• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk DSLR videó szerkesztő gépet!

Köszi a visszajelzést. Nagyon hasznos volt, ilyenekre gondoltam amikor bedobtam a kérdéseket.
Valószínűleg OEM a win, de megnézem majd. - jó hogy bedobtad :)

Azt lehet nem hangsúlyoztam eléggé, hogy kb 20 éve windows user vagyok üzleti szinten. Olyan mértékben beszőtte az agyam ez a rendszer, hogy képtelen lennék váltani pl IOS-re is.
Ezért szóba sem jöhet. Ezen vagyok termelékeny és gyors. Ráadásul minden szoftver amit használok Win-re készült elsősorban.

A platformok közötti sebesség mizériát pedig megpróbálom extra magokkal és órajelekkel kompenzálni :)

A mostani gépem még mindig brutál, de ha full HD anyagon dolgozom, érezni, hogy lenne hova fejlődni.
A kor pedig elhaladt nem csak a masina, de a fényképezőm mellett is. Egyre több 4K téma van és elképzelhetőnek tartom, hogy én is ilyen anyagokkal dolgozom hamarosan. Nem feltétlenül 4K anyag gyártása, de 4K fileokkal való meló.
Lassan esedékes egy új fényképező, szóval előre menekülnék na! :)

Ne becsüld alá magad. Van nem egy ismerősöm (ügyfelem), aki 50-60 évesen tért át.
Az első hónapban szenvedtek (de ez a telefonra is igaz), majd minden olyan egyszerű lett, most meg hisztiznek, ha egy windows-os gép elé kell ülniük. :)

Ettől függetlenül nem akarlak megtéríteni, de ha van rá lehetőség, hogy csere / fejlesztés előtt kipróbáld, tedd meg.
Ha tetszik, nézd meg, melyik az az Adobe SW amelyik nincs rá, esetleg a többit is, megdöbbentően kicsi már ennek a száma. Sokat fejlődtek ebben az irányban is az utóbbi időben.

A Windows-os oldalra visszatérve:
Ez sajnos olyan mint a gamer gépek esete. Ha lépést akarsz tartani, folyamatosan fejlesztened kell, HW-t pakolni alá, s ugyan első nekifutásra olcsóbb, mint egy Mac, viszotn 2-3 éves távlatban már biztosan nem.
Ezért is kérdeztem, hogy esetleg két processzoros alaplapot szerezni, és egy ugyan olyan processzort, mint ami most is van?
Videó szerkesztés esetében nem lehet, hogy nem a proci / memória a szűk keresztmetszet, hanem a lemezek írási sebessége?
Azért 4K-nál már kell sávszélesség. Komoly rendszer esetében itt már elgondolkoznék egy RAID 5-ös tömbön, adott esetben SSD gyorsítótárral.
Vagy ha van rá keret, akkor értelemszerűen egy SSD-s RAID tömbön...

Nem tudom, mennyire "komoly" ez a videóvágásos dolog. Mert ha ez pénzkereseti forrás, és fontos, a gyors, azonnal pattanó gép, az el nem vesztegetett üresjáratok amíg a rendszerre vársz, akkor nekem a merevlemez / SSD kínlatod is elég szűkösnek tűnik...
 
Ez valami MAC dolog? Nem ismerem. Nem vagyok napi szinten a HW iparban :) De azért fél szemmel követtem mi történik a CES-en stb.

Régi Macbook-ok esetében a mervlemez mellett volt még optikai meghajtó.

A vagányak kiszedték az optikai meghajtót, abba tettek pl. egy vinyót egy opti bay-el (beépítési keret), míg a vinyó helyére egy SSD-t a rendszernek.
A nagyon vagányak két SSD-t tettek be. :)
 
Ne becsüld alá magad. Van nem egy ismerősöm (ügyfelem), aki 50-60 évesen tért át.
Az első hónapban szenvedtek (de ez a telefonra is igaz), majd minden olyan egyszerű lett, most meg hisztiznek, ha egy windows-os gép elé kell ülniük. :)

No way :) Én már így fogok a másvilágra költözni :)
Volt pár mac, de nekem mind kicsit a divatkütyü hangulatát kelti. A nagy gépek is. Nem akarok flame-t elindítani. :)
Eltitkolt hiányosságok, éves upgrade erőltetés... a cég filozófiájával nem tudok egy síkra kerülni. De a minőséget és az esztétikát szeretem amit gyártanak.

Szokták mondani olyan vasat használj amin a legjobban tudsz dolgozni. Igaz ez desktopra, fényképezőre stb. Én ezen vagyok hatékony. (y)
De köszönöm a felvetést :)

Mivel melómból kifolyólag elsősorban grafikázom, egyszerre egy sor alkalmazás fut. Sokszor nagy anyagokkal, amihez kell a sebesség és a memo.
SSD boot van most is, ha nem is olyan penge mint a fenti screenshot amit belinkeltél :) ha emlékeim nem csalnak én 450-500 körül tetőzöm a kingstonnal. Lehet az elmúlt 2 évben ebben is történt fejlesztés. Nem néztem meg.

Nem elsősorban a disk IO lassít, de a számításigényes Premier, AE amikor nagyobb anyagok vannak. Több rétegű effektek stb. Ilyekor a real time playback sorra dobja el a frameket.
Itt a proci, memo és a grafikus lapka lassít

Procim már amikor vettem is kicsit kompromisszum volt, de mentségemre legyen mondva nem sokkal utána jelent meg egy sor komoly fejlesztés.
A videókártyák meg gyakorlatilag havonta váltanak :) Ott 2 év egy élet.

Most hogy új memók vannak egyben lehetne egy nagyot ugrani, egy jobb proci, jobb grafikus kártya irányába.
 
Videó szerkesztésben a VGA-val kapcsolatosan esetleg a gyártók ajánlásait is érdemes megnézni, pl.: Adobe Premiere Pro CC - Faster Video Editing | NVIDIA
Főleg, ha SW specifikus a munka, hisz sok esetben egy egy komolyabb szoftver támogatására akár segédprocesszorokat használnak, vagy épp HW szinten támogatnak bizonyos SW alapú sajátosságokat.

Mivel gondolom az XBox One miatt már a játék nem annyira lényeges, szóba jöhet egy munkaállomás VGA kártya is.
 
Back
Oldal tetejére