• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk DSLR videó szerkesztő gépet!

A szörnyeteg kész a munkára :)
A szteroidok miatt 4x akkora mint a mellette lévő kisöcsi amin eddig melózam :snaphappy::)
Lehet új asztalt kell vennem :D

1010055_10151697625113470_1214579699_n.jpg
 
Kicsi felmelegíteném a topikot.

Az új platformok megjelenésével elkezdett dolgozni a kismanó az agyamban, hogy frissíteni kellene valamikor. Aktualizálni a vasat.
Mivel elég sok szaki van erről a területről is ezért kérdeznék pár butát :)

De még a kérdések előtt, hogy mit is szeretnék.

Alapvetően grafikus munkaállomásként működik most is a gép. Videó hegyek vágás stb.
A jelenlegi platform sebességére elég sokat rávernek az utóbbi hónapokban megjelent komponensek. És én is érzem, hogy lenne hova fejlődni bizonyos műveleteknél.

De hogy mi is fut most:

Intel CORE I7-3930K 3.2GHZ SKT2011 12MB CACHE BOXED (Hűtő nélküli)
ASUS P9X79 PRO
CORSAIR - H100I - Vízhűtés
CORSAIR - Vengeance DDR3 1600MHz 32G
Kingston HyperX 3K SSD 240GB x 2
Fractal Design Define R4 Black Pearl ház
Seagate BARRACUDA 2TB SATA 3.5IN 7200RPM 64MB x 2
Noctua NF-F12PWM x 2
EVGA PCI-E 680 4GB GDDR5 PCI-E 2X DVI HDMI DP CLASSIFIED
COOLER MASTER power supply Vanguard 850W
win 8 pro


Ezt szeretném korunk szintjére emelni.
Asus X99 Deluxe
DDR4 32G
I7 5960x 8 core vagy valami hasonlóan izomos proci. 5930K?
és valószínűleg a videó kártya is frissítve lenne.

Kérdéseim :)

1. Megoldható a csere a jelenlegi házban? Vagy ezen már ne tököljek és szerezzek egy házat az új masinának? Lehet az új alaplap sem kompatibilis a házzal?
Sajnálnám eltolni böszme egy házikó :) Ti hogy csinálnátok? Teljes re-build?
2. Ha a meglévő gépbe aktualizálnám a komponenseket, akkor mindenképp windows re-install? vagy a win bootnál képes felismerni, hogy megváltoztak a hardware cuccok és a megfelelő driver telepítés után használhatom a rendszert ott ahol abbahagytam? A lemezek ugyanazok maradnának. SSD-k és a HD-k is.
3. Van valami értéke a csere alkatrészeknek ha bontva próbálnám elsózni? :) Vagy inkább adjam el az egészet és építsem újra minden elemét?

Szeretnék legalább 2 évre tervezni a jelenlegi cucc is lassan ennyi idős.

Ha valaki illetékes erre jár és van 1 perce örömmel vennék bármilyen segítséget. (y)
 
Utoljára módosított:
Kicsi felmelegíteném a topikot.

Az új platformok megjelenésével elkezdett dolgozni a kismanó az agyamban, hogy frissíteni kellene valamikor. Aktualizálni a vasat.
Mivel elég sok szaki van erről a területről is ezért kérdeznék pár butát :)

De még a kérdések előtt, hogy mit is szeretnék.

Alapvetően grafikus munkaállomásként működik most is a gép. Videó hegyek vágás stb.
A jelenlegi platform sebességére elég sokat rávernek az utóbbi hónapokban megjelent komponensek. És én is érzem, hogy lenne hova fejlődni bizonyos műveleteknél.

De hogy mi is fut most:

Intel CORE I7-3930K 3.2GHZ SKT2011 12MB CACHE BOXED (Hűtő nélküli)
ASUS P9X79 PRO
CORSAIR - H100I - Vízhűtés
CORSAIR - Vengeance DDR3 1600MHz 32G
Kingston HyperX 3K SSD 240GB x 2
Fractal Design Define R4 Black Pearl ház
Seagate BARRACUDA 2TB SATA 3.5IN 7200RPM 64MB x 2
Noctua NF-F12PWM x 2
EVGA PCI-E 680 4GB GDDR5 PCI-E 2X DVI HDMI DP CLASSIFIED
COOLER MASTER power supply Vanguard 850W
win 8 pro


Ezt szeretném korunk szintjére emelni.
Asus X99 Deluxe
DDR4 32G
I7 5960x 8 core vagy valami hasonlóan izomos proci. 5930K?
és valószínűleg a videó kártya is frissítve lenne.

Kérdéseim :)

1. Megoldható a csere a jelenlegi házban? Vagy ezen már ne tököljek és szerezzek egy házat az új masinának? Lehet az új alaplap sem kompatibilis a házzal?
Sajnálnám eltolni böszme egy házikó :) Ti hogy csinálnátok? Teljes re-build?
2. Ha a meglévő gépbe aktualizálnám a komponenseket, akkor mindenképp windows re-install? vagy a win bootnál képes felismerni, hogy megváltoztak a hardware cuccok és a megfelelő driver telepítés után használhatom a rendszert ott ahol abbahagytam? A lemezek ugyanazok maradnának. SSD-k és a HD-k is.
3. Van valami értéke a csere alkatrészeknek ha bontva próbálnám elsózni? :) Vagy inkább adjam el az egészet és építsem újra minden elemét?

Szeretnék legalább 2 évre tervezni a jelenlegi cucc is lassan ennyi idős.

Ha valaki illetékes erre jár és van 1 perce örömmel vennék bármilyen segítséget. (y)

1, Szerintem a házat nem kell cserélni, ha nem akarod. Nem feltétlenül hiszem, hogy egy ATX-nél nagyobb alaplapot tennél bele, ha cseréled.
2, Nem kell újratelepíteni. Megoldás: sysprep. Leírás itt. A Win-t újra kell aktiválni, és csak nem OEM verzió esetében szabad használni.
Ha OEM verziód van, akkor nem csak reinstall, hanem rebuy is lesz!
Én inkább a reinstall híve vagyok, főleg ha alaplap csere is lesz, mert a kisördög a HAL-ban rejlik (Hardware Abstraction Layer). De egy próbát megér.

Ha nem cserélsz csak VGA-t, esetleg RAM-ot, pár apróságot, procit, akkor pedig a régi HW-val elindítva a gépet driver uninstall, mjd új HW be és driver install.
Bármit is csinálsz, előtte mindenképp komplett backup mindenről!
Xeon-os rendszer? Esetleg dupla processzoros megoldások nem jöhetnek szóba?

3, van értéke a bontott alkatrésznek is, meg a használt PC-nek is. Gondolj egy összegre amely szerinted korrekt, oszd e 4-el, s ha szerencséd van ennyit meg is kaphatsz érte. :)

S tudom, két éve leírtad, hogy nem, de pont a fenti 3 kérdésed és problémád miatt lenne neked az a Unix alapú megoldás jó, amelynek a nevét nem mondjuk ki, de @inadsz tuti ódákat mesélne róla.
Egyszer próbálj ki rajta egy videós melót, utána dönts csak. (y)
(Microsoft rendszermérnökként a családban egy Windows-os gép nincs. Szerintem ez is sokat elmond.) Ha érdekel, szerintem még gépet is tudok neked szerezni kipróbálni pár napra...
 
S tudom, két éve leírtad, hogy nem, de pont a fenti 3 kérdésed és problémád miatt lenne neked az a Unix alapú megoldás jó, amelynek a nevét nem mondjuk ki, de @inadsz tuti ódákat mesélne róla.

Most kapott Optibay-jel egy SSD-t a gép és hasít, mint állat. :D Teljesen olyan érzés, mint amikor az iPhone egyből csinálja amire koppintasz.
Azért nem vagyok egy hardcore user, más többet tud elmondani az előnyeiről.
 
Most kapott Optibay-jel egy SSD-t a gép és hasít, mint állat. :D Teljesen olyan érzés, mint amikor az iPhone egyből csinálja amire koppintasz.
Azért nem vagyok egy hardcore user, más többet tud elmondani az előnyeiről.

Én még anno USA-ból rendeltem a régi 17-esbe opti-bayt. Eszméletlen a különbség!
S nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egy HW-hoz optimalizálnak, így lehet, hogy papíron erősebb gépet raksz össze, de sebességbe nem győzöd le.
Kollégám hasonló árba kerülő asztali gépét egy MBP-n futó Parallels-es Windows-al minden szempontból verem a tesztekben. (y)

Ízelítés:
DiskSpeedTest_www.kepfeltoltes.hu_.png


Ja, és 87 napja nem volt újraindítva. :cool:

De Dani, ha szétoffoljuk a topikot, @viktorlantos kitilt minket még TB-ról is :D
 
1, Szerintem a házat nem kell cserélni, ha nem akarod. Nem feltétlenül hiszem, hogy egy ATX-nél nagyobb alaplapot tennél bele, ha cseréled.
2, Nem kell újratelepíteni. Megoldás: sysprep. Leírás itt. A Win-t újra kell aktiválni, és csak nem OEM verzió esetében szabad használni.
Ha OEM verziód van, akkor nem csak reinstall, hanem rebuy is lesz!
Én inkább a reinstall híve vagyok, főleg ha alaplap csere is lesz, mert a kisördög a HAL-ban rejlik (Hardware Abstraction Layer). De egy próbát megér.

Ha nem cserélsz csak VGA-t, esetleg RAM-ot, pár apróságot, procit, akkor pedig a régi HW-val elindítva a gépet driver uninstall, mjd új HW be és driver install.
Bármit is csinálsz, előtte mindenképp komplett backup mindenről!
Xeon-os rendszer? Esetleg dupla processzoros megoldások nem jöhetnek szóba?

3, van értéke a bontott alkatrésznek is, meg a használt PC-nek is. Gondolj egy összegre amely szerinted korrekt, oszd e 4-el, s ha szerencséd van ennyit meg is kaphatsz érte. :)

S tudom, két éve leírtad, hogy nem, de pont a fenti 3 kérdésed és problémád miatt lenne neked az a Unix alapú megoldás jó, amelynek a nevét nem mondjuk ki, de @inadsz tuti ódákat mesélne róla.
Egyszer próbálj ki rajta egy videós melót, utána dönts csak. (y)
(Microsoft rendszermérnökként a családban egy Windows-os gép nincs. Szerintem ez is sokat elmond.) Ha érdekel, szerintem még gépet is tudok neked szerezni kipróbálni pár napra...


Köszi a visszajelzést. Nagyon hasznos volt, ilyenekre gondoltam amikor bedobtam a kérdéseket.
Valószínűleg OEM a win, de megnézem majd. - jó hogy bedobtad :)

Azt lehet nem hangsúlyoztam eléggé, hogy kb 20 éve windows user vagyok üzleti szinten. Olyan mértékben beszőtte az agyam ez a rendszer, hogy képtelen lennék váltani pl IOS-re is.
Ezért szóba sem jöhet. Ezen vagyok termelékeny és gyors. Ráadásul minden szoftver amit használok Win-re készült elsősorban.

A platformok közötti sebesség mizériát pedig megpróbálom extra magokkal és órajelekkel kompenzálni :)

A mostani gépem még mindig brutál, de ha full HD anyagon dolgozom, érezni, hogy lenne hova fejlődni.
A kor pedig elhaladt nem csak a masina, de a fényképezőm mellett is. Egyre több 4K téma van és elképzelhetőnek tartom, hogy én is ilyen anyagokkal dolgozom hamarosan. Nem feltétlenül 4K anyag gyártása, de 4K fileokkal való meló.
Lassan esedékes egy új fényképező, szóval előre menekülnék na! :)
 
Back
Oldal tetejére