• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élet, és munka. Avagy amikor nem nyakig az akváriumban vagyunk.

@ClassicLook még a legelején van mindennek. Most kezdi majd felfedezni a lehetőségeket.
Erre rögtön megkapja, hogy a kert luxuscikk és el kell fogadni. :oops: Mindezt anélkül, hogy egyáltalán bármiről elkezdhetne gondolkozni?
Egy könyvlista szakmai segítség? Szerintem ez finoman szólva is túlzás. 😯

Akit valami érdekel, rákeres, utána megy, utána olvas. Előbb-utóbb körvonalazódik benne egy irány, és akkor úgyis rátalál arra, akitől szeretne segítséget kapni. Ideális esetben az illető valóban az tudja neki nyújtani, amire gondol és akkor olyan munkáért fizet, amivel elégedett lesz.

Nekem sajnos nem ilyen kedvezőek a tapasztalataim. 😥

A magam részéről leírtam az előző hozzászólásokban a gondolataimat. Innentől átadom a terepet a szakmabelieknek. Remélem egy év múlva majd egy külön naplóban olvashatom a tapasztalatait a kertjéről. Az sokak számára érdekes és tanulságos lehetne. 😍👍

Szerintem a félreértés oka, hogy azt írtam, hogy a kert luxuscikk. Nem pontosan fogalmaztam, de arra gondoltam, hogy egy szép (a szépség nyilván relatív) és szakmailag helyesen épített kertet létrehozni drága dolog (ház árának ~10%-a) és erre egy átlag magyar embernek sajnos nincs anyagi háttere. Mint ahogy 5 évente autót cserélni sincs (hasraütök) a magyarok 90%-nak pénze, így ezt is luxuscikknek tekintem.
Amióta a kerteket szakmai szemmel nézem (15-éve kb) két kerttel találkoztam ami szerintem szép (nekem nem tetszettek :D, de szépnek tekinthető) és szakmailag helyes volt.
Az egyik egy fodrász hölgy, akinek a kert volt a hobbija, valószínűleg több könyvet olvasott mint én, és nem kevés pénzt/időt áldozott a kertjére.. de ez volt a hobbija, ez töltötte fel
A másik hölgy egy nyugdíjas agronómus (ergo van némi affinitása a növényekhez), akivel több konferencián/továbbképzésen találkoztam.. és valószínűleg többet tud az évelőkről mint én :D.. ergo szintén ez a hobbija

Szóval egy kert nyilván nem luxuscikk, hisz ott van a telek, elveti az ember egy fűmagkeverékkel, ültet körbe mondjuk leyland ciprust, az is kert.. csak SZERINTEM ez még messze nem szép vagy jó..
Ellenben van akinek ez tetszik, nem érdekli, csak a problémát látja a kertben (füvet kell nyírni lombot kell szedni stb) annak fölösleges kertet építenie, elég ha ezt megteszi, zöldnek zöld, és minimális a fenntartása (mondjuk a leyland ciprusnak pont nem minimális a fenntartása.... )
DE
Egy megtervezett kert, ahol szakemberek építik a burkolatokat, építik ki a kertvilágítást, esetleg vízarchitektúrát, a növénykiültetés is tervezett, a hely a növények igényeinek megfelelő,
Fa építményeket, öntözőrendszert stb. az drága dolog lesz és a magyarok ~90% nak sajnos nincs rá anyagi lehetősége.. így, ezt és luxuscikknek gondolom
DE
Mint írtam korábban is, ott van a 3. kategória (találkoztam pont az idei szezonban is ilyennel). Ügyfél megbíz egy tervezőt (olyat javaslok aki kivitelezőnél dolgozik), MONDJA EL NEKI, HOGY MENNYIT SZÁN A KERTJÉRE!!! - nagyon nagyon fontos..
én is tudok ugyanakkora alapterületű kertre 1 millióért és 50 millióért is kertet tervezni.
És rendeljen meg egy tervezést, növénykiültetési tervvel, burkolati tervel stb.
és ha van affinitása hozzá, utána ő maga - a barátaival meg tudja építeni akár 1-2 év alatt (nyilván nem árt utánaolvasni, esetleg 1-1 szakfeladathoz segítséget kérni)
Azt gondolom, hogy így is lehet szép és jó kertje valakinek, de csak saját kútfőből szinte lehetetlen (fent említett két példa a kivétel) olyat létrehozni, mint amit az ember az interneten - könyvekben lát..
 
Utoljára módosított:
Úgy látom jó vitaindító volt a problémafelvetésem, amely megerősített abban, hogy nagy horderejű témáról van szó. Egyelőre okosodok és tervezgetünk. Amiket javasoltatok, azon már el tudok indulni. Orvosként dolgozom, jelen munkakörülmények, ügyeletek mellett családomra szeretném a legtöbb időt fordítani, a hobbi másodlagos. Mindemellett azt szeretném, ha szép környezetben élnénk, így a kert fontos számomra. Vágyaim között nem csak egy bekerített füves placc szerepel, de ha csak ennyi fér bele, akkor egyelőre megelégszem ennyivel is. Meglátom, hogy mennyire lesz időm és pénzem. Bízom benne, hogy 1 év múlva már valami alap kertet fel tudok majd mutatni itt a fórumon. Tudom, hogy ez egy akvakertész fórum, de gondoltam itt az off-topicban elfér ez is, elvégre minket a természet szeretete, közelségbe hozása köt össze.
 
A baj az hogy az emberek a saját idejüket elfelejtik számolni. Lehet hogy az anyagot megveszik maguk. Utánajárással még lehet olcsóbban is de a ráfordított időtt ha felszoroznák az órabérükkel akkor jönnének ki a szép számok.

Tökéletesen egyetértek!
Ezért is írtam, hogy ha valakinek ez a hobbija, akkor számára ez nyilván nem számít, mert ez okoz neki örömet, viszont ha "csak" szimplán szeretne egy szép kertet, akkor jobb ha átgondolja, hogy a tanulásra - kivitelezésre fordított idő alatt inkább túlórázna, pluszmunkát vállalna, és az így keresett többletpénzből fedezné a kertépítőt, akkor lehet jobban járna (és a végeredmény is valószínűleg esztétikusabb lenne)
 
Úgy látom jó vitaindító volt a problémafelvetésem, amely megerősített abban, hogy nagy horderejű témáról van szó. Egyelőre okosodok és tervezgetünk. Amiket javasoltatok, azon már el tudok indulni. Orvosként dolgozom, a munkakörülmények, ügyeletek mellett családomra szeretném a legtöbb időt fordítani, a hobbi másodlagos. Mindemellett azt szeretném, ha szép környezetben élnénk, így a kert fontos számomra. Vágyaim között nem csak egy bekerített füves placc szerepel, de ha csak ennyi fér bele, akkor egyelőre megelégszem ennyivel is. Meglátom, hogy mennyire lesz időm és pénzem. Bízom benne, hogy 1 év múlva már valami alap kertet fel tudok majd mutatni itt a fórumon. Tudom, hogy ez egy akvakertész fórum, de gondoltam itt az off-topicban elfér ez is, elvégre minket a természet szeretete, közelségbe hozása köt össze.

Szerintem abszolut helyén volt a kérdés, és örülök, ha segíthettem kicsit :)
Még hozzátennék annyit, hogy azért is jó ha készül egy terv, mert akkor a kivitelezést is lehet szakaszolni. Több ilyen projektünk is volt, ahol mondjuk 2 év alatt 3 ütemben építettük meg a megtervezett kertet, épp ahogy a megrendelőnek a pénztárcája engedte.
Viszont ha nincs terv, akkor (az esetek 90%ban) csak káosz várható, és az összköltség többszöröse lesz, a normálisnak
Sok sikert!!
 
Úgy látom jó vitaindító volt a problémafelvetésem, amely megerősített abban, hogy nagy horderejű témáról van szó. Egyelőre okosodok és tervezgetünk. Amiket javasoltatok, azon már el tudok indulni. Orvosként dolgozom, jelen munkakörülmények, ügyeletek mellett családomra szeretném a legtöbb időt fordítani, a hobbi másodlagos. Mindemellett azt szeretném, ha szép környezetben élnénk, így a kert fontos számomra. Vágyaim között nem csak egy bekerített füves placc szerepel, de ha csak ennyi fér bele, akkor egyelőre megelégszem ennyivel is. Meglátom, hogy mennyire lesz időm és pénzem. Bízom benne, hogy 1 év múlva már valami alap kertet fel tudok majd mutatni itt a fórumon. Tudom, hogy ez egy akvakertész fórum, de gondoltam itt az off-topicban elfér ez is, elvégre minket a természet szeretete, közelségbe hozása köt össze.
Ebben pl már van egy alap. Az idődet a családdal akarod tölteni. Itt máris jön az eldöntendő kérdés belefér e a kertészkedés vagy sem ha igen de minimális akkor olyat érdemes tervezni ami alacsony fenntartási igényű. Ha lesz szakmai segítség akkor már lehet több karbantartást igénylő a kert.
Én is ebben a cipőben járok most, mi is most vettünk egy házikót de tudom hogy egyszerre nem lesz kapacitás kivitelezni mindent. De ha lesz egy kis időm elkészül a terv amihez tudom tartani magam. Pl tudom hova szeretnénk a kocsibeállót oda még véletlen se ültessek fát. Tudom higy szeretnénk tárolót, fóliát veteményest ezeket is el kell helyezni. De azt is tudom hogy a munkám a hobbim tudok rá időt szánni.
 
A baj az hogy az emberek a saját idejüket elfelejtik számolni.

Ez az órabér-számítás a saját projektek esetében érdekes dolog ám. Mindig az a kérdés, hogy az ember honnan veszi el azt az időt és legfeljebb azt lehet számszerűsíteni. Ha pl playstationözés helyett építem a kertet, akkor vajon mennyit kellene felszámolnom magamnak rá mint órabér? :D Vagy nézd meg a kaja-dolgot. Egy átlagos (átlagosan kevésbé tehetős) 3 fős család ~200 ezer forintból otthon megoldja a fő étkezéseit. Ha mindezt menüztetéssel csinálná, akkor ~300 ezer lenne. Ergo a bevásárlással, főzőcskézéssel és mosogatással stb. töltött idő ~100 ezret ér. Pedig biztosan benne van legalább 100 óra munka. Ez az 1.000,- forintos órabér nem annyira vállalhatatlan, mégis a legtöbb család nem ezt az utat választja és maga főzőcskézik otthon.
Persze, nézhetjük úgy is, hogy mennyibe kerül egy jó táplálkozási szakértő, logisztikai menedzser, kifutófiú, séf és konyhalány, akkor azt aligha 200,- (1.000,-/5 fő) forintos órabérrel kell számolni :)
Szerintem rengeteg ilyen dolog van, amit az ember maga csinál és nem azért, mert az a hobbija. És nem is csak azért, mert spórol vele. Sokan úgy vagyunk szocializálva, hogy amit magunk meg tudunk csinálni, azt ne mással csináltassuk meg, legalábbis ami alkotó munka (vagy intim szféra). Ezért is vagyunk állandóan kimerültek és időhiányosak :) Ha az ember okosan menedzseli a saját életét, akkor természetesen előrevezetőbb az, ha felméri hogy az adott munkát tudja helyettesíteni valami nyereségesebb időtöltéssel és akkor a munka is elkészül, meg a pénztárca se lesz üres. De így meg az alkotói munka lényege vész el és marad helyette csak egy pöpec kert, amit csak élvezni lehet, igazán értékelni meg nem :)
 
Ez az órabér-számítás a saját projektek esetében érdekes dolog ám. Mindig az a kérdés, hogy az ember honnan veszi el azt az időt és legfeljebb azt lehet számszerűsíteni. Ha pl playstationözés helyett építem a kertet, akkor vajon mennyit kellene felszámolnom magamnak rá mint órabér? :D Vagy nézd meg a kaja-dolgot. Egy átlagos (átlagosan kevésbé tehetős) 3 fős család ~200 ezer forintból otthon megoldja a fő étkezéseit. Ha mindezt menüztetéssel csinálná, akkor ~300 ezer lenne. Ergo a bevásárlással, főzőcskézéssel és mosogatással stb. töltött idő ~100 ezret ér. Pedig biztosan benne van legalább 100 óra munka. Ez az 1.000,- forintos órabér nem annyira vállalhatatlan, mégis a legtöbb család nem ezt az utat választja és maga főzőcskézik otthon.
Persze, nézhetjük úgy is, hogy mennyibe kerül egy jó táplálkozási szakértő, logisztikai menedzser, kifutófiú, séf és konyhalány, akkor azt aligha 200,- (1.000,-/5 fő) forintos órabérrel kell számolni :)
Szerintem rengeteg ilyen dolog van, amit az ember maga csinál és nem azért, mert az a hobbija. És nem is csak azért, mert spórol vele. Sokan úgy vagyunk szocializálva, hogy amit magunk meg tudunk csinálni, azt ne mással csináltassuk meg, legalábbis ami alkotó munka (vagy intim szféra). Ezért is vagyunk állandóan kimerültek és időhiányosak :) Ha az ember okosan menedzseli a saját életét, akkor természetesen előrevezetőbb az, ha felméri hogy az adott munkát tudja helyettesíteni valami nyereségesebb időtöltéssel és akkor a munka is elkészül, meg a pénztárca se lesz üres. De így meg az alkotói munka lényege vész el és marad helyette csak egy pöpec kert, amit csak élvezni lehet, igazán értékelni meg nem :)
Ha az eggyik hobbit a másikkal helyettesíted ott már csalhat a dolog.
Azt senki nem mondta hogy ne csinálja senki magának. Ha az alkotó munka felől közelítjük nyilván van aki ebben örömét leli. De ez azért nem egy festmény ami ha nem sikerül kidobom. Egy kert az életed része amivel együtt és benne élsz. Pont ezért ha van egy jó iránymutatás attól még lehet alkotni de a nagy mellényúlástól jó eséllyel megvéd. Egy kert esetében egy jó tervező együtt alkot a megrendelővel. Ami egy családi nem kirakat kertnél nagyon fontos hisz nem ő fog minden nap oda hazameni.

És igen a menedzselést kellene mindenkinek megtanulni. Mert lehet dolgozok a szakmámban egy napot keresek pénzt amiből kifizetem a másik szakembert és megmarad a szabadidőm a családra, hobbira. Egy kertépítés kapcsán pl nem hiszem hogy egy tükör kiszedése valakinek a hobbija. Pedig egy alkotó munka alapja
 
Elég sok orvostechnikai eszközzel foglalkozó cég van, lehet hamarabb célba érsz, ha náluk érdeklődsz. Elég speciálisnak néz ki.....:unsure:
 
Sziasztok,

Annyi fele fajta szakma talalhato itt a forumon. Nem tudja valaki, hogy honnan lehet ilyen gumiszelepet szerezni? Laparoszkopos muteteknel hasznaljuk, de hatha mashol is elofordul ilyesmi.

View attachment 79155
View attachment 79156
View attachment 79157

Koszi

Meg szabad kérdeznem, hogy a laparoszkop melyik végén állsz? Értsd jól: mit csinálsz pontosan? Csak kíváncsiság részemről :)

Érzések szerint egy visszacsapó szelep van a képen, nem tudom H milyen minőségi követelményeknek kell megfelelnie, de ennek ismeretében az sem kizárt H a gyártónak van cserealkatrésze. ("Kössz, Csoki, sokat segítettél" :))
 
Meg szabad kérdeznem, hogy a laparoszkop melyik végén állsz? Értsd jól: mit csinálsz pontosan? Csak kíváncsiság részemről :)

Érzések szerint egy visszacsapó szelep van a képen, nem tudom H milyen minőségi követelményeknek kell megfelelnie, de ennek ismeretében az sem kizárt H a gyártónak van cserealkatrésze. ("Kössz, Csoki, sokat segítettél" :))
Allatorvosi rendeloben dolgozom. Kisallatok muteti altatasaval foglalkozom. Visszacsapo igen. Eleg sok dolgot nehezkes beszerezni...es ez is olyan. Gondoltam rakerdezek hatha van alternativa.
 
Allatorvosi rendeloben dolgozom. Kisallatok muteti altatasaval foglalkozom. Visszacsapo igen. Eleg sok dolgot nehezkes beszerezni...es ez is olyan. Gondoltam rakerdezek hatha van alternativa.

Akkor így azért könnyebb, nem olyan szigorú a minőségi előírás. Szerencsét próbálnék tömítéses szaküzletben. Egy csomó tömítést megcsinálnak (igaz, jellemzően gyűrű vagy korong alakban). Esetleg emailt írhatsz a Kubinszky tömítés technikai cégnek, hátha már láttak ilyet (Google segít, mindössze egyszer vásároltam tőlük). Ha lehetséges a barkácsolás, akkor egy Ada visszafolyas gátló szerepet próbálnek a helyére beépíteni. Esetleg ideiglenes megoldás lehetne az, amit a tapadó korongoknál alkalmazunk (forrázás, majd gyors fagyasztás).
 
Akkor így azért könnyebb, nem olyan szigorú a minőségi előírás. Szerencsét próbálnék tömítéses szaküzletben. Egy csomó tömítést megcsinálnak (igaz, jellemzően gyűrű vagy korong alakban). Esetleg emailt írhatsz a Kubinszky tömítés technikai cégnek, hátha már láttak ilyet (Google segít, mindössze egyszer vásároltam tőlük). Ha lehetséges a barkácsolás, akkor egy Ada visszafolyas gátló szerepet próbálnek a helyére beépíteni. Esetleg ideiglenes megoldás lehetne az, amit a tapadó korongoknál alkalmazunk (forrázás, majd gyors fagyasztás).
Koszonom. Megnezem. 😉
Az ada visszafolyas gatlo merev muanyag az nem jo. Ez a cucc gumi.
 
Sziasztok!

Egyelőre nem tervezek neki külön topicot, ezért most ide írom:

Évek óta húzom, mert félek tőle: kazánt kell cserélni. Ez még hagyján, de mint megtudtam ehhez kémény béléscső csere, nem kevés vésés (utána kőműves) és a jelenlegi padlófűtés csövek kitakarítása is hozzá tartozik.

Szerencsére sok évvel ezelőttről már van, aki a kazán cseréjét megoldja. Szintén megvan az is, aki a fűtéshez szükséges csöveket szereli és ő az aki majd a csöveket kitakarítja. Valamint csütörtökön megtaláltam azt is, aki majd a béléscsövet cseréli.

Na most, attól félek az egész nagyon könnyen egy hatalmas lehúzásba mehet át, amit - talán érthető - szeretnék elkerülni.

Amik egyelőre nyitott kérdések:

1.) A jelenleg meglévő villanybojler összeköthető-e a készülő rendszerrel?
2.) Eddig egy vegyszerrel történt két alkalommal csőtisztítás. Mindig elképesztő mennyiségű lerakódást mosott ki. Mivel ez majd érintkezhet a vadonatúj kazánnal (és a benne lévő szivattyúval), van jobb megoldás?
3.) Van ajánlott termosztát és kondenzációs kazán márka? ~15 évvel ezelőtt a Honeywell volt, amit javasoltak termosztátból erre emlékszem.
Szeretném majd úgy programozni, hogy éjjelre a hőmérséklet lemenjen akár 18 fokra, mire kelünk, arra mehet 22-23-ra. Akár napi bontásban, szükségtől függően.
4.) Felmerült bennem az a gondolat is, hogy esetleg egy vegyes tüzelésű kazán lehetne. A fel nem használt papír és fahulladék eléghetne benne.
5.) Van olyan ajánlott oldal, ahol érdemes tájékozódni? Most már ontja a Google a találatokat és muszáj szűrni.
 
Sziasztok!

Egyelőre nem tervezek neki külön topicot, ezért most ide írom:

Évek óta húzom, mert félek tőle: kazánt kell cserélni. Ez még hagyján, de mint megtudtam ehhez kémény béléscső csere, nem kevés vésés (utána kőműves) és a jelenlegi padlófűtés csövek kitakarítása is hozzá tartozik.

Szerencsére sok évvel ezelőttről már van, aki a kazán cseréjét megoldja. Szintén megvan az is, aki a fűtéshez szükséges csöveket szereli és ő az aki majd a csöveket kitakarítja. Valamint csütörtökön megtaláltam azt is, aki majd a béléscsövet cseréli.

Na most, attól félek az egész nagyon könnyen egy hatalmas lehúzásba mehet át, amit - talán érthető - szeretnék elkerülni.

Amik egyelőre nyitott kérdések:

1.) A jelenleg meglévő villanybojler összeköthető-e a készülő rendszerrel?
2.) Eddig egy vegyszerrel történt két alkalommal csőtisztítás. Mindig elképesztő mennyiségű lerakódást mosott ki. Mivel ez majd érintkezhet a vadonatúj kazánnal (és a benne lévő szivattyúval), van jobb megoldás?
3.) Van ajánlott termosztát és kondenzációs kazán márka? ~15 évvel ezelőtt a Honeywell volt, amit javasoltak termosztátból erre emlékszem.
Szeretném majd úgy programozni, hogy éjjelre a hőmérséklet lemenjen akár 18 fokra, mire kelünk, arra mehet 22-23-ra. Akár napi bontásban, szükségtől függően.
4.) Felmerült bennem az a gondolat is, hogy esetleg egy vegyes tüzelésű kazán lehetne. A fel nem használt papír és fahulladék eléghetne benne.
5.) Van olyan ajánlott oldal, ahol érdemes tájékozódni? Most már ontja a Google a találatokat és muszáj szűrni.
Szia!
1)ideiglenesen, összelehet kötni.
2)Javaslom a csövek alapos tisztítását, és csak utána csatlakozás a új kazánra. Én még javásolnám a kondenzációs kazánhoz(mindegy hogy milyen márka), a mágneses szűrőt(ami jó és praktikus, árkatégoriában is elfogadható, a Fernox)
3)azért jó ha a saját márkájú termosztátott használjuk, mert a kominikáció köztük, fontos lehet. Nem minden kazán tud kommunikálni a termosztátal, és ez fordítva is így van. Van ami többet tud mint a másik fél, csak hogy a másik fél nem tud mit kezdeni, azokkal a információkkal.
 
Sziasztok!

Egyelőre nem tervezek neki külön topicot, ezért most ide írom:

Évek óta húzom, mert félek tőle: kazánt kell cserélni. Ez még hagyján, de mint megtudtam ehhez kémény béléscső csere, nem kevés vésés (utána kőműves) és a jelenlegi padlófűtés csövek kitakarítása is hozzá tartozik.

Szerencsére sok évvel ezelőttről már van, aki a kazán cseréjét megoldja. Szintén megvan az is, aki a fűtéshez szükséges csöveket szereli és ő az aki majd a csöveket kitakarítja. Valamint csütörtökön megtaláltam azt is, aki majd a béléscsövet cseréli.

Na most, attól félek az egész nagyon könnyen egy hatalmas lehúzásba mehet át, amit - talán érthető - szeretnék elkerülni.

Amik egyelőre nyitott kérdések:

1.) A jelenleg meglévő villanybojler összeköthető-e a készülő rendszerrel?
2.) Eddig egy vegyszerrel történt két alkalommal csőtisztítás. Mindig elképesztő mennyiségű lerakódást mosott ki. Mivel ez majd érintkezhet a vadonatúj kazánnal (és a benne lévő szivattyúval), van jobb megoldás?
3.) Van ajánlott termosztát és kondenzációs kazán márka? ~15 évvel ezelőtt a Honeywell volt, amit javasoltak termosztátból erre emlékszem.
Szeretném majd úgy programozni, hogy éjjelre a hőmérséklet lemenjen akár 18 fokra, mire kelünk, arra mehet 22-23-ra. Akár napi bontásban, szükségtől függően.
4.) Felmerült bennem az a gondolat is, hogy esetleg egy vegyes tüzelésű kazán lehetne. A fel nem használt papír és fahulladék eléghetne benne.
5.) Van olyan ajánlott oldal, ahol érdemes tájékozódni? Most már ontja a Google a találatokat és muszáj szűrni.
Amit a 2 és 3 pontban leírtál, manapság, mindegyik tudja ezeket. Itt már csak a kommunikáció kompatibilitássán műlik.
Pl. (amit én is használok), a Buderus kazán csak a saját termosztátjával tud teljes komunikációt létrehozni. Próbáltam a Computherm termosztátott, ami árban, a töredéke volt, de nem volt teljesen kompatibilis a kazánnal, rengeteg dolog hiányzott a kijelzőről, már pegig tudta.
Vanak olyan kazánok, amiben integrálni lehet különböző funkciókat, ezeknek a alaplapján, megvan a helye. Ezek már nem a olcsó ár katégória. Még hozzáteszem, hogy ezeknél a kazánoknál, a szerelvényeket sem szabad khagyni. Sajnos ez elég gyakori mostanság, mert 70-80 ezerbe kerül csak a szerelvény hozzá. Ezeken a szerelvényeket vannak olyan érzékelő vagy mágnesszelepek, amivel a kazán tud kommunikálni, és értékeket tud mutatni, és tovább tudják küldeni a termosztát felé. Íljen pl. a Remeha kazánok.
 
Back
Oldal tetejére