• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Helyzetjelentés


Végre hazavisszatértem, és letelt a szilikon egy hetes száradási ideje is, így megtörténhetett az első próbatöltés.
Erről készült time-lapse videó, de a fele videó homályosra sikerült, a másik felében meg egy őrült nőszemély járkál ide-oda. Így ez nem kerül feltöltésre.

Viszont 13-án bekerült egy áldozati csiga:
73082
A hős csiga bátor cselekedetéért jutalmat érdemel, ezennel legyen személyes neve; Sanyicsiguszegypontnulla

Mivel Sanyicsigusz1pont0 túlélte az első 24 órát, ezért 14-én bekerült két áldozati neocaridina is (csak egyet akartam, de szembetűnt még egy, aki olyan ronda volt, hogy hát csak ilyen áldozati célra találtam őt alkalmasnak 🤫)
73083

A bátor garnélák nevei legyenek: Valentin1.0, illetve Rondavalentin 1.0.
(Rondavalentinegypontnulla annyira csúf, hogy csak ritkán merészkedik elő, így őt nem is tudtam lefotozni.)

Ma pedig egy áldozati endlerguppi hibrid:
73085

Ő egyébként a ,,guppineménekalakulásaahőmérsékletfüggvényébenperhuszonhatfokfelettaguppikmekkoraszázalékaleszfiú" tesztmedencéből került át.
Neki ti adhattok nevet. az első válaszoló első szava lesz a kis guppilány vezetékneve (a keresztnév ügye adott, az egypontnulla lesz).

Mint ahogy a fotókon is látszódik, rengeteg bubi telepedik meg az akváriumban, főleg az epoxi gyantás felületen. Remélem, nem kell minden vízcserekor "lesimogatnom" a bubikat...

Ui.: Az eddigi képfeltöltős módszerem a továbbiakban már nem működik, ezért úgy egy órája próbálom feltölteni a képeket. 2 oldalon is regisztráltam, de sosem jelentek meg a képek. Végül negyedórás olvasásba kezdtem a fórum használatával kapcsolatban, és ekkor döbbentem rá, hogy a képfeltöltő oldalak kihagyásával direkt is tudok fotókat csatolni a bejegyzéshez.🙄
A héten ez a második alkalom, hogy szivatom magam. Ez mondjuk jobb volt, mint az előző, mert akkor 3 perces vonatozás helyett 2 órán keresztül túráztam az erdőben egy csomó csomaggal...idő közben még be is sötétedett.


Köszönöm, hogy elolvastad. :)
 
Kíváncsiságból víz paramétereket nem mértél?;)

És hol maradt a növényesítés?:)

Csak feltöltöttem csapvizzel, hogy a köv. kérdésekre valaszt kapjak; úm.:
1.) Felröppen-e a hungarocelhegy
2.) A megvalogatott felhasznált anyagok ellenére mérgező- e a hegy
3.) Szetreped az akvarium ha feltöltesre kerül
4.) Beszakadok-e emeletestül, akvariumostul, patkanyostul az alsó szomszed lakäsäba?

Ma szerettem volna a mohagyepet tarto izet elkesziteni, de sajnos beteg vagyok es nincs rä erom.
 
Csak feltöltöttem csapvizzel, hogy a köv. kérdésekre valaszt kapjak; úm.:
1.) Felröppen-e a hungarocelhegy
2.) A megvalogatott felhasznált anyagok ellenére mérgező- e a hegy
3.) Szetreped az akvarium ha feltöltesre kerül
4.) Beszakadok-e emeletestül, akvariumostul, patkanyostul az alsó szomszed lakäsäba?

Ma szerettem volna a mohagyepet tarto izet elkesziteni, de sajnos beteg vagyok es nincs rä erom.
Jobbulast!
 
Helyzetjelentés:

73101

😂🤣🙀

Akkor egy lépést vissza: szilikon vásárlás, újra ragasztás (sokkalsokkal alaposabban), majd egy hétig ismét várakozás.

Szerencsére Levilla 1.0, Valentin es rondavalentin, valamint Sanyicsigusz is sérülésmentesen megùszták a ,,kirabbanó szikla eseményt". Annyira hangos volt (lelokte a tetot ilketve a lámpát) hogy azt hittem, az egesz akvarium úgy ahogy van lezuhant valahogy (hiszen vizlocsogast is hallottam, mert azt is lokott ki a behemot szikla.)

És még a vízben lubickoló lámpa sem rázta meg őket. Apropó lámpa: merjem én ezt még használni?
 
Jesszus! A lampa miatt talan nem aggodnek de a foldrol most elkoltoztetnem az elosztot!!!

Az ekezetek es a lázas csökkent üzemmód kozjátéka: el nem tudtam kepzelni, milyen élesztőről beszélsz.😌🤓

Az eloszto feljebb került, amint a vizleszivas közben a csaphoz erositett cso elengedett, es a folde jutott ugy 5 liter viz.🤐

Csak lenne mar ennek a hetnek vége, csak ilyen dolgok történnek velem. Mi lesz holnap?😰
 
Helyzetjelentés:

View attachment 73101

😂🤣🙀

Akkor egy lépést vissza: szilikon vásárlás, újra ragasztás (sokkalsokkal alaposabban), majd egy hétig ismét várakozás.

Szerencsére Levilla 1.0, Valentin es rondavalentin, valamint Sanyicsigusz is sérülésmentesen megùszták a ,,kirabbanó szikla eseményt". Annyira hangos volt (lelokte a tetot ilketve a lámpát) hogy azt hittem, az egesz akvarium úgy ahogy van lezuhant valahogy (hiszen vizlocsogast is hallottam, mert azt is lokott ki a behemot szikla.)

És még a vízben lubickoló lámpa sem rázta meg őket. Apropó lámpa: merjem én ezt még használni?
Előfordul az ilyesmi. :)
Nálam a háttér úszott fel, mert megfeledkeztem a felhajtó erőről. Kb. 25-28 kilóval igyekezett felfelé. Két dolgot csináltam:
  • Hátulról kikapartam minden anyagot, és a lehető legvékonyabbra hagytama a hugarocelt. (Neked is javaslom, hogy vájd ki beülről, aminnyit csak tudsz. Esetleg kilehetne önteni betonnal a belsejét.)
  • Ráragasztottam egy plexi lapra, a plexi hátuljára pedig 2 cm-es kerámia járólapokat ragasztottam.
Mielőtt visszatettem volna az akváriumba, csináltam egy merülőpróbát a kádban. A ráragasztott súlyok ellenére is éppen hogy elmerült.
A hátsó üvegre direkt nem akartam ráragasztani semmit.
 
Előfordul az ilyesmi. :)
Nálam a háttér úszott fel, mert megfeledkeztem a felhajtó erőről. Kb. 25-28 kilóval igyekezett felfelé. Két dolgot csináltam:
  • Hátulról kikapartam minden anyagot, és a lehető legvékonyabbra hagytama a hugarocelt. (Neked is javaslom, hogy vájd ki beülről, aminnyit csak tudsz. Esetleg kilehetne önteni betonnal a belsejét.)
  • Ráragasztottam egy plexi lapra, a plexi hátuljára pedig 2 cm-es kerámia járólapokat ragasztottam.
Mielőtt visszatettem volna az akváriumba, csináltam egy merülőpróbát a kádban. A ráragasztott súlyok ellenére is éppen hogy elmerült.
A hátsó üvegre direkt nem akartam ráragasztani semmit.

Nem szeretnem sulyokkal lent tartani. Pont azert kerult mu szikla igazi helyett be, mert "sporolni" szerettem volna nehany kilot. ( A kiröppent darab ugy 150 liter vizet szorít ki, es csak 7,8 kg-os ->142,2 kg könnyítés.)

Az volt a baj, hogy közepén csak egy ponton ragasztottam, es csak a szeleket ragasztottam be rendesen.

De a plexis megoldást lehet, hogy alkalmazni fogom: az akin kívül raragsztom egy plexi lapra, es a plexit könnyebb lesz majd az uveghez rögzíteni. A kavicsok meg majd ugyis eltakarjak az egeszet.

De most még egyenlőre a guppit meg a ket garnelat kellene kihalasznom (nagyon nem akarnak kijönni), majd hétfőn foglalkozok reszletesebben a kiszökött elemmel.

Nem tudom, mi tevő legyek a kisebb hegydarabbal. Annak joval kisebb a felhajtóereje, es aranyosan az alapteruletére tobb szilikon került.
Ujraragasztas céljából nem akarom kiszedni, de jo lenne, hogyha valahogy biztonsagi erositessel tudnam ellatni...
 
Semmi baj Eszter, az új pénztárcád, ahogy látom, túlélte a balesetet. :)
Gyere el hozzánk, amíg várod az egy hét száradási időt :) Majd megint elviszlek vmi helyre, ahol nagy eséllyel újra megfertőznek az idegen kölykök. Első körben az jutott eszembe, hogy beraklak egy játszóházba, ahol kedvedre ugrándozhatsz (jó-jó vihetsz magaddal zenét is).
Egyébként meg nagyon sajnálom, hogy felúszott Mordor, már nagyon vártam, hogy milyen növények lesznek az akváriumban. Kitartást, sikerülni fog 👍
 
Semmi baj Eszter, az új pénztárcád, ahogy látom, túlélte a balesetet. :)
Gyere el hozzánk, amíg várod az egy hét száradási időt :) Majd megint elviszlek vmi helyre, ahol nagy eséllyel újra megfertőznek az idegen kölykök. Első körben az jutott eszembe, hogy beraklak egy játszóházba, ahol kedvedre ugrándozhatsz (jó-jó vihetsz magaddal zenét is).
Egyébként meg nagyon sajnálom, hogy felúszott Mordor, már nagyon vártam, hogy milyen növények lesznek az akváriumban. Kitartást, sikerülni fog 👍
Milyen szemfüles vagy. A kep alapjan azt is tudhatod, hogy vasarlas utan készült a kép, hiszen a hűtő tetejen kiwik hevernek.
Ezen kívül jobban megtekintheted, hogyan all a puzzle. (;

Tudod hogy mar nincs idom ujra meglatogatni titeket, ha nem lennek beteg mar dolgozgatnék. :S na meg most jo nekem ujra egy nyugodt faluban lenni, es nem a tomegektol hemzsego varosban.

Ha a jatszohazba zenet vinnék, es ugy ugrandoznek, hamar kitiltananak engem onnan. Majd emlekezz arra hogy a legközelebbi szkajpos beszelgeteskor fel kell elevenitenem hogyan tanitottatok engem tancolni. :D

Köszönöm biztatasod (=
 
Nem szeretnem sulyokkal lent tartani. Pont azert kerult mu szikla igazi helyett be, mert "sporolni" szerettem volna nehany kilot. ( A kiröppent darab ugy 150 liter vizet szorít ki, es csak 7,8 kg-os ->142,2 kg könnyítés.)

Az volt a baj, hogy közepén csak egy ponton ragasztottam, es csak a szeleket ragasztottam be rendesen.

De a plexis megoldást lehet, hogy alkalmazni fogom: az akin kívül raragsztom egy plexi lapra, es a plexit könnyebb lesz majd az uveghez rögzíteni. A kavicsok meg majd ugyis eltakarjak az egeszet.

De most még egyenlőre a guppit meg a ket garnelat kellene kihalasznom (nagyon nem akarnak kijönni), majd hétfőn foglalkozok reszletesebben a kiszökött elemmel.

Nem tudom, mi tevő legyek a kisebb hegydarabbal. Annak joval kisebb a felhajtóereje, es aranyosan az alapteruletére tobb szilikon került.
Ujraragasztas céljából nem akarom kiszedni, de jo lenne, hogyha valahogy biztonsagi erositessel tudnam ellatni...
Sok sikert, sajnos ez benne volt a pakliban...
A plexilap jó ötletnek tűnik.
 
Előfordul az ilyesmi. :)
Nálam a háttér úszott fel, mert megfeledkeztem a felhajtó erőről. Kb. 25-28 kilóval igyekezett felfelé. Két dolgot csináltam:
  • Hátulról kikapartam minden anyagot, és a lehető legvékonyabbra hagytama a hugarocelt. (Neked is javaslom, hogy vájd ki beülről, aminnyit csak tudsz. Esetleg kilehetne önteni betonnal a belsejét.)
  • Ráragasztottam egy plexi lapra, a plexi hátuljára pedig 2 cm-es kerámia járólapokat ragasztottam.
Mielőtt visszatettem volna az akváriumba, csináltam egy merülőpróbát a kádban. A ráragasztott súlyok ellenére is éppen hogy elmerült.
A hátsó üvegre direkt nem akartam ráragasztani semmit.
Jo az otlet! Viszont a furdokadas probanal azt ne hagyjuk figyelmen kivul, hogy ott max 40cm a vizoszlop. Az akvaban ennel sokkal melyebben van, nagyobb felhajto ero hat ra. A hungarocell eleg gyenge anyagszerkezetu, a feluleterol konnyel leszakad, vagy kiszakad a ragasztas.. kisebb meretnel mukodhet, de sztem ekkoranal nem egy eletbiztositas. De en szurkolok neked, hogy sikeruljon!
 
Back
Oldal tetejére