• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk DSLR videó szerkesztő gépet!

viktorlantos

Alapító
Admin
Sokat agyaltam rajta, hogy feltegyem-e ide a témát, de olyan sok számtech szaki van aki hardware oldalával foglalkozik a fórumon, vagy hardware kereskedelemmel, hogy nem hagyhattam ki ezt a ziccert. :)

Másrészről remélhetőleg a topik másnak is hasznos lesz, mert a fotózás, videózás DSLR gépekkel egyre gyakoribb a feladatok egyre nagyobbak lesznek és egy szint után egyszerűen nem lehet normális PC-t kapni ami megdolgozza őket.

MAC nem!
Talán egyszerű lenne, de borzalmasan drága is ezért ezt a részét nem is feszegetem. Aki MAC-et akar elmegy egy szalonba ahol bekonfigolják neki vagy webshopban bekattintja a wizardot és kész.

PC-t használok lassan talán 20 éve. Naaaaagyonrégóta. Ebben az időben építettem is vasakat, 3D modelleztem is, de egy dolog nem változott. Windows és Adobe. Kreatív cuccokat ezzel a párossal végzem.

Az elmúlt talán 10 évben nem volt szükségem spec vasakra. Megfelelt a brand Dell XPS sorozat mindig. Amire viszont most készülök az kicsit más.

Videó munkához megint oda kell ülni teljesítmény gépet építeni ahogy korábban a 3D rendernél. Itt pedig a legtöbbb brand elvérzik.

Mi a túrót akarok bökjem már ki!

Vasat építenék. Premier, After Effects HD videó munkálatokhoz. PC-t win 8-al. Olyat ami megbízható 3 évig legalább kiszolgál majd. Megy hóban fagyban télen nyáron és gyártja nektek a videó anyagokat. Ez nem a 20 forintos kategória. Ezért is indítottam a topikot. Segítség kell! :) Tudom nagyjából milyen rendszerigénye van ennek a feladatnak. Találtam is egy jó vidit ami 4-5 hónapos és pont ilyen gépet építenek csak amcsi oldalon.
Betűzöm ide nektek gondolatébresztőnek. Kb ez a hardware konfig kell a munkához. Ennyi RAM, ennyi CPU folyadék hűtés, SSD stb. Az Adobe iszonyat hardware emésztő cucc volt eddig is, de mióta videó van ezt megszorzódott 2-3-al. :)


Szóval a kérdésem, kérésem. Anélkül, hogy szénné linkelnénk a shopokat. Mi az ami nem jó benne mi az ami azóta megváltozott esetleg már van jobb. Mi az ami nem elérhető vagy ki kell váltanom mással.

Régen építettem, de mostanság már nem. Biztos sok cucc ezek között (gép ház) nem elérhető itthon. Szóval az itt elérhető motyók közül mit lenne érdemes beszerezni.

A videón látható konfignál nem szeretnék magasabbra lőni. Több memó, GPU, CPU valószínűleg nem kell egy ideig.

Bármilyen hasznos tanácsot elfogadok. Remélhetőleg segít elindítani, hogy megépítsem én is a videó utómunka szörnyet :)

Jelenleg egy Dell XPS I7 desktopom van 8 giga memóval, de sajnos olyan harmatos a feladathoz, hogy azt nem tudom elmondani. Szerintem 32G-ra tuti nem lehetne bővíteni, de videó kártya fronton sem nagyon lenne megoldás rá. Ha mégis a következő szívás a ház kihűtése lenne és a további problémák sebesség hely, kábel hiányok miatt.

Nah most hogy ennyit rizsáztam ti jöttök.

Ha még mindig van türelmed, esetleg nézed meg ezt. Hogy miért kell ilyen brutál vas a videózáshoz:

 
Én nem nagyon vagyok otthon a videóvágásban és 3d-s szerkesztésekben ezért nem tudom azt sem, hogy az ADOBE milyen hardvereket milyen hatásfokkal támogat, viszont azt tudom, hogy a gyártóknak vannak külön erre a piacra szánt termékeik. p.: a Fire Pro család Amd oldalon ami szerintem munkában kenterbe vág egy szimpla GTX 680-at.
Tovább árnyalhatja a helyzetet, hogy szintén az AMD háza táján vannak már úgy nevezett APU-k melyeknek egyes tagjai szintén a Fire Pro családhoz tartoznak. (CPU-ba integrált videóvezérlővel.) Ez még akár költséghatékony is lehetne, csak teszteket kellene olvasni róla....lehet ide kevés.

Valamint a vízhűtés szükségességét tudnám még megkérdőjelezni. Pl. az új I7-es szériához nem hinném, hogy feltétlen szükséges bár ne ezen múljon egy esetleges rendszer instabilitás ha 24h-ban megy a gép.

Mindenesetre látványosak a fenti videók... és lassan már tényleg egész Hollywood a PC-be költözhet.
 
Az új Adobe progik különösen az After Effect, de a premier is ha több grafikai feladatot adsz nekik, kiadják a feladatot a GPU-nak, vagy AE esetén a leggyorsabb kártyának (pl ha Tesla van a gépben)

HP-nek van ilyen munkaállomása 64G stb memóval, de az már inkább szerver. Magyarországon nem beszerezhető. De ha igen akkor is inkább megépítem a feléből.

Az Adobe maximus technológiája Nvidia Quadro kártyákat jobban támogatja. De ahogy a fenti videón is látszik azért a GTX-et sem veti meg.

Graphics Cards for Adobe Premiere Pro CS6 | NVIDIA
 
A második vidi már akinek van türelme megnézni megmutat néhány dolgot miért kell ilyen HW.

A mostani I7-es gépem 2 éves. És szabályosan fel akar robbanni amikor számolok vele. 100% CPU és brutál forróság órákon át. Ráadásul dolgozni sem tudok vele.
Ahogy a fenti vidin is láttam van I7 500 dolcsiért és 2000-ert is. Így gondolom az enyémbe még egy 300 dolcsis lehet. Egy 500-as szintig még elmegyek.

Vízhűtés gondolom a túlhajtás miatt kell illetve a proci és memó gyilkos számítások miatt.
 
Egyébként bármilyen vidi kárya jó lenne ami CUDA-t támogat. Valamiért az NVidia nagyon adobe barátnak reklámozza magát. Nem ragaszkodom hozzá.
 
Egyébként bármilyen vidi kárya jó lenne ami CUDA-t támogat. Valamiért az NVidia nagyon adobe barátnak reklámozza magát. Nem ragaszkodom hozzá.

Akkor tényleg csak nVidia lehet a nyerő, az hiszem magát a platformot amit CUDA-ként neveznek is azért találták ki, hogy különböző számításigényes feladatokat végeztethessenek gpu-kkal, ezzel is levéve a terhet a CPU válláról. Tehát ha az ADOBE csak a CUDA-val párosítható hatékonyan valamint a Tesla kártyákkal akkor mindenképpen az nVidia ajánlott!!

Viszont talán 1-2 éve az AMD elkötelezte magát a GCN architektúra mellett melyet kifejezetten azért fejlesztettek ki (tehát már magának GPU-nak a belső felépítése is úgy van megtervezve), hogy tökéletes legyen pl. általános számítási műveletek végeztetéséhez. És ha jól tudom ez nagyon jól sikerült nekik.
Míg a CUDA egy szoftverkörnyezet egy fejlesztői csomag ami kiaknázza a nem általános számításra tervezett GPU-k erejét. Lásd: GTX 680... ezzel ellentétben már a felső-kategóriás nem FIre Pro AMD termékeik is GCN- felépítésűek például a 7900-as család tagjai.
 
ergó ezzel csak annyit akartam mondani, hogy az egyik cég már hardveresen tudja számoltatni a kártyájával a különböző műveleteket, esetleg a szoftverfejlesztők konkrétan optimalizálhatnak az adott kártya képességeire- (hez), míg a másiknál a CUDA miatt szerintem meg van kötve a kezük és az nVidia programozóin múlik majd, hogy adott program milyen gyorsan fog számoltatni.
 
Közben összeszedtem mit is rakott bele és kb mennyi ez mifelénk. Talán így könnyebb átlátni és gondolkodni is rajta

intel i7-3930K - 150000Ft
ASUS P9X79 Pro - 87000Ft
1600MHz 32GB of RAM corsair venegance 4*8GB - 64000Ft
GTX 680 “FTW” 4gb version - 145000Ft

Corsair H100i liquid cooler - 30000Ft
Noctua NF-F12-PWM fans - 11000Ft
Fractal Design Define R4 haz - 28000Ft
Seasonic SS-760XP ATX tap - 50000Ft

Corsair Force Series GT CSSD 240GB SSD - 65000Ft
Kingston 480GB SSD - 120000Ft

total: 750.000Ft

Ezek közül mindet megtaláltam magyar shopokban. Ami tök jó. Egyedül a tápból volt talán picit kisebb és nagyobb modell. Jah és nem volt 4*8GB-os memo pack csak 2*8.
 
Szia!

Megpróbálok egy kicsit segíteni persze ha nem gond:) Sajna most még csak fél információim lesznek , de délutánra ha minden igaz meglesz minden:)

Kezdjük az elején. SSD szép és jó viszont egy "flash memória". Nem tudtak még olyan üzemidőt felmutatni mint egy rendes mágneslemezes vinyónál. Használat során szépen lassan lassulni fog. Nem fogja tudni ugyanazat az írási vagy másolási sebességet tudni mint a legelején. Én csak rendszernek ajánlom , amihez elég egy 60 is. Így olcsóbban kijössz és nem fogod 2év múlva a fejed fogni , kár volt megvenni:)
Több vinyóra lenne szükséged. Nem muszáj több terrányi tárhely elég kevesebb is viszont több vinyóból megcsinálva és raidbe összekötve. Sokkal , de sokkal könnyebben fog boldogulni a géped vele mivel többszörösen gyorsabb az írási és olvasási teljesítménye mint 1 vinyónak. Ennek az oka az ,hogy az adatokat több vinyóra dobja szét.
Vannak gépek amik külön videóvágásra lettek összerakva. PL--> Red gépek. (erről majd délután írok még ha sikerül elérnem az emberem :D ) Ők elég nagy teljesítményű gépeket dobnak össze és a spec. is megadják hozzá. Így teis össze tudod otthon rakni magadnak és a megfelelő szoftver segítségével több évig ki tudod használni a gépeket.

Az előző hsz.ben 750.000ft volt a gép vége. Reklám véget nem írok nevet , de egy debreceni filmes csapat gépe is hasolnó árban volt. Ők a red-re alapuló gépükkel 4-5k filmeket vágtak.

Gépház és vízhűtés. Ha szereted a csendet és a megjelenést akkor megértem ,hogy ezek , de ha annyira nem fontos akkor inkább hardverre menjen a pénz:) 58000 ft még mehetne inkább a prociba is. Akkor már lehetne i7 extre is! Ami 1 fokkal azért már többet tud:)
 
Nah ilyen hozzaszolasokra varnek ;)

Csend mindenkepp fontos. Nem tudok kulon szobat biztositani a gepnek.

Ssd os es cache/temp feladatra lenne. Lenne meg mediatar is de ezt nem irtam.

A red vagogep kb azonos munkat vegez ami nekem is kellene. Szoval jo helyen tapogatozunk :)

Raid is jo kerdes mennyivel dobna meg az arat.
 
Nah ilyen hozzaszolasokra varnek ;)

Csend mindenkepp fontos. Nem tudok kulon szobat biztositani a gepnek.

Ssd os es cache/temp feladatra lenne. Lenne meg mediatar is de ezt nem irtam.

A red vagogep kb azonos munkat vegez ami nekem is kellene. Szoval jo helyen tapogatozunk :)

Raid is jo kerdes mennyivel dobna meg az arat.

Szerintem a raid sokkal már nem, a jobb alaplapok helyből tudják. És akkor egyben azt is megkapod, hogyha az egyik vinyó megáll, nem fonod be a hajad, hogy elvesztettél valamit.
 
Szerintem a raid sokkal már nem, a jobb alaplapok helyből tudják. És akkor egyben azt is megkapod, hogyha az egyik vinyó megáll, nem fonod be a hajad, hogy elvesztettél valamit.

Az egy másik fajta raid beállítás, ha a biztonság fontos akkor nincs sebességnövekedés! Ha a sebességet növeled raiddel akkor nincs biztonság, az egyik vinyó elszál az adatok fele is elveszik!

Amúgy én is azt mondanám hogy ssd a rendszernek meg vinyók raidben. Ezzel sokat spórolhatsz.
 
Az egy másik fajta raid beállítás, ha a biztonság fontos akkor nincs sebességnövekedés! Ha a sebességet növeled raiddel akkor nincs biztonság, az egyik vinyó elszál az adatok fele is elveszik!

Amúgy én is azt mondanám hogy ssd a rendszernek meg vinyók raidben. Ezzel sokat spórolhatsz.

A megjegyzés jogos, de a raid10-nél már ez sem gond.

/off on
Számítógépet bezzeg építünk, de pálinkát nem főzünk :-D
/off off
 
Az egyik 18-as karikas a masik nem. ;) De remeljuk a dslr video kapcsolodik valahogy novenyezeshez. Mondjuk a belga sor is de csak alkalmankent szigoruan felnotteknek ;)
 
Lehet nem ide tartozik de nekem van egy ismim aki amerikából olcsón pc cuccokat tud küldeni persze pénzért ha érdekel el kldöm a skype cimét nevét
:) :)
 
Back
Oldal tetejére