• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényesem: Folyóköz

Már megijedtem, hogy 4x39W-al "nyomatod". Áramlás nálam is nagy volt, de az esőztetőt kicseréltem plexi csőre. (20/16-os) Azt fúrtam ki nagyom furatokkal. Egy 30cm-es darab van még valahol elfekvőben.;)

Az érdekelne! Meg az is hogyan csináltad meg, hány mm-re fúrtad és hogy a végét hogy dugóztad le!
 
Furat 13db, átmérő 5-ös, végébe pont beleillő plexi rúd darabot tolok. (5mm vastag korongocska) Csináltam 20-as műanyag csőből toldót és ezzel van hozzáillesztve a gyári csövezéshez. Nekem is (jubilleumi) szettem van. Naplóm második oldalán látsz képet. Ja a szívóágon is plexi cső van, Barkácsolt garniráccsal.:)
 
Furat 13db, átmérő 5-ös, végébe pont beleillő plexi rúd darabot tolok. (5mm vastag korongocska) Csináltam 20-as műanyag csőből toldót és ezzel van hozzáillesztve a gyári csövezéshez. Nekem is (jubilleumi) szettem van. Naplóm második oldalán látsz képet. Ja a szívóágon is plexi cső van, Barkácsolt garniráccsal.:)

Na ez akkor érdekelne engem is! Leboltolhatnánk valamikor meg megnézem tüzetesebben a befolyódat is, mert nem szeretnék megint a szűrőből vadászni garnélát!;) Persze ha nem gond!:D
 
Utoljára módosított:
Üdv!
A héten délutános vagyok úgyhogy nem nagyon látom égő lámpával az akit, totál ki vagyok miatta.:) Viszont ahogy néztem van egy kis problémám. Az aki jobb oldalán lévő cryptom és a fa alatt lévő petchii pinkem néhány levele elkezdett máladozni.:( Olvastam hogy cryptoknál ez előfordul, de remélem nem lesz bajuk és helyre jönnek. Holnap az esedékes vízcserénél levágom ezeket a leveleket. A parvula továbbra is rendületlenül növöget.:) A stemeket meg vasárnap vágom vissza, mert elég szépen megnőltek már. Úgy gondoltam hogy amit visszavágok belőlük eldugdosom hogy kicsit sűrűbbek legyenek. Az állatok is szemmel láthatóan jól érzik magukat, Amano szökés sem volt! Kopp-kopp!;) Csak a cryptok miatt aggódok! :(
 
Üdv!
A héten délutános vagyok úgyhogy nem nagyon látom égő lámpával az akit, totál ki vagyok miatta.:) Viszont ahogy néztem van egy kis problémám. Az aki jobb oldalán lévő cryptom és a fa alatt lévő petchii pinkem néhány levele elkezdett máladozni.:( Olvastam hogy cryptoknál ez előfordul, de remélem nem lesz bajuk és helyre jönnek. Holnap az esedékes vízcserénél levágom ezeket a leveleket. A parvula továbbra is rendületlenül növöget.:) A stemeket meg vasárnap vágom vissza, mert elég szépen megnőltek már. Úgy gondoltam hogy amit visszavágok belőlük eldugdosom hogy kicsit sűrűbbek legyenek. Az állatok is szemmel láthatóan jól érzik magukat, Amano szökés sem volt! Kopp-kopp!;) Csak a cryptok miatt aggódok! :(
Jó lesz ez! a crypto-t figyeld, ha hoz új hajtást, rendben lesz.
A levágott stemek is jól lesznek, ha visszadugdosod a levágott részeket, lesz legalább jó kis erdő belőlük.
Dobjál majd képet;)
 
Köszi a gyors segítséget!(y)
Holnap dobok képet róla vízcsere előtt! Azt találom érdekesnek hogy 3 tő Petchii pinket ültettem, ugye egy van az Alternanthera reinecki minik mellett. Az a tő szép a mellette lévő olyan közepes állapotú ami mellettül a fa tövébe van annak meg mállik a levele.:(
Lehet hülyeséget mondok, de olyan mintha ott nem lenne esetleg megfelelő az áramlás vagy nem tudom.:) A Hygrophila polysperma meg már majdnem elérte a vízfelszínt! Nagyon frankó kis növény a csúcshajtásain a levél mintázata is kezd kicsit sötétülni, pirosodni.
A valisneria viszont nem tudom mitől spiralis mert tök egyenes levelei vannak..:p Ellenben ő is szépen növöget.
A tápozást úgy csinálom hogy 3-3 nyomás micro-macro és 3 ml easy carbo megy naponta. Vízcsere után a micro-macro kombó dupláját azaz 6 nyomást adok a folyékony co2 változatlan. Remélem jól csinálom.
 
Szia!
Crypto-k miatt tényleg ne parázz, helyre fognak jönni. Múltkor ültettem át egyik helyről máshová, ugyanígy viselkedett, most már semmi baja. Szerintem a tápozásod low-ba jónak tűnik. Két hete váltottam Profito-ról, Carbo-ról mic-mac-ra, jók az eredemények. 4-4-5 arány naponta bruto 200l-re.
 
Na akkor okés mondjuk én majdnem feleakkora akiba tolok 3-3 mic - macot.:) Remélem nem szenvednek szeretett növénykéim semmiféle tápanyaghiányba. Mondjuk a CO2-őt is nagyon szeretném nekik biztosítani. Na de ami késik nem múlik.
 
Szia, nem vagyok egy nagy scaper zseni de szerintem okés az aki. Esetleg a jobb oldali kövek közzé tennék valami apròbb növényt, (hc vagz richardia) egy kis lágyabb természetes hatást adva neki.
 
Szia, nem vagyok egy nagy scaper zseni de szerintem okés az aki. Esetleg a jobb oldali kövek közzé tennék valami apròbb növényt, (hc vagz richardia) egy kis lágyabb természetes hatást adva neki.
Szia!
Köszi a a dicsérő szavakat! :) Tervezek oda is valamit. Először az Anubias barteri v. nana petitre gondoltam, de valamit majd alkotok hamarosan oda is! Ötleteket szívesen veszek!;)
 
Üdv!

Tegnap volt kereken két hetes az akvárium. Megejtettem a soros vízcserét és a Cryptokról levagdostam a málladozó leveleket. Remélem most már lassan észhez térnek, bár attól függetlenül hozzák az új leveleket!:)
A Hygrophila polisperma átesett az első nyírásán és a levágott részeket ledugdostam az anyatő tövéhez. Remélem szép kis bokrot sikerül majd kinevelnem belőle. Az Alternanthera reinecki minimet is megnyestem kicsit, mert őt is szeretném bokrosítani.
A Ludwigia repenshez viszont sajnáltam hozzányúlni még, mert nagyon tetszik hogy szép vöröses a csúcshajtása, úgyhogy vele még várok pár hetet. A Cabomba caroliana is növöget, de őt majd szeretném kicsit átrendezni, kicsit közelebb vinni az aki jobb oldalához, mert közé és a Bacopa közé szeretnék beültetni egy kis Nymphoides sp. Taiwant. Már a kezdetek óta szeretném azt a növénykét, mert szerelem volt első látásra. Nem akarom kihagyni.:) Ha valakinek van jobb ötlete hogy hova lenne jobb ültetni a hátsó soron kívül ne tartsa magába!;)
A Parvula is töretlenül növekszik aminek szintén nagyon örülök, de a jávai moha is hozza a szép üdezöld hajtásait.
Összefoglalva meg vagyok elégedve csak egy szívfájdalmam van mégpedig hogy ezen a héten nem látom felkapcsolt világítással az akimat, mert délutános vagyok a lámpa meg 15 órakor kapcsol be és 21:30-kor kapcsol le. Fájdalom, de vasárnap látom legközelebb...:p
Asszony meg csak röhög mikor éjszaka hazaérünk melóból én meg egyből jövök be a szobába kislámpával ellenőrizni hogy mi a helyzet a növénykéimmel.:D

Tegnap sikerült beszerezni a Seachem Prime-ból is egy flaskával úgyhogy lekezeltem a Purigent is vele. Nincs klórszaga már úgyhogy a vasárnapi vízcserénél megy vissza a szűrőbe.
Az állományból elhullás szerencsére nem történt "kopp-kopp" Az Otokból még telepítés utáni nap kiugrott egy őt sajnos már késő vettem észre és nem tudtam megmenteni, de a maradék 4 jól érzi magát.:)

Végül pár kép a tegnapi vízcseréről:
20150604_103853 by Peter Toth, on Flickr

A bal oldali dzsungel:
20150604_103917 by Peter Toth, on Flickr

A jobb oldal:
20150604_103927 by Peter Toth, on Flickr

Parvula:
20150604_103936 by Peter Toth, on Flickr

20150604_105851 by Peter Toth, on Flickr
20150604_105913 by Peter Toth, on Flickr
20150604_105945 by Peter Toth, on Flickr

Ui: Algát nem nagyon látok szerencsére az akiban, de ezt betudom annak hogy beállt szűrővel indítottam. Na majd kiderül hogy alakul ezen a téren.

Köszi hogy benéztél!(y)
 
Üdv!
Rég frissítettem a naplómat ezért most megteszem. Lényegesebb változások nem történtek az aki életében.
Kettő Amano garnélával bővült a lakosság létszáma és kaptam @ZoleeG kollégától négy piros garnélát (Red cherry?) ugyanis a héten volt szerencsém élőben megtekinteni Happy Poolt! :D Hihetetlenül jól néz ki élőben is!:D
Ezúton is szeretném megköszönni a vendéglátást és örülök nagyon hogy megismerkedhettünk kicsit személyesen is! (y)
Kaptam még kipróbálásra egy adag Hydrocotile sp. Japant is aminek ugyancsak nagyon örültem, mert már szemezgettem a növénykével! Jól érzi magát nálam úgy néz ki, bár még csak 3 napja van bent!
A stem növényeim növögetnek szépen úgyhogy azt hiszem a holnapi vízcserénél megnyírom őket egy kicsit hogy bokrosítsak.
A Cabomba carolianamat megigazítottam kicsit hogy egy dobozka Nymphoides sp. taiwannak helyet szoríthassak. Ő múlt vasárnap került a helyére, de brutál gyorsan nől nagyon tetszik.
A Cryptok is észhez tértek már, többé kevésbé a petchii pink is. A jávai moha na vele is meg vagyok elégedve, mert számomra új a moha az akiba, mert régen sohasem volt. Sokat gyönyörködök benne...:)
Kisebb gondjaim viszont azért akadnak:
A parvulámon látszik hogy növöget és hozza az új szálakat, de valahogy nem az igazi. Úgy érzem kellene neki a CO2.
Néhány levélen találtam egy-kettő szál algát, de vagy levágtam vagy leszedtem nagy nehezen. Gyanítom fonálalga lehet a nagy áramlástól. A szűrőm olyan háromnegyed gázon megy, mert ahol fordul a víz padlón előfordul hogy kikapja a reinecki minimet.:p
Erre @ZoleeG segítségével talán meglesz a megoldás.
Az üvegemen előfordul a zöld pontalga annak ellenére hogy a redőny egész nap le van engedve. Foszfát tesztem sajnos még nincs. Szorgalmasan takarítom az előző felállásban is volt.

Zolitól kaptam egy egész kicsi garnélát is ezért jobb híján egy darab szúnyoghálót gumiztam rá a szívóágra.:p Elég kókány, de az akváriumba szeretném nézni őket nem a szűrőben hajkurászni!:D

Szemmel láthatóan mindenki jól érzi magát (a parvulát kivéve) az akiban. Amano szökés nem volt kopp-kopp. Én is hatalmas örömömet lelem az akiban minden nap.;)

Végül pár kép csütörtökről:
20150611_192004 by Peter Toth, on Flickr
20150611_192046 by Peter Toth, on Flickr
20150611_192101 by Peter Toth, on Flickr
20150611_192122 by Peter Toth, on Flickr
20150611_192135 by Peter Toth, on Flickr
20150611_192011 by Peter Toth, on Flickr

Nagy a szeretet!:) A Crusta Gran szeretet...
20150612_163939 by Peter Toth, on Flickr

Köszi hogy benéztél!(y)
 
Tisztára elolvadok a dicséretektől.
Tied sem akármi:)! Szuper lett, irigykedek a piros növények miatt. jók az új szerzemények is. Garnélát még fogok ki, ha kell.
;)Gratu.
 
Köszi szépen! Örülök nagyon hogy tetszik, de számomra a tied valami eszméletlen volt! Asszonynak is tetszett ami már nagy szó!XD
garnéla még jöhet pár darab imádom őket, de már csoki vagy sörike mindenképp jár érte!;)
 
Piroskákból meg szívesen adok majd ha szeretnél kísérletezni. Ha jónak látod meg persze a Nymphoidesből! ;)
 
Sziasztok!
Megtörtént az utolsó heti kétszeri vízcsere. Ebben végig a tropica appját követtem, bár ők már ilyenkor csak 30%-os cseréket írnak. Én tartottam az 50%-ot meg tartani is fogom. Amúgy az app már erre a hétre is egyet írt, de nem akartam csütörtökönként csinálni így marad a vasárnap.
Mic-mac megy napi 3-3 ml az easy carbo ugyancsak.
Közeltávú terveimben szerepel a szűrőtuning mégpedig a gégecső és a sifo lecserélése seachem matrixra és a CO2 beoldás biztosítása.
Történt ma egy kis metszés is, elszabadult az olló és a fantázia.:D Holnap dobok fel képeket róla!;)
A világításban viszont szeretnék egy kis segítséget kérni, mert a tropica app szerint rákapcsolhatom mostmár 8 órában. Jelenleg 6 és fél órát világítok az ATI-val kettő 39w-os csővel! Emeljem? Ne emeljem?
Más: ATI-nál van-e rá mód hogy valahogy 3x39w-al világítsak ha lesz végre CO2?
Köszi előre is a segítséget!
Köszi hogy benéztél!;)
 
Szép kezdés, sok növénnyel. Tetszik ez a part elrendezés. Szerintem hibátlan! Később sem lesz sok gondod vele.
 
Szép kezdés, sok növénnyel. Tetszik ez a part elrendezés. Szerintem hibátlan! Később sem lesz sok gondod vele.

Köszi szépen!:happy: Jól esik az elismerés!
Tegnap beszélgettem @ZoleeG -vel hogy az esőztetőm akkora örvényt csinál maxravéve a szűrőt hogy kimossa a szemközti oldalon lévő növényeket. Ezért háromnegyed gázon nyomom. A nyomására összedobtam egy pet palack lilly pipeot.
Most este. Holnap mutatok róla képet. Nem a legszebb, de legalább csúnya.:p Igy tudom hajtani a szűrőt rendesen, a növények a helyükön maradnak és megmaradt az áramlás is remélem elégséges mértékben.
Gondolom nem baj ha nem libegnek annyira a levelek.
 
Back
Oldal tetejére