• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényesem: Folyóköz

Biztosan jó kis lilly-t készítettél! Majd jöhetnek a képek. Persze nem baj ha nem lebegnek-lobognak a növények. Még így is van oxigén beoldás is.
Világításra visszatérve, szerintem óvatosan emelj az idején, mehet 30 perccel több. Aztán majd meglátod, hogy "zöldülsz" e. Szóval 7 órával kezdenék.:)
 
Biztosan jó kis lilly-t készítettél! Majd jöhetnek a képek. Persze nem baj ha nem lebegnek-lobognak a növények. Még így is van oxigén beoldás is.
Világításra visszatérve, szerintem óvatosan emelj az idején, mehet 30 perccel több. Aztán majd meglátod, hogy "zöldülsz" e. Szóval 7 órával kezdenék.:)

Okés akkor holnap megy rá egy fél óra plusz! Holnap tolom fel a képeket amin rajta lesz a csodaszép lilly is!:D
 
Szép az akvád, tetszik(y)
Egy-két apró megjegyzés:
- a békalencsét még amíg lehet, írtsad tűzzel-vassal, mert ha elszabadul, az életben nem tudod kiirtani (sajnos tapasztalatból mondom:()
- az esőztető lyukjait ha felfúrod sokkal nagyobbra (mondjuk kétszer, esetleg háromszor akkora átmérőre, mint a gyári) akkor csökken a víz nyomása, ezáltal a növényeidet sem mossa ki;)
- a h. tripartita japan-t majd nyesegesd szorgalmasan, mert csúnyán meg tud viccelni, ha átveszi a kezdeményezést

A (nem szép, viszont jó ronda) barkácsolásod eredményét ettől függetlenül én is várom, lényeg, hogy működjön.
 
Utoljára módosított:
A békalencsével van már az előző akiból tapasztalatom. Ott szó szerint úgy elvadult hogy etetéskor léket kellett csinálnom rajta. Mikor meguntam jobb híján kis kukás lapáttal fölöztem le a vizet.:)
Megszabadulok akkor tőle. Esetleg valami jobban kordában tartható úszó növény? Vagy hagyjam?
A tripartitára kiváncsi vagyok hogy alakul majd. Kötöttem fára is azt nem bánnám ha kijönne a vízből majd, de persze csattogtatom az ollót azért!;)
A lilly meg teszt jellegű, de szerintem beruházok egy üvegre. Sajnos ezt nem tudom elég mélyre lerakni és csobog néha. Asszonyka oda is ment hozzá az éjszaka, de szerencsére nem szabotálta.:)
Örülök hogy tetszik @Pecás és köszönöm az észrevételeket!(y)
 
Sziasztok!
A tegnapi beígért képeket pótolom.
@ZoleeG kolléga jóvoltából bekerült egy plexi befolyó és bővült a garnéla állomány is!(y)
Na meg kapta klassz békatutajokat is! A békalencsét még nem szedtem ki, de a héten pótlom.

Na és a képek:
A szép befolyó és a kókány lilly:
20150615_145421 by Peter Toth, on Flickr
20150615_145511 by Peter Toth, on Flickr
20150615_145503 by Peter Toth, on Flickr

A megmetszett Cabomba
20150615_145531 by Peter Toth, on Flickr
20150615_145540 by Peter Toth, on Flickr
20150615_145554 by Peter Toth, on Flickr

A Ludwigia elkezdett kinőni a víz fölé:love:
20150615_145548 by Peter Toth, on Flickr

Állomány:
20150615_145432 by Peter Toth, on Flickr

És végül egy teljes alakos:
20150615_145405 by Peter Toth, on Flickr

Egyébként a Ludwigia, reinecki, Valisneria és a Hygrophyla polysperma is kapott egy kis metszést, dúsítást.
Köszi hogy benéztél és sorry a telós képekért!(y)
 
Gratula!
Más a hangulata így, hogy alig látszanak a "technikák". A nejem is tetszik az akváriumod.:) (Ez nagy szó)
Egy észrevétel lehet kicsit hosszú lett az új befolyócső a kép alapján.
Na majd a "hőfokkijelzést" is megoldjuk majd.(y)
 
A lilly külön szenzáció most!:p
Örülök hogy tetszik annak meg külön hogy az Asszonykádnak is!;) A befolyóból szerintem vágok majd egy kicsit hogy feljebb érjen.
A hőfokot megbeszéljük hogy mi kell majd még hozzá, mit szerezzek be, de köszönöm előre is!
A garnikat sikerült vagányakat fogni, mert mind nagyon szép. Csak úgy dolgoznak azóta is meg kaptak egy kis CrustaGrant hogy egy kicsit kárpótoljam őket az autókázásért!:)
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem aminek az egyik oka hogy nem nagyon történik változás az akiban! Egy kis zöld pont alga jelen van néhány levélen, de egy kicsit emeltem az ATI magasságán és @ZoleeG kolléga segítségével mértünk egy foszfátszintet.
A teszt szerint 0,4 a foszfátom úgyhogy megpróbálkozok feltornászni 1 körüli értékre.
500ml ozmó vízbe raktam 8g KH2PO4 port amiből naponta adagolok 8 millilitert a 112 liter vízhez.
Vasárnap mérek majd egy szintet hogy hogyan alakul a paraméter.

A másik dolog amit megfigyeltem hogy az Amanók előszeretettel legelészik a Nymphoideseim szárát, viszont attól függetlenül szép egészséges leveleket hoz. Remélem beáll majd szépen ő is, mert nagyon szeretem ezt a növénykét.
Sikerült ma szert tennem egy kis karácsony mohára is úgyhogy vasárnap kötözöm fel a fára.:) Azért nem előbb, mert délutános vagyok így az akit se nagyon látom lámpával...:(

A másik jó hír hogy @Icepeak kollégától megvettem a CO2 palackot és ma délelőtt érkezett meg!:D
Most már megvan a palack, egy drop checker és némi 2x2,5 méter cső hozzá. Hiányzik: minden egyéb.:p
Úgyhogy a CO2 várat magára lehet szeptemberig hacsak valami csoda folytán nem jön össze hamarabb a pénz a többi tartozékra.

Az ásványvizes palack lily helyére bekerült egy másik DIY lily ami sokkal ízlésesebb lett és sokkal szebben osztja szét az áramlást.
Az állományom él és virul szerencsére, sőt egyik Red Cherry be is petésedett ezért most nagy az öröm!:D Egy kis sikerélményem van hiába hogy szapora jószágok!:D

Képeket hétvégén csinálok vízcsere után, mert nem nagyon akarom bolygatni az élővilágot lámpakapcsolgatással!

Köszi hogy benéztél!(y)
 
Sziasztok!
Ma megejtettem az esedékes vízcserémet. A héten égő világítással nem láttam sajnos az akváriumot úgyhogy volt egy kis zöld pont alga az üvegeken és egy kicsi ecset pár növényem levelén.
Igazándiból a Ludwigiám levelén találtam belőle, de azokat a leveleket le is vágtam, mert azok még a régi fakó levelei voltak. A Tripartita sp. japant is megmetszettem, mert kúszna mindenfelé.:) Szeretem őt is nagyon!
A redmoor ágon lévő jávai moha is kapott egy kis frissítést. Miközben vágtam a mohát a diy mulmolómat fölé tartottam és így nem maradt egy darab nyesedék sem az akiban!:D
A mai nappal egy számomra új moha is bekerült az akiba, nevezetesen a karácsony moha. A helyi halasnál megtetszett és vettem belőle egy adagot.
Került belőle a vasfámra és a frontnál lévő háromszög alakú kőre. Ragasztani szerettem volna, de nincs itthon sajnos zselés ragasztó. Nem tudtam venni a városba sem, mert nem szerettem volna mikuláscsomagot kapni a lejárt parkolójegy miatt.:p
Kötözés lett a vége. Remélem bedúsul majd mint a jávai.
A Nymphoides is kezd helyrejönni és ahogy látom az Amano rossz fiúk is leszoktak a levélszálak rágcsálásáról. Elég szépen kezd nőni a levele.
Két dologgal nem nagyon vagyok kibékülve viszont az akváriummal kapcsolatban. @ZoleeG kollégával beszélgettük hogy le kellene cserélni a Valisneria spiralist mindkettőnk akváriumába és talán a Valisneria nana lenne a legjobb megoldás úgyhogy lehet az lesz belőle hogy kiszedem és szerzek nanát bele. Ha van valakinek felesleges belőle minden ajánlatot elfogadok!;)
A másik dolog ami nem tetszik az indiai vízicsillag és a bacopa találkozása. Hatalmas gratula mindazoknak akik szépen be tudnak rendezni egy nanó akváriumot, mert én még a 112 literesemet is kicsinek találom.:p Igaz hogy tanuló akvárium, de valahogy nem kerek nekem így az összkép. Ha újraindítom jövőre már sok mindent másképp csinálok.

Plusz foszfátot kedd óta adagolok, de ahogy most rámértem a Zolitól kölcsönkapott tesztel lazán 1,8 fölött van a foszfátszintem.:p
Holnaptól visszaveszek a 8ml-ből. Igaz a teszt előtt tápoztam vagy 10 perc-el. Valami javaslat?
A sera kH tesztem szerint 3 a keménységem. Ez jó lehet így?
Kicsit bizonytalan vagyok most.:p A TDS-re is nagyon jó lenne rámérni, mert már nagyon kíváncsi vagyok hogy mit mutatna. Na de majd annak is eljön az ideje.
Egyébként szerencsére a magas foszfát miatt nincs semmi negatív reakció az élővilágomban.

A kiakadt foszfát teszt:
20150628_170747 by Peter Toth, on Flickr

A palack felé nyújtózó növénykéim... remélem hamarosan gyakorlati hasznát is tudom venni a palackomnak.:)
20150628_172428 by Peter Toth, on Flickr

Az új jövevény:
20150628_172544 by Peter Toth, on Flickr
20150628_172604 by Peter Toth, on Flickr

Vöröske:
20150628_172554 by Peter Toth, on Flickr

És végül egy teljes alakos:
20150628_172628 by Peter Toth, on Flickr

Még egy kérdés:
Ha végre sikerül beüzemelni a széndioxid beoldásomat akkor az ATI lámpát meg lehet heckelni valahogy hogy 3x39 w égjen?
Második opció: Marad a 2x39 w a 112 literre+ CO2 megemelt tápozással
Harmadik opció: Megy a 4x39 w és a CO2 kevesebb időtartammal és megemelt tápozással.
Vélemények vagy ki hogy csinálná?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Köszi hogy benéztél!(y)
 
Nagyon tetszik a scape, amit összehoztál. Gratulálok!
Ha meg lesz a nagynyomású CO2, akkor szerintem mehet a 4x39W is, bár először csak fokozatosan kapcsolnám be és nagyon figyelném a növényeket és a teszteket, hogy nincs-e hiány tünet, de majd a profik megmondják.
 
A héten kipróbálom csak úgy játékiból a 4x39-et! Még sose mertem ráadni, de már nagyon kíváncsi lennék rá hogy mutat az ATI fényágyú maxon!:D
Na meg a CO2 azóta szerepel a bakancslistámon mióta először idekeveredtem a fórumra! Amúgy is ilyen tech buzi vagyok szakmámból kifolyólag is.
 
Eljött a kötelező vízcsere napja. A RO vizet már reggel leengedtem úgyhogy ha kapcsol a lámpa meg is ejtem a vízcserét.
Mértem egy foszfát szintet is ami 0.8-es értéket mutatott. Alakul, de még rá kell jönnöm hogyan tudom folyamatosan 1 és 2 között tartani.
3 petés garnélám is van már. 2 cherry és egyik rili.:) Ha sikerül lekapni őket rakok fel képet.
A növénykéim nőlnek szépen, a reinecki miniből a héten ültettem 3 levágott hajtást a Cabomba elé. A valisneria is hozná az új hajtásait, de tőle hamarosan búcsút veszek, mert nem mutat szépen a hosszú leveleivel az akiba.
Valisneria nana lesz helyette úgy néz ki. A karácsony moha szépen hozza az új hajtásait úgyhogy jól érzi magát.
Az előtéri kőre kötözött mohából adtam @ZoleeG kollégának úgyhogy egy levelet ragasztottam vissza ide.:)
A Hydrocotyle elkezdett terjeszkedni mind a fán, mind a kő hasadékába ahova bedugtam. Egyenlőre nincs szívem megvágni, mert nagyon tetszik.
A héten megpróbáltam hígított easy carbot adni a parvulának és úgy látszik tetszett neki, mert azóta sokkal szebb.
Az emelt foszfátszintnek köszönhetően látok javulást a zöld pont algák terén is... kevesebb van sokkal!:D
A Ludwigia repensem is megindult nyírás után, szépen növöget ő is.
Tulajdonképp meg vagyok elégedve a fejlődéssel minden növényemnél kivéve a Crypto petchii pinknél tapasztaltakkal, mert ő nem igazán találja a helyét. Elég csúnyácska sajnos.
Mindenesetre adok még neki némi időt, mert tetszik hátha észhez tér.

A héten játszottam egy kicsit a lámpával is. 2 órára felkapcsoltam a másik két 39W-os csövet az ATI-ban. Hát mit mondjak baromi jól néz ki vele az aki!:)
A növények olyan őrült bubizásba kezdtek amilyet még nem láttam! Nagyon szép volt.:)

Szerdán a szűrőcsöveket, ki és befolyókat is kitakarítottam, a szűrőbe új perlon is került.
Ma délelőtt viszont felraktam egy polcot az aki mellé az asszonyka nyomására ahová felkerült az összes növénytáp és akvarisztikai cucc amit majdnem napi szinten használok.
Az íróasztalomon már tarthatatlan állapotok uralkodtak szerinte...:)

CO2 ügyben annyi változás van hogy lehet kapok egy kölcsön hegesztéstechnikai reduktort egyik kedves barátomtól, amíg nem jön össze az akvarisztikai.

Képeket vízcsere után, kutyasétáltatás után dobok fel este!

Köszi hogy benéztél!
 
Sziasztok!

A tegnap megígért képek! Úgy elfáradtunk a kutyasétáltatásba, fürdetésbe hogy nem volt kedvem már gépezni.
Annyi változás történt a mai napon hogy összedobtam egy ventilátoros hűtést az akira. 2 tized fokot lejjebb is tudtam vinni eddig a két mikiegér ventivel amit találtam. Nagyobbak beszerzése folyamatban.:p
A képek:
20150705_191352 by Peter Toth, on Flickr
20150705_191400 by Peter Toth, on Flickr
20150705_191407 by Peter Toth, on Flickr
20150705_191418 by Peter Toth, on Flickr
20150705_191443 by Peter Toth, on Flickr

A gyönyörű kis Ludwigiám:
20150705_191448 by Peter Toth, on Flickr

20150705_191456 by Peter Toth, on Flickr

Új ültetés!
20150705_191503 by Peter Toth, on Flickr

Cabomba:
20150705_191511 by Peter Toth, on Flickr

A szívfájdalmam:
20150705_191428 by Peter Toth, on Flickr

A víz most 26.2 fok remélem nagyon nem akar feljebb menni.

Szép napot!
Köszi hogy benéztél!(y)
 
Milyen színű háttérre gondolsz?
Nem tudom milyen lenne feketével vagy tejszerűvel. Mondjuk ragasztós nem is jöhet szóba, mert nem férek be annyira max valami karton.
 
Egy kis helyzetjelentés:
A hétvégén azaz vasárnap kikerül az akiból a Valisneria spiralis. Nagyon hosszú leveleket hoz amit ha visszavágok nem nyújt túl esztétikus látványt.
A helyére
Limnophila Aquatica és Myriophyllum matogrossense kerül illetve @ZoleeG kollégától kapok egy kis Rotala rotundifoliát amit a Cabomba mellé fogok betelepíteni.
Ez a jó hír na meg hogy vannak pici garnélák az akiba aminek nagyon örülök!:D
Az árnyékos oldal:
Kissé elkeserít hogy van staghorn és zöld pontalgám még mindig. A staghornos leveleket bőszen vágom ahol nem tudom leszedegetni.:(
A plusz foszfát megy és így olyan 1.5 körüli értékeket tudok tartani vele.
Hogy teljes legyen a történet csigainvázióm is van..
Ellenük beszereztem pár helenát csak attól félek hogy a garnélákat is bántják majd. Ami csigát látok mindenesetre folyamatosan szedegetem és irtom. Úgy tűnik nem tanulnak kilapított fajtársaik esetéből.
Staghornra nem tudom mit csináljak már meg a pontra sem. A világítási időt visszavettem 6 és fél órára, a redőny állandóan le van engedve úgyhogy félhomály van a szobába.
CO2 adagolás még nem indult be, mert csak a palack van egyenlőre, de nem tudom ha beindul az majd fog-e segíteni legalább az utálatos staghornon.:p
Szóval egyenlőre keserűség van, na meg igazán a héten semmit sem tudtam eddig csinálni, mert délutános vagyok.:p
Egy szóval: sz@r a helyzet..:mad:
Észrevételeket és tanácsokat szívesen fogadok!

Köszi hogy benéztél!(y)
 
A pont algával én is küzdök, 2 naponta kapargatom az üvegről, de már kezd visszaszorulni.
Én visszavettem a tápokból (mic, mac) annyira még nem sűrűsödtek be a növények, így nem indokolt a 2-2 ml.
Nem tudom mennyit tápozol.
Egy időben a garnélás akváriumba szereztem helenát és bizony nem egy garnélát filéztek ki, igaz 10 l-es volt az akvárium.
De láttam ahogy etetésnél az összegyűlt csapatból elkap egyet.
 
Üdv mindenkinek!

Sorry az inaktivitásért, de mostanában a sok meló meg kirándulás miatt nem nagyon volt időm a naplómat frissítteni. Az akváriumot persze egy percre sem hanyagoltam el, a tápozás, nyírás és vízcsere hármas mindig megvan. Na meg persze takarítás, csigaírtás...
Bekerült a 112l-be 3 kemény helena csiga, de az apró csiga problémámat nem nagyon oldották meg. Persze tudom hogy ekkora méretbe több kellene, de nekem igazándiból az is elég lenne ha a petéket felfalnák. Szép álom... Kézzel szedem napi szinten többször is a megbokrosodott postakűrt állományt.:p
Az utolsó frissítés óta bekerült 4 új növényke is az akiba. Név szerint Limophila aquatica, Myriophyllum matogrossense, Rotala rotundifolia, @ZoleeG mestertől és Riccia fluitans szintén tőle. Ja igen meg én is megpróbálkoztam a híres nevezetes Micranthemum sp. Monte Carlo
Megláttam a helyi akvarisztikában egy doboz GA zselés tégelyt belőle és muszály volt egy próbát tennem vele.
A régi akiból megmentett Crypto affini helyére került meg ide- oda az akiba. A dobozban elég szépen kifejlett növénykét kaptam úgyhogy úgy gondoltam majd ha megfakad akkor visszavágom kicsit. Azóta megfakadt, de nálam nem volt különösebb levélváltás, rothadás így minden új ültetés megmaradt. :D
Holnap vízcsere úgyhogy metszegetés és talán rendezés is lesz. A rotalát már vágni kell mindenképp. A hygrophyla polysperma lehet hogy máshol fog tovább díszíteni, mert igen elburjánzott már és nyomja a ludwigiát na meg a bacopát is. A bacopa meg a Nymphoidest és így tovább.
Ő viszont egy igazi kis főnix növényke nálam. Pár hete mikor az új növények bekerültek eléggé el voltak mállva a levélkéi na meg kapott a nyakába egy kis talajemelést is, de azóta kb. egy hete láttam meg hogy hozza a rengeteg, jelenleg apró levelét. Megmenekült, Szeretem...
A limophila valószínűleg a hygrophyla helyére kerül, mert a mostani helye kissé szűkös.
A crypto petchii pink is jelentem megmenekült. Mind a három bokor. :) Parvula sűrűsödik, hydrocotyle kúszik-mászik a fáról lehet le is kerül és a helyére a ricciát vagy ricciából ragasztok, mert igen sok van belőle is. Köszi ZoleeG! ;)
Összességében elégedett vagyok, mert a dzsungel hatás meg van amit szerettem volna. Akinek eddig mutattam annak nagyon tetszik az aki ami jól eső érzés számomra, de valahogy ha újra kezdeném nem így csinálnám. Tanmedence ami eszembe jut róla, de sok örömet szerez, úgyhogy nem bántam meg a növényezést. Így hogy sikerült a minap kikeveredni a deviza csapdából talán egy lépéssel közelebb kerültem a váltáshoz és tavaszra meglesz az újrakezdésre a pénz egy 90x45x45-ös akiban. ;) Na de ez még a jövő zenéje.

Alga fronton néhány levél ugyan zöld pontos, de a staghorn visszavonulóban van. Bízok benne ha beindul a CO2 tápozásom akkor neki is búcsút inthetek.

A másik örömhír hogy sok-sok kis red cherry lakja immár az akváriumot. Köszi ezt is @ZoleeG! ;)
Szépen szaporodnak a tőled kapott garnélák és gyönyörű piros mind! :D

Egyenlőre ennyi! Képet próbálok rakni, de az már szerintem csak holnap lesz!

Köszi hogy benéztél!(y)

Ui.: jövőhéten úgy néz ki hogy feljutok a szentélybe Törökbálintra... El se hiszem, alig várom!:D
 
Várom a képeket. Szerintem biztos jól néz ki az akva.;):)
Felesleges hygrophyla polysperma-t elfogadok, ha nem ígérted másnak.:)
 
Back
Oldal tetejére