• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első trópusi növényes akváriumom, 118L

Ez is egy élőlény!Eszik és ürít!
Mivel gyorsan szaporodik ezért a vízminőségre is bajt hozhat!
Én az enyémben ki írtotam mindet!
 
Köszi!

Úgy néz ki, sikerül visszaszorítani a számukat. Az amano-k az első napban nagyon aktívak voltak, szaladgáltak és kutatták az élelmet, de mostanra megnyugodtak. Néha el is tűnnek a szem elől, hiába keresem őket. Ez normális? :) Lehetséges, hogy csak jóllaktak, ugye?
Találtam egy vedlett páncélt is, úgyhogy ezek szerint növögetnek! :)
 
Ja, és tegnap voltunk két hetesek! :)
4 újabb növény, és a 9 szorgos garnéla.

IMG_0343.JPG
 
No, hát túléltük a harmadik hétvégét is, szerencsére komoly negatív változás nem történt a hétvége alatt.
Azaz mégis...a hajdan fehér kvarchomokomat teljesen elborítják a csigák maradványai. :S Elkeseredett harcot folytatok velük, de minden nap 5-10db-ot halászok ki a medencéből, látszólag hiába. Hogyan lehetne védekezni ellenük?

A garnélák jól vannak, esznek szépen folyamatosan. A növényeken sok negatív változást nem tapasztalok, minimális levéhullás volt, egy kicsit metszettem ma este. A parvula kivételével folyamatosan nőnek. Ez utóbbi viszont nem, sőt barnul és rendszeresen hullik, minden nap találok fűcsomókat a víz tetején. Mit tehetnék vele?
Látható algát nem tapasztalok, sőt: a fűtőszálat, kábeleket, csöveket eddig belepte egy különös fehér maszat, olyan ami a fából is kivált. Ez most kezd felszakadozni, szépen eltünedezni.

A héten a szűrést megduplázom, illetve perlonvattával meg is támogatom.
 
Köszi szépen!

Fordulni látszik a helyzet: tegnap 6 új garnéla költözött a medencébe, és úgy tűnik, el is eszik a táplálékot a csigák elől, nagyon szorgalmasak. Viszont ugyanaz a lerakódás, ami a csigák emésztési származéka volt, most újra megvan, csak a garnéláké...

A perlonvattát megvettem, be is tettem, viszont nem "vándorol" a lerakódás a szűrő felé. Tudomtudom, külső szűrő, és igazatok is van...
Addig is: használta már valaki közületek az alábbi talajszívót?
Akvárium porszívó

Gondolkodom rajta, talán hatékony lehet...vélemények?
 
A legtöbben megoldjuk ezt egy szimpla csővel.

Ioncserélt fronton semmi infó?

Nincs. Nagyon furcsállom, de semmilyen választ nem kaptam a gyártótól. Remélem fognak válaszolni, elég kimerítő levelet írtam nekik.
A víz-utánpótlás miatt kicsit aggódva nézek a dolog elé. Nekem ugyanis napi 2-3L víz is elpárolog az akváriumból (feltehetően a csobogószűrő is rásegít erre), és ezt ugye lágyvízzel kellene pótolni. Ennyi pénzem pedig nincs. :)
 
Egyetlen fia hajtást sem hozott, pedig már negyedik hete van víz alatt. Viszont 1-2 tövet minden nap lehalászok a víz színéről. Aggódjak?
És amiket lehalászol azoknak van ép gyökerük?
Az én parvulám kb egyszerre lett beültetve a tieddel, de én látok már új szálakat. Van akinél lassabban indul, sőt nem is látszik hogy csinál valamit mert a talajban dolgozik.
És igen lehet hogy most már aggódhatsz egy picit.
 
És amiket lehalászol azoknak van ép gyökerük?
Az én parvulám kb egyszerre lett beültetve a tieddel, de én látok már új szálakat. Van akinél lassabban indul, sőt nem is látszik hogy csinál valamit mert a talajban dolgozik.
És igen lehet hogy most már aggódhatsz egy picit.

Igen, a legtöbb ép gyökérrel együtt úszkál, de vannak magányos, zöld szálak is a vízben.
 
Tegnap este kiszedtem a parvulát. Valóban nem gyökeresedett meg, a tönkjei bele voltak rothadva a homokba. Tényleg sikerült a gyökerük nélkül elültetni őket, igazam lett :eek: legközelebb nem csinálok ilyen butaságot. A jobb oldali anubias-ok felköltöztek a red moor fára, a crypto hátrébb kerül majd. Így a jobb oldali kavicsos részen lesz a parvula 2.0 telep, remélem szebb eredménnyel, mint az elődje.
Szóval under construction, most eltűnök pár napra, de ha van tanácsotok, szívesen veszem! :)
 
Sziasztok,

Mostanában kicsit megcsappant az érdeklődés a kis medencém iránt, látom :( de azért megírnám a tapasztalatokat és segítséget is kérnék Tőletek, ha szabad.
Eltelt a negyedik beavatkozás nélküli hétvége is. A pozitív és negatív változások:

+ Az eddigi törmelék-mező eltűnt. Ezt azért a második szűrőnek és a perlonvattának is tulajdonítom, nemsokára a vízcserekor kiderül, mit szedett magába a vatta
+ A csigainvázió megszűnt, csapdát nem használtam
+ Algám gyakorlatilag nincs
+ A garnélák jól vannak, eszegetnek, szépen vedlenek
+ A növények többsége elfogadható állapotban van és fejlődik

- a Crypto levelein lyukak jelentek meg :( Olyan mintha beteg lenne, mert a többi növényen nem tapasztalok hiánytüneteket. Mi okozhatja ezt? Olyan, mintha kártevő rágta volna meg a leveleit, egy részük el is van foszladozva. Mi lehet a probléma? A szabad léggyökereket csütörtökön levagdostam: talán ez a gond?
- néhány Anubias levele újra barnás
- nagyon jelentős (5L) párolgás jelentkezik. Normális ez a mennyiség 2-3 nap alatt?

Köszönöm előre is!
 
Szia Árpi!



a Crypto levelein lyukak jelentek meg :(

A Cryptok, nehezen szoknak az új környezethez, viszonylag kevés fénnyel is beérik, viszont gyökéren keresztül veszik fel a táplálékuk egy nagyobb részét, vagyis ha már úgy érzed hogy a beszoktatási stresszen túl vannak, akkor kapjanak gyökértáp tablettát!

Mostanában kicsit megcsappant az érdeklődés a kis medencém iránt, látom
Akció-reakció, képet a népnek!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére