• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Aquastyle 24

Nálam elvan CO2 nélkül is, bár tény, hogy nem igazán gyep, inkább bokor, de azért annyira még nem törekszik felfelé, inkább terjed horizontálisan... majd megcsapkodom hamarosan :)
 
Szia Dorci!

Nagyon szép a tál (jó hogy van lehetőséged napközben forgatni)!

Az Anubias levelén előforduló szemcsés lerakódás nálam is fel-fel bukkanó jelenség, sajnos még nem jöttem rá az okra, sem arra, hogy mi lehet (egy dologra tippelek: a pont algák magukba építenek valamennyit a víz mész és/vagy szilikát tartalmából, ami az alga pusztulása után ott marad) egy mikroszkópos analízis biztos fényt derítene erre a problémára.
Nincs minden akváriumomban, ezért lehet hogy a vízparaméterek összevetése is közelebb vinne a megoldáshoz.
De a kvarchomokos akváriumokban fordult inkább elő, az agyag talajosban kevésbé.

A.ttila
 
Köszönöm szépen! amúgy csak akkor tudom forgatni ha itthon vagyok szóval meg is nyúlt néhány levélke de nyírassál rendbe jönnek:)

az algás dologban lehet valami...volt kis pontalga mikor megkaptam őket meg ecset és carbo-val kezeltem a dolgot...lehet hogy ahogy kidöglöttek utánuk maradt ez a valami mert az új leveleken nincs semmi..

hát fényképeztem...hozzáteszem sajnos az eszköztár véges és halovány de azért megmutatom.. :oops: (csak egy brutál lámpát kéne beszereznem meg kis idő kéne egy házi derítőre :roll: ami persze nincs)


net5 by [Dorci], on Flickr


net1 by [Dorci], on Flickr

van még pár fent, mindenki döntse el maga melyik a kevésbé gáz :D
 
Nekem így nagyon tetszik, hogy világos "háttere" van. Olyan nem is tudom tiszta és minimál szerű ezeken a képeken :) Elfogadnám :thumbup:
 
SammyTheSalmon said:
Nekem így nagyon tetszik, hogy világos "háttere" van. Olyan nem is tudom tiszta és minimál szerű ezeken a képeken :) Elfogadnám :thumbup:

Hát örülök,hogy tetszik! csak a halak lelkivilága miatt van hétköznap sötét háttér mert ha besüt a nap reggel kiégnének :D és fényképen tényleg jobb a világos..egyszer majd szeretnék egy színátmeneteset ha nagy leszek :)
 
Hát eljött a nap ami minden nő életében kb félévente beköszönt...a " valahogy nem is tudom...talán át rendezem egy kicsit" nap :D
szóval két napja rámjött, hogy valamit változtassunk..így hát stevo segítő kezeivel elkezdtük átforgatni a központi elemet, mivel nem volt szerencsés hogy a kibontakozó moha erdő kezdte betakarni a bal sarkot olyannyira hogy még algásodtunk is pöppet. A mostani állapot reméljük fentartható lesz, még aggódom kicsit hogy a szűrő alatt lévő holttérben mi alakul ki, de meglátjuk..
Bekerült néhány új növény is, melyeket momentán nem tudok megnevezni :D (ezzel mindig gondjaim vannak :oops: ) akkor egy pár kép /nem verseny fotók/


P1080852 by [Dorci], on Flickr

bekerült két helena is hogy besegítsenek :)


P1080844 by [Dorci], on Flickr

a már megszokott felülnézet


P1080832 by [Dorci], on Flickr

és igen végre sikerült lekapni a halacsokat is rendesen :mrgreen:


P1080863 by [Dorci], on Flickr

jah és egy kép a világos kedvelőknek...ez elég sufni de hát nah..

P1080872 by [Dorci], on Flickr
 
Juhééé!Ez a legelső hozzászólásom!Eddig csak olvasgattam,böngészgettem...
Végigolvastam a naplót és a véleményem szerint sokkal jobb lett az aki,átrendezés után.Az utolsó előtti kép nagyon-nagyon jó lett!A fene se gondolná,hogy egy 24 lityis akvárium részletét láthatjuk.(Nekem is EAS 24-em van ;) )
Csak így tovább!
 
Carbonado11 said:
Juhééé!Ez a legelső hozzászólásom!Eddig csak olvasgattam,böngészgettem...
Végigolvastam a naplót és a véleményem szerint sokkal jobb lett az aki,átrendezés után.Az utolsó előtti kép nagyon-nagyon jó lett!A fene se gondolná,hogy egy 24 lityis akvárium részletét láthatjuk.(Nekem is EAS 24-em van ;) )
Csak így tovább!

Köszönöm szépen! üdvözlégy az aktivisták között :D

Hát bevallom én még barátkozom vele, bár nekem is nagyon tetszik így, főleg hogy a növényeknek is jobb lesz..
Reméljük nemsokára megküzdök az elemekkel és szebb képet produkálok :)
 
Sajnálattal kell közölnöm hogy az egyik oto-m (alias CáPeti) elhagyott bennünket...remélem már az örök tiszta-vizekben úszkál szegény....fogalmam sincs mi történt. Egyik pillanatról a másikra. Remélem a pajtása tovább marad.. :(
 
Dorci said:
Sajnálattal kell közölnöm hogy az egyik oto-m (alias CáPeti) elhagyott bennünket...remélem már az örök tiszta-vizekben úszkál szegény....fogalmam sincs mi történt. Egyik pillanatról a másikra. Remélem a pajtása tovább marad.. :(
:(
 
Szia nálam is hasonló eset történt a napokban,minden előjel nélkül távozott az egyik Otom jobb vizekre.Semmi külső jel nélkül (megnéztem a tetemet,hogy nincs e valami betegségre vagy egyébre utaló nyom,de semmi) került ki az akvából. :(
 
Sajnálattal hallom! sajnos egyre több embertől hallom,hogy nagyon érzékeny állatkák...fogalmam sincs mi váltotta ki mert még csak vízcsere se volt meg semmi változás.. Lehet nem a megfelelő helyről hoztam őket...stevo akvájában is elment 3 a négyből..
 
Nem tudom én sem,nálam sem volt semmi változás,vízcsere sem volt,meg egyéb olyan tényező sem ami esetleg bestresszelhette volna szegénykét.Január közepén érkeztek hozzám 6-an most jelenleg 3-4-et tudok számolni :wtf:
 
Pedig olyan aranyos állatkák...nekem nagyon tetszenek..dehát ha így haladunk nem lesznek.. :shock: más algaevő után kell nézzek...csak hát nanoban ez elég izgi..
 
Back
Oldal tetejére