• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

egyik ismerősöm szerint egy 152 literes akit is el tud látni egy ilyen rendszer átmenetileg kérdés szerintetek melyik megoldás lenne jó a zselatinos vagy a sima élesztős cucc?
Én sima élesztőssel nyomattam a 150 litert ami klafán működött is sera akril diffivel,de én hamar ráuntam,mert sehogy sem sikerült rendesen tömíteni a csövek körül .De biztos én voltam a balf...:).
 
Én sima élesztőssel nyomattam a 150 litert ami klafán működött is sera akril diffivel,de én hamar ráuntam,mert sehogy sem sikerült rendesen tömíteni a csövek körül .De biztos én voltam a balf...:).
Ezt le irnád nekem részletesebben :)
 
Hát a 150 literbe ment szépen :)
Arra gondoltam ,hogy rendesen végezte a dolgát a diffi, is és a palackok is,a növények szerették a co2-t ,csak az a rohadt tömítés nem akart sikerülni tökéletesen soha.Ugyértem megcsinálam ,ment egy ideig aztán meg eleresztett valamelyik cső mellett a gáz.Na az volt macera nekem .Mindig a csöveket igazgatni.A keverékem szerintem pont ideális volt ,innen néztem ki a ebből a topicból valahonnan az elejéből.Szóval azzal nem volt gond ,csak hát az eresztés,egy idő után mindig elment valahol a gáz.
 
Arra gondoltam ,hogy rendesen végezte a dolgát a diffi, is és a palackok is,a növények szerették a co2-t ,csak az a rohadt tömítés nem akart sikerülni tökéletesen soha.Ugyértem megcsinálam ,ment egy ideig aztán meg eleresztett valamelyik cső mellett a gáz.Na az volt macera nekem .Mindig a csöveket igazgatni.A keverékem szerintem pont ideális volt ,innen néztem ki a ebből a topicból valahonnan az elejéből.Szóval azzal nem volt gond ,csak hát az eresztés,egy idő után mindig elment valahol a gáz.
Na de vki erre esküszik vki a másikra csak jó lenne tudni melyik a legjobb :(
 
Megtaláltam :cool:
Igen. Annyi víz van benne, hogy az egész keverék a matrica felső széléig érjen.

Igen ez nagyon jó arány én tegnap csináltam meg! 2L üveg a matricáig vízzel mellé egy bubiszámlálós! Aztán csap és a cső fel az akváriumig, a végén pedig egy üveg difivel. Kb ennyi a rendszer, viszont az elején nagyon gyors a bubi képződés kb most ( reggel) ált be 1 bubi/sec re. Viszont ez még nekem mindig sok egy 18L akiba, főleg 24h-ba. Valakinek ötlet, hogy hogyan tudnám szabályozni a bubi számot, azt egy festos tűszeleppel megoldom viszont a fel gyülemlett gázt azt hogyan szabályozzam? Mert ha zárok a csapon előbb utóbb a palack vagy valamelyik cső fog engedni! ;) :D Annak pedig nem örülnék :D :D
 
Valakinek ötlet, hogy hogyan tudnám szabályozni a bubi számot, azt egy festos tűszeleppel megoldom viszont a fel gyülemlett gázt azt hogyan szabályozzam?
Szia!
Sajna ennél az egyszerű de nagyszerű rendszernél olyat hogy palackon belüli nyomást nem tudsz szabályozni.
Én amit javaslok neked kis akvárium esetén hogy az első napokban amikor a gázképződés megugrik rövidebb ideig hagyd a difit az akváriumban,kiveszed egy üvegbe amiben víz van és hagyod hagy menjen tovább.Macerás de hát egy ilyen élesztős rendszertől ne is várjon az ember csodákat.Sajnos Én is a kezdeti lelkesedés után már inkább a nyűggel teli oldalát látom és ácsingózom egy palackos nagynyomású rendszer után.De addig ez is ellátja a feladatát.;)
 
Hát igen sajnos, ezt a részét már én is tapasztalom.... :S ebayen egész jó kis diy co2 rendszerek vannak esetleg valaki azokkal próbálkozott már?
 
Srácok, mekkora nyomáson mennek ezek a konyhai műremekek?
Változó... a töltet mennyisége és "minősége" is befolyásolja 0,3 bár-tól akár 2-2,5 bár-ig is fel lehet nyomni, de a magas nyomás eléréséhez több palackot kell sorba állítani.


Sajna ennél az egyszerű de nagyszerű rendszernél olyat hogy palackon belüli nyomást nem tudsz szabályozni.
Én amit javaslok neked kis akvárium esetén hogy az első napokban amikor a gázképződés megugrik rövidebb ideig hagyd a difit az akváriumban,kiveszed egy üvegbe amiben víz van és hagyod hagy menjen tovább.Macerás de hát egy ilyen élesztős rendszertől ne is várjon az ember csodákat.
Van ez így :sour: Sokat töröm a fejem mostanság, hogy hogyan lehetne mégis szabályozni az élesztős rendszerben a nyomást... arra az ötletre jutottam, mi lenne ha egy reduktorhoz hasonló kütyüt kötne az ember a csőre, ami csak kb 1,5-2 bar nyomást engedne át. Természetesen mindehhez szükség lenne legalább 3 jól megtömött palackra, meg egy előszűrőre.
A kérdés már csak az, van e ilyen szerkezet..?
 
Változó... a töltet mennyisége és "minősége" is befolyásolja 0,3 bár-tól akár 2-2,5 bár-ig is fel lehet nyomni, de a magas nyomás eléréséhez több palackot kell sorba állítani.



Van ez így :sour: Sokat töröm a fejem mostanság, hogy hogyan lehetne mégis szabályozni az élesztős rendszerben a nyomást... arra az ötletre jutottam, mi lenne ha egy reduktorhoz hasonló kütyüt kötne az ember a csőre, ami csak kb 1,5-2 bar nyomást engedne át. Természetesen mindehhez szükség lenne legalább 3 jól megtömött palackra, meg egy előszűrőre.
A kérdés már csak az, van e ilyen szerkezet..?
Akkor már egyszerűbb a szódabikarbónás cucc.;)
 
Akkor már egyszerűbb a szódabikarbónás cucc.
Azzal is csak a macera van...
Nekem egy jól megtömött élesztős elpöfög 10 napig is...
A citromsavas meg állandóan akadozott, hol túl nagy a nyomás, hol túl alacsony, és csak ette a citromsavat...
Ami nekem most megy élesztős az 2 palackról megy éppen, másfél hétig bírta a töltet (1 egész élesztő + 10 púpozott evőkanál cukor, langyos vízbe feloldva + némi zselé... bár az már szerintem döglött).
Éjszakára elzárom, és reggel az indításnál kb 10 másodperc míg beállítom a bubiszámot olyan 2-3 bubi/sec-re (112 literbe)
És ha lecsökkenne a CO2 termelés csak leszívok némi vizet a tetejéről, majd 5 kanál cukrot benyomok langyosvízben feloldva... és megy is tovább ismét legalább 1 hétig :).
 
...és a citromsavas mekkora nyomással dolgozik? (Elnézést az alap kérdéssel, de mindig csak átfutom a bejegyzéseket, komolyan nem ástam bele magam, ezért csak nagy kérdőjelek vannak a fejemben a témával kapcsolatban.)
 
Back
Oldal tetejére