• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

inadsz said:
Pfff. Na igen :) Fejben már megvolt a szöveg vége csak nem jutott el a billentyűzetig :roll:

Szóval akkor a legtöbb szűrőgyártó magának árt, hogy beleírja a haszn. utasításba, hogy fojtsuk a szűrőt, a JBL-en még a kis piktogram is volt a kimenő ág csapján, hogy azzal csökkentsük az áramlást.

A szervizelés is jó üzlet!!!
Sok kicsi, sokra megy.
Négy millió felhasználónál egy idő előtt elkopott kerámiatengely is már jó üzlet, pláne, hogy sok gyártó, felesleges alkatrészekkel együtt csomagolja, olyanokkal, amiknek a kopáshoz semmi közük.
A legtöbb gyártó, nem magának árt, hanem a felhasználóknak, mert ez az üzlet nekik.
 
Nem tudom milyen távról beszélünk, de értelmetlennek látom 10-15 éves távlatra gyúrni a mai eszközökkel. A folytás téma miatt, ha tömeges szervízelés lenne 5-6 éves korú szűrőknél megérteném a fentieket. De NINCS!

Ami probléma jelentkezik a legötöbb szűrőnél az anyagfáradás miatti, vagy tömítőgyűrű dolog. Nagyjából erre lehet szűkíteni minden hibajelenséget.

Más világot élünk. Ma már az autó sem 30 évre való ahogyan a televízió sem 15-20 évre van tervezve stb. Józan ésszel ezek a szűrők is kb 10 éves élettartamra készülnek. Ami nem jelenti azt, hogy ennyi ideig bírja. Lehet te leszel az akinél 20 évig megy majd csappal a dolog.

A legtöbben viszont ahogyan minden mást is cserélégetnek 5-10 év alatt. Ez nem kereskedői felfogás egyszerűen így működik minden. És mint mindenben ebben is vannak kivételek.

Még mindig azt mondom a szívó ágat ne, de a beömlőt bátran lehet szabályozni. Persze ha nagyon le kell fogni valamit, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mi értelme van használni. Valószínűleg túl sok a szűrő, túl sokat fog fogyasztani értelmetlen ha egész évben erősen le van szabályozva. Ha viszont csak kezdeti állapot és később a telepítés után vagy a tömítődéssel felkapcsolod maxra akkor nem lesz baj.
 
A csappal való fojtás már a végső megoldás lenne nekem, ha sehogy máshogy nem tudom csökkenteni az áramlást.
A duplacsapok egyenlőre maradnak, mert ha teljesen nyitva, vagy teljesen zárva vannak, semmi gond nincs, fojtani meg nem fogok velük. Tehát még használhatóak. :)
Ma volt szűrőtakarítás, de nem bírtam leszedni a sapkáját. Az egyik fülecske kipattant, a msáik kettőt viszont nem mertem annyira erősen feszíteni, így inkább hagytam egyenlőre. :)
Az igazság, hogy azokat a kis füleket befelé nem bírtam nyomni, csak magát a sapka oldalát tudtam kifelé feszíteni, és nagyon féltem, hogy eltörik. :)
 
viktorlantos said:
Nem tudom milyen távról beszélünk, de értelmetlennek látom 10-15 éves távlatra gyúrni a mai eszközökkel. A folytás téma miatt, ha tömeges szervízelés lenne 5-6 éves korú szűrőknél megérteném a fentieket. De NINCS!

Ami probléma jelentkezik a legötöbb szűrőnél az anyagfáradás miatti, vagy tömítőgyűrű dolog. Nagyjából erre lehet szűkíteni minden hibajelenséget.

Más világot élünk. Ma már az autó sem 30 évre való ahogyan a televízió sem 15-20 évre van tervezve stb. Józan ésszel ezek a szűrők is kb 10 éves élettartamra készülnek. Ami nem jelenti azt, hogy ennyi ideig bírja. Lehet te leszel az akinél 20 évig megy majd csappal a dolog.

A legtöbben viszont ahogyan minden mást is cserélégetnek 5-10 év alatt. Ez nem kereskedői felfogás egyszerűen így működik minden. És mint mindenben ebben is vannak kivételek.

Még mindig azt mondom a szívó ágat ne, de a beömlőt bátran lehet szabályozni. Persze ha nagyon le kell fogni valamit, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mi értelme van használni. Valószínűleg túl sok a szűrő, túl sokat fog fogyasztani értelmetlen ha egész évben erősen le van szabályozva. Ha viszont csak kezdeti állapot és később a telepítés után vagy a tömítődéssel felkapcsolod maxra akkor nem lesz baj.


Az akváriumi szűrőkről tudni kell, hogy, akárhogy fojtjuk bármelyik ágát, vagy, ha a forgórészt kivesszük a szivattyúból, akkor is ugyanannyi lesz Wattban a fogyasztásuk.
Tehát én, amondó vagyok, hogy hagyjuk a jól megtervezett szivattyúkat az átömlőnyílásukhoz mérten maximális üzemben dolgozni.
A tömítőgyűrűk meg pár forintért cserélhetőek hazai gyártók termékeiből, ráadásul teljesen profi szilikon O gyűrűkre a gyári áraknak mindössze a 10%-ékáért, ha a felhasználó tudja a pontos méreteket, amik ráadásul több emberöltőn keresztül kiszolgálják hibamentesen még az unokáikat is.
Az anyagfáradás meg, csak mese. Legalábbis egy-két emberöltőn belül, mert még a forgórészek anyagai is az úgynevezett zsíros műanyag, ami alól mondjuk tényleg kivételek a rögzítőfülek, kapcsok.
A kerámia tengelyek, viszont tényleg képesek 7-10 év alatt elkopni és még a forgórészben lévő persely is, de, hát ezek egyetlen páros mozijegy ára.
 
Adapterek, csapok, pantentok, fedél zárók kb. erre igaz a fáradás. Persely valószínűleg sosem fog elkopni ha rendeltetésszerűen használod. Tengely költsége elhanyagolható ahogy a tömítések is.

Spórolni nem fogsz azzal, hogy csappal visszaveszel a teljesítményből, de nem is ez a cél. Azért csavarjuk le, hogy ne fújja ki a halat, növényt és ne kavarja az aljzatot bizonyos helyzetekben. ;) És hogy utána legyen mit rátolni amikor tényleg kellene az a plusz kraft.
 
viktorlantos said:
Adapterek, csapok, pantentok, fedél zárók kb. erre igaz a fáradás. Persely valószínűleg sosem fog elkopni ha rendeltetésszerűen használod. Tengely költsége elhanyagolható ahogy a tömítések is.

Spórolni nem fogsz azzal, hogy csappal visszaveszel a teljesítményből, de nem is ez a cél. Azért csavarjuk le, hogy ne fújja ki a halat, növényt és ne kavarja az aljzatot bizonyos helyzetekben. ;) És hogy utána legyen mit rátolni amikor tényleg kellene az a plusz kraft.


Spórolni nem fogsz azzal, hogy csappal visszaveszel a teljesítményből, de nem is ez a cél. Azért csavarjuk le, hogy ne fújja ki a halat, növényt és ne kavarja az aljzatot bizonyos helyzetekben. ;) És hogy utána legyen mit rátolni amikor tényleg kellene az a plusz kraft.

Nem kell lecsavarni, hogy a szavaiddal éljek. Egyszerűen, csak a nyomó ág csövét egy ipszilon elosztóval kétfelé kell ágaztatni. Az ipszilon egyik ága az EHEIM kis diffúzorra ment, a másik vaskosabb meg egy szélesebb beömlőnyílással, de előtte egy csappal és beállítottam az egyensúlyt. 400 literes akváriumot szűrt kifogástalanul, amiben sok évig vitorláshalak, az után zebra sügérek voltak, harmadjára meg észak-amerikai naphalak amiket én fogtam a Délegyházi sóderbánya tavakból. És nagyon finom szemcsézetű folyami kvarchomok, amit én szűrtem, szitáltam a Duna mentén Újpest-megyer környékén.
Közel negyven évig ment így nekem egy EHEIM 2211-es, amiben ez idő alatt mindössze, csak háromszor cseréltem tengelyt és forgórészt.
 
Jeti said:
Az akváriumi szűrőkről tudni kell, hogy, akárhogy fojtjuk bármelyik ágát, vagy, ha a forgórészt kivesszük a szivattyúból, akkor is ugyanannyi lesz Wattban a fogyasztásuk.
Nem. Erről korábban is írt pár szösszenetet Taksoft kolléga, aki elvileg szintén szivattyúkkal foglalkozik.
A fojtás, terhelés hatására (szemben a klasszikus váltóáramú motorokkal) csökken a teljesítményfelvételük. Magam is furcsáltam, de valóban. Bárki leellenőrizheti egy fogyasztásmérővel.
A 16W-os 1050lph-s Eheim 2073 fojtás hatására egész 11W-ig lement.
2 kapcsolódó link:
Enyém: viewtopic.php?f=18&t=69&hilit=taksoft&start=210#p20818
Taksoft: viewtopic.php?f=18&t=69&p=20833&hilit=taksoft#p20909
 
Proci said:
Jeti said:
Az akváriumi szűrőkről tudni kell, hogy, akárhogy fojtjuk bármelyik ágát, vagy, ha a forgórészt kivesszük a szivattyúból, akkor is ugyanannyi lesz Wattban a fogyasztásuk.
Nem. Erről korábban is írt pár szösszenetet Taksoft kolléga, aki elvileg szintén szivattyúkkal foglalkozik.
A fojtás, terhelés hatására (szemben a klasszikus váltóáramú motorokkal) csökken a teljesítményfelvételük. Magam is furcsáltam, de valóban. Bárki leellenőrizheti egy fogyasztásmérővel.
A 16W-os 1050lph-s Eheim 2073 fojtás hatására egész 11W-ig lement.
2 kapcsolódó link:
Enyém: https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=1 ... 210#p20818
Taksoft: https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=1 ... oft#p20909

Ezt én is állíthatom. Nekem a 2228 fojtva csak 19W-t fogyasztott a 25 helyett.
 
sziasztok,
Van egy nagyon kedvező lehetőségem egy Eheim Classic 2213-as szűrő megvásárlására. Annyi hibája volt csak, hogy a tulaj eltörte a kerámiatengelyét és fülpiszkálóval helyettesítette. Ezt ki is cserélte benne azóta gyári kerámiára, és most már így adná el nekem.
A kérdésem az, hogy néztem róla rengeteg videót, és szinte mindegyiken elég meggyőzően halkan üzemel, ahhoz képest, hogy hangosnak állítják be. Na már most, az amit én vennék, a videókhoz képest szinte kerepel. Sok tanácsot olvastam, többek közt, kitömni szivaccsal a fedelét (megtettem, maradt a kereplés), többször újraindítani (ez sem vált be)... Most az jutott eszembe, hogy a rotort esetleg a fülpiszkálós megoldás tönkretehette. Ránézésre, azaz átnézve a rotoron (ott ahol a tengelyt dugod be) szabályos kört kellene látni ha jól gondolom, de én ott oválist látok, azaz szerintem a fülpiszkáló hosszú távon kikoptathatta, és talán emiatt üthet és adhat kereplő hangot.
Mit gondoltok, érdemes megvenni és rotort cserélni? Valaki esetleg járt már hasonlóképp?
Még egy kérdés, akinek hibátlanul működik az mit tapasztal a hangjáról? Számomra ez minden más felett áll, mert a pici babám nem tűri a zúgásokat éjjel. Ha új rotorral is hangos, milyen szűrőt ajánlotok aminek szinte hangtalan a működése?

köszi előre is.
 
Más mozgó alkatrész nincs is a rotoron kívül a 2213-ban, így csak az zöröghet. Más kérdés, hogy nem venném meg ilyen állapotban, illetve én nem is adnám el így.
Egészen pontosan én most adtam el egy 2217-et amiben széttört a rotor. Megragasztottam,így tökéletesen működőképes, de az eladáshoz venni akartam egy új rotort. Nem volt rá idő, így levontuk a vételárból. Szerintem így korrekt.

Használtam jó néhány hónapig egy 2213-at is. Nagyon halk, de nyilván ugyanebben a teljesítmény kategóriában a Prof szériák icipicivel jobbak. Viszont drágábbak is.
Bátran ajánlom a 2213-at, de csak kipróbált állapotban, új rotorral.
 
eMZé said:
Más mozgó alkatrész nincs is a rotoron kívül a 2213-ban, így csak az zöröghet. Más kérdés, hogy nem venném meg ilyen állapotban, illetve én nem is adnám el így.
Egészen pontosan én most adtam el egy 2217-et amiben széttört a rotor. Megragasztottam,így tökéletesen működőképes, de az eladáshoz venni akartam egy új rotort. Nem volt rá idő, így levontuk a vételárból. Szerintem így korrekt.

Használtam jó néhány hónapig egy 2213-at is. Nagyon halk, de nyilván ugyanebben a teljesítmény kategóriában a Prof szériák icipicivel jobbak. Viszont drágábbak is.
Bátran ajánlom a 2213-at, de csak kipróbált állapotban, új rotorral.

köszi szépen, természetesen az eladó is úgy gondolja, hogy csak tökéletes állapotban adja el, vagy annyival kevesebbért.

Esetleg valakinek van még tapasztalata ennek a szűrőnek a hangjával (Eheim Classic 2213), vagy valaki járt már úgy, hogy lecserélte más típusra (márkára), és az halkabb volt?
Köszi előre is
 
Re: Re: Eheim Classic Széria

zsujka said:
Esetleg valakinek van még tapasztalata ennek a szűrőnek a hangjával (Eheim Classic 2213), vagy valaki járt már úgy, hogy lecserélte más típusra (márkára), és az halkabb volt?
Köszi előre is

A prof széria jóval halkabb és a karbantartása is egyszerűbb, viszont húzósabb az ára is.
Évekig elégedetten használtam egy 2213-t én is, de amint módomban állt, rögtön lecseréltem egy prof 2222-re.
A Eheim Classic széria szinte egyetlen betegsége (a puritán felépítése mellett) , hogy ha elkopik a kerámiatengely, iszonyatos zörgésbe kezd.
 
Re: Re: Eheim Classic Széria

N-emy said:
zsujka said:
Esetleg valakinek van még tapasztalata ennek a szűrőnek a hangjával (Eheim Classic 2213), vagy valaki járt már úgy, hogy lecserélte más típusra (márkára), és az halkabb volt?
Köszi előre is

A prof széria jóval halkabb és a karbantartása is egyszerűbb, viszont húzósabb az ára is.
Évekig elégedetten használtam egy 2213-t én is, de amint módomban állt, rögtön lecseréltem egy prof 2222-re.
A Eheim Classic széria szinte egyetlen betegsége (a puritán felépítése mellett) , hogy ha elkopik a kerámiatengely, iszonyatos zörgésbe kezd.

kösz a választ!
Úgy néz ki megkapom a rotor árával (3500-al) olcsóbban. Keresgéltem és azt látom kétféle csomagban árulják. (7632600 és 7632610) Ha jól látom a kettő közti különbség, hogy az egyik 50Hz a másik 60Hz. De ez mit jelent pontosan? Hangosabb, gyorsabb?

köszi
 
Re: Re: Eheim Classic Széria

zsujka said:
Keresgéltem és azt látom kétféle csomagban árulják. (7632600 és 7632610) Ha jól látom a kettő közti különbség, hogy az egyik 50Hz a másik 60Hz. De ez mit jelent pontosan? Hangosabb, gyorsabb?

köszi
A 60Hz mellé a 110V társul és Ámerikááában használatos..........itthon csak az 50 Hz-s van.
 
Jeti said:
fgabor87 said:
Megpróbálom majd szétszedni következő pucolásnál, előszedtem a kis könyvét is, ott is mutatja, hogy leszedhető, meg hogy kb mi van alatta. :) Szerintem nem lesz vele gond.
Vattával is ki lehet bélelni, vagy a szivacs jobb?

Ez is, az is. Fülre megy. Bár én anno háromszor szedtem le a sapiját, mire a legmegfelelőbb megoldást megtaláltam.
(Nekem, az én fülemnek végül is akkor volt a legcsendesebb, mikor nem volt rajta sapka, csak ki kellett találnom a csőcsatlakozást.)

Eloszor is az otlet nem rossz,ugyan egyetlen szépséghibàja,maga a szépsége!De a szekrényben gondolom mindegy!A csocsatlakozàs hàl istennek egyszeru,hisz marad még ben egy kb.4cm-es csonk,egy tomitéssel,amira 16/22 cso passzentosan ràillik!Ebbol ràhuzunk egy kb.5-6cm-es darabot(vagy amekkora nekunk szimpatikus,és ebbe a csoméretbe belenyomjuk a 12/16-os csovét a szuronek!0.0 szivàrgàs,és szinte ero kell hozzà,hogy eltàvolitsuk rola,vagy a kèt csovet kihuzzuk egymàsbol!De ha valakit még ez sem nyugtat meg,korbeszilozza,és soha tobbé nem kell rola levenni!Ok,esztétikailag nem tul mesés,de a hang szempontjàbol annàl inkàbb!Ha valaki ohajt rola képet,megoldjuk!és koszi Jetinek a kisérletezést!Mert évek ota hasznàlom ezt a szurot,de az az ureg,ami a boritofejen belul tàtong,soha nem gondoltam volna!! :thumbup:
 
Hello mindenkinek!
Segítségre lenne szukségem.Tervezek oszre egy akváriumot,de....
160 litert egy jo ideig egy Eheim Classic 2013 as fogja kavarni.Mivel tudnám majd egy kicsit "felturbozni"?
Milyen szuroanyagokat használjak majd?
 
Hello mindenkinek!
Segítségre lenne szukségem.Tervezek oszre egy akváriumot,de....
160 litert egy jo ideig egy Eheim Classic 2013 as fogja kavarni.Mivel tudnám majd egy kicsit "felturbozni"?
Milyen szuroanyagokat használjak majd?

Semmivel. A 2013 csak egy halas akváriumban lenne elég 160 literre.
Növényeshez ennél sajnos sokkal többre lesz szükség.
A 2013-al max egy nanot tudsz indítani gond nélkül.
 
Maga a szűrőtérfogat attól sajna nem nől



Küldve egy ócska GIO-ról Tapatalk használatával.
 
Back
Oldal tetejére