?

Köszi előre is!
 
Szia!

Alga témában a többiek biztosan okosabbak nálam, viszont a Tropica premium tápról én hamar átálltam GA tápra, eleinte egyszerűsége miatt szimpatikusnak tűnt, viszont NPK nélkül féltem a lehetséges tápanyaghiánytól. Ez simán lehet nálad is, vagy kéne adni hozzá GA makrót, vagy átállni mikró makró kombóra. Ha nem, akkor viszont kicsit keveslem a heti 1,6 ml-t, a gyári ajánlás két heti 25% vizcsere mellett 2,4 ml/20 liter, de gondolom ekkora akiben heti kétszer cserélsz 30-40%-ot. Persze ha ezt meg is emeled, az NPK hiány még ott lehet.
 
Szia!

Alga témában a többiek biztosan okosabbak nálam, viszont a Tropica premium tápról én hamar átálltam GA tápra, eleinte egyszerűsége miatt szimpatikusnak tűnt, viszont NPK nélkül féltem a lehetséges tápanyaghiánytól. Ez simán lehet nálad is, vagy kéne adni hozzá GA makrót, vagy átállni mikró makró kombóra. Ha nem, akkor viszont kicsit keveslem a heti 1,6 ml-t, a gyári ajánlás két heti 25% vizcsere mellett 2,4 ml/20 liter, de gondolom ekkora akiben heti kétszer cserélsz 30-40%-ot. Persze ha ezt meg is emeled, az NPK hiány még ott lehet.
3 literes szűrő térfogat társul a bruttó 16 literes akvárium űrtartalomhoz, 2 hetente cserélek vizet, akkor is kb. 30%-ot max, és inkább azért, hogy kordában tartsam a halak hormonháztartását, mintsem a tápanyag miatt. Konkrét nitrogén vagy foszfát hiányjelenségem nincs, a növények színe teljesen rendben van és pontalgám sincs, a GA teljesen inkompatibilis a Tropica tápozásával, mert a GA-s EI szerint van összeállítva.
 
3 literes szűrő térfogat társul a bruttó 16 literes akvárium űrtartalomhoz, 2 hetente cserélek vizet, akkor is kb. 30%-ot max, és inkább azért, hogy kordában tartsam a halak hormonháztartását, mintsem a tápanyag miatt. Konkrét nitrogén vagy foszfát hiányjelenségem nincs, a növények színe teljesen rendben van és pontalgám sincs, a GA teljesen inkompatibilis a Tropica tápozásával, mert a GA-s EI szerint van összeállítva.
Milyen táptalajt használsz?
 
Back
Oldal tetejére