• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

Sziasztok.
Kis problemát fedeztem fel a 2273 szürőmnél,véletlenszerün felböfög egy rakat levegőt,több napi járás után is.
Gyógyszertári vazelint használok kenésre.
A fejtömítést,a csőcsatlakozásokat szoktam kenegetni,nem látok semilyen sérülést.
Valaki valami ötlet?
Hasonlo eszrevetelem volt nekem is a 2273-mal. Velemenyem szerint nem fej vagy adaptertomites problema lesz. Nalam csak abban az idoszakban "levegosodott", amikor ment a co2. Olyan, mint ha a szuroben oldodna ki szivo hatasra. Ezt azert feltetelezem, mert a koszosabb szivoaggal intezivebb volt a jelenseg, gondolom nagyobb volt a vakuum miatt.
 
Ugyanezzel szívtunk a 2073-assal, vegul az oldotta meg, hogy szet kellett csavarozni a feltolto pumpa reszt es az alatta levo tomitogyuruket tisztitottuk/szilikonzsiroztuk. Az egyik gyuru el volt deformalodva, az okozta a gondot. Sajnos nincs kulon spare partskent szoval cserelni nem tudtuk, igy csak megkentuk ipari mennyisegu szilikonzsirral.
Itt egy video, hogy kell szetszedni:
Köszi a videót elrakom.
Még adok neki egy nagyobb pucevát,ha nem lesz jó nekiesek a fejnek.
 
Köszi a videót elrakom.
Még adok neki egy nagyobb pucevát,ha nem lesz jó nekiesek a fejnek.
ha üveg a szívóág és nem jó minőségü" kinaira gondolok! pl kevés a redő rajta akkor a tömlö találkozásnál valahol levegöt fog lopni mivel hamar eltömődik!! nálam ez volt a gond!
a légtelenítő gumirol tud az eheim egy konstrukcios hiba a régi modellenknél az enyémeket anno cserélték bérmentessen. nekem nem sikerült a problémát megoldanom takarítással ezért biztam rájuk a cseréjét!
 
Üdv!

Használ valaki jelenleg Eheim Professionel Eheimet?

Adott egy 2273-as modell, de a kézikönyv hiányos.

Egyrészt nem szól arról, hogy a B-vel jelölt mi (feltételezem az Xtender) és, hogy milyen módon használandó. Mivel a képeken mind negatív állsában van gondolom az az alapjárat, ekkor nem kerüli meg a szűrőt, ha pedig elfordítom jobbra, akkor igen. Jól gondolom?

A másik kérdés pedig az, hogy az A miként működik. Azt írja a kézikönyv, hogy a könnyebb takarítás miatt teljesen mínusz állásban az az elem kivehető, így nem kell hosszabb csövet hagyni stb. Ez tiszta.

Ellenben van egy növekvő skála rajta, de arról nem szól semmit a könyv, hogy ez mit szolgál. Persze viszonylag egyértelmű lenne, azt mondaná az ember, hogy ez állítja az erősséget. Ellenben kicsit furcsa, hogy az erősség állítása és a szétszedés egy karon kapott helyet, így ha netán túl lent lenne akkor szétesik?

Illetve ha arra van akkor mennyire szereti ha mondjuk közepes álláson használják? Mert maximumon nekem jelenleg baromi nagy áramlatot csinál, a közepére kellett vennem, hogy jó legyen, ellenben nem tudom ez rendeltetésszerű használat-e, vagy árt-e a motornak stb.

Köszönöm!

a1.jpg
 
Üdv!

Használ valaki jelenleg Eheim Professionel Eheimet?

Adott egy 2273-as modell, de a kézikönyv hiányos.

Egyrészt nem szól arról, hogy a B-vel jelölt mi (feltételezem az Xtender) és, hogy milyen módon használandó. Mivel a képeken mind negatív állsában van gondolom az az alapjárat, ekkor nem kerüli meg a szűrőt, ha pedig elfordítom jobbra, akkor igen. Jól gondolom?

A másik kérdés pedig az, hogy az A miként működik. Azt írja a kézikönyv, hogy a könnyebb takarítás miatt teljesen mínusz állásban az az elem kivehető, így nem kell hosszabb csövet hagyni stb. Ez tiszta.

Ellenben van egy növekvő skála rajta, de arról nem szól semmit a könyv, hogy ez mit szolgál. Persze viszonylag egyértelmű lenne, azt mondaná az ember, hogy ez állítja az erősséget. Ellenben kicsit furcsa, hogy az erősség állítása és a szétszedés egy karon kapott helyet, így ha netán túl lent lenne akkor szétesik?

Illetve ha arra van akkor mennyire szereti ha mondjuk közepes álláson használják? Mert maximumon nekem jelenleg baromi nagy áramlatot csinál, a közepére kellett vennem, hogy jó legyen, ellenben nem tudom ez rendeltetésszerű használat-e, vagy árt-e a motornak stb.

Köszönöm!

View attachment 96149
Használok.
Ami a B-t illeti jól gondolod, annak mindig negatív állásban kell lennie.
Az A-val lehet fojtani. A képen teljes teljesítményre van állítva, balra pedig fokozatmentesen tudod csökkenteni a flow-t.

Az áramlásszabályzó az adapteren van, elhelyezése semennyiben nem függ össze a szétszedéssel.
Nem tanácsos semmilyen szűrőt félszuflára fojtani, mert a motorja csak erőlködni fog, és előbb-utóbb gondok adódhatnak.
Ha jól megválasztod a szűrőanyagokat, és a teljesítményéhez méretben passzoló akváriumban használod, kizárható, hogy cunamit csináljon.

Kérdéseim:
1) Mekkora akváriumhoz vetted?
2) Milyen szűrőanyagokkal töltötted meg?
3) A szűrőkosarakat csurig töltötted, ugye?
 
Használok.
Ami a B-t illeti jól gondolod, annak mindig negatív állásban kell lennie.
Az A-val lehet fojtani. A képen teljes teljesítményre van állítva, balra pedig fokozatmentesen tudod csökkenteni a flow-t.

Az áramlásszabályzó az adapteren van, elhelyezése semennyiben nem függ össze a szétszedéssel.
Nem tanácsos semmilyen szűrőt félszuflára fojtani, mert a motorja csak erőlködni fog, és előbb-utóbb gondok adódhatnak.
Ha jól megválasztod a szűrőanyagokat, és a teljesítményéhez méretben passzoló akváriumban használod, kizárható, hogy cunamit csináljon.

Kérdéseim:
1) Mekkora akváriumhoz vetted?
2) Milyen szűrőanyagokkal töltötted meg?
3) A szűrőkosarakat csurig töltötted, ugye?

Szia,

Köszönöm a válaszod.

Akkor az adapter hogy vehető ki?

Jelenleg 1l Substrat Pro és 2l Matrix van benne, illetve az alap kék vatta, meg a perlon.

Az akvárium 64 literes. Aztán lehet, hogy a 3l szűrőanyag kevés bele.
 
Szia,

Köszönöm a válaszod.

Akkor az adapter hogy vehető ki?

Jelenleg 1l Substrat Pro és 2l Matrix van benne, illetve az alap kék vatta, meg a perlon.

Az akvárium 64 literes. Aztán lehet, hogy a 3l szűrőanyag kevés bele.
Ugyanilyenem van és 84 litert szűr.
Az a 3 l rettenetesen kevés. Nekem szűk 5 liter mátrix van benne, perlon és az előszűrő szivacs.

Az adaptert kivétele előtt az áramlásszabályzót el kell zárni, utána benyomod a piros gombot elöl, és az adapter kiemelkedik a helyéről.
A vidin láthatod hogyan.
 
Ugyanilyenem van és 84 litert szűr.
Az a 3 l rettenetesen kevés. Nekem szűk 5 liter mátrix van benne, perlon és az előszűrő szivacs.

Az adaptert kivétele előtt az áramlásszabályzót el kell zárni, utána benyomod a piros gombot elöl, és az adapter kiemelkedik a helyéről.
A vidin láthatod hogyan.


Köszönöm!

Lehet, hogy a 12/16mm méretű lily pipe sem segít a dolgon.

Akkor teszek bele valamelyik nap még 2l Matrixot.

Gondolom egy két napot kibírja ha fél gőzön fut, nem?
 
Köszönöm!

Lehet, hogy a 12/16mm méretű lily pipe sem segít a dolgon.

Akkor teszek bele valamelyik nap még 2l Matrixot.

Gondolom egy két napot kibírja ha fél gőzön fut, nem?
Spin-nel még üdvösebb lenne, mint lillyvel, de abból főzünk, ami van.
Rövid távon kibírja, de kétlem, hogy a motornak hosszútávon jót tesz. Drukkolok.
 
Sziasztok!

Ismertek olyan leírást ami mutatja, hogy a szűrő mely részeit érdemes befújni szilikonnal? 2275-ös szűrőt vásároltam. Holnap rakom össze először és szeretnék “kedveskedni” neki, hogy minél tovább kiszolgáljon.
Köszi
 
Sziasztok!

Ismertek olyan leírást ami mutatja, hogy a szűrő mely részeit érdemes befújni szilikonnal? 2275-ös szűrőt vásároltam. Holnap rakom össze először és szeretnék “kedveskedni” neki, hogy minél tovább kiszolgáljon.
Köszi
Szia! Gumi tömítéseket. de ha új a szürő akkor azok le vannak gyárilag kenve.
 
Sziasztok!
Van egy professional 4 350 szűrőm (újonnan vásárolt, de ált egy 3/4 évet). Nagyon hangos, sztem olyan mintha a rotor kavitálna (pattogó hang). Ha a visszacsapót kiveszem, akkor sem változik.
Az akvárium most lett frissem indítva. Elképzelhető, hogy még levegős a rendszer s el fog halkulni a rendszer?
 
Sziasztok!
Van egy professional 4 350 szűrőm (újonnan vásárolt, de ált egy 3/4 évet). Nagyon hangos, sztem olyan mintha a rotor kavitálna (pattogó hang). Ha a visszacsapót kiveszem, akkor sem változik.
Az akvárium most lett frissem indítva. Elképzelhető, hogy még levegős a rendszer s el fog halkulni a rendszer?
Szia!
Remélhetőleg a problámád azóta megoldódott.
Csak egy megjegyzés:
- ha kavitál, akkor nem levegős, de valószínűleg a szívóoldalon le van fojtva. Ez lehet akár a túl sűrűn elhelyezett szűrőanyagtól, vagy vékony csőtől, stb.
- ha levegős, akkor azt kidolgozza magából
- lehet, hogyha nem volt elrakás előtt rendesen kitisztítva, akkor a rotor térben valami benne maradt, ami súrlódik.
 
Sziasztok!
Van egy professional 4 350 szűrőm (újonnan vásárolt, de ált egy 3/4 évet). Nagyon hangos, sztem olyan mintha a rotor kavitálna (pattogó hang). Ha a visszacsapót kiveszem, akkor sem változik.
Az akvárium most lett frissem indítva. Elképzelhető, hogy még levegős a rendszer s el fog halkulni a rendszer?

Hibakereséshez érdemes lenne felvenni telóval a jelenséget és itt megosztani.
Annyi információval kiegészítve, hogy hány órája fut a szűrő.

Így sokkal gyorsabban kapnál választ és nem kellene találgatni sem :)
 
Szia!
Remélhetőleg a problámád azóta megoldódott.
Csak egy megjegyzés:
- ha kavitál, akkor nem levegős, de valószínűleg a szívóoldalon le van fojtva. Ez lehet akár a túl sűrűn elhelyezett szűrőanyagtól, vagy vékony csőtől, stb.
- ha levegős, akkor azt kidolgozza magából
- lehet, hogyha nem volt elrakás előtt rendesen kitisztítva, akkor a rotor térben valami benne maradt, ami súrlódik.
Szerencsére megoldódott 1 éjszaka alatt.
Most már halk.
 
Sziasztok!

@danyi03 a legutóbbi youtube videóban jelezte, hogy a szűrőket érdemes mindig fél gőzre fojtani. Ezt mi indokolja?
Nekem most egy 60P akváriumot egy eheim 2275 szűr full gázzal. Lehet ez is az oka az ecset alga megjelenésének?

köszi
 
nem mindig erdemes, de mondjuk a 60ason a 2275 tuti tul eros aramlast csinal, siman okozhat ecsetet
Köszi. Érdemes akkor felére lefojtani és úgy kipróbálni?
+ kérdés, hogy van-e ez bármilyen negatív hatással a szűrőre? nem szeretném az alattunk lakókat eláztatni :)
Szerinte hamarosan ADA szűrőre fogok váltani a nyugalom érdekében :D
 
Köszi. Érdemes akkor felére lefojtani és úgy kipróbálni?
+ kérdés, hogy van-e ez bármilyen negatív hatással a szűrőre? nem szeretném az alattunk lakókat eláztatni :)
Szerinte hamarosan ADA szűrőre fogok váltani a nyugalom érdekében :D
Nyugodtan fojtsd le és próbáld ki úgy, nem lesz semmi baja a szűrőnek tőle.
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
0
Megtekintések
3K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére