• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás El bosque cubierto de musgo 15 litros

Üzembehelyezési engedély?
Köszi kérdésed !
Státusz: folyamatban :rolleyes:
Ami még történt,megrendeltem az úszó májmohából egy adagot meg a jávaiból egyet.Tegnap tesztüzemben kipróbáltam a szűrőt.
Ami még történni fog : szombaton a kiszedett gyökerek közül kiválasztom a megfelelő példányt,illetve köveket is szedek össze repertoárból és török össze kisebb darabokra.
A talaj még nagy dilemma,mivel a gyep részt palára kötözött moha adja majd ki egyes részeken így úgy gondolom maradék dekor homokból fogok dolgozni és nem költök növényes talajra,de ezen még gondolkodom,mivel időm még van rá.;)
 
Jo estet. A faanyag sika mika es kifozes utan. Szandekosan nem hoztam haza az akkora gyokeret ami beteritette volna az akvariumot,inkabb megprobalom majd kisebb reszletekbol kihozni. Ha elkeszult valami majd a savazas topikba felrakom. Tovabbi szep estet.
e5uvu9yg.jpg
 
Sziasztok!
A projekt nincsen elfelejtve csak áll ebben a formátumban a szekrényen a gyerkőc szobájában :

4ejaru6u.jpg


Ami változás történni fog hogy ma megyek egy adag Riccia és egy adag Jávai moháért.Na most mivel ezek a mohák sokat amúgy sem bírnak így előrelátható,hogy nem sokára startol az akvárium.Azt még nem tudom egyenlőre hogy hol de meg fogom csinálni.
A lakokról is tudok közelebbit mondani valószínű Rili garnélák lakják majd,vagy más hasonló nemzettség.
A talaj amiben hadilábon állok mert nem tudom eldönteni hogy agyagos Ista talaj + dekor homok legyen vagy csak dekor homok.
Én hajlok a csak dekor homok felé mert a gyep úgy is paladarabokon lesz így nincsen jelentősége az agyagos talajnak.
Most itt tartok.;)
 
Tyűha,de rég volt júni 12. :D,persze ebből az elképzelésből nem lett semmi :whistle:
Na de egy gyors gondolatmorzsával újraélesztem eme naplót és remélhetőleg most lesz is miről írnom benne :p
Szóval,az üveg valószínű csere lesz egy ilyen méretre 40 x 20 x 20 ez cirka 16 liter viszont jobb is hogy hosszabb lesz mert így elfér majd a konyhapulton hosszában
keskeny kivitelben.Ugyan is tegnap megtárgyaltam a "vezetőséggel" a dolgot és ha minden a terv szerint alakul akkor február 1.-én elindul a dolog és ezzel három akvárium lesz a lakásban.Amúgy mindig is vágyam volt hogy a reggeli kávémat egy akvárium nézegetésével igyam meg a konyhában :cool:
Nem titok és nem is csinálok belőle azt hogy ez az akvárium csak is kizárólag kereskedelmi szándékkal jön létre garnélakitenyésztés céljából.
Az adatok :
Üveg : 40 x 20 x 20 sima 5-ös
Szűrés : Aqvanova NF 300 akasztós szűrő a benne pici helyen elférő bio töltettel.
Világítás : 11 watt 6500 K
Talaj: megmaradt manado,táptalaj nem lesz.
Dekor : biztos hogy kövek,valószínű megmaradt lávakő
Növények : moha,ja és moha na meg természetesen moha :LOL:,ezt termeli ki a nagy akvárium ebből van a legtöbb,persze az elején majd bemegy egy két stem növény is segítve a víz beállását.

Szóval ennyi,szeretnék majd egy olyan scapet összerakni ami heti egyszeri vízcserével is fenntartható,de azért nem is néz ki ratyin :sneaky:,bocs a kifejezésért :D
Amire gondoltam az két oldalról felrakott sziklaperem mögötte talaj középen meg eltolva egy sziklahasadék,ez azért érdekes mert inkább hosszú lesz az akvárium mint mély úgy hogy majd sakkozgatok :rolleyes:
Garnélákon gondolkodtam szeretnék a rili ágba is belenyúlni mert ott is temérdek a szép változat :)
Akkor majd hamarosan jelentkezem ........
 
Akkor majd hamarosan jelentkezem ........
Szóval jelentkezem.Megpróbálok valamit elindítani a hétvégén aztán majd meglátjuk hogy sikerül e :D
Egyenlőre nincsen konkrét terv,vagyis van kiszórok mindent a szoba közepére ami itthon van dekor aztán összedobok valami üde friss dolgot.
Ami biztos az indulásnál az a két moha a karácsony/jávai kutyulék meg a fissi.Mint írtam ezzel az akváriummal semmi tervem csak a garnélázás.
Jut eszembe @zsidig Gergő nincsen véletlen Rili garnélából állomány,vagy az ígért Blue Brown bee ?
 
Szóval jelentkezem.Megpróbálok valamit elindítani a hétvégén aztán majd meglátjuk hogy sikerül e :D
Egyenlőre nincsen konkrét terv,vagyis van kiszórok mindent a szoba közepére ami itthon van dekor aztán összedobok valami üde friss dolgot.
Ami biztos az indulásnál az a két moha a karácsony/jávai kutyulék meg a fissi.Mint írtam ezzel az akváriummal semmi tervem csak a garnélázás.
Jut eszembe @zsidig Gergő nincsen véletlen Rili garnélából állomány,vagy az ígért Blue Brown bee ?
Hali! Rilik vannak... A B.B. Beek meg nagyon lassan nőnek... Még nincsenek 1centisek... [emoji20]
 
Back
Oldal tetejére