• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élet, és munka. Avagy amikor nem nyakig az akváriumban vagyunk.

@SMAdrián, Bosch 2300-as kazánra kaptam ajánlást - LINK.
Azt néztem elsősorban, hogy a lakóhelyemnél melyik gyártónak van kettőnél több szervizpartnere. Ugyanis nekem az volna a fontos, ha valami gond van, mielőbb megoldódjon. Gondolok pl. egy meghibásodásra télen...
Az általad írottak alapján szükségünk lesz egy termosztátra és egy iszapleválasztóra.

Mi a javaslatod?
 
Nekem Vaillant kazánom van. Létezik hozzá mobillal vezérelhető rész. Meglepően egyszerű a kezelése. Csuda jó dolog ha elutazok egy gomb nyomás és átvált távollétre, illetve mikor elindulok haza időben be tudom kapcsolni normál üzemmódra. Számtalan programja "üzemmódja" lehet pl itthon vagyok, munkahét , unokát, stb. Néz utána , és nem kerül igazából többe mint egy hagyományos időjárásfüggő termosztát
Speciális géppel és folyadékkal kitudják mosni a régi csöveket és radiátorokat.
 
Speciális géppel és folyadékkal kitudják mosni a régi csöveket és radiátorokat.
A lemez radiátorokat nem szabad kimosni. ( csak a öntött radiátorokat)Ebbe a hibába, nagyon sokan beleesnek.

Én annak idein mikor még létezet a Dunafer, jártunk oktatásra. Ott elmagyarázták, hogy az a fekete víz azért keletkezik, egy fűtési rendszerbe, nem csak a álló víz miatt, hanem, hogy a radiátorok belseje, be vannak fújva, egy speciális olajjal, és utána, grafit pórral. Ezt mind azért teszik, hogy a lemez belsejét, megvédjék a korróziótól. Ha évente kimossuk a radiátorokat, csak rövidítetjük a használati tartósságát, és hamarabb kilyukadnak.

A padlófűtést,mennyezeti hűtés/fűtést, vagy falfűtést/hűtés, kiszoktuk mosni , a te említett speciális gépel, és folyadékkal, de a radiátorokat nem.
 
Utoljára módosított:
Nekem Vaillant kazánom van. Létezik hozzá mobillal vezérelhető rész. Meglepően egyszerű a kezelése. Csuda jó dolog ha elutazok egy gomb nyomás és átvált távollétre, illetve mikor elindulok haza időben be tudom kapcsolni normál üzemmódra. Számtalan programja "üzemmódja" lehet pl itthon vagyok, munkahét , unokát, stb. Néz utána , és nem kerül igazából többe mint egy hagyományos időjárásfüggő termosztát
Speciális géppel és folyadékkal kitudják mosni a régi csöveket és radiátorokat.
Ennek a gyártónak egyetlen szerelője van az egész megyében(!) => kiesett.
Bevallom nekem nincs szükségem semmi ilyesmire, nem érdekel a telefonról vezérlés.
 
A lemez radiátorokat nem szabad kimosni. ( csak a öntött radiátorokat)Ebbe a hibába, nagyon sokan beleesnek.

Én annak idein mikor még létezet a Dunafer, jártunk oktatásra. Ott elmagyarázták, hogy az a fekete víz azért keletkezik, egy fűtési rendszerbe, nem csak a álló víz miatt, hanem, hogy a radiátorok belseje, be vannak fújva, egy speciális olajjal, és utána, grafit pórral. Ezt mind azért teszik, hogy a lemez belsejét, megvédjék a korróziótól. Ha évente kimossuk a radiátorokat, csak rövidítetjük a használati tartósságát, és hamarabb kilyukadnak.

A padlófűtést,mennyezeti fűtést, vagy falfűtést, kiszoktuk mosni , a te említett speciális gépel, és folyadékkal, de a radiátorokat nem.

Padlófűtés csöveit tisztítottuk már, de a szer flakonját eldobtam. Arra emlékszem, hogy egy hétig keringett a csövekben, utána körönként kinyomtuk a vizet belőle a WC-be. Két évvel később volt ismétlés, és elképesztő mi jön ki belőle.
 
@SMAdrián, Bosch 2300-as kazánra kaptam ajánlást - LINK.
Azt néztem elsősorban, hogy a lakóhelyemnél melyik gyártónak van kettőnél több szervizpartnere. Ugyanis nekem az volna a fontos, ha valami gond van, mielőbb megoldódjon. Gondolok pl. egy meghibásodásra télen...
Az általad írottak alapján szükségünk lesz egy termosztátra és egy iszapleválasztóra.

Mi a javaslatod?
Szia!

Kezdem ott, hogy nem akarok belenyúlni a pénztálcádba, mert a te döntésed hogy mit akarsz.

Ha kazánt keresel a környékeden, akkor először keres, beüzemelőt, ami szervizes is. (mert amit te választottál, ott nem a Bosch-tól fognak kijönni beüzemelni, hanem van egy különálló (vállalkozó) beüzemelő ember, aki NEKIK IS dolgozik).

Azért írtam hogy először szervizest keressél, hogy lásd milyen kazánokat is szervizzel, vagy beüzemel.
Általában, egy beüzemelő, több márkájú kazánokkal is foglalkozik, mert nincsenek szakik, minden kazán márkára.

És hogy a fentiekhez válaszoljak.
2 dolgot találtam gyanúsnak.
Egy ekkora cég, és márka mint a Bosch, hogy lehet az, hogy egy kondenzációs kazánnak , csak 1 A-ra van sorolva a energia osztály? Már pedig a fűtés nem is teljesen zöld. Ez a egyik gyanus.

A második, az, hogy megnéztem a adatlapját, és hihetetlenek találom azt hogy a Gáz (tüzelőanyag fogyasztás) éves szinten 18 m3. Ezt nem tudom hogy mérték, talán kényszenléti állapotban.:DA mai világban, már mindent kitudnák számolni, és példákat felrakni a termék leírásba, mint pl.: 100m2 háznál,szigetelt vagy anélkül, 10 radiátornál ami 600x600, tartós -5 fok kint, belső igény 22 fok 17tól 22ig , + meleg víz előállítás napi 2 óra, stb…. , ennek éves szinten 50 m3.
Ezek olyan példák amit simán fel lehetne tűntetni a termék leírásba.

Én azt saccolnám, hogy ennek a kazánnak a évi gáz fogyasztása, 50-70m3. De ez függ a igényektől is, mert lehet akár 120m3 is.

Ha ezt a kazánt választod, akkor , én ezek a termosztátok közül választanék TRZ 200 vagy CR 100.
Mivel a ilyen típusú kazánoknak a fűtés csatlakozási pontya ¾-es , akkor a mágnes szelep is ¾-es legyen, tehát a Fernox TF1(Total Filter) ¾-es.
 
Szia!

Kezdem ott, hogy nem akarok belenyúlni a pénztálcádba, mert a te döntésed hogy mit akarsz.

Ha kazánt keresel a környékeden, akkor először keres, beüzemelőt, ami szervizes is. (mert amit te választottál, ott nem a Bosch-tól fognak kijönni beüzemelni, hanem van egy különálló (vállalkozó) beüzemelő ember, aki NEKIK IS dolgozik).

Azért írtam hogy először szervizest keressél, hogy lásd milyen kazánokat is szervizzel, vagy beüzemel.
Általában, egy beüzemelő, több márkájú kazánokkal is foglalkozik, mert nincsenek szakik, minden kazán márkára.

És hogy a fentiekhez válaszoljak.
2 dolgot találtam gyanúsnak.
Egy ekkora cég, és márka mint a Bosch, hogy lehet az, hogy egy kondenzációs kazánnak , csak 1 A-ra van sorolva a energia osztály? Már pedig a fűtés nem is teljesen zöld. Ez a egyik gyanus.

A második, az, hogy megnéztem a adatlapját, és hihetetlenek találom azt hogy a Gáz (tüzelőanyag fogyasztás) éves szinten 18 m3. Ezt nem tudom hogy mérték, talán kényszenléti állapotban.:DA mai világban, már mindent kitudnák számolni, és példákat felrakni a termék leírásba, mint pl.: 100m2 háznál,szigetelt vagy anélkül, 10 radiátornál ami 600x600, tartós -5 fok kint, belső igény 22 fok 17tól 22ig , + meleg víz előállítás napi 2 óra, stb…. , ennek éves szinten 50 m3.
Ezek olyan példák amit simán fel lehetne tűntetni a termék leírásba.

Én azt saccolnám, hogy ennek a kazánnak a évi gáz fogyasztása, 50-70m3. De ez függ a igényektől is, mert lehet akár 120m3 is.

Ha ezt a kazánt választod, akkor , én ezek a termosztátok közül választanék TRZ 200 vagy CR 100.
Mivel a ilyen típusú kazánoknak a fűtés csatlakozási pontya ¾-es , akkor a mágnes szelep is ¾-es legyen, tehát a Fernox TF1(Total Filter) ¾-es.
Számomra furcsa, hogy mindössze egyetlen javaslat érkezett. Nem, még nem választottam ki sem a gyártót, sem a típust.

Igen, a Bosch-nál úgy történne, hogy egy ember beüzemeli, egy másik pedig majd karbantartja. (számomra érthetetlen logikával működik, mert ez abból indulnék ki, hogy aki majd beüzemeli, ő fogja a szükséges karbantartásokat elvégezni)

Az arukeresohuo_O:cry:-n sorban megnéztem a gyártókat, sajnos a legtöbbnek egy vagy kettő szervizpartnere van az egész megyére. A tesómék anno egy kész lakásba költöztek, ahol az első tulaj által beszerelt kazánnak egyetlen partnere van kettő megyére! Emlékszem jól, hogy 2017-ben télen egy hónapig nem volt fűtés, mert egyszerűen nem tudott napokon belül elmenni megnézni. Továbbá még két hétbe tellett, mire érkezett alkatrész.

Ezt mindenképpen szeretném elkerülni. Ne felejtsük el, ez nem Budapest!

A jelenlegi válogatásom a következő módon történik:
1.) megnézni az adott gyártó megyében elérhető szervizpartnerét, ha többen vannak mint kettő, akkor maradhat
2.) Az arukereso.hu-n elolvasni a véleményeket (jó a tulajok legtöbb része nem szakember, de ha pl. egy terméknek van 50db négy csillagnál több értékelése, azért annyira csak nem rossz)
3.) A gyártó honlapján megnézni, van-e műszaki adatlap?
Azt gondolod, aki 2020-ban nem képes egy A4-es oldalnyi PDF-ben feltenni egy specifikációt, azzal a gyártóval nem szeretnék foglalkozni.

Vissza a Bosch-ra:
Amiket írtál, azokon én is meglepődtem.

Gyanítom valahogy úgy működhet, hogy pl. 10 évenként kijön egy új sorozat. Addig tudnak rajta érdemben csiszolni, és kifut az előző generáció. Talán nem véletlen, hogy 10 év garanciákkal futnak a kazánok. Ahogy néztem a Bosch-nál ez 2013-as modell, akkor viszont éppen a 10-es szakasz utolsó harmadában vagyunk. Nyilván egy bizonyos ideig még lehet majd kapni alkatrészt, de idővel úgyis ki kell majd (megint) cserélni a kazánt. Kezdődik minden elölről.

Tegnap az is eszembe jutott: biztosan kell a kéménybe béléscsövezés. Ha jól értettem, egy 13cm átmérőjű csövön érkezik befelé a levegő és egy 8cm-esen csövön tolja ki a kazán. Igen ám, de a két cső egymásban van és nekem a pincéből kell felnyomni kb. 10 méter magasra, a kémény kivezetésig! Létezik olyan 8cm-es(!?!) ventilátor, ami ezt meg tudja oldani?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha már homár.

Budapesti (épület)asztalos akvakertész kollégát keresek, teraszkorlát javításására/cseréjére.

7 éve volt teljes felújítás, akkor a tetőácsok csináltak nekem korlátot, de az mára szétrohadt. (Pedig 4 éven át minden tavasszal becsülettel megkapta a lazúrt...)

Köszi.

Képek:

20200416_154646.jpg

20200416_154655.jpg
 
Tegnap az is eszembe jutott: biztosan kell a kéménybe béléscsövezés. Ha jól értettem, egy 13cm átmérőjű csövön érkezik befelé a levegő és egy 8cm-esen csövön tolja ki a kazán. Igen ám, de a két cső egymásban van és nekem a pincéből kell felnyomni kb. 10 méter magasra, a kémény kivezetésig! Létezik olyan 8cm-es(!?!) ventilátor, ami ezt meg tudja oldani?
A kondenzációs kazánokba, be van építve ventilátor, rásegitésnek, a gáz cserére.Nem kell pluszba. Meg amúgyis gravitációsan működik egy kémény. A fűstgáz(meleg) elindul felfelé, és húza maga után a hideget(fris levegőt) . Jobban nem tudom elmagyarázni. ;) :D
 
A kondenzációs kazánokba, be van építve ventilátor, rásegitésnek, a gáz cserére.Nem kell pluszba. Meg amúgyis gravitációsan működik egy kémény. A fűstgáz(meleg) elindul felfelé, és húza maga után a hideget(fris levegőt) . Jobban nem tudom elmagyarázni. ;) :D
rajzolhatnál nekünk :D
 
@SMAdrián, tudsz javasolni gyártót/típust a kazánhoz?
Én nem javaslok senkinek, hogy milyen kazánt vegyen, nem nyúlok senki pénztálcájába. Mindenki döntse el saját maga, mire is van kerete. Kazán választása, azt tudom csak javasolni, hogy mire figyeljen. Szerelvényeket tudok javasolni, olyanokat amivel én is dolgozok, és megbízható. Azért nem javaslok senkinek hogy milyen kazánt vegyen, mert ha nem válik be, akkor rám fog mutogatni, hogy én javasoltam.
 
[...] azt tudom csak javasolni, hogy mire figyeljen. Szerelvényeket tudok javasolni, olyanokat amivel én is dolgozok, és megbízható [...]
Rendben, legyen így. Írd le légy szíves a javaslatokat/tapasztalatokat! Utánaolvasok, azon nem múlik. :)
 
2 dolgot találtam gyanúsnak.
Egy ekkora cég, és márka mint a Bosch, hogy lehet az, hogy egy kondenzációs kazánnak , csak 1 A-ra van sorolva a energia osztály? Már pedig a fűtés nem is teljesen zöld. Ez a egyik gyanus.

A második, az, hogy megnéztem a adatlapját, és hihetetlenek találom azt hogy a Gáz (tüzelőanyag fogyasztás) éves szinten 18 m3. Ezt nem tudom hogy mérték, talán kényszenléti állapotban.:DA mai világban, már mindent kitudnák számolni, és példákat felrakni a termék leírásba, mint pl.: 100m2 háznál,szigetelt vagy anélkül, 10 radiátornál ami 600x600, tartós -5 fok kint, belső igény 22 fok 17tól 22ig , + meleg víz előállítás napi 2 óra, stb…. , ennek éves szinten 50 m3.
Ezek olyan példák amit simán fel lehetne tűntetni a termék leírásba.

Én azt saccolnám, hogy ennek a kazánnak a évi gáz fogyasztása, 50-70m3. De ez függ a igényektől is, mert lehet akár 120m3 is.
Érkezett válasz a Bosch-tól:
"Az adatokat a a 811/2013 és a 813/2013 sz. EU-rendeletek követelményeinek megfelelően számolják.
GJ-ban kifejezett AFC éves tüzelőanyag-fogyasztás kiszámításához a Qfuelnapi tüzelőanyag-fogyasztást 220-szal kell megszorozni. Ez egy legközelebbi egészre kerekített érték

Részletes információkat az alábbi linken talál."
 
Back
Oldal tetejére