• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

inadsz said:
zsujka said:
Robi said:
Sziasztok.
Van egy 2213-as szűrőm, amihez megvannak a szürőszivacsok,meg 1 liter seachem matrix biológiai szürőanyag.
A kérdésem az lenne hogy a szivacsokat milyen sorrendben kell elhelyezni?

Üdv Robi.

szia,
bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én is pont ilyen szűrőt szeretnék venni, és sehol sem találok adatot arról hogy milyen hosszú az esőztetője. Azaz igazából az érdekelne hogy milyen rövid, mert az én akim szélessége 25cm, és az érdekelne hogy oda befér e vizszintesen?
köszi előre is

Fűrész jó szolgálatot tesz ;)

köszi:)
Erre gondoltam én is, csak akkor meg gondolom ugrik a gari.
 
Robi said:
Szia.
Nem fog beférni.mert 29cm a hossza.
Tedd be a hátfalra.

Üdv Robi.


köszi a választ, én is megpróbálnék a tiédre de ne vedd készpénznek:
én a következő sorrendben tenném lentről felfelé:
1. kerámiagyűrű
2. kék szivacs.
2. seachem matrix
4. perlonvatta
5. aktív szén
 
Attól hogy fűrészelsz az esőztetőn vagy a kifolyón attól még a gari meg van, nem befolyásolja a szűrő működését. Ha üveg ki- és befolyót teszel a csövekre a gari akkor is meg van ;) Szóval nyugodtan, és is le vágta a kifolyóból, mert hosszú volt.
 
inadsz said:
Attól hogy fűrészelsz az esőztetőn vagy a kifolyón attól még a gari meg van, nem befolyásolja a szűrő működését. Ha üveg ki- és befolyót teszel a csövekre a gari akkor is meg van ;) Szóval nyugodtan, és is le vágta a kifolyóból, mert hosszú volt.

hát nem tudom, igazából az ugye nem rendeltetés szerű használat, és ebbe beleköthetnek.
De találtam rá megoldást, egyszerűen csak helyettesítem egy másik rövidebb csővel.
 
Sziasztok,

egész véletlenül nem tudjátok hol tudok szerezni eheim classichoz ezeket a kis fém rögzítőfüleket és tömítéseket? :shifty:
Most találtam egy 2011-est és ezek nincsenek meg hozzá :(
 
weak said:
Sziasztok,

egész véletlenül nem tudjátok hol tudok szerezni eheim classichoz ezeket a kis fém rögzítőfüleket és tömítéseket? :shifty:
Most találtam egy 2011-est és ezek nincsenek meg hozzá :(

Green Aqua rendelésre ;)
 
Öhm... "akkor irány bana!" :thumbup:

(magyarázat aki nem ismerné: ezt mondta a nyuszika amikor elment a zöldségeshez citromért. Azt mondták neki, hogy: "Nincsen, csak banán.") :angel:
 
Még egyetlen egy kérdés.
Vajon egy Eheim Classic 2013 és egy 2011 elégséges lehet egy 40l-es akvihoz?
Papíron 390+290l/h vagyis együtt 680 és összesen olyan 4,5l töltet fér beléjük. :shifty:

Tudom, túlszűrt akvi nincs, azonban jelenleg ezek a lehetőségeim. Csak szeretném tudni, hogy hogyan viszonyul ez 1db 680l/h-s szűrőhöz 4,5l töltettel. Jobb, rosszabb, ugyanaz? Lehet hogy buta kérdés... :silent:
 
atti76 said:
Bőven elég lesz, csak arra figyelj, hogy a flow egyenletes legyen, ne koncentrált.
Huhh... megkönnyebbültem, hogy ezt mondtad :)
A 2013 beömlője ott lenne ahol most, vagyis az egyik oldalon. Ez egy viszonylag rövid végzödésű, keresztmetszetváltozás nélkül a végén. Itt megy be a CO2 is, ezen van a reaktor, ez a nagyobb teljesítményű. A 2011 pedig a hátfalon lenne esőztetővel. Ez a terv. A szívóágak pedig az akvi 2 hátsó sarkában.
 
atti76 said:
weak said:
Huhh... megkönnyebbültem, hogy ezt mondtad :)

Ja, most látom, hogy 40 litereshez lenne, nem 20-ashoz... :twisted:

Vicceltem, elég lesz :D
Hehe... jóvicc volt. És tudom... duplázzam meg a mikrot és makrot mert nem jól adagolom :twisted: :mrgreen:
 
Re: Szeged

keymaker said:
Levinen said:
A Eheim Classic széria valóban nincs túlbonyolítva, de a szűrést tökéletesen ellátja. "Nekem nem kell, hogy egy szűrő gondolkodjon, csak szűrjön". ;)

Levi, már megint összemosod a dolgokat. Teljesen igazad van abban, hogy egy másik topicban pont ezzel a "ne gondolkodjon" felkiáltással szóltam le egy "elektromos" szűrőt. Viszont figyelembe kell venned a következőket:

1. A Eheim Classic szűrő nem a legjobb minőségű szűrőanyaggal érkezik (tehát jóval kisebb a szűrőteljesítmény, hiába van meg a literszám). Ezzel már meg is dőlt a "tökéletesen ellátja" szempontod, mert adott esetben jó is lehet, de máris kompromisszumot kötöttél. Maradjunk az egyszerű "ellátja" szónál. (szerk.: néhány helyen már a Substrat Pro van a Eheim Classic-ban is!)
2. A Eheim Classic szűrők legtöbbjéhez nincs duplacsap. A takarításhoz ez gyakorlatilag elkerülhetetlen. Ha ezeket külön megvásárolod az árelőny igencsak megcsappan.
3. A Eheim Classic szűrők takarítása több időt vesz igénybe és körülményesebb. A Pro szűrőkből csak kiemelem a kosarat, megmártom haszált akváriumvízzel feltöltött lábosban és már teszem is vissza.
4. A Classik szűrők sokkal (!) hangosabbak, mint a Pro szériás társaik.

Természetesen vannak (kényszer)helyzetek amikor a fenti szempontok nem befolyásolnak. Ilyen esetekben logikus és jó döntés a Eheim Classic szűrő. Más kérdés, hogy én nem tudok elképzelni ilyen esetet az életemben. Van aki igen. Ennyi.

A Pro széria árában (a márka felár mellett - grrr :evil: ) nem a tényleg fölösleges elektronikát, hanem a könnyű kezelhetőséget, és csöndes működést fizeted meg - a Eheim Classic szériához képest. Ez még nem a "gondolkodó szűrő" kategória, hanem egyszerűen egy jobb és minőségibb konstukció. Az elektromos szűrőkkel pedig az volt a gondom, hogy olyan - általam teljesen fölöslegesnek tartott - szolgáltatásokat fizettetnek ki veled, amelyekre TÉNYLEG nincs szükség. Gyakorlatilag soha.

Nem akartam itt Eheim Classic szűrő-elemzési topicot nyitni, bocs a Szegediektől :)

4. A Classik szűrők sokkal (!) hangosabbak, mint a Pro szériás társaik.

Fogod, lepattintod a sapkájukat, megtömöd perlonvattával a rotortekercs háza körül, vagy improvizálással kivágsz formaszivacsot, visszapattintod a tetejét és máris síri csendben fog üzemelni. A Eheim Classic és a pro tripusoknak is ez az egyetlen nagy konstrukciós hibájuk, (feltehetően anyagspórolás miatt), hogy a fejükben feleslegesen lévő nagy üreg, akusztikusan, sokszorosan felerősíti a rotor forgási zaját. Hűtési szempontból semmi jelentősége nincs.
Üdv
 
bitumen said:
Jeti,

leírásod alapján nem értem, hogy hova teszed a perlont/szivacsot? A rotor mellé?

Sapkájába. Legjobb a rugalmas szivacs. Én ugyan levettem a sapkáját, mert úgy megszűnt az üreg, ami a rezgési hangot erősítené, de meg kellett oldanom a nyomóág csatlakoztatását.
Hangcsillap_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
köszi, már értem!

elnézegetve a hozzászólásaidat különböző témákhoz, nagyban és durván nyomod a DIY-t! A legjobban eddig a fűtési megoldásod tetszik! Az nagyon durva! :clap:
 
bitumen said:
köszi, már értem!

elnézegetve a hozzászólásaidat különböző témákhoz, nagyban és durván nyomod a DIY-t! A legjobban eddig a fűtési megoldásod tetszik! Az nagyon durva! :clap:

Hát nem? :D Semmi plusz energia ;) Csak a mágnesszelep kapcsolgat az akiban lévő termosztát vezérlésével. :wave:
Központi főtőtestre, cirkós radiátorra és gázkonvektor tetejére is jó.
 
Sziasztok!

Jó rég óta egy Echeim Eheim Classic 2215-ös duruzsol a szekrényemben a 160l-es aksim alatt. Annak idején sokat gondolkodtam, hogy milyen külső szűrővel dobjam meg az akit, és végül (van két belső szűrőm, egy pickup meg egy aquaball) amellett döntöttem, hogy a márkára is adok, de a pénztárcámat is nézem. Lehet így utólag megbántam, bár az az igazság, hogy gyengébb minőségű dolgokat sose próbáltam. Annak idején mindenesetre azért esett a választás az Echeim Eheim Classic-ra, mert echeim, és mégsem csúcstechnológia. Hozzáteszem itt, hogy most nem tudom mit csinálnék, mert akkor még nem voltam házas, és nem volt gyerek, szóval nagyobb volt a likviditás, sok mindenre nem ruháztam akkor be utólag kicsit bánom, de örülök, hogy ezt még akkor megvettem.

Nos eddig nem volt sosem problémám a hangjával, max ha az esőztető vízfelszín fölé került! :)), tehát egész halk (épp a minap a feleségemmel megállapítottuk, hogy teljesen halk, mert kiszorultunk a nappaliba az akikhoz a gyerek miatt), de az igaz, hogy most tervezem pucolni és lehet a trutymó fog a hangján most. Amúgy milyen gyakran illik pucolni, ha különösebb probléma nincs vele? Évente? Én így szoktam valahogy.

Ha jól emlékszem huszonvalamennyiért vettem annak idején újonnan duplacsapokkal a tisztítás könnyebbsége miatt. Eddig nekem bevált. Igaz bár nem tudom milyen tálcánként tisztítani, de évente ez a plusz munka nekem nem okoz gondot. Amúgy csak szivacs töltet, egy aktívszénszivacs és egy perlon vatta volt benne, a szivacsok felét lávakőre cseréltem, de meg vagyok vele így teljesen elégedve.

Kisvido
 
Pucolni akkor kell amikor látod, hogy teljesítmény csökkenés van, pl. nem tol messze az esőztető, mechanikai szennyeződések vannak a vízben stb, de a csöveket azért érdemes 3-4 havonta tisztítani, mert ez is sokat fog a szűrőn és ekkor érdemes cserélni a perlont is mert hamar tömődik és sokat fog a szűrőn, de a tölteteket elég évente.
Egyébként Eheim, "c" nélkül
 
Back
Oldal tetejére