• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első trópusi növényes akváriumom, 118L

Szia Árpi!



Akkor kicsit más a leányzó fekvése!
A Rotala inkább a vízből merít utánpótlást!
Nálam is volt hasonló tünet, amit a micro-macro táp emelése megoldott (a 3x45-ben CO2 nélkül 1-1ml-ről 2-2ml/napra emeltem).

A.ttila

Ejj...köszi. JBL tápom van egyébként. Emelhetem az adagot akkor, bátran?
 
Sziasztok,

Így fest az akvárium jobb oldala az átalakítások előtt/után, a régi és az új parvula-veteményessel! Sokat most nem mesélek, a képek úgyis fognak :)

Transf1_2013_02_27.jpg
 
Elég rossz állapotban vannak a növényeim :( Az Anubiasok levelére lerakódott barna algával nem bírok, a nana-kon levakarhatatlan zöld alga is képződött (csak ott, máshol nem). A Parvula változatlanul nem marad meg, állandóan takarítom a kihullott szálakat a vízfelszínről. A Rotala lyukacsos, és nem hoz új hajtást. Van egy fátylas hínárszerű háttérnövényem, az is a végét járja. Még a Riccia is barnás, elvesztette a régi szépségét. Pedig tápozok és carbo-zok is előírásszerűen.
Egyedül a Hygrophilia és a Crypto tartják magukat valamennyire, előbbi még növekszik is. Mindenesetre most vigasztalhatatlan vagyok és talán nem is nekem találták ki ezt a hobbit. :inpain:
 
Lehet,hogy van egy kemény csatád az algákkal és növényekkel de ne csüggedj!
A barna alga idővel eltűnik!
A növényeket figyeld és ha baj van akkor keresd az okát!
Kevés fény,kevés táp,co2 vagy szűréshiány!
Én is sok növényt kipróbáltam és nem mindegyik maradt meg!
Még a kezdetekkor vettem tündérhínárt!Nőtt 2-3 hétig aztán megállt a fejlődésben!
6 hónapig stagnált nem nőtt nem mállott szét nem csinált semmit!
Gondolt egyet megindult nőni egészen tavaj decemberig mikor talajt cseréltem!
Most haldoklik és nem értem miért!Ez egy ilyen hobbi!
 
Mindent megpróbáltam, sajnos semmi sem használ :( A barna algára sem volt jó a megoldás, sőt talán még rosszabb a helyzet, mióta lágyvizet használok csapvíz helyett, amiben elvileg nincs szilikát. Próbáltam kevés táppal, sok táppal, de már levakarhatatlan smirgli-szerű zöldalga is megjelent a növényeimen és folyamatosan rothadnak. Főleg a kis rákokat sajnálom, amikkel elképzelésem sincs hogy mi lesz, ha megválok ettől az akváriumtól :cry:
 
A perlon tiszta? A matrixot átjárja a víz vagy csak elmegy felette? Adagolsz bacikat?

Igen tiszta, és átfolyik a víz a kavicson, külön ellenőriztem már. Bacikat is adagolok vízcserekor.
 
Próbáld megnézetni a vizedet valamelyik boltban!
Lehet rájövünk a megoldásra ha kapunk értékeket!(ph,kh,gh...)
Jelenleg mik az aki paraméterei?(fény,táp,vízcsere)
 
Próbáld megnézetni a vizedet valamelyik boltban!
Lehet rájövünk a megoldásra ha kapunk értékeket!(ph,kh,gh...)
Jelenleg mik az aki paraméterei?(fény,táp,vízcsere)

118L, 36W napi 8 órában.
A táp JBL Ferropol 10ml +Ferropol24 2 csepp, mindkettő napi adagolásban + 2ml carbo + 2ml kálium naponta. Heti 20-30L vízcserét végzek.
 
0,36w/l a világításod!
Ehhez inkább 10-12h megvilágítási idő kellene!
Emeld fel 10h-ra és két hét múlva meglátjuk mi lesz!
De halgasd meg mások véleményét is!
 
Rendben, 3 napja megemeltem a világítást 10 órára. Nagyjából mennyi idő múlva kell jelentkeznie a változásnak, ha ez volt a kiváltó ok?
 
A smirgli-szerű alga ellen, amit fentebb írtam, nagyon hatásos a carbo, direkt a levelekre adagolva! Már nem az Easy Carbo-t használom, hanem az annál sokkal korszerűbb LiquiCarbo-t, ami egyben egy keverék is: van benne kálium a növények számára. Ráadásul magyar termék ;) nem reklámozok, csak gondoltam hátha másnak is hasznos lehet.
 
Back
Oldal tetejére