• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első 160 L-es növényes akváriumom

rekotyet

Kertész tanonc
2012 szeptembere óta érdekelnek jobban a növényes aksik, olyannyira, hogy úgy döntöttem, én is kipróbálom. Először vettem pár tő növényt, aztán ahogy olvasgattam, úgy tűnt, ez még édes kevés. Ezután elkezdtem tápozni, először Neptun-os termékekkel, aztán később Easy Life termékekkel (Profito+Carbo). Decemberben vettem világítást (2x36W), majd januárban még 1x36W-tal kiegészítettem, így már 3x36W fény világítja a nettó 140-145L vizet (olyan 0,8W/L körül járok). Decemberben még egy CO2 rendszert és egy Atman CF-800-as külső szűrőt is kaptam a sikeres államvizsga alkalmából :) (egyébként közgazdász papírral dobtak meg :). Év eleje óta terveztem egy nagyobb átalakítást, főleg aljzatváltást, és hosszas nézelődés után a JBL Aquabasis-ra és JBL Manado-ra esett a választás. Ezek nemrég (03.22-24) kerültek be az aksiba, utána a halak, és össze is állt a rendszer :) Ápr. 11.-re tervezek egy nagyobb növényvásárlást, majd arról is beszámolok.
8598893323_36b5fa687e_h.jpg
 
Saját tapasztalatként írnám le, hogy a fehér dekorhomok nagyon szép... pár hétig, hónapig. Nekem a viszonylag sok hal miatt sok a keletkező mulm is és a fehéren nagyon csecsén meglátszik. Porszívózásnál a finom szemcsékkel együtt jött csak ki, így egy idő után megszüntettem. Ja és a szélei is keveredni fognak, ha van talajtúró hal.
De mit is pampogok, sok sikert! (y)
 
Saját tapasztalatként írnám le, hogy a fehér dekorhomok nagyon szép... pár hétig, hónapig. Nekem a viszonylag sok hal miatt sok a keletkező mulm is és a fehéren nagyon csecsén meglátszik. Porszívózásnál a finom szemcsékkel együtt jött csak ki, így egy idő után megszüntettem. Ja és a szélei is keveredni fognak, ha van talajtúró hal.
De mit is pampogok, sok sikert! (y)

Nekem is fehér homok van marsilea befutotta teljesen így nem látszik a mulm :) Meg 1-2 panda páncélos felkavarja és beszívja a külsőszűrő. De egyébként nem jó valóban a dekorhomok a növények sem szeretik.
 
De egyébként nem jó valóban a dekorhomok a növények sem szeretik.

Igen igazad van benne van a nevében is, hogy "dekor":)

Egyébként meg szép az aki gratulálok hozzá és ha már homoknál tartunk célszerű lett volna elválasztani a két réteget mert ahogy említették feljebb is össze fog keveredni.
 
Szépen át alakult . Követni fogom a naplódat ;)
Köszönöm :) Igyekszem folyamatosan frissíteni.

Saját tapasztalatként írnám le, hogy a fehér dekorhomok nagyon szép... pár hétig, hónapig. Nekem a viszonylag sok hal miatt sok a keletkező mulm is és a fehéren nagyon csecsén meglátszik. Porszívózásnál a finom szemcsékkel együtt jött csak ki, így egy idő után megszüntettem. Ja és a szélei is keveredni fognak, ha van talajtúró hal.
De mit is pampogok, sok sikert! (y)
Igen, benne van a pakliban, ezt már tudtam az elején is, de gondoltam egy próbát megér :)

Nekem is fehér homok van marsilea befutotta teljesen így nem látszik a mulm :) Meg 1-2 panda páncélos felkavarja és beszívja a külsőszűrő. De egyébként nem jó valóban a dekorhomok a növények sem szeretik.
Úgy lett tervezve, hogy oda nem megy növény, mert próbára lesz egy pár kakadu sügérem, azoknál meg azt olvastam, hogy szeretik. :)

Igen igazad van benne van a nevében is, hogy "dekor":)
Egyébként meg szép az aki gratulálok hozzá és ha már homoknál tartunk célszerű lett volna elválasztani a két réteget mert ahogy említették feljebb is össze fog keveredni.
Köszönöm neked is :) erős fólia van a két réteg között, így annyira könnyen nem tud összekeveredni, de már a felső rétegen látszik, hogy élesen nem fog elválni :) Tapasztalatnak jó lesz :)

Szép lett az akid ,jól néz ki a változtatás után:)
Köszi :)
 
És itt az elmaradt technikai leírás (a növények listáját még frissítem majd ha kitaláltam a növények nevét :D)

Üzembehelyezés dátuma: 2009. október 26.
Típus: Trópusi édesvízi növényes
Méret: 100x40x40 / 160 L (nettó ~140 L)
Szűrés: Atman CF-800 külső szűrő
Fűtés: Atman AT automata akvárium fűtő
Hűtés: -
Levegőztetés: duplacsöves levegőztető 2 kagyló formájú porlasztóval
Világítás: 10W víz alatti (fehér fénycső), 3x36W T8 fénycső: Philips, Philips Aquarelle, Sylvania Grolux
Aljzat: JBL Aquabasis Plus (5L), JBL Manado (15L), 4 kg F2-es fehér kvarchomok
Háttér: kékre színezett betonháttér sziklákkal, kagylókkal, csigákkal
Dekoráció: uszadékfa, kókuszdió héj,
Etetés: lemezes haltáp, vízibolha, gyógytáp, tubifex
Vízcsere: 50%-os havi 1x, 20%-os kéthetente, folyamatos utántöltés
Növények trágyázása: palackos CO2 rendszer, Easy Life Profito + Carbo, JBL Aquabasis táptalaj
Halak: 6 ékfoltos razbóra, 2 kuli-kuli, 2 csokicsík, 1 szürke félcsőrös csuka, 3 repülőróka, 2 algaevő harcsa (1 hím), 1 serpalazac, 1 hím szivárványos guppi, 2 fekete molly
Növények: Anubias barteri var. nana
Cladophora aegagropila
Vallisneria spiralis
Elodea densa
Echinodorus bleheri
Echinodorus cordifolius
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne nevelii
Cryptocoryne aponogetifolia
Pistia stratiotes
Ophiogon kyoto japonica
Nomaphila stricta
Hydrocotyle verticillata
Limnophila sessiliflora
Heteranthera rosaefolia
Hemianthus micranthemoides
Hydrocotyle lencocephala
stb...
Egyéb: maláj tornyoscsiga, red cherry garnéla
 
Back
Oldal tetejére