• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

Mi a vélemény a szűrőröl. Esetleg néhány mondatban jellemezni.
Szűrővásárlás előtt állok, számomra érdekes lehet a 250-es modell.

Mi a vélemény a szűrőröl. Esetleg néhány mondatban jellemezni.
Szűrővásárlás előtt állok, számomra érdekes lehet a 250-es modell.
Szia.
Nekem egy 2273 (350) megy közel egy éve már egy 112 literes akvárium alatt teljes elégedettséggel. Halk, enyhe morajlása hallatszik csak síri csendben, szűrőtöltet tekintetében szerintem már elegendő bőven, nekem a gyári van benne plusz egy tálcányi matrix. Tökéletesen teszi a dolgát. Igazából sok mindent nem lehet elmondani egy külső szűrőről, ha van konkrét kérdés vele kapcsolatban, azt könnyebben meg lehet válaszolni :) Az Eheim egy minőségi termék, nem igen ad ki rossz terméket a kezei közül.

Szia.
Nekem egy 2273 (350) megy közel egy éve már egy 112 literes akvárium alatt teljes elégedettséggel. Halk, enyhe morajlása hallatszik csak síri csendben, szűrőtöltet tekintetében szerintem már elegendő bőven, nekem a gyári van benne plusz egy tálcányi matrix. Tökéletesen teszi a dolgát. Igazából sok mindent nem lehet elmondani egy külső szűrőről, ha van konkrét kérdés vele kapcsolatban, azt könnyebben meg lehet válaszolni :) Az Eheim egy minőségi termék, nem igen ad ki rossz terméket a kezei közül.
Konkrét kérdésem nincs. Más topikokban különböző szűrők elég jól ki vannak vesézve, a Porof 4-es szériáról nem sok mindent olvasni.. Mi az, ami pozitív, mi az, ami negatív.
Szűrő vásárlás előtt állok.. ezt a típust találtam, amelyiknél a szívó és nyomó ág, esőztető színe is megfelel, nem cserélném ki. Ez már nem növelné a költségeket.

Egy év alatt nem jött szembe negatívum, üveg szűrőcsövekkel használom, azok az alkatrészek gyári állapotban érintetlenül van a dobozban, bevágom a szekrénybe és pár hónapig nem is látom csak mikor karbantartáskor lekapcsolom kicsit :) Könnyű szabályozni az áramlást, gyári csövek viszonylag puhák, könnyű velük bánni, ház jó erős műanyag, én egy fület cseréltem rajta mivel sikeresen letörtem karbantartáskor (elvonták a figyelmem és kicsit rossz helyen volt a veder :D ), könnyen takarítható is. Ennél többet nem tudok róla mondani, egyszerű és nagyszerű, eheimmel mellé nem tudsz lőni ÉN szerintem.

Egy év alatt nem jött szembe negatívum, üveg szűrőcsövekkel használom, azok az alkatrészek gyári állapotban érintetlenül van a dobozban, bevágom a szekrénybe és pár hónapig nem is látom csak mikor karbantartáskor lekapcsolom kicsit :) Könnyű szabályozni az áramlást, gyári csövek viszonylag puhák, könnyű velük bánni, ház jó erős műanyag, én egy fület cseréltem rajta mivel sikeresen letörtem karbantartáskor (elvonták a figyelmem és kicsit rossz helyen volt a veder :D ), könnyen takarítható is. Ennél többet nem tudok róla mondani, egyszerű és nagyszerű, eheimmel mellé nem tudsz lőni ÉN szerintem.
Köszönöm a választ!
eheim-szimplacsap_1_1.jpg Akkor egy konkrét kérdés:
A GA honlapján nézem a szűrőt, a termékleírásnál tartozékként ír 2 db csapot. Több videót nézve egyike se látni, hogy ilyen elő kerülne a csomagolásból. Tartozék, vagy nem?

Victor

VIP kertész
Tartozék, vagy nem?
Biztos, hogy csap nincs hozzá, mikor az adapterrel tudod szabályozni a szűrő teljesítményét, vagy akár teljesen el is zárni, Prof3-omhoz én sem kaptam. Tényleg, akkor mit jelent, hogy "Eheim csapok a csövek csatlakozásához" ??

Utoljára módosított:
Köszönöm a választ!
View attachment 46967 Akkor egy konkrét kérdés:
A GA honlapján nézem a szűrőt, a termékleírásnál tartozékként ír 2 db csapot. Több videót nézve egyike se látni, hogy ilyen elő kerülne a csomagolásból. Tartozék, vagy nem?
Az enyémhez biztosan nem volt, Szerintem valami elírás lehet. (vagy még az hogy azóta kiegészült a csomagolás, de én ezt nem hinném igazából) Adapterrel lehet szabályozni, nem hiszem hogy csak úgy csomagolnak mellé még két csapot is.

Biztos, hogy csap nincs hozzá, mikor az adapterrel tudod szabályozni a szűrő teljesítményét, vagy akár teljesen el is zárni, Prof3-omhoz én sem kaptam. Tényleg, akkor mit jelent, hogy "Eheim csapok a csövek csatlakozásához" ??
Az enyémhez biztosan nem volt, Szerintem valami elírás lehet. (vagy még az hogy azóta kiegészült a csomagolás, de én ezt nem hinném igazából) Adapterrel lehet szabályozni, nem hiszem hogy csak úgy csomagolnak mellé még két csapot is.
Ha nincs csap a cső végén, akkor hogy lehet megoldani a szűrő tisztítást? Ha kiemelem az adaptert nem folyik az akiból a víz?

Nigro

Alapító
Admin
Ha nincs csap a cső végén, akkor hogy lehet megoldani a szűrő tisztítást? Ha kiemelem az adaptert nem folyik az akiból a víz?
Valóban egy baki a csap a leírásban.
Ezzel az egységgel zárod el, így nem folyik ki a víz

7428718.jpg

Utoljára módosított:
Sziasztok.
Az eheim prof 4 szériában (és gondolom a többiben is) az adapter csatlakozója alatt van a visszajövő ágban egy kis piros "akármi" kör alakú, kúpos és benne van magában a fejben abban a lyukban ahonnan visszafele jön a víz. Annak mi a szerepe? Nem folyt az is valamennyit a szűrőn? Egyszer kiesett takarítás közben, nagy nehezen megfelelő pozícióba visszatettem, viszont ez érdekelne hogy az nem folyt valamennyit az áramláson? Én a pumpához kötném bár azt nem használom és csak egy tipp ez is.

Ezzel az egységgel zárod el, így nem folyik ki a víz
View attachment 46971
Kérdésem van: tegnap került hozzám egy bemutatótermi, 1 évet-se-ment Prof4 350.
Csili-vili, de valami nem smakkol: az On-Off kart nem lehet ON állásba hajtani. :cry:
Az adaptert játszi könnyedséggel lehet kivenni és visszapattintani, de a kar nem enged a 48 ból.
Hogyan lehet ezt a problémát orvosolni?

Kérdésem van: tegnap került hozzám egy bemutatótermi, 1 évet-se-ment Prof4 350.
Csili-vili, de valami nem smakkol: az On-Off kart nem lehet ON állásba hajtani. :cry:
Az adaptert játszi könnyedséggel lehet kivenni és visszapattintani, de a kar nem enged a 48 ból.
Hogyan lehet ezt a problémát orvosolni?
Ha ki van pattintva az adapter akkor sem mukodik? A beszaradt vizko es alga lehet megfogta..

F
Nekem egy ugyan ilyen szurom all nehany hete szarazon. Elotte pucolva, kenve lett. Most probaltam nyitni, zarni a csapot, eleg nagy erot kellett kifejtenem, hogy meginduljon. Ha van szilikon spray, akkor a viz utjat jol be kell fujni, a fogaskerekekhez is juthat boven. Ha nincs szilikon, akkor gyogyszertarbol parafinn olaj is megteszi, be kell csepegtetni. Vagy meleg vizbe beaztatni. Ha ki van szedve a szurofejbol egy hatarozott mozdulattal meg kell induljon. Ha nem enged es torik, max 3500ft kart tudsz tenni, ennyi egy uj.:(

van silicon Spray d otthon? fúj be neki ahol csak tudsz! lehet a görgök begyogyultak! amugy nehezen de meg kéne indulnia!
F

Nekem egy ugyan ilyen szurom all nehany hete szarazon. Elotte pucolva, kenve lett. Most probaltam nyitni, zarni a csapot, eleg nagy erot kellett kifejtenem, hogy meginduljon. Ha van szilikon spray, akkor a viz utjat jol be kell fujni, a fogaskerekekhez is juthat boven. Ha nincs szilikon, akkor gyogyszertarbol parafinn olaj is megteszi, be kell csepegtetni. Vagy meleg vizbe beaztatni. Ha ki van szedve a szurofejbol egy hatarozott mozdulattal meg kell induljon. Ha nem enged es torik, max 3500ft kart tudsz tenni, ennyi egy uj.:(
Hiába szilikonoztam, meg sem moccant. Bepöccentem, és szétpattintottam az egészet.
Nem csoda, hogy nem moccant, mert egy jó gombostű fejnyi száraz trutyi okozta a galibát.
Nem tudom mennyit állhatott szárazon a gép (kibontáskor láttam, hogy vizes, de szerintem csak át lett lötybölve), mert a tömítések csont szárazak.
Holnapután csinálok egy üresjárati próbát.

Oldal tetejére