• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Ez már egy regény volt számomra.:D
Milyen márkájú csempe ragasztó van ott ti felétek, hogy ammónia szagú?
Nagyon jó lett👍, ha havas hegyes táj volt a elképzelésed, de ha nem akkor túlságosan fehér és csillog. Valami sárgás, vöröses színt hiányolok belőle.:unsure:

Valami ilyesmi:
72532
 
Utoljára módosított:
Ez már egy regény volt számomra.:D
Hát még megírni 😳
Milyen márkájú csempe ragasztó van ott ti felétek, hogy ammónia szagú?

Lugato; flexibilis csemperagacs, ha ez mond valamit :D

Nagyon jó lett, ha havas hegyes táj volt a elképzelésed, de ha nem akkor túlságosan fehér és csillog. Valami sárgás, vöröses színt hiányolok belőle.:unsure:

Ilyesmi lett volna a célom:
3057308-20190204-ksR5GX.jpg

Nekem a barnás-vöröses kövek/hegyek nem tetszenek. Sokkal jobban szeretem az éles kontrasztot a sötét kövek és az üde zöld növények között. :)
A csillogás engem is nagyon bosszant. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg fényt visszaver.
Remélem, feltöltéskor ez némileg optimalizálódik. Ha meg nem, akkor reménykedek abban, hogy jó hamar belepi az alga. :D
 
Most fedeztem fel ezt a naplót. Nem olvastam végig, csupán bele-beleolvasgattam, de amint lesz kis időm -> pótolom. Nekem általában nagyon nem tetszenek ezek a mesterségesen épített hátterek/sziklák, de ez itt most a fotókon elég frankónak tűnik. Majd ezt is megnézegetem alaposabban. Elismerésem a türelmedért és befektetett munkáért, remélem beválik majd a kreáció. Arra egyébként gondoltál már, hogy tisztítani hogyan fogod?
Látom, nem kicsit vagy számbuzi, ezt vsz nem csak az x-1993 korodnak meg a 622,5 másodperces/6457-18393 karakteres bejegyzéseidnek köszönheted :)
Én is szeretem a számokat, számolj velem: Adott 500 db doboz, mindegyikben 1000 db csavar. A csavarok darabonként 1 g tömegűek, tehát minden doboz 1 kg (+a doboz súlya, de ez lényegtelen hogy mennyi, hiszen egységesen tudunk számolni velük, egyformák). Azonban az egyik doboz csavar selejtes, ebben a csavarok 10%-kal nehezebbek, azaz a doboz 1,1 kg. Kapsz kölcsön egy nagyon pontos mérleget, ami úgy működik, hogy ráteszed a mérendő árut, megnyomod a gombot és mér. A dobozokat tetszés szerint felbonthatod, bármennyi csavart kivehetsz bármelyikből. Legkevesebb hány méréssel tudod biztosan megmondani, hogy melyik a selejtes doboz? Indoklást is kérek :) (a felezős módszer gondolom adja magát, de segítek: én ennél sokkal-sokkal kevesebb mérésből meg tudnám mondani ;) )
 
Most fedeztem fel ezt a naplót. Nem olvastam végig, csupán bele-beleolvasgattam, de amint lesz kis időm -> pótolom. Nekem általában nagyon nem tetszenek ezek a mesterségesen épített hátterek/sziklák, de ez itt most a fotókon elég frankónak tűnik. Majd ezt is megnézegetem alaposabban. Elismerésem a türelmedért és befektetett munkáért, remélem beválik majd a kreáció. Arra egyébként gondoltál már, hogy tisztítani hogyan fogod?
Látom, nem kicsit vagy számbuzi, ezt vsz nem csak az x-1993 korodnak meg a 622,5 másodperces/6457-18393 karakteres bejegyzéseidnek köszönheted :)
Én is szeretem a számokat, számolj velem: Adott 500 db doboz, mindegyikben 1000 db csavar. A csavarok darabonként 1 g tömegűek, tehát minden doboz 1 kg (+a doboz súlya, de ez lényegtelen hogy mennyi, hiszen egységesen tudunk számolni velük, egyformák). Azonban az egyik doboz csavar selejtes, ebben a csavarok 10%-kal nehezebbek, azaz a doboz 1,1 kg. Kapsz kölcsön egy nagyon pontos mérleget, ami úgy működik, hogy ráteszed a mérendő árut, megnyomod a gombot és mér. A dobozokat tetszés szerint felbonthatod, bármennyi csavart kivehetsz bármelyikből. Legkevesebb hány méréssel tudod biztosan megmondani, hogy melyik a selejtes doboz? Indoklást is kérek :) (a felezős módszer gondolom adja magát, de segítek: én ennél sokkal-sokkal kevesebb mérésből meg tudnám mondani ;) )


Lehet, hogy félreértem a feladatot, de én egy méréssel tudnám megállapítani:
Rátenném az egyik dobozt kompletten megtöltve. Amennyiben 1kg, akkor ebben a rendes csavarok vannak, tehát a másik tartalmazza a selejteseket.
Abban az esetben, hogyha súlya 1100g, akkor abban rejtőznek a csavarok.
 
Lehet, hogy félreértem a feladatot, de én egy méréssel tudnám megállapítani:
Rátenném az egyik dobozt kompletten megtöltve. Amennyiben 1kg, akkor ebben a rendes csavarok vannak, tehát a másik tartalmazza a selejteseket.
Abban az esetben, hogyha súlya 1100g, akkor abban rejtőznek a csavarok.
Nem egyik meg másik! 500 doboz van, amiből 499 hibátlan! :)
 
A kreativitásod és a "beszélőkéd" is nagyon tetszik! A türelmedet ne is említsem :D
Sok sikert és kitartást az akvához :)

Köszönöm-köszönöm.
Ámbár a "türelmemre" vonatkozó elismerésed minden bizonnyal abból adódik, hogy nem ismersz.
Rettentően türelmetlen vagyok. Még szerencse, hogy pár órán belül el fogok itthonról utazni, mert borzasztó erőszakot kellene magamon tennem, hogy kivárjam a szilikon egy hetes száradási idejét. Legszívesebben most feltölteném vízzel az egészet. :)
És mindezzel csupán az akvarisztikában megmutatkozó türelmetlenségem egy mintapéldáját hoztam fel. A való életben a helyzet még csapnivalóbb. 🤫
 
Most elmondom mi fog történni a sziklákkal félév múlva. Eltűnik a növény dzsungel alatt mint az a bizonyos szürke szamár és ez a nemigazi, algásleszúgyis, kellenesárgabele problémák teljesen okafogyottá válnak. Max a csúcsod fog kilátszani. ;)
A legtöbbünk hardscape-jét szép lassan benövi a természet és a végén azt se tudjuk hol a kő és hol a fa. :unsure: 😃 Persze nyírunk, de sajna nem eleget!
Kíváncsi leszek majd a 6 hónapos képre!
 
Most elmondom mi fog történni a sziklákkal félév múlva. Eltűnik a növény dzsungel alatt mint az a bizonyos szürke szamár és ez a nemigazi, algásleszúgyis, kellenesárgabele problémák teljesen okafogyottá válnak. Max a csúcsod fog kilátszani. ;)
A legtöbbünk hardscape-jét szép lassan benövi a természet és a végén azt se tudjuk hol a kő és hol a fa. :unsure:😃 Persze nyírunk, de sajna nem eleget!
Kíváncsi leszek majd a 6 hónapos képre!


Nem tervezek bele dzsungelt. Amennyiben gusztustalanul algas lesz az epitmeny, majd ujragondolom. :)
Addig is eszben tartom a baljós jövöképedet :)
 
Back
Oldal tetejére