• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Aquastyle 24

stevo

VIP kertész
Az egész történet egy egyszerű Like megnyomásával indult, és egy akváriummal ért véget. ;) Hogyan? Így, vagy így. Mi, vagyis inkább a barátnőm, Dóri, nyerte meg az Eheim nano szettet, ami a Green Aqua facebook kampányának nyereménye volt. Eddig még sohase nyertünk semmit, így hihetetlen boldogsággal töltött el az, hogy végre, valamilyen versenyen az elsők lehetünk. (Nem mellesleg karácsonyra egy ilyen szett volt kinézve :p)

A legújabb szerzeményünket nagyon szorítja valaki a képen. :D
299347_303333996348562_135770353104928_1522171_1217982689_n.jpg


A nyereményt múlt szombaton, sajnos sietősen vehettük csak át, alkalmazkodnunk kellett a sofőr Úrhoz. De a fenti képen meg lett örökítve a pillanat. A tényleges berendezés még várat magára egy keveset, de a naplót elindítjuk/elindítom róla. Nevet még nem adtunk a kicsikének.
A setup teljes mértékben Dóri ízlését, és választását fogja tükrözni, én csupán a titkárnői, adminisztratív dolgokat vállaltam a dologban. :p (Fórumon publikálom :D).

Akvárium:
Eheim Aquastyle 24 - 27,5cm x 27,5cm x 32cm

Világítás:
7W LED

Szűrés:
Szűrő: Eheim belső (200 lph)
Szűrőanyag: Szivacs + Eheim Substrat Pro

Dekoráció:
Red moor fa
 
T.Tamás said:
Sok örömet az akva szetthez,kíváncsian várom mit sikerül alkotni belőle-bele :)
Tomi
Köszi szépen!
Képek ha minden igaz holnap lesznek. (átjátszókábel odaát...) Még aljzat nélkül, de játszottunk picit a red moor-al, van benne potenciál, nem kevés. ;)
 
Grat még egyszer! Jó helyre került a kis nano :thumbup:
Kíváncsian várom a folytatást. :wave:
 
Gratulálok! Jó, hogy a nyeremény aki sorsa is publikálva lesz :thumbup: Hajrá, várom a folytatást!
 
Ez a kép különösen tetszik, bár nem sokat mutat, inkább többet sejtet. ;) Az ipari jellegű, vagy épp minimalista irányzat amúgyis az egyik kedvencem, így ez a LED-es világítás is baromira bejön. Ebből a nézetből azt hiszem, még senki se fényképezte. (Ha tévednék mea culpa)
P1080011_kis.jpg

Nagyban
 
Nagyon jó kis textúrája van a red moornak..tetszetős! :)
Kíváncsian várom,mi fog kisülni belőle!Mikor lesz berendezve?
 
wow nagyon jó kis dekor. sok lehetőség van benne. és a felülnézetes shot is baba lett. tényleg nem láttam még így, pedig már lassan egy éve nézem minden nap. :lol: :thumbup:
 
ZaCK said:
Nagyon jó kis textúrája van a red moornak..tetszetős! :)
Kíváncsian várom,mi fog kisülni belőle!Mikor lesz berendezve?
Az már tényleg csak Dóritól függ. Reméljük hamarosan, legrosszabb esetben még sokáig szemeznünk kell az üres aksival... :? (Az ágy lábánál lévő szekrényen van a TV mellett :mrgreen: )

viktorlantos said:
wow nagyon jó kis dekor. sok lehetőség van benne. és a felülnézetes shot is baba lett. tényleg nem láttam még így, pedig már lassan egy éve nézem minden nap. :lol: :thumbup:
Én is csomó képet néztem róluk, de ilyenre nem emlékeztem :p
A red moor lehet picit nagy méretügyileg, de ha kilóg a vízből, annak csak örülünk, főleg amióta Tomi naplójában megláttuk azt az emers szigetet. ;) A növényválasztást viszont nem könnyíti meg, az fix...
 
Direkt úgy vettem annó két éve, hogy egy Eheim Aquastyle 24-ben jól fog majd mutatni! :lol:

Kiváncsian várom mit hozol ki a fából!
 
az első képen a legjobb a redmoor, de úgy legyen majd ahogy neki/nektek legjobban tetszik ;)
 
T.Tamás said:
Szia(sztok)!
Hogy halad a project?
Tomi
Szeva,
Köszi az érdeklődést, sajnos elég zűrös időszak van az egyetemen mindkettőnknél, így az alvással eltöltött órák száma is igencsak lecsökkent, nemhogy a szabadidő, ami nincs :D Ha minden jól megy, akkor a két akváriumot közel egyszerre fogjuk belőni. De, hogy mikor ezt sajna nem tudom megmondani... :?
 
Nos, végre elérkezett az idő, hogy egy kis víz kerüljön az aksiba, mondhatjuk, hogy végre-valahára. Sajnos egyetemi elfoglaltságok miatt nagyon kevés időnk maradt, a munkáról nem is beszélve.
Dóri nagyon szereti a kavicsokat (nemcsak Te vagy fanatikus A.ttila ;)), ezért is nem választott(unk) más aljzatot, mintsem kvarchomok, kis kompromisszum, de belefér. A választás kevésbé igényes növényekre esett, de hamarosan bővülni fog még a növénylista is. Per pillanat ennyi volt a választék. Hja, igen következzen pár kép, minőséget ne részletezzük :p

P1080188_kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Light Front

P1080193_kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Dark Front
 
Szia István!

Jó lesz, a kevesebb néha több (hol hagytam még kavicsot parlagon?)!
Nálam is legtöbbször pár szál növénnyel kezdődött, majd fél év múlva már alig lehetett a halakat megtalálni köztük!

Kerül valami a fára?
Nem mintha nem mutatna így is jól!

Várom hogy már a másikhoz adhassam a Bolbitist!!!

Addig is minden jót!
A.ttila
 
Sziasztok!

Most belekontárkodok a dolgokba, mert most nekem (Dóri) van időm mesélni egy kicsit.. :D
Ott szakadt meg a történet, hogy bekerültek az első növénykék, vártuk a csodát.
Egy két hét elteltével szépen meg is indultak, közben mindig szaporodtak újabb zöld lakókkal.
Sajnálatos módon a barna alga nem került el, úgyhogy kénytelenek voltunk mesterségesen elindítani a szűrőt (főleg, hogy közben becsúszott egy áramszünet :thumbdown: )
Alapvetően szépen fejlődik szerintem, bár az emers levelek még nem cserélődtek le teljesen a crypto-kon. A carbo-t és a tápot nagyon szépen hálálják meg,majdnem minden növény már legalább 2 -4 új levelet hozott 8 hét alatt :thumbup:
A múlthéten egy gyorsan jött lehetőség alkalmával bekerült 8 db Boraras urophthalmoides, nagyon szép élénkek voltak a boltban, az akiban már kevésbé de ezt betudtam a kezdeti parának..
hát másnapra kiderült hogy ennél többről van szó ugyanis megfeleződött a társaság 24 óra leforgása alatt, számunkra mostanáig is ismeretlen okok miatt :(
Ellenben a megmaradt 4 egyed gyönyörűen kiszínesedett és láthatóan élvezik a növények közötti "jungel booogi"-t :D
Tegnapi hazaérkezésemkor a szívemhez kaptam..2 nap távollét után (természetesen az én hibámból) kisebb penész ágy lepte az aljzatot....hát édesanyám jót akart és ellátta őket bőven kajával, (napi 3x mint kiderült) ami természetesen elkezdett rohadni.. Gyors vízcserével és egy kis "szippantással" megoldottam a problémát, hál isten még időben. Azóta is mindenki boldogan úszkál, szerintem nem sokat érzékeltek belőle.( Drága anyukámnak azóta elmagyaráztam hogy ezek nem tudnak mindent felfalni, és előre kikészítem a kaját ha netán nem tudok jönni)
Töltöttem fel egy rakat képet a kezdetektől egészen mostanáig, természetesen nem az év fotói, de nézzétek el az időm sajnos szűkös..

http://www.facebook.com/pages/Eheim-Aqu ... 1597822685

Remélhetőleg hamarosan újabb telepítés következik (és nagyon remélem, hogy nagyobb sikerrel) várom már nagyon ;)

Üdv: Dorci (a mini akvarista:) )
 
Szia Dorka!

Szerintem le is cserélheted Istvánt!

Persze csak az avatárról!
Mégis csak a Tiéd az akvárium!

A kezdeti nehézségek ezek szerint nem kerülnek el Benneteket sem!

A törpe razbóráknak is kell egy bizonyos terület, én is hasonló képpen jártam, a 15 literes otthonukat kicsinek találták hatuk számára és addig kergeték egymást míg megfeleződtek!
Hosszú ideig el voltak ebben a felállásban, de egy-egy idővel eltünt, mostanra egyedül maradt a kezdeti csapat utolsó tagja,
lassan három éves lesz!

Kicsit nagy szeműnek tűnik a dekor kavics ebbe a méretbe.
A növények viszont tényleg szépek!

Várom a további alakítást!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére