• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk DSLR videó szerkesztő gépet!

Ok Icepeak kollegával beszélgetve most már biztos, hogy legózás lesz. (y)

Mivel kicsit szorít az idő jövőhéttől szerintem nekiesek a beszerzéseknek és jelentkezek ahogy készül a cucc.
Ha esetleg van valami kivételesen jó beszerzési hely amit érdemes lenne felkeresnem weben, nyugodtan hahózzatok privátban.

Megpróbálom 1-2 helyről beszerezni az összes hozzávalót. Alapban nekiesek a google/arukerso stb vonalnak, mert nincs tuti tipp és ahogy láttam néhány nagykerben kb azonosak a bruttó árak mint kisker boltokban (ami kicsit vicces, de hát ez van)
 
Most hogy pár napig rugóztam ezen a vas témán egyszerűen be kellet látnom, hogy a sötét középkorban éltem ezelőtt :)
Ez régen sem volt másképp havonta jöttek az új cuccok, de ami ma elérhető és amilyen segítség van a neten mindenhol az brutál.
Valahogy mindig megelégedtem amit a gyártók elém tettek munkagépnek. Photoshop, DTP stb-hez elég volt.

Azt sikerült mindenesetre elérni, hogy leszáltam a Dell vagonról egy remélhetőleg hasonlóan megbízható, de teljesítményben inkább egy versenyautóra hajazó masinára :)
 
Megpróbálom 1-2 helyről beszerezni az összes hozzávalót. Alapban nekiesek a google/arukerso stb vonalnak, mert nincs tuti tipp és ahogy láttam néhány nagykerben kb azonosak a bruttó árak mint kisker boltokban (ami kicsit vicces, de hát ez van)

Azézt a gyanúsan olcsó árakat kerüld! Mindent megbízható forrásból! Én már szívtam meg szürkeimportos 140 rugós videókártyával!
 
Azézt a gyanúsan olcsó árakat kerüld! Mindent megbízható forrásból! Én már szívtam meg szürkeimportos 140 rugós videókártyával!

Persze nem az ár az elsődleges.
Időközben viszont meg is rendeltem a cuccost. Remélhetőleg jövőhéten már élesben gyúrhatom a vidiket vele.

Köszi mindenkinek a visszajelzést (y)
 
És elmondod, hogy mi lett/lesz?

Nagy részben az ami az eredeti konfigban volt. Végülis azt is videós szakik rakták össze (szín korrektorok, videó utómunkások).
Néhány eleme változott. Raid elmaradt végül, mert videós körökben kevésbé használják, mint szerver fronton (host stb).
A média tárak egyébként is gyakran fognak változni a videók miatt. Nem egy hosszútávú tárhelyként működik.

SSD megmaradt. Az egyik rendszernek, installnak stb és a másik SSD temp, cache feladatokat lát majd el és aktuális project fileok kerülnek rá a gyorsabb elérés miatt
Tápot cserélnem kellett, mert amit eredetileg írtam nem volt, remélhetőleg a V szériás Cooler Master is jó szolgálatot tesz majd.

Szóval 2 SSD és 2 média HD meg a táp ennyiben lett más kb. A ház még lehetőséget ad majd későbbi fejlesztésre, de most ennél több nem kell.

Full HD, RAW videó miatt kellenek majd ezek az extrém tárhelyek és kapacitások. Egy egy project 500 giga is lehet.

Jah igen az SSD-t tesztek alapján kicseréltem egy másikra. Kingston HyperX 3K lett végül.
SSD Reviews and Comparison - SSD Reviews, Data Sheets and Comparison - ssdreview.com itt néztem a lehetséges jelölteket. Kingston-t egyébként is szerettem memókban így pici forral indult :)

Intel CORE I7-3930K 3.2GHZ SKT2011 12MB CACHE BOXED (Hűtő nélküli)
ASUS P9X79 PRO
CORSAIR - H100I - Vízhűtés
CORSAIR - Vengeance DDR3 1600MHz / 16GB KIT (2x8GB) - Black Heatspreader x 2
Kingston HyperX 3K SSD 240GB x 2
Fractal Design Define R4 Black Pearl ház
Seagate BARRACUDA 2TB SATA 3.5IN 7200RPM 64MB x 2
Noctua NF-F12PWM x 2
EVGA PCI-E 680 4GB GDDR5 PCI-E 2X DVI HDMI DP CLASSIFIED
COOLER MASTER power supply Vanguard 850W
win 8 pro
 
Azt nézted, hogy támogatott-e az a modul a lapban? Én egyszer belefutottam, hogy nagyon jót akartam és azt nem támogatta az alaplap, pedig OCZ volt.
Lehet bénán néztem de nem látom. :watching:

P9X79 PRO - Alaplapok - ASUS

Nem néztem, de a topik elején linkelt vidin is ezzel szerelték a masinát. 4-5 hónapja megy az embernél.
De köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem (y)
 
Azt nézted, hogy támogatott-e az a modul a lapban? Én egyszer belefutottam, hogy nagyon jót akartam és azt nem támogatta az alaplap, pedig OCZ volt.
Lehet bénán néztem de nem látom. :watching:

P9X79 PRO - Alaplapok - ASUS

Általában az ilyen problémát egy BIOS frissítéssel pofon egyszerűen lehet orvosolni.
 
A Mark III-al korábbi Mark II gépemet cseréltem. Anno eleve a 3-as szériát akartam, de pár hónappal lecsúsztam róla.

Az új ADOBE CC miatt viszont kicsit beszippantott a videózás világa. Csak a vasam nem erre lett tervezve. Szóval elsősorban munka. De azért hazudnék, ha nem csúszna be majd 1-2 gémer teszt pl. Így lesz egy pici karácsony is ;)

Viszont van pár motyó ami kell még a teljes örömhöz, úgyhogy irány a burcsa :banghead:
 
Back
Oldal tetejére